Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

League of Legends v.3

Polecane posty

Akali nie da się grać bez specjalnej strony run, bo o ile jest to postać AP, to musisz mieć marki na Attack Damage, by aktywować jest pasyw. Granie na tradycyjne Ap stronie z runami jest marnowaniem jej potencjału. Nie będzie tak szalała

Gadasz. Ostatnio sobie nią grałem i nawet nieźle mi szło. Pewnie, że jakbym miał osobną stronę z runami na nią to by było lepiej i może nawet zacznę na to zbierać. Ale nie mam więc gram z tym co mam i jakoś to wychodzi.

IMO nieopłacalne, ponieważ nie daje Ci to żadnego sustainu na lini, 3% LS jest znikome, lepsze buty i 3xhp.

Nie kupuję go dla sustainu tylko hp - bo to papier na początku - i damage potrzebne do aktywowania drugiej części pasywa. Zawsze to lepiej niż brać runy AD i kupować pierścionek Dorana. Przy ostrzu przynajmniej skorzysta ze wszystkich właściwości w większym lub mniejszym stopniu. Buty kupuję jako drugie. Gdybym miał na nią specjalną stronę run dla Akali to może bym i kupował jako pierwsze. Niestety przy moim układzie mieczyk Dorana jako pierwszy item jest BARDZO opłacalny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze będę musiał sprawdzić w jungli Jax'a ( po coś go chyba kupiłem xD ), Alistara ( gdzieś widziałem nim ładną junglę), Mastera YI ( na pewno go nie doceniam >.< ), Kayle ( przeważnie gdy ją widzę, to niszczy), Garena ( raz w życiu widziałem go w jungli i jego ganki niszczyły system) i moooooże Nunu xD Tia - przydałoby sięwykorzystać te posatcie, które się ma, a nie zrzędzić - yay , zrobiłbym zakupy za 55200 IP :puknijsie:

Jax jest ok w dzungli, milo, przyjemnie gnki fajne, element ucieczki wraazie counter junglingu tak jak u lee sina ( prawie), dmg mily, fajny snowball.

Alistar jest podobny, bardziej nastawiony na tf niz na solowanie jak u jaxa, fajne cc, fajne ulti w sam raz na inicjowanie, wsumie polecam.

Master Yi ma dobra dzungle, dobre ganki, z ulti naprawde swietny dmg, jest nie do zatrzymania przez team w ktorym nie ma stunow/snearow. Gralem nim i jezeli team mi pozwolil to konczylem ze statami 20+:x:troche. Triplekille, quadry sypaly sie czesto i gesto, ale tak jak mowie , stun i lezymy. W sam raz na odstresowanie sie na normalu, rankedow nie polecam.

Kayl ma podobnie, robiona na ad ma swietny dmg, ganki srednie , slabsze od yi, tyle ze jest zasiegowa i jej dmg splashuje. Na low elo polecam, na srednie juz nie bardzo. Ulti nie raz ratuje tylek, ale krotko trwa. Tak samo jak yi polecam na trolowanie w normalu, gorzej z rankedami.

Garena wogole odmawiam bo jest to chory pomysl i mimo ze sie da, to poza szybszym biegiem i silencem ta postac nie posiada niczego przydatnego do gankow. R do ksowania i tyle z przydatnosci. Garenem jak juz na topa, farmic sie i robic swoja robote, sprawdzic mozna, ale dzungla nim sie nie oplaca.

To moje zdanie, dzunglowalem wiekszoscia postaci, gralem na rozne ustawienia/buildy i swoje wiem. Nie jest to czcze gadanie, dzungluje od 2 lat glownie (oczywiscie grywam tez ad/ap/supportem/solo topem ale dzungla najlepiej do mnie przemawia) nawet mam chyba kilka powtorek z gier , jakby ci jakas postac interesowala :)

Co do Ashe... jest fajna, ashe + soraka na bocie ( ostatnio sprawdzalo sie tez to z janna) = rzeznia. Robilem to samo co robi zwykle graves volley, volley volley do harasowania przeciwnika, volley, volley , volley , ewentualnie ulti , jakies nuki. Odciecie od farmy nia jest banalne, inicjacja teamfightow fajna, i staly slow czyni ja poprostu jednym z lepszych ad carry teraz. Dodanie jej tych kilku hp na poczatku naprawde bylo fajnym pomyslem i wybieram ja coraz czesciej gdy musze grac ad carry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cortas zapomiałem ci napisać. Evelynn daje sporo funu z gry choć uchodzi za słabą postać. Ale tak na normalu możesz sobie nią potrollować. Siona osobiście nie lubiłem ani jak sam nim grałem (kiedy był we free week) ani jak gram przeciwko niemu. Więc subiektywnie na ostatnie pytanie odpowiem - fun z gry nim słaby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@coortka

1. Daje rade tu i tu, ale bywa że ma ogromne problemy na topie z farma we wczesnej fazie. Widziałem kilku Sionów w jungli, tyłka nie urywali.

2. Skrócę trochę wypowiedź - Dmg jest większe wraz z maksowaniem E, darmowe punkty AD everytime. Sion to jeden z champów należących do "świętej trójcy lategame" oprócz Nasusa i Jaxa, 1v1 nikt ci nie da rady.

Survi tzn. HP stakujesz zabijając moby itp plus masz boski lifesteal z ulta. Plus bańka. Sion jest naprawdę twardy, nawet z góra 2 itemami na def.

W TF'ach jest mocny ze względu na ult które daje lf kumplom, ma dobrego stuna - jest bardzo przydatny.

Co do funu z gry... ech chyba niezbyt, bo i nie widzi się dużo Sionów, w końcu liczy farma farma i byle przetrwać do late. Należy pamiętać że każda wymiana kill za kill jest dla ciebie bardziej korzystna niż dla wroga, pamiętam ostatnio grę z Sionem + support na bocie, miał jakoś 2/4, później 5/7, później jak zaczęliśmy biegać w tfach to tripple, ace itp niewiadomo kiedy przepchnął linie do inhibitora - gra wygrana (normal).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AP Sion to jeden z najlepszych farmerów/pusherów w grze, zaraz za Karthusem. Sprzątanie nimi legionów mobków to sama przyjemność :).

Sion jest zarówno dobry na solotopa jak i na mida, chociaż na górze radzi sobie lepiej, bo grając vs np. Brand czy Xerath może trochę napsuć krwi. Ale fakt, Siona bardzo rzadko widuję, no chyba że ja nim gram :P. Jeden z moich ulubionych AP Carry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań do Siona(AD).

1Solotop czy jungle? - jungle

2Ocen w skali 1-10 - 8.5

a)DMG w early - AD średni, w zależnosci od gankowanej lini dobry stun da radę dopomóc

b)DMG w Late - kosmos

c)DMG w mid - dobry

d)survi - ultimate i AS = unkillable

e)DMG 1v1 - zależy od CC przeciwnika zazwyczaj i tak sprzątnie

f)DMG w TFach. - dobry, ale często łapie focus

g)fun z gry(wiem, ze to subiektywne pojęcie ) - duże ;D a jakbyś chciał grać na AP to ho ho ;D-

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idźcie mi w diabły z tym Skarnerem! Rozczarowujący pierońsko. Niby jak ja mam tym gankować? Ma strasznie krótki zasięg skilli. Ostatni raz tym poszedłem do jungli. Sion łaził mi po jungli jak chciał, podkradał buffy i stwory (choć te już może mniej) a ja nijak nie mogłem go ubić. Nawet smite niewiele pomagał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nawet niespecjalnie była niespodzianka. Sion czyścił mi junglę kiedy akurat pomagałem na innym końcu mapy. Wardy nic by mi nie dały za bardzo bo i tak nic bym nie zrobił z tym, że on tam jest w mojej jungli. AD Sion jest dla Skarnera za silny. Jakbym go nawet przydybał na kradziejstwie buffa to by się skończyło tylko tak, że załatwiłby mnie a buff zgarnął i tak. Ganki po 6 levelu wolę już u WW bo Skarner musi podejść bardzo blisko żeby skorzystać ze swojego ulti i łatwo mu umknąć. Choć też by pewnie nie zabił Siona na 1 vs 1 nawet robiony nie na tankowatego tylko na tego co jest lepszy w pojedynkach. Po prostu lifesteal z ulta Siona jest większy niż mój z pasywa dlatego jemu się opłaca wymiana ciosów a mi nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dość oczywiste, że dobry jungler gdy zobaczy że gankujesz inne linie, zacznie ci czyścić campy. Grając Skarnerem przeciwko Sionowi to ty powinieneś być tym agresywnym junglerem. Podkradając mu campy on nie miałby czym odpowiedzieć, bo jesteś dużo bardziej mobilny i czyścisz jungle szybciej niż on.

Co do małego zasięgu ulti Skarnera, to po to się na niego składa Shurelie i bierze flasha, by było to nie zauważalne.

Poza tym, jak junglujesz Skarnerem i nie tylko (z wyjątkiem bardzo silnych gankerów typu Rammus czy Shaco) to powinieneś mieć mniej więcej takie priorytety: farma > counter gank > counter jungla > gank. Oczywiście, jeśli przeciwnik bardzo pushuje, lub jesteś pewny killa to gankować trzeba, ale nieudany gank może cie kosztować sporo, jeśli przeciwny jungler jest ogarnięty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do ludzi grających dużo rankedów na solo topie - Renekton czy Yorick ? Który kontruje więcej champów, zadaje więcej dmg, jest bardziej użyteczny dla teamu, ma lepszą mechanikę ? Obydwie postaci są dość niedocenione, a wydają się być solidnymi pickami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam pytanie, do wszystkich, ale oczywiście opinia Kasahary jest tu szczególnie mile widziana, mianowicie: na mid Ziggs czy Ryze? Tym pierwszym nie grałem, ale wydaje się ciekawym champem, tym drugim grałem dawno temu (jeszcze przed rewerkiem, gdy wypluł combo to mógł iść afk), potem trochę tym "nowym" mana-tankiem - grało się dobrze, ale dośc nudno.

Rozumiem, że więcej frajdy z gry Ziggsem, ale czy potrafi wycarrować grę, nawet gdy kompani się mało ogarnięci? Wg. mnie Ryze to potrafi, bo przyjmie na klate pełno DMG, a odda jeszcze więcej. Natomiast z tym kurduplem nie wiem jak jest, a nie chciałbym wydawać niepotrzebnie RP jak na Fiorę (dzięki Ci, Panie, za zwroty od Riotu)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yorick to typowy faceroll, wygra topa z każdym, ale imo to najnudniejsza do grania postać w grze. Plus bardzo słabnie w late, ghoule nic nie robią, polega się tylko na survi z itemów i ulti, które jest dość sytuacyjne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idźcie mi w diabły z tym Skarnerem! Rozczarowujący pierońsko. Niby jak ja mam tym gankować? Ma strasznie krótki zasięg skilli. Ostatni raz tym poszedłem do jungli. Sion łaził mi po jungli jak chciał, podkradał buffy i stwory (choć te już może mniej) a ja nijak nie mogłem go ubić. Nawet smite niewiele pomagał.

skarner jest bardzo dobrym dżunglerem. W mojej osobistej tier liście to numer jeden i nikim mi się lepiej nie chodzi po buszu. Ganki: odpalasz jedno Q, a potem przeciwnik nie powinien Ci już uciec. Oprócz slow'a spory dmg we wczesnej fazie gry. W dodaje Ci tarczę i zwiększa A.speed+m.speed= na potworkach nie tracisz prawie wcale hp oraz masz bardzo wysoką szybkość czyszczenia buszu. E możesz dać jeden punkt, żeby jeszcze bardziej zwiększyć przeżywalność w dżungli, jednak wymaksowanie Q a potem W sprawia, że bez problemu możesz inicjować TF.

Raczej radziłbym go budować tank-support, czyli zaczynamy z pendant, potem kupujesz butki, philo, sheen, hog, Mercury treads, shurelia, randuin, potem coś na resy (zależnie od enemy) no i jako (przed)ostatni przedmoit można złożyć TF.

Masterki: 7/14/9 v 0/21/9 (osobiście preferuję ten pierwszy, drugi jak nie ma w team'ie kogoś dobrego).

Runki: marki AD, glyphy arm, seale m.res/lvl, quinty m. speed.

Taki zestaw daje Ci dużo m.speed'a (podstawowy+runki+9masterki to coś w granicach 410 jeśli mnie pamięć nie myli), ponadto randuin spowolni przeciwników a Shurelia Cię przyspieszy.

BTW. ja bym się nie spodziewał, ze pocisnę wszystkich postacią, którą gram pierwszy raz, bo jest free :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shaco do jungli, Morde na mida, Yorick na topa->8v4 w TFach xD

Na topa Yorick, bo kontruje wszystkie(poza Cho Gathem)inne postacie(chyba, ze coś przeoczylem).

Ma jedno z najsilniejszych early i do tego jest niezbyt częstym pickiem, ma jednego z lepszych skinow w grze(SLAAAASH), a ghoule są śmieszne(wymiana z nimi ciosów jest głupia, więc odcinamy przeciwnika od farmy).

Zakupilem wczoraj Siona. Niestety:

1 Nie mam pojęcia co na nim składać.

2 Nie wiem od którego momentu mogę sie rzucać na 1v1.

3 Dopiero po 20minutach gry zorientowałem sie, ze E jest wlaczane, a nie pasywne.

Zmarnowalem 100CSow X.x.(gra trwała 70minut, więc teoretycznie raj dla ADSiona. Ale byłem tak zoutfarmiony, ze zacząłem coś robić w ok. 55min(staty ok. 12/22/xx. Dumny nie jestem....)

4 Była już wyprzedaż na warmonger Siona ?

5 Chodziło mi o to, żebyście wszystkie wymienione w moim poprzednim poście punkty ocenili 1-10 xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idźcie mi w diabły z tym Skarnerem! Rozczarowujący pierońsko. Niby jak ja mam tym gankować? Ma strasznie krótki zasięg skilli. Ostatni raz tym poszedłem do jungli. Sion łaził mi po jungli jak chciał, podkradał buffy i stwory (choć te już może mniej) a ja nijak nie mogłem go ubić. Nawet smite niewiele pomagał.

Skarner to jeden z czempionów o największym potencjale gankowania i jungli. nim nawet bez run na armor da się robić bez problemu jungle a jest tyle opcji żeby gankować szczególnie po 6 poziomie.

Rozumiem, że więcej frajdy z gry Ziggsem, ale czy potrafi wycarrować grę, nawet gdy kompani się mało ogarnięci? Wg. mnie Ryze to potrafi, bo przyjmie na klate pełno DMG, a odda jeszcze więcej. Natomiast z tym kurduplem nie wiem jak jest, a nie chciałbym wydawać niepotrzebnie RP jak na Fiorę (dzięki Ci, Panie, za zwroty od Riotu)

Ryze>Ziggs

Nafeedowany Ryze> fed Ziggs

Ryze mając powyżej 3k many kosi wszystko, po za tym jest bardziej tanky i da sobie radę z postaciami o dużym wsp. AD, ziggs jest świetny ale tylko jako counter pick na midda. Daje na pewno więcej frajdy z gry i łatwiej się nim zabija na początku ale potem mimo wzrostu AP nie morduje tak jak Ryze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czeczen150:

Zauważyłem, że to Q ma spory potencjał w jungli. Nie spodobał mi się w roli junglera, ale trzeba mu tu oddać sprawiedliwość. Przykro mi, ale jak mnie Sion łapie to tak czy inaczej już po mnie. Przeciwko junglerom z wysokim hp zwykle biorę Warwicka na moim buildzie choć zdaję sobie sprawę z jego ograniczeń w jungli. I to się sprawdza tak jak dzisiaj z Olafem. Nie chciałem go brać, ale musiałem bo nic lepszego nie mogłem - za twardych przeciwników miałem. Kiedyś grałem Skarnerem, ale to było dawno i nie w jungli. Z resztą jak nim grałem to byłem na takim poziomie, że nik się specjalnie żadnymi junglami nie przejmował. Może nie był to poziom na którym 3 supporty wykłócają się z 2 carry o "ks", ale też raczej poniżej 30. Pamiętam, że robiłem mu łezkę i manamune i spamowałem Q. Identycznie z resztą jak u Evelynn. Teraz jak nim grałem to właściwie nie miałem pomysłu na builda choć jak bym zagrał drugi raz i zapomiał o tej sugestii co do przedmiotów to pewnie bym go robił tankowo. Tylko damage bym miał dalej za mały żeby tego Siona zabić. Ciężko jest mi go w jakimś tierze umieścić. Musiałbym pograć trochę i pomyśleć a nie chcę się sugerować cudzymi tier listami.

Wybaczcie poecie moderacjo, ale odpowiedź odnosi się do całego postu a nie do poszczególnych fragmentów więc zacytowanie całości było konieczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu Maokaia do jungli, stąd prośba- mógłby mi ktoś przybliżyć tą postać w tej roli? Szukam czegoś z możliwością łatwego gankowania na solo q (nie zawsze idzie się dogadać z teammatem), a jego snare wydaje się mieć potencjał w tym kierunku. Więc jeśli można: jak się go mniej więcej składa? Jakie runki stosuje? Czy jest na solo q tak przydatny jak mi się wydaje? No i oczywiście- jest fun z gry? ;).

@down- rozpęd:P Poprawione.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...