Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

League of Legends v.3

Polecane posty

Gdy gram supportem i jesteśmy już w late game, gdzie powinienem stawiać wardy? I od której minuty wardować barona?

Jak naliczane jest Elo? Dlaczego np. grając duo ja dostałem +46 a kolega +24? Chodzi o staty?

@Kasahara

Postać ciekawa, tylko tego totemu jakoś nie widzę. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clarity? Kiedyś nie używałem wcale, aczkolwiek ostatnio na Karthusie jak znalazł. Składam tylko jednego Archangela, więc czasami zdarzało się, że w krytycznym momencie zabrakło many na ulti. Reszta to Sorcerki, Rabadon, Zhonya i w razie potrzeby Void Staff. Wiem, że dobrym uzupełnieniem/lepszym wyborem mogłoby być wciśnięcie Rod of Ages jako jeden z pierwszych itemów. Próbowałem i tak, ale zbyt często jednak przeciwnicy zwiewali a tak nie mają zazwyczaj szansy. Poza tym w team fight odpalenie Zhonyi robi przeciwnikom niezłego psikusa, gdy chcą utłuc mnie i mieć Karthusa z głowy. W sumie to jednak jedyny przypadek, gdzie biorę tego SS na championa.

Szukam jednak dobrego zamiennika dla niego na mida. Brand to trochę postać nie dla mnie i waham się między Kennenem, Swainem, ewentualnie Cassiopeią. Jako pick, który najmocniejszy: na solo q i w drużynie?

Fiora jest całkiem przyjemna, ale czasami za delikatna jak na mój gust :) Z drugiej byłaby jeszcze większym postrachem. Co do Lulu to jak zwykle mimo, że postać wydaje się ciekawa to poczekam aż trafi na rotację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że Riot myśli na reworkiem wszystkich supportów żeby przestały być chodzącym szpitalami i sakwami na wardy i zrobić z nich właśnie debufferów. Moim zdaniem byłoby to dużo ciekawsze niż czym zajmują się aktualnie.

EDIT:

?[AD Cast Item] Item incoming this patch (I think!) - Morello

Level 2 jungler ganks in general. Why have they been allowed to stay so powerful?

We're hitting one of those this patch, with another we think will be better. We're OK with this existing, but it has to be a little less egregious. - Morello

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ściąga mi się LoL, tylko, że mam strasznie wolnego neta, a jak posiedzę do 22 to

komp mi siadzie, więc chcę zakończyć ściąganie, ale tak żebym mógł potem wrócić do niego i zacząć z tego samego punktu(np. 30%), czy tak się da? a jeśli tak to powinienem nacisnąć

stop, pauzę, czy X ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choćby Fiora = Yurnero...

Tak, bo ma identyczne ulti... Ludzie mówią tak, jakby postacie z LoL to były kalki tych z DotA co do sekundy coolodownu i punkcika obrażeń, ale tak naprawdę zazwyczaj przypominają je jednym-dwoma skillami i może ogólną koncepcją. Np. ulti Garena to właściwie ulti Axe'a, ale czy poza tym ktoś nazwałby ich identycznymi? Jak już trzymać się tego biednego Juggernauta, to Garen też jest jego kopią, bo ma kręcioła (ale znerfionego, bo nie daje magic immunity). Tutaj zgadzam się z Felem: jak masz grę tego samego typu i 100 postaci w każdej (przybliżając) to chcąc nie chcąc pomysły będą się powtarzać. Nie ma bata. DotA ma ten luksus, że była pierwsza.

Riot nie przejmuje się oryginalnością champów

Jak dla mnie to całkiem niezłe podejście :) Jak ma się wybór pomiędzy skutecznością, a oryginalnością za wszelką cenę, to oczywistym wyborem powinno być to pierwsze. Jasne, miło jak dają coś nowego i niespotykanego, ale to powinno przede wszystkim działać. Może i Riot rzeczywiście czasami ma problem z wyrwaniem się poza schematy (coś sporo ostatnio tych tanky junglerów i carrych...), ale nie jest jeszcze tak źle.

Mi brakuje w LoLu support debuffera

Miejmy nadzieję, że tym właśnie będzie Lulu. No chyba, że tak jak ktoś powiedział wcześniej, ludzie spróbują nią trochę grać jak typowym supportem, a potem AP carry, po czym się znudzą i wrócą do niańczenia AD Sorakami i Sonami :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yay - Lulu IMO wygląda bardzo fajnie na tym arcie... Tylko ja osobiście "obawiam" się supporta ala Orianna/Morgana :S

@Abuk96

Fiora = Yurnero...
A Niech mnie siwy zajączek na bananie... Sory, ale czytając takie idiotyzmy poziom cukru mi wzrasta :wallbash: Z całym szacunkiem, ale mam do ciebie ( i tobie podobnych) 2 główne pytania:

1) Masz w ogóle pojęcie co mówisz ?

Fiory Q to podwójny dash. Yurneo natomiast miał tzw. wir śmierci, który zadawał obrażenia pobliskim wrogom.

Fiory W to riposta - thats all. Yourneo miał leczącego warda.

Fiory E to buff do szybkości ataku i poruszania się. Yurneo miał pasywną szansę na bodajże podwojone obrażenia...

R - ok, macie swoje "zerżnięcie"...

Czy wszyscy muszą patrzeć przez pryzmat jednego skilla i do niego wszystko uogólniać, aby pitolić głupoty, że Fiora to kopia Yurneo ?!

2) Niech ci, którym powyższa teoria nie pasuje napiszą DLACZEGO ich taka zrzynka boli ? :O Co w tym złego, że mechanika jednego skilla jest bliźniacza do skilla z innej gry ? :O Ja jakoś się cieszę, że mamy w LoL'u takie Yurneo'wskie ulti i mi się taka rzecz podoba. Dlaczego innych to boli ?

Dajcie sobie ludzie na wstrzymanie, albo chociaż postarajcie się o konkretne opiniowanie...

@Felessan

+1

@CriticalCombo

Gdzieś czytałem, że Riot myśli na reworkiem wszystkich supportów żeby przestały być chodzącym szpitalami i sakwami na wardy i zrobić z nich właśnie debufferów. Moim zdaniem byłoby to dużo ciekawsze niż czym zajmują się aktualnie.
Możliwe, że taka zmiana wyszłaby im i grze na zdrowie... Możliwe, bo ja tam pojęcia nie mam :P Ale jeżeli to prawda... Po prostu nie podoba mi się ten festiwal reworków, jaki serwuje na RIOT. No ale - chyba to konieczność...

@darthmetalus

Ta - kliknij pauzę i będzie wszytko git. A chyba nawet pauzy nie trzeba - nie pamiętam- ale ten programik do pobierania LoL'a na pewno nie pozwoli na niezamierzone skasowanie pobranych danych. Albo wystarczy pauza, albo cię powiadomi przed zamknięciem, czy chcesz kontynuować pobieranie w przyszłości.

EDIT : A no właśnie - wczoraj dostałem dostęp do DOTY 2, więc w wolnym czasie ( którego notabene nie mam xD ) spróbuję porównać z nią LoL'a...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lulu zapowiada się na śmiesznego championa na trolowanie wrogów. Może się nawet na nią skuszę. Fioną zagrałem i cieszę się, że nie kupiłem bo mi to przypominało strptiz transwestyty. Niby wszystko ładnie, pięknia a na końcu wiadomo co.

@Kasahara

Też wymyśliłem championa, ale niestety nie przytoczę mojego pomysłu bo pewnie dostałbym bana za rasizm. W każdym razie byłby to melee fighter lub support pewnie kojarzyłby się wielu z Soną. Możecie sobie wyobrazić o co chodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakies rady, jak grac Rumblem na topie? Chodzi mi przede wszystkim o to, jak harassowac przeciwnika i ograniczac jego farme, a przy tym pozostac relatywnie bezpiecznym.

Przydalyby sie tez informacje przeciwko komu Rumble jest efektywny, a kto jest kontra na niego. Mam, niestety, zbyt mala wiedze i doswiadczenie, zeby samemu skojarzyc kontry, oprocz tych bardzo oczywistych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ludzi narzekali, że nie ma supportów i proszę... wreszcie zapowiedzieli nowego a właściwie nową przedstawicielkę :D Wygląda słodko, kolejny karzeł do kolekcji obok Veigara, Poppy albo Tristany, jeszcze chętnie przyjrzałbym się jej skill setowi co by zacząć obmyślać sposoby na granie nią. W sumie muszę kontynuować swój quest na wykupienie wszystkich champów oznaczonych jako support, bo jakoś z tą "klasą" mi idzie ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aiden i reszta

Nie zarzucam że są to bliżniacze championy ale po prostu po za perełkami jak popy ew. Shaq to większość jest bardzo schematyczne i lolowców to nie uderza ale mi który spędził w docie kupę czasu bardzo rzuca się to w oczy. Fajnie by było gdyby zamiast wrzucać co tydzień championa popracowali nad nim dłużej i zrobili coś naprawdę wyjątkowego, czegoś czego jeszcze nie było. Nie jestem tutaj jakimś antyfanem lola czy cuś ale po prostu dla osoby dla której DotA jest grą (tą najlepszą tą która od zawsze będzie się kojarzyła z graniem) no to niestety będę lekko stronniczy i doszukiwał się takich rzeczy. Mimo wszystko jestem jednak bardziej zawiedziony HoN'em który nawet nie stara się tego ukryć i poza wyglądem postaci nic praktycznie nie zmienia w 90% herosów. Nie wiem jak reszta ale mi nie przeszkadzałoby gdyby riot wypuszczał nowego championa co 2 tygodnie a byłby bardziej dopieszczony :).

@Fellesan

DotA ma ponad 100 herosów ;>

@rumble

Cloak + runy mresist/armor i jesteś niedozabijalny ;D.

Counterpicki

Cassio/kenen/gangplank/ap ww

Harras

Płomieniami jak jest wolny strzał to wchodzi pocisk. Przed wjazdem z miotaczem używaj tarczy.(bardzo ogólnie powiedziawszy)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

A champy nie wychodzą co dwa tygodnie? To rotacja zmienia się co siedem dni.

Tak swoją drogą, aktualnie rotacja jest dość słaba. Pograłem sobie Fiorą, Zileanem - resztę postaci albo mam, albo nie mam ochoty nimi grać. Ponadto we wtorek wyszedł pach o wadze 61 mb. Co on takiego zawierał?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ Riot nie przejmuje się oryginalnością champów, więc nie tłumaczmy podobieństw przypadkiem.

Nie tłumaczmy ich też zżynaniem na lewo i prawo? Zresztą co w tym złego?

Fajnie by było gdyby zamiast wrzucać co tydzień championa popracowali nad nim dłużej i zrobili coś naprawdę wyjątkowego, czegoś czego jeszcze nie było.

Proces tworzenia championów nie trwa tydzień (skąd to wytrzasnąłeś?), nie trwa dwa, tylko dłużej. Nie pamiętam dokładnie ile a nie chce mi się szukać cytatu; bodajże z miesiąc albo trochę więcej, zresztą zależy od championa.

Mimo wszystko jestem jednak bardziej zawiedziony HoN'em który nawet nie stara się tego ukryć i poza wyglądem postaci nic praktycznie nie zmienia w 90% herosów.

Nie starał się. Już pod koniec bety powoli od tego odchodzili (Fade), teraz tworzą już raczej oryginalnych herosów.

Pasyw - Każdy skill Szamana, który dotknie przeciwnika odemuje tenacity (4+1 x lv postaci (5,6,7... 22), stackuje się do 2 razy. Efekt utrzymuje się jedynie przez 3 sekundy.

Stanowczo za silne, szczególnie w połączeniu z AoE ulti czy aurą z E, co w praktyce czyni z niego również AoE skill. Ponad 4-sekundowe CC nie ma prawa istnieć w tej grze (już 3s to ostateczność), a połączenie pasywu z np. ulti Amumu jest po prostu OP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd chciałem napisać 3-4 tygodnie od wpuszczenia a niech pracują nad nim dopóty dojdą do wniosku że jest dobry... Mniejsza o to ale chyba każdy zauważył że w Lol'u herosów przybywa najwięcej i w największym tempie i jak ktoś słusznie zauważył z braku pomysłów powstają cały czas te same klasy postaci albo mixy innych.

@Hon

Jeśli już to Fayde i nie uważałbym żeby to było coś oryginalnego (ot, vengeful + spectre) prędzej nadchodzący kinesis wniesie coś ciekawego.

@Dex

Faktycznie jest nieciekawa, chociaż + jest tego taki że mogę sobie pojunglować maokaiem ;P. Wydaje mi się że ten patch to była łatka na problemy z pvp.netem ale nie jestem pewien.

Nie wiem czemu ale ostatnimi czasy strasznie mnie pinguje (300-400+).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd chciałem napisać 3-4 tygodnie od wpuszczenia a niech pracują nad nim dopóty dojdą do wniosku że jest dobry... Mniejsza o to ale chyba każdy zauważył że w Lol'u herosów przybywa najwięcej i w największym tempie i jak ktoś słusznie zauważył z braku pomysłów powstają cały czas te same klasy postaci albo mixy innych.

Przybywa najwięcej bo na tym opiera się ich model biznesowy, co wielu (w tym ty) radośnie ignoruje.

A co ma powstawać? Nowa klasa postaci? Jaka?

Jeśli już to Fayde i nie uważałbym żeby to było coś oryginalnego (ot, vengeful + spectre) prędzej nadchodzący kinesis wniesie coś ciekawego.

Kto mówił cokolwiek o innowacyjności? Mówiłeś, że HoN zżyna z Doty co już od jakiegoś czasu nie jest prawdą. To, czy jest ona mało innowacyjna nie ma nic wspólnego z tematem (swoją drogą zmiana stance'ów jeżeli nie innowacyjna jest na pewno niepospolita).

Vengeful + Spectre ale żadna z nich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To twój profil. Musisz podać nick pod jakim będziesz widoczny w grze (jest zupełnie niezależny od loginu), wybrać obrazek profilowy (do późniejszej zmiany w dowolnym momencie) i wybrać poziom na jakim grasz, spośród dostępnych opcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram Kassadinem od kilku miesięcy z jedną przerwą na kilka tygodni. Teraz do niego wracam. Jednej rzeczy dalej w nim nie ogarniam - jego pasywa. A konkretnie jego sensu. Pierwszy raz zagrałem Kassadinem jak byłem grubo poniżej 20 poziomu, ale ani wtedy ani później nie kupiłem mu nawet durnego sztyletu do attack speed. Już wtedy wiedziałem, że napewno nie w tym tkwi jego siła. Jest tu ktoś kto może mi wyjaśnić do czego może się przydać jego pasyw? Auto ataku używam wyłącznie na minionach albo przeciwnikach na ostatnim pasku hp, ale wtedy i tak jest mi zbędny atack speed. Gdyby zamiast tego była moc albo magic resist to by to miało więcej sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pobrałem, zaktualizowałem grę i się w niej zalogowałem, jestem po samouczku, ale kiedy chciałem dołączyć do normalnej gry to wyskoczyło mi, iż nie mogę dołączyć się do niej, ponieważ muszę mieć dostępnych przynajmniej 16 bohaterów, więc jak zrobić żebym mógł normalnie

grać??

@Down dzięki za odpowiedzi, wiem że moje pytania są głupie, ale dopiero zaczynam przygodę z LoLem :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://na.leagueoflegends.com/news/lulu-fa...ceress-revealed

I co myslicie o nowym championie? Chcialoby sie powiedziec 'nareszcie support', ale zaraz potem zdajesz sobie sprawe, ze postac nie oferuje zadnego sustaina, ani dla ciebie, ani dla ad carry, wiec pomimo ciekawego konceptu, jej uzytecznosc nie bedzie taka duza (przynajmniej na moim ELO).

Z jednej strony, mozna zrozumiec taki zabieg- teoretycznie nie kazdy support powinien miec heala, to sprowadzaloby ta klase do kolejnego zawezenia mozliwych czynnosci. Z drugiej- majac juz tyle postaci dajacych sustain, ta jest na dosyc przegranej pozycji, przynajmniej z mojego punktu widzenia. W takiej sytuacji, wybralbym Blitza lub Nauti, ktorzy pomoga w kontrolowaniu lane'a i zwieksza skutecznosc gankow.

Edit:

Jej skille oferuja duzy potencjal ofensywny, wiec wiele osob bedzie ja budowac jako AP carry, wydaje mi sie, ze bedzie to druga Oriana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Santus Faustus I

Biorąc pod uwagę dawne W i rekomendowane itemy, to Kassadin miał jednak autoatakować, trochę ale zawsze. W które dawało Armor Pen, czyli dmg z Lich Bane miałby być większy. Abyssal pozwalałby na zredukowanie ich mres przy równoczesnym zwiększeniu własnego.

Część z Atak Speedem nie jest ważna (chociaż kiedyś AD Kass był lepszy przez dawne W), 15% redukcji magic dmg sprawia, że to jeden z najlepszych pasywów w grze, biorąc pod uwagę, że Kassadin to antymage. A ten AS mógł się również przydać przy lasthitowaniu pod wieżą. Gdyby Riot miałby coś robić z tym pasywem, to prawdopodobnie usunęliby część z AS nie zastępując jej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Professor00179

Kiedyś ktoś z Riotu powiedział, że planują zmiany w mechanice supportów, żeby nie byli chodzącymi healami (było to dosyć dawno jeśli się nie mylę). Jak Ci to nie pasuje to nie graj tym bohaterem, albo wychodź z lobby jak ktoś go picknie ":rollface: Twój wybór ;p Imho ma ogromny potencjał i prezentuje się (na razie) bardzo fajnie. No i nie wygląda na kolejną Morgane czy inną Orianne (imho szkoda, że tak dostała ostro w kość).

@up

Rammus przy swoim pasywie bez problemu mógł mieć na 18 lvl w granicach 150 obrażeń. Ulti etc. sprawiało, że zadawał naprawdę "tons of damage". Można nim było spokojnie solować AD carry.

Co do Ireli to jej się przyda ten nerf (na pewno nie zaszkodzi).

Wydaje mi się, iż Yoricka nie chcą dotykać na razie, bo jak dostał kilka(naście?) patch'y temu nerfhammera stał się up, potem buff i Yorick jest OP, lekki nerf no i jest w miarę git. Aczkolwiek fakt, przydałoby się go delikatnie osłabić. Wydaje mi się, że właśnie to się niedługo stanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...