Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

League of Legends v.3

Polecane posty

@Kontakt - ja tez w promocji kupilem Rumbla i Fizza.<3 Przyznam sie szczerze, ze jeszcze nie mialem czasu przetestowac Rumbla, bo Fizz robi sie coraz ciekawszy. Z ostatnich 4 gier Fizzem wygralem 3, a i ostatnia moglbym wygrac, gdyby team focusowal w team fightach kogos innego niz Nautilusa.

Swoja droga ja sam probowalem ich wesprzec tzn. jesli juz marnowali czas i cooldowny na Nauti w mid game (kiedy jeszcze nie byl niezniszczalny) to rowniez go atakowalem, zeby nie stracili za duzo czasu. Odbilo sie to jednak zle na mojej 'reputacji'. Jako jedyna osoba, ktora w early i mid game starala sie last hitowac robilem miazge z Nauti, kiedy go rowniez focusowalem. I nic z tego, ze zabralem mu ponad 50% HP - oni zaatakowali pierwsi, wiec ja kill stealowalem (nienawidze tego zwrotu... czy ludzie musza byc naprawde tacy ograniczeni w grze zespolowej?). Zamiast wykorzystac nasza przewagew w early i mid game i pushowac woleli sie spierac o to, ze ich zdaniem mam kille, ktorych nie powinienem miec... Nawet nie patrzyli na swoje lane'y, a mi zabraklo czasu, zeby pushowac spowrotem wszystkie te fale minionow - same miniony wroga rozwalily nam 3 turrety, bo moj team byl zbyt glupi zeby spojrzec na mape... Potem irelia zainicjowala na baronie i dziwila sie, ze ja (Fizzem) i Singed nie mozemy go zabic... Jak? Ja nie jestem AD carry i mam cholerne cooldowny, a singed mial zerowy dmg. Czy to tak trudno zrozumiec?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa małe pytanka.

Pytanie numer 1: Czy Akali opłaca się brać na mid i ogólnie czy jest dalej postacią opłacalną do gry? Wziąłem ją ostatnio na mida i to jak zmiażdżyłem Vlada było poprostu niewyobrażalne. Gdyby nie to, że Wukong z bota zszedł 5-0 może mecz byłby wygrany...

Pytanie numer 2: Volibear to opłacalna postać na solo top/jungle? Pograłem nim trochę i grało się dosyć fajnie (zwłaszcza jak na jedno W zabierało się około 900 hp wrogiemu carry), jednak to był smerf więc gra się łatwiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Voliberek jest free, więc zagrałem sobie nim w jungli i powiem ci że jest IMO bardzo fajny. Wpadasz, dodatkowy speed z Q przerzucasz i często masz fraga. W ma masakryczny damage, E daje feara minionom co ułatwia junglę, spróbuj sobie póki jest free.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie jeszcze dyskusje nt. AD WW? http://www.xfire.com/profile/l1on93/screen...?view#121751903 myślę, że to przekonujący dowód ;) Po tej akcji poszedł surrender. Dalej zamierzałem budować Frozen Hearta i Spirit Visage.

?????? To nie jest AD tylko pieron wie co. Dość dziwny build nawet jak na moje standardy. Potrafię zrozumieć to Wit's End i butki. Nie wiem tylko po co ci ten pierścionek Dorana i kielich. Który ogólnie masz poziom przywoływacza? Kiedyś też robiłem Warwicka pod AP, ale szybko zarzuciłem ten pomysł. Słabizna zwyczajnie i nieopłacalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up to jest CDr tanky WW.

Doran's ring to najlepszy wybór na WW. Do 7poziomu jednak AP się przydaje, mana regen oczywiście też.

Wits End to jeden z core itemków na CDr, ale osobiście składam to po Spirit Visage, albo Glacial Shroud.

Chalice of Harmony nie buduje, ale też jest dobre.

Frozen Heart to core.

Potem buduje jeszcze Sunfire Cape i GA.

Dowód żaden, ja mam ciągle powtórke z LoL Recordera, gdzie wbiłem 12/1 Jaxem i w 20 minucie poszedł surr. A grać nim nie potrafię. (WW wbiłem 26/1 ale to było na smurfie więc się nie liczy)

EDIT:

" Bo w końcu zacznę karać za niewłaściwe cytowanie."

Mówisz tak co tydzień :ninja:

@down. A racja, nie zauwazyłem :P Widać dopiero na powiększeniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wychwyciłeś o co mi chodziło? Miałem na myśli, że WW robiony na offtanka sprawdza się bardzo dobrze. Kielich na manę i Doran's Ring kupiłem, żeby móc spamować Q niemal co cooldown (na początku dostałem jeszcze blue). I nie jest to robienie postaci na AP, orle :) Jedyna AP miałem z quintów (z braku rune page'y używam Kennenowego), Ringa i aury WotA od Vlada. Jak pisałem, kolejne itemy miały być na survi, CDR i debuff dla przeciwnika.

/edit: c00rtka: ej, ale quadra ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Prawie każdy ad carry pod warunkiem agresywnej gry. Idealne są na przykład Cait (double stun) czy Sivir (100% hit w obie strony z q). Bardzo łatwo też zrobić kill przy 6 lvl na linii z Gravesem.

2. W tym wypadku należało by się raczej martwić co Ty będziesz kontrował. Rumble jest takim pickiem, który wybierasz kiedy chcesz żeby to przeciwnik się martwił co zrobić żebyś go nie zabił.

@Santus Faustus I- wiesz, że 90% ww zaczyna od dorana? Poza tym coraz częstszy jest też wybór właśnie kielicha, który nie dość, że daje Ci sporo m. resa, to pozwala się leczyć praktycznie kiedy masz na to ochotę, bo nie ogranicza Cie mały poziom many. Wits jest natomiast obork Frozen Hearth'a praktycznie core wyborem w praktycznie każdym buildzie dla WW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taric jest najlepszym supportem do burst AD carry (Brust - Obrażenia w bardzo krótkim czasie - przykładowo 1 sekundy) Czyli:

- Miss Fortune

- Sivir

- Graves

Taric bardzo dobrze chroni przed gankiem enemy za pomocą stuna lub pomaga we własnym ganku

Taric jest melee, więc może być zonowany nie polecam Ci go przeciwko long range bot lane w stylu Soraka/Caitlyn Sona/Sivir

Taric ma słaby heal, ponieważ maksuje się zasadniczo "W".

Taric ostatecznie ma słaby lane phase i jest ryzykowanym supportem, bo jeśli na carry popełni bład i zostanie obity szybko nie zapewnimy mu poziomu HP zapewniającego mu brak obawy przed zonowaniem.

Rumble jest tanky dps magiem z range skillami

Rumble za sprawą w/w umiejętności kontruje postacie mające jedynie malee attacki na top lane przykładowo Irelię (ofc w early game)

Fizzem nie graj w jungle, marnowany potencjał, tyle w temacie, AP junglerzy w nowej jungle są so bad. (Ofc można zrobić go on hit/tanky ad jednak to już kompletnie bez sensu)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AP junglerzy są bad becouse:

- Nie ma latarni, małe bazowe AD, małe AS = Nie mamy farmy

- Nie mamy farmy - jedyna szansa by nie być free killem w late to zgarnięcie dużo killi - co nie zawsze się udaje

- Do duble AP teamu by miał sens potrzebne są - niskie cooldowny tych 2 AP postaci (x2 WoA) lub ich większone survi - dla przykłado duble AP meta to mix postaci: Rumble/Cho/Galio/Ahri/Vlad/Swain/Karthus/Mordekeiser/Kennen od biedy Anivia i Gragas. Jedna postać z mida druga z topa. Dlaczego nie z jungli? Za mała farma i lv a wiadomo, że AP ma siłę w mid game, bo ma z mida o 3 lv więcej niż bot lane + jungler.

- Co najwyżej sytuacyjne picki dla early domination teamy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nope. Chyba jedynie na ELO hell, gdzie ludzi stoją pod ścianą. Gdyby mnie na 1500-1700 ELO ktoś picknął tarica gdy wezmę Vayne to chyba bym się popłakał i raczej by dostał zone od przeciwnika. Do Vayne jest potrzebny hard sustain, a jedynie jak coś kombinować z dominacją linni to jedynie alistar z knockiem może przysunąć przeciwnika do ściany. Taric + Vayne = so bad, low range carry + malee support = zone from enemy.

Porada od AD carry player:

- Jesli pickujecie przed enemy nie bieżcie low range carry

- Jeśli pickujecie przed enemy, lub po enemy, który picknąl Tarica/Alistara starajcie się nie brać postaci bez escape jak Ashe

- Obecnie zawsze bezpieczne picki, które możecie brać w ciemno to Sivir/Caitlyn/Corki/Tristana. Ashe/Koga/Ezreala/Vayne/Gravesa/Urgota/Miss Fortune pickujcie sobie jeśli zobaczycie, że nie macie na lane counterpick supporta + carry

- Jeśli, ktoś z Twojego teamu picknąl supporta bez sustainu koniecznie zaczynaj z butami + potionami a nie doranem.

- Twoje summoner skille to Flash + Heal/Cleanse - nic innego.

- Zawsze przed grą załóż sobie, że enemy bot lane jest na poziomie Twojego lub wyższym a jungler ganks dla obu stron będą czynnikiem losowym, wtedy W/W rady nagle staną się logiczne

- Jeśli widzisz, że przeciwnik jednak jest gorszy to sobie czasem odpuść 1-3 CS by go zdominować. Odrobisz ten CS, gdy on będzie musiał się wrócić a dodatkowo zyskasz przewagę LV.

- Jeśli masz wizję a na linii nie ma szans byś wbijał kille jak szalony, pushuj ile wlezie. Why?

A) Jeśli przeciwnik się wróci - zniszczysz jego wieżę

B) Jeśli Ty się wrócisz - on nie zniszczy Twojej

C) Łatwiejszy dostęp do zbiórki na smoku

- Kup 1-2 Vision Wardy przy 1 i 2 powrocie do bazy. Pomożesz supportowi szybciej złożyć gold per 10 sec items i możliwe, ze wygrasz w przeciwnym bot lane walkę o wizję - a jak ją wygrasz = free ganks i tulenie wieży przeciwnika + potencjalny free dragon.

- Wal w tanka - to nie żart - masz zrobić jak najwięcej DMG w TF. Jeśli nie masz możliwości zabicia przeciwnych AP/AD carry bez narażenia się na zgon, nawet nie podchodź. Twoim zadaniem jest jak najdłużej przeżyć i kiedy ludzi są low HP/Rozdzieleni wybijać ich jak kaczki

- Stój w TF poza wizję przeciwnika - w krzaku, w mgle wojny. AD carry =/= Rambo zabijający od 100 % do 0 % HP przeciwnika. Deal with that.

Takie proste rady a daję gwarancje, ze jeśli ktoś do tego się nie stosował a się zastosuje to bumpnie o kilkanaście ELO w górę w przeciągu pewnego czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawanie AP na top jest teraz dobre, bo ostatnio (może tylko ja?) zauważyłem modę na dawanie na tę linię offtanków, albo tanków "du*nych". Także, można łatwo zyskać przewagę dobrą postacią robioną full pod AP. Full AP plus jakiś dobry healer typu Sona, czy Soraka i można śmiało wymiatać na topku, polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taric jest malee

AP junglerzy są bad becouse:

- Co najwyżej sytuacyjne picki dla early domination teamy

Porada of AD carry player:

- Jesli pickujecie przed enemy nie bieżcie low range carry

Czy możesz zacząć pisać po polsku? Bo wybitnie mnie takie 'angylicyzmy' denerwują. A jak już chcesz się ich koniecznie trzymać, to na litość boską, "burst" i "melee".

1. Mamy tu coś takiego jak raporty - nie lubimy, gdy wykonuje się robotę za nas.

2. Jeśli jedyne co chcesz napisać to uwagi do formy wypowiedzi, to odpuść.

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za jakże wybitnie istotny wpis do tematu. Z pewnoscią zostanie nagrodzony odpowiednio. H5.

Tak przykro składa się, że skończyłem filologię polską na UW w stopniu magisterskim i dodatkowo pracuję w zawodzie (dziennikarz). I to jak napisałem jest poprawnie. Zabroń mi pisać supermarket i każ mi mówić - sklep wielobranżowy, tak samo jak każ mi pisać - postać bijąca automatycznym atakiem z bliska zamiast melee. A jeśli dwie literówki w angielskich nazwach skłaniają Cię do napisania postu, to bardzo mi przykro stwierdzić, że podchodzi to pod tak zwany "spam".

"na litość boską" z kim ja piszę? Znajac życie z gimbusem po kilku dyktandach, który myśli, że zna się na ojczystym języku. Nie ma pojęcia co to UZUS językowy oraz na temat innich zjawisk sprawiający to, że moje zapisy są poprawne, a język polski nie zamyka się w jednym słowniku od tytułem "poprawna polszczyzna".

pozdrawiam i przepraszam za odpowiedź spamem na spam, ale przy takich przejawach głupoty, jak zasadność istnienia powyższego postu, powstrzymać się nie mogę. Uzasadniam to tym, że gdyby to się działo zawsze, forum by sie przerodziło w spam postów "OMG tu masz literówkę, a tu moim, zdaniem lepiej zastosować zdanie porzędnie złożone". A mój "nerw" zwiększył fakt, taki, że to jak piszę jest zazwyczaj zgodne z wszystkimi normami języka ojczystego.

Dostajesz 7 dni wolnego za gimbusa i, jak sam napisałeś, spam.

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie full AP. Taki Kennen, który i tak często musi sie nieco zblizyc do przeciwników całkiem nieźle korzysta z itemów dla tanky-AP jak Rylai, Abyssal, Hourglass. To samo Rumble, Galio czy może Gragas. I nigdy duo na top, chyba że to tylko normal fur fun bez junglera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędzej Kennena dałbym na Mid lane a Vlada na solo

- Kennen ma większy potencjał do gankowania, z mid lane łatwiej gankować

- Kennen jest trudny do counterpicku jest dobry już od 6 lv

- Vlad ma mały potencjał do gankowania

- Vlada kontruje wielu casterów - po prostu go zjada/zonuje przed osiągnieciem rozsądnego LV

- Vlada natomist trudno kontrować na top lane, gdy idzie melee bruiser, przy nim vlad spokojnie może farmić

Oczywiście Kennen bardziej niż Vlad na topie robi sieke z bruiserami, jednak akurat przy takim zestawieniu proponował bym tak jak napisałem na początku. Zestawienie tych postaci jest dobre, ponieważ Vlad ma jedne z najlepszych late game i i to nieżle uzupelnia się z hard CC Kennem.

Co do rad AP/Top mogę dać, jednak to sensu wielkiego nie będzie miało, gdyż co najwyżej będą one poprawne, bo gram nimi sporadycznie. Nie orietuję się, kto z bardziej udzielających się osób ma medium ELO (+1500) i gra tymi postaciami by coś sensownego napisać, ale może takowy się znajdzie i będzie bardziej kompetentny, jak nie, to ja coś naskrobię na ten temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...