Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

League of Legends v.3

Polecane posty

Cho jest najlepszą kontrą na Yoricka. Lepszych po prostu nie ma.

Silence jest na Yoricka bardzo dobry. AoE knock up też, bo Yorick jest wolny, Ogromny HPregen sprawia, że ma gigantyczny sustain. Co prawda w mid game i tak powinniśmy Cho zniszczyć. Ale to dopiero mid game.

Jeżeli twierdzisz, że są na Yoricka inne(lepsze) kontry to jestem ciekaw jakie. Bo mi nic nie przychodzi do głowy

Straszliwa prawda jest taka że najlepszą kontrą na grabarza jest dobry jungler ,bo w pojedynku 1 vs 1 zniszczy każdego. Najlepszą kontrą jaka przychodzi mi do głowy to morda, trundle, bardzo ogarnięty garen.

Kiro12 gragas to tylko pod ap ostatecznie ap/tank. Umiejętnie rzucona beczka potrafi nabroić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie badziej natury technicznej- czy orientuje się ktoś jak można ustawić, by cooldowny wyświetlały się też w minutach (np. zamiast 80 sekund 1:20)? Widziałem to na kilku streamach, ale w opcjach nie znalazłem niczego podobnego. Chyba, że to ACE client, bo jego nie testowałem.

edit: Dzięki wielkie ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gragas

AP, na tanka jest nieprzydatny ew. ap tanky roa/rylai.

@solo top

Imho yorick=cho zależy od pierwszej krwi i od umiejętnej farmy. pamiętajmy że silence cho jest g.. warty bo yorick to AD nie AP więc nawet jak dostanie silence to cho ma za małego bursta żeby go zabić zanim silence się skończy

@trynda

Dużo zależy od gracza ale slow rzeczywiście go zabija tak samo wszelkie dmg. over time np. talon jest świetny na tryndę

Właśnie zakończyłem rankeda 1h 17min ;D rammus jungle tank (2/6/20). i drugiego krótszego w teamie 3v3 nocturne jungle (9/6/6) :).Oba wygrane mimo długich gier i wyważonej gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, grałem sporo yorickiem na solo topie ,w tym około 10 meczy z cho i ani razu nie stanowił dla mnie jakiegoś wyjątkowego problemu. W najgorszym wypadku kończyliśmy na zero. Ogólnie jakoś ostatnio rzadko spotykam cho na topie więc nie mam świeżego podejścia do sprawy. Cod do swaina na topie to wydaje mi się że przed 6 lvl będzie miał na prawdę ciężko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@allman

Być może po prostu trafiłem na lepszego od siebie na topie. Latarni prawie nigdy nie składam na WW. Właściwie to nigdy. Jak idę do jungli to wystarczą mi same pazurki. Dzisiaj pierwszy raz ją zrobiłem bo chciałem mieć lepszy lifesteal. Byłem już po kilku grach pod rząd więc byłem zmęczony i nie myślałem jasno, a po drugie nie widziałem często co się dzieje bo fps spadały mi poniżej 10 więc nie należało liczyć na jakąś moją reakcję na to co się dzieje. Nie wiem czemu tak było. Co do buildu - lepszy nie będzie. Nie widzę w tej postaci nic specjalnie tankowego i nie umiem nim grać jako tankiem. Ulti w środek TF to dla mnie za mało. Gdzie jakaś tarcza? Gdzie dodatkowy CC? Następna sprawa to to, że nawet jakbym robił się na tanka to i tak by mi to nic nie dało bo Olaf zadawał mi true damage więc linię miałem przegraną tak czy inaczej. Być może w TF ginąłbym nie w 1 sekundę tylko w 1,5 bo miałem już kilka zgonów i uchodziłem za łatwy cel więc by się na mnie focusowali. A nie ma takiego buildu który dawałby mi wtedy przeżycie. Z resztą nawet jak się nie robiłem na tanka to miałem jakieś 148 armora i nieco magic resist.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po kilku grach Kassadinem i muszę stwierdzić jedną rzecz. Nie potrafię grać nim w late. Wczorajszy mecz przeciwko Vladmirowi na midzie - staty 1/0 przed 6 lvl, 4/0 po 8 lvl'u ( 1 kill to zabicie przeze mnie junglera, jakoś tak samo wpadło : )). Odskoczyłem Vladmirowi w grze, miałem lepszą farmę, dwa poziomy więcej (13-11). Przez pewien czas biegałem ze statami 5/0/4, potem jednak weszliśmy w late game... Mecz zakończyłem ze statami 8/6/12 - wkurzające, bo cały focus leciał na mnie.

Mecz wygraliśmy, ale mam jedno pytanie.

Jak grać Kassadinem w late? Tak, aby uniknąć focusu, brać czynny udział w TF'ach, no i przede wszystkim poprowadzić team do zwycięstwa. : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Santus

Nie to, że na Ciebie najeżdżamy czy coś, to tylko rady byś stał się lepszy. Budując WW na CDR/Tank, masz obrażenia porównywalne, do tych na buildzie, który stosowałeś, ale masz o niebo większe szanse na przeżycie. Rush na Frozen Heart pozwala Ci prawie na nieustanny spam Q, a armor z niego nie daje praktycznie szans większości bruiserów na zepchnięcie Ci z linii.

Spróbuj zagrać tak:

-start z Doran's ringiem

-butki

-ten item na mane, armor z frozen heart

-Wit's End

-skończ FH

-Mallet

Reszta itemów już raczej sytuacyjna. Spirit Visage, GA, Sunfire Cape, Banshee zależnie od tego czego będziesz potrzebował.

Włączył mi się syndrom nauczyciela, więc załatw sobie mikrofon, to będzie mi łatwiej przekazać tobie to co chce w czasie gry, a może nawet od "nuba" J4RKA się czegoś nauczysz xD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każ mu zawsze zaczynać z doran ringiem, jesli coś pójdzie nie tak i nie aktywuje pasywa z "E" to 310 movement speeda spowoduje, że będzie free killem na ganku.

Powinno się zaczynać z:

Buty + 4 potiony (czekamy 5 sekund) - Najczęstsza, najbardziej uniwersalna

Buty + 1 potion + ward - w przypadku agresywnego junglera jak shaco

Cloth + 5 potionów na jakieś hard early enemy w stylu Riven/Garen

Mres za 400 g + 2 potion - shena,swaina, vlada

Doran jeśli mamy słabego/średniego w przeciwka w early

W ogóle trzeba być mobilnym i pomysłowym jeśli chodzi o grę. Ostatni grając Mordekeiserem robię ludziom mindfuck na low elo (~1550) bo idę na mida z 70 mresista (w butych i z 4 potami) wyciskając 230-250 CS w 20 min i około 300-350 w 30 min. (Robię to last hitując 95 % na lane i dokładając kilka razy wilki + wiedźmy) następnie w +20 min jest pierwszy TF i combuje przeciwnego carry. Udaje mi się to tylko dzięki temu 70 mres co sprawia, że jestem niewrażliwy na harrash wielu przeciwników n a mid lane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasa, troche bym sie obraził gdybyś mi zabierał wilki i wrathy (bedąc junglerem:) Choć Udyrem naturalnie jestem często u sąsiadów zza wisły, to vs. niektórym czempionom jak Shyv, mundo nie zawsze się da... A co ma powiedzieć taki mumu?

Druga sprawa to ten cs wydaje mi się nierealny - morde pcha linie mim owoli. Fakt. Morde nie ma bonus ms, dasha etc. Fakt. Dodaj 2+2. Nawet jak przezyjesz gank, musisz wrócić = strata cs. Pod wieżą wroga nie farmi się też najłatwiej.

Zupełnie na marginesie - co z tego że masz ładny cs jak inne linie są w tył, bo zero pomocy z twojej strony?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po kilku grach Kassadinem i muszę stwierdzić jedną rzecz. Nie potrafię grać nim w late. Wczorajszy mecz przeciwko Vladmirowi na midzie - staty 1/0 przed 6 lvl, 4/0 po 8 lvl'u ( 1 kill to zabicie przeze mnie junglera, jakoś tak samo wpadło : )). Odskoczyłem Vladmirowi w grze, miałem lepszą farmę, dwa poziomy więcej (13-11). Przez pewien czas biegałem ze statami 5/0/4, potem jednak weszliśmy w late game... Mecz zakończyłem ze statami 8/6/12 - wkurzające, bo cały focus leciał na mnie.

Mecz wygraliśmy, ale mam jedno pytanie.

Jak grać Kassadinem w late? Tak, aby uniknąć focusu, brać czynny udział w TF'ach, no i przede wszystkim poprowadzić team do zwycięstwa. : )

Być może to wina tego że vlad ma beznadziejne early i bardzo dobre late.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W początkowej fazie gry niszczy go bardzo duży cd na q więc co najmniej do 6-8 lvl jest mu dość ciężko. Nie możesz liczyć na to że w każdej grze na początku wpadnie ci frag.

Od tego mam junglera :). Runy na CD i no problem tym bardziej że w trymiga mamy hextecha..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tego mam junglera smile_prosty.gif

Epicka postawa. Sam jestem junglerem i nawet nie wiesz, jak mnie $%$?$%?$ takie podejscie niektorych ludzi. Dlaczego ludzie zakladaja, ze jungler zawsze moze przyjsc i pomoc? Albo, ze przegrany lane na 4 levelu to przeciez wina junglera, bo nie bylo gankow.... Nigdy tego nie rozumialem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki polecacie build na vlada i jakie runki? Obecnie zaczynam z butkami i 3 potkami potem robie rewolwer i jakąś zbroje za ok 1500, która zwiększa wydajność leczenia potem will of the ancients i dalej sytuacyjnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Santus

Chodzi mi po prostu o to, że stosując build przez kruzda wspomniany (jak to pięknie brzmi) WW staje się o niebo lepszy. Nie chodzi mi już tylko o to, jak grasz tą postacią, ale powinieneś być w stanie osiągnąć nią o wiele więcej, bo wilczkiem można wejść na 2k bez problemu.

Argument nr 2: WW to naturalna kontra na Irelię (Yoricka i gangplanka też), i szczerze mówiąc robiąc wriggler albo jakikolwiek item na life steal będziesz sobie na linii radził gorzej niż ze wspomnianym frozen heart. Wits end sugeruję Ci zakupić w każdej grze. IMO nie widzę powodu inwestować w bloodrazora. Ty nie jesteś od zabijania tanków. Ty masz wejść w ich AP lub AD carry i oni nie mają prawa Cię zabić.

Frozen heart + with end = core.

Olafa mogłeś pokonać z palcem w .... nosie. Bo jego true dmg kontrujesz spamem z Q, a jak byś miał frozen heart to by Ci nie zadawał dmg z toporka i basic att. A tak to robił z tobą co chciał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...