Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

League of Legends v.3

Polecane posty

@up z Ryzem może być ciężko bo nas zaklatkuje.

Bardzo ogarnięta Anivia też może nas powstrzymać, ale nie ma czegoś takiego jak hardcounterpick na Kennena. Jeszcze przeciwko Vladowi nie lubie grać.

Kogo kupić, Mumu czy Cho?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@C00rtka - Proponuje cho' gatha - banalny do grania (ale nie nudny jak master), tank nuker (!), pójdziesz na solo i do jungli, true dmg skalowany z ap. Bardzo przyjemny.

Na 2 gry mam 100% win, staty 13/1/8, w każdym meczu wymusiłem surrender ^^

Amumu proponuję później przynajmniej do trade.

Ewentualnie pomyśl jeszcze o karmie.

Jak to jest z Varusem? Chodzi mi o to, czy to bardziej early/mid game, czy raczej late?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c00rtka - ja bralbym Amumu. Wydaje mi sie ciekawsza postacia + ulti wygrywa team fighty. Cho Gath jest spoko, ale jakos nigdy mi sie nie podobal.

Z Amumu jest tylko taki problem, ze traci troche w obecnej modzie na agresywny jungling. Jesli ktos wezmie przeciwko niemu Shyvane/Lee Sina lub Mundo to Amumu ma przerabane. Tak naprawde Amumu nie jest, az tak zly w obronie jungli na niskich levelach, jak wielu ludzi sugeruje, ale dla wlasnego bezpieczenstwa lepiej jest nie brac mumu, kiedy do przeciwnej jungli idzie niezwyciezony Lee. No i jest teraz z nim taki problem, ze pojawily sie takie champy, jak Nauti i Sejuani. W late game ich inicjacja jest nawet bardziej przerazajaca. Chociaz ludzie zaczeli to 'obchodzic' budujac na mumu itemki na AP. Dzieki temu jego ulti zadaje tez powazny dmg, a nie tylko zatrzymuje ludzi w miejscu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DoxtraduS

Widzę, że niektórych trzeba zdzielić porządnie przez łeb, żeby do nich dotarło - wejdź w poradnik podany w moim poście wyżej i jeeeeeeeedź w dół - jest tam PEŁNA lista counterpicków dla Kennena. Chociaż lepiej będzie jak ci go podam TUTAJ

@Professor

Najlepszym wyjściem dla Wukonga jest solo mid(całkiem niezła kontra na casterów, dzięki nukowi z QER i ucieczce z W). Ale na razie na topce tego nie widać - kiedyś jak junglowałem Dr. Mundo, to też ludzie się śmiali, a było to na długo przed uznaniem go za OP junglera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@barT3S - czytalem dzisiaj troche opinii o Wukongu i widzialem juz sugestie o mid lane. Szczerze mowiac nawet widze potencjal... Problemem bedzie moje ELO. W chwili obecnej to 1150. Ludzie flame'uja w chat roomie, jak zasugeruje, ze pojde na mida z TF (przeciez on jest so useless...), a co dopiero Wukongiem.;)

Myslisz, ze Wu bylby dobry na topie przeciwko np. Vladowi? W early game Vlad zdaje sie byc narazony na harass i combo Wukonga prawdopodobnie bardzo by mu uprzykrzalo zycie.

A ze standardowych bruiserow to na kogo mozna brac Wu? Wydaje mi sie niezlym wyborem przeciwko Jarvanowi, ktory jednak jest teraz grany prawie tylko w jungli. Powinien sprawdzic sie przeciwko nasusowi w early. I moze skontruje Irelie, zanim ta bedzie miec duzy sustain.

@down - wiem, ze niestandardowe zagrywki czesto wygrywaja na niskim ELO.;) Z mojego doswiadczenia wynika, ze ludzie po prostu nie umieja odpowiednie dobrac reakcji do niestandardowego ustawienia. Chodzilo mi glownie o to,, ze po picknieciu Wukonga na mida najprawdopodobniej przeciwnicy zostaliby zaskoczeniu w 1 minucie tekstem 'report wukong for trolling'.:D Chociaz chetnie taka taktyke przetestuje, jesli nadarzy sie okazja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Professor

ELO nie ma znaczenia. Powiem więcej - zaskakując przeciwnika nieznanym rozwiązaniem zyskujesz przewagę, bo nie ma zielonego pojęcia jak grać przeciwko takiemu czemuś. Ogólnie na casterów Wukong jest dobry, ale nie sugeruj się moją opinią, tylko przetestuj to w grze, bo wiadomo, że rada, a wykonanie to 2 różne sprawy. No i standardowo - jeśli będziesz harassował często to skontrujesz irelię :trollface: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

In teamfights he will be tanky and can copy the own carry (Yorick)

Ale chamstwo! :D Skopiować główne źrodło damage w drużynie. Przed chwilą rozegrałem meczyk w ktorym tak właśnie robiłem - kopiowałem nafeedowanego Twitcha. To powinien być first ban obok Lee Sina. Jedna z moich bardziej trafionych inwestycji odnośnie championów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz pierwszy mialem dobra gre Wukongiem.:D Na normalu, ale lepszy udany normal niz kilkanascie innych gier, takze rankingowych, w ktorych przegrywalem na topie. Tyle dobrego, ze wukong nawet jak przegra linie to jest uzyteczny dla teamu, dzieki ulti. Linie do tej pory przegrywalem zawsze, ale wiekszosc gier z Wukongiem udalo mi sie wygrac.

Zas ta ostatnia gra bardzo mnie zaskoczyla. W chat roomie ludziska juz wybrali Riven i Karthusa, wiec trudno bylo sie dobic na jakas linie. W koncu ustalilismy z Riven, ze idziemy na top razem, zeby calkowicie zdominowac przeciwnika. I tutaj czekala nas niespodzianka - Jarvan z Cloth Armor + 5 potek. O wieksza skale na lane trudno. Po 3 levelach dalem sobie spokoj i poszedlem do jungli. Spokojnie sobie pofarmilem i zrobilem ze 3 udane ganki. Po zdobyciu kilku itemow bylem nie do zabicia (Wriggles, Hexdrinker, Phage, Ninja), a do tego dokupilem brutalizera. I od tego momentu bylem bestia.:D Na koniec gry zdobylem legendary. Ten wukong naprawde zaczyna mi sie podobac. Moze i na topie go ogarne.

BTW: Wczesniej widzialem dyskusje dotyczaca Wu w jungli. Wydaje mi sie, ze monkey sie tam strasznie meczy w okresie 5-13lvl. Jezeli bedzie troche z tylu z levelem to problemy sprawia mu zwykle ubicie wraithow. Czyszczenie campow nawet z Wriggles to istna katorga. Wyobrazam sobie, ze kupienie Wits End zlikwidowaloby ten problem, ale ze wzgledu na wysokie skalowanie z AD walki z championami bardziej przydaje sie inne itemy niz on-hit effects. Moim zdaniem jungla zdecydowanie nie sprzyja Wukongowi. Wygralismy tylko dlatego, ze przciwny jungler mnie olal nawet widzac, ze jestesm w tyle z levelem i farma. A mogl mnie miazdzyc do woli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny problem Wu w jungli to brak sustain, ale to mozna latwo odrobic po zakupie scythe/wrigglesa. Nie zgodze sie co do wolnej jungli-bonus do aspd z E bardzo fajnie wspolpracuje z procem Wriggles.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak budować Shaco zeby nie był postacią która raz uderza i jeśli tym uderzeniem nie zabije to sama umiera? Bo większość buildow dla niego to Latarnia, Buty, IE, TF, GA, LW.

Czasem widzę jeszcze Atmoga jako 2ostatnie itemy, ale zazwyczaj gra sie kończy zanim zrobimy full build..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, a później widzę takich w grze co siedzą tym Shaco w krzaku przyglądając się jak reszta teamu walczy 4vs5, po czym widząc, że np. support ma mało HP wyskakują, zabijają po czym sami padają bo nie udało im się uciec od pozostałych czterech. To jest właśnie esencja gry Shaco(wraz ze stawianiem boxów w krzaku i czekaniu aż ktoś tam wejdzie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@c00rtka

No właśnie o to chodzi z Shaco, że jego rolą jest zdominowanie early game i doprowadzenie przeciwnego teamu do "surrender 20". Jeśli się to nie uda, to w late game już nic nie ma do powiedzenia. Dlatego ten build wygląda jak wygląda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam duży problem. Korzystając z ostatniej obniżki cen postanowiłem sobie kupić Jarvana IV i Kennena. Tego pierwszego już sobie kupiłem i jest genialny, jungla idzie mi coraz sprawniej. Z wiewiórką mam ten problem, że...nie wiem, czy mi się spodoba. Chciałbym sobie kupić też Riven/Yoricka, ponieważ uważam te champy za najlepsze na top. Kompletnie jednak nie wiem, którego z tej trójki wybrać. Na Kennena stać mnie choćby i teraz...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://leaguecraft.com/builder/shaco/?item...64&level=18

Takie coś wyskrobalem. Bazowalem na świetnym buildzie Teemo, dodalem AD(w końcu to Shaco) i zmieniłem buty.

+

Nie pada tak szybko

Slow

Genialny do backdoorowania

Genialny do 1v1

Genialna kontrola barona i dragona

Łatwo uciekać na low HP

Nie opiera sie na skillach

-

Nadal mało robi w team figtach

Madredy to drogi item, a jego skuteczność zależy od przeciwnika.

Nie ma crita

Pod focusem i tak szybko padnie

IMO i tak lepsze od full crit buildow i tego co opisałem wcześniej.

@Up Jesteś 16967000086369536osobą która zadaje to samo pytanie.

Nie będę sie rozpisywał na temat użyteczności wiewiórki, powiem tylko, ze nie znam osoby która byłaby niezadowolona z jej zakupu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam duży problem. Korzystając z ostatniej obniżki cen postanowiłem sobie kupić Jarvana IV i Kennena. Tego pierwszego już sobie kupiłem i jest genialny, jungla idzie mi coraz sprawniej. Z wiewiórką mam ten problem, że...nie wiem, czy mi się spodoba. Chciałbym sobie kupić też Riven/Yoricka, ponieważ uważam te champy za najlepsze na top. Kompletnie jednak nie wiem, którego z tej trójki wybrać. Na Kennena stać mnie choćby i teraz...

Ken będzie jutro w rotacji, lepiej zaczekać kilka godzin i sprawdzić samemu :)

źródło

często korzystam z tej strony, nie pamiętam żeby się pomylili :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli taka faktycznie będzie rotacja to z chęcią spróbuję rozegrać parę meczy jako Cassiopeia. Muszę tylko znaleźć dobry guide albo obejrzeć jakiś film z Cassio w roli głównej, żeby ją bardziej ogarnąć.

Co do Kennena to kupiłem jakiś czas temu i daje masę zabawy. Jak tylko uda nam się dorwać Zhonyę to możemy śmiało wjeżdżać w przeciwników z jego ulti i stunem. Jak tylko zaczynamy być focusowani aktywujemy wspomnianą Zhonyę i jesteśmy przez chwilę niewrażliwi podczas gdy nasz team zajmie się reszta. Problem zaczyna się kiedy efekt klepsydry mija, wtedy warto by się ewakuować flashem.

Mordekaiser też jest całkiem niezłym champem. W końcu Mordekaiser es #1 huehuehue :tongue: . A tak bardziej poważnie to warto ustalić sobie masteries na 9/21/0, dzięki czemu będziemy mieli większe szanse na przeżycie. AP wtedy zwiększamy dokupując odpowiednie itemki (WotA jest niezmiernie przydatna na Morde, gdyż jego skille zabierają HP).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle się nawaliło tych Kennenów ostatnio, że w co 4 grze tylko go nie widzę. Pewnie topka zaczęła nim grać jakoś częściej oraz zmniejszenie jego ceny spowodowało taki przyrost. Teraz będzie w rotacji. Zobaczę co w nim takiego jest. Mam nadzieję, że mnie nie zachęci na tyle, bym miał zamiar go kupić wcześniej niż Yoricka, Viktora i Riven.

Ciekaw jestem jakiego championa wydadzą jako setnego. Istnieje szansa, że będzie to postać z lore ligi. Na głównym forum lola powstała ankieta na temat jakiego championa chcielibyśmy ujrzeć (nie w sensie jako setnego, tylko ogólnie) :

"C" Bandit - Caitlyns arch nemesis (Source: Caitlyn lore)

Zelos, Irelias Brother - Sergeant in Ionia (Source: Irelia Lore)

Hakolin, the Bonecrafter, a twisted necromancer (Trundle Lore)

Kassadins Daughter. (Journal Of Justice)

Nasus and Renekton's race (Source: Lore)

Anivia's elemental race (Source: Lore)

Marcus Du Couteau - (Source: JoJ, Katarina, Cassiopeia and Talon lore)

Lissandra The Ice Dervish - Ashe and Sejuani's "Sister" (Source: Journal Of Justice, Ashe Lore)

Lilith, Mage? (Ryzes League Judgement)

Another member of the Black Rose (Source: Swain and LeBlanc's Lore)

Kog'maws Dad.(Source: Kog,maw talking)

Ja osobiście najbardziej chciałbym ujrzeć Du Couteau, "C", Zelosa i jakiegoś innego przedstawiciela rasy Nasusa i Renektona. Ostatnio wydali mało postaci, które wspomniano w historiach innych (ostatnim chyba była Sejuani). Mam nadzieję, że do tego wrócą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-

Nadal mało robi w team figtach

Madredy to drogi item, a jego skuteczność zależy od przeciwnika.

Nie ma crita

Pod focusem i tak szybko padnie

Shaco ogólnie ma słabe tf. Zamiast Madredów może lepiej dać Trinity Force jeśli przeciwnicy nie są takimi twardzielami? Wywal latarnię w późniejszym etapie gry i daj mu IE to będzie miał kryta. Ostatnim się nie przejmuj bo od focusu to każdy padnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linka! Swoją drogą, rotacja jest świetna! MF i Sivir nigdy nie grałem, więc teraz pewnie po nie sięgnę. Garena też warto by było sobie odświeżyć. No i Shyvana i Nautilius do buszowania w jungli! Nie mówiąc już o Kennenie! Dajcie jeszcze obniżkę RP na Riven/Yoricka, to na prawdę będę usatysfakcjonowany. : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rulzer

Najprawdopodobniejszym bohaterem z twoich wymienionych jest raczej Lissandra i nie ma co liczyć na innych przedstawicieli ras Renektona, Nasusa i Anivii (bo oni zresztą pochodzą z innych światów prócz Anivii). Polecam zaineresować się lore League of Legends, gdyż historia jest wyjątkowo zagmatwana, a konkluzja może okazać się zaskakująca. Sam czekam na Lissandrę, która uzupełniłaby trójcę z Freljord, i Du Couteau, który ma szansę wprowadzić wiele zamieszania w samym lore jako oponent Jericho Swaina do posady wielkiego przywódcy Noxus. Już same lore postaci i relacje między bohaterami mogą wydać się ciekawe. Dla przykładu można podać Gravesa i Twisted Fate'a - ich historia mogłaby być fabułą dla jakiegoś filmu (choćby western fantasy). O postaciach też można plotkować - kojarzycie serwis randkowy Blitzcranka ZBOK? Coś w rodzaju serwisów dopasowujących do siebie partnerów - dopasowani do siebie dla przykładu zostali Garen i Katarina, co wydaje się być sensowne.

Do listy tych postaci należy też dopisać profesora, który dał naszemu ulubionemu hazardziście moc teleportacji.

Bardzo też czekam na cyborga na miarę Motoko Kusanagi lub Adama Jensena (jeśli można go nazwać cyborgiem). Viktor jest cyborgiem, na dodatek świetnie zrobionym (jeden z najlepszych designów w LoLu, a chiński art to mistrzostwo!), ale to caster. Hexborg walczący wręcz! Join the glorious evolution!

Btw co powiecie na Soviet Viktor skin?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie pasuje, bo kilkoma czampami z tej rotacji gram regularnie. Omg już widzę banowanie cassiopei i innych. Będe grał tylko shyvaną bo mam skina ^^

Jeśli to prawda, to co kontruje MF i Sivir? Mam Gravesa, Varusa, Tristanę i Ashe.

Tia, dla shaco nie istnieje late - w tf wybuchnie tylko klon i tyle. BTW: Jak ktoś chce fast win to polecam AP sion + Shaco + Garen na 3v3

Btw co powiecie na Soviet Viktor skin?

Must have.

Glorious revolution!

CHciałbym osobiscie zobaczyć Hakolina - takiego ap carry pokroju Swaina.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rulzer

Osobiście oczekuję córki Kassadina, jest to coś na co duża ilość osób czeka ( a) bo Void b) bo kobieta)

C Bandit to prawdopodobnie TF

lore to jeden wielki niewykorzystany potencjał, to trzeba przyznać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...