Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Guilty Gear (seria)

Polecane posty

Muszę przyznać... jestem lekko zaskoczony. Spodziewałem się, że może być problem z graniem w Xrd na moim prastarym komputerze, ale najwidoczniej postarano się z optymalizacją - płynna rozgrywka aż miło. Póki co tylko jedna rzecz dała mi się lekko we znaki - lagi. Nie jestem co prawda pewny czy to wina gry, hosta czy Wujka Gabena ale faktem jest, że lekko chrupnęło to tu to tam. Zobaczymy jak szybko naprawią problemy z lobby.

Also - Elphelt~! <3

Czym chyba nikogo nie zaskoczyłem. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś się jeszcze wahał z zakupem, bo "mi nie pójdzie".

Gra chodzi mi:

60 FPS w Menu

40-50 FPS na Character Select

58-60 FPS w czasie walki (Offline, nie gram po sieci)

Mój komputer:

Windows 7 32 bit

Intel Core 2 Duo 2,2 Ghz

Radeon HD 5570 (1GB pamięci)

2 GB RAM DDR2

No kurna, panowie. To się nazywa optymalizacja! Boli mnie, że nie można ustawić strzałek w sterowaniu, bo do tego jestem przyzwyczajony, ale to już problem mały, to ma zostać naprawione. Naprawdę, jeśli ktoś się waha, a ma komputer taki jak mój/trochę lepszy ---> DRAGON INSTALL!!!

EDIT: Chrzanić strzałki, można grać jako Player 2 po lewej stronie ekranu (jest wybór kontrolera jak w SFxT). Tylko ta rozdzielczość... co to jest Fullscreen? Wiem, że mam monitor 4:3 i czarnych pasów się nie pozbędę, ale nie ma lepszych opcji a'propos rozdzielczości? Ktoś coś wie, grzebał może?

W dodatku włączenie tego ostatniego filtrowania (SMAA) sprawia, że mam 50-60 klatek w gameplayu, ale w zasadzie nie widać różnicy. Post-efekty wyłączone, synchronizacja pionowa też. Post-efekty żrą połowę klatek.

Faust boski jak zawsze, gra 10/10 <3 Potraktuję tę optymalizację jako mój prezent świąteczny~

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, kupiłem Xrd. Działa lepiej niż się spodziewałem. Co prawda w 1280x720 i bez jakichś tam efektów, więc wygląda gorzej niż powinno, ale hej. Działa.

Powiedziałbym, że solid 60, ale to nie do końca prawda. Na pewno stage ma jakiś wpływ. Z tych co grałem, to Zepp i Edinburgh (a szkoda, bo akurat ten bardzo lubię) póki co najgorzej. Najgorzej, czyli 51-59 FPS. Jakoś specjalnie to w graniu nie przeszkadza, ale faktycznie nie mam pojęcia, bo na razie grałem tylko vs CPU. Próbowałem wskoczyć online, znalazłem jedną osobę ale rozłączyło na początku drugiej rundy. Tam było... grywalnie. Nie do końca pamiętam ile FPSów, ale chyba skakało 48-60. Ale normalnie, vs CPU, to jest 58-60. W USFIV mam to samo, więc dla mnie to żaden problem.

Generalnie - gameplay działa mniej więcej tak jak powinien. Menu działa tak jak powinno (tutaj faktycznie solid 60). Character select działa paskudnie. Nie wiem czemu, ale tylko tam wszystko zwalnia do ok. 32 klatek i skacze do maksymalnie 45.

Z innych rzeczy - HUD faktycznie rozpikselowany. Nie na tyle, żeby się chciało wymiotować, po za tym jak się gra, to się na to nie patrzy, ale jak się jednak zwróci uwagę, to trochę kłuje. ArcSys mówił, że chyba już nad tym pracują (i nad kilkoma innymi rzeczami).

Mój PC, żeby nie było:

Win 7 64-bit

AMD Phenom II X2 545 3.01GHz

Radeon HD 4670

4 GB RAM

A teraz wrażenia - genialny tutorial. Tak dobry jak w Skullgirls, może nawet lepszy. Nie dość, że zrobiony w konwencji "Sol i Sin uczą się podstaw, bo tak", to jeszcze faktycznie mi pokazał, po jaką cholerę jest ten Roman Cancel i jakie są różnice pomiędzy wariantami Yellow/Red/Purple. (W poprzednich GG mam łącznie przegrane 72 godziny, a RC nie użyłem ani razu - chyba, że przypadkowo.)

Chipp i Ky nadal spoko, ale moim faworytem jest Sin. Bardzo przyjemnie mi się nim gra. (I jego VA brzmi tak bardzo jak Octopimp, że ja nie mogę.) Chyba znalazłem nowego maina.

Więc: ostateczny werdykt - bierzcie i kupujcie. Dobry port (z kilkoma minusami, ale pracują nad tym), bardzo dobra optymalizacja, bardzo, bardzo dobra gra i bardzo, bardzo, bardzo dobra bijatyka. Teraz kosztuje jakieś 97zł z groszami, chyba taniej niż na konsolach (które w Europie nadal nie mają wszystkich postaci i najnowszego patcha). No i dostajecie za darmo wszystkie DLC, czyli postacie, kolory i głosy (chyba jako announcer, nie wiem, nie używałem tego jeszcze). Dodatkowo - piosenki z wokalem z soundtracku (jest ich 10) i "Wanna be crazy" z trailera Revelator. Ta oferta trwa do 12 grudnia (promocja) i do 11 stycznia (DLC).

Good-ass job, ArcSys!

EDIT: Teraz tylko zrobić ten cholerny upgrade komputera (będzie od razu na SFV i KI), kupić sticka (właśnie - Hori HRAP 4 Kai do PS3/PS4 działa na PC? Nie chcę brać Atroxa, bo planuję kupić PS3 kiedyś, w końcu) i mogę umierać. Chociaż - jakby jeszcze bijatyki w Polsce (albo przynajmniej w Europie) stały się czymś poważnym, to by było cudownie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkminiłem, że te dodatkowe głosy to Announcer i... może nim być domyślny + wszystkie postacie z gry. I jest opcja Random, która sprawia, że co jakiś blok komentatorski (Character Select, ekran Versus, sama walka) zmienia się głos. Zato-1 odzywający się przy wyborze postaci, mówiący swoich charakterystycznym głosem "Aah, watashi da.", gdy wybierze się jego, potem Axl luźno wykrzykujący kto się bije i I-no z ponętnym Let's Rock! na sekundę przed rozpoczęciem walki - tak, tak i tak!!! To tak działa!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hori HRAP 4 Kai do PS3/PS4 działa na PC?

Pro Kai 4 działa na PC bez problemów (testowałem w Skullgirls, KoF '98/2002/XIII i chyba Guilty Gear X2 Reload), ale miałem mały problem w Ultra SFIV. Nie mogłem zmienić ustawienia przycisków, a domyślnie z jakiegoś powodu L są po M, więc układ przycisków od lewej do prawej wygląda tak: M, L, H, EX. Używałem też na komputerze z zainstalowanym emulatorem pada do PS4, ale to akurat najmniejszy problem. Tak czy siak, do PC można brać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AdiXeR:

To akurat mnie dziwi trochę... ja spadek mam raz, jak się arena wczytuje, czasem na loadingu a poza tym nic... a mam Dual Core 2,6GHz, 2GB RAM i GeForce 650 GTX. Nie sprawdzałem jeszcze wszystkich map, ale... cóż, skoro możesz grać to nie ma co narzekać chyba. :)

I zgadzam się z opinią odnośnie tutoriala - ładnie wszystko wyjaśnione, proste kombinacje, a jak ktoś chce bardziej specyficznych rzeczy, to ma challange dla poszczególnych postaci <choć już bez opisów wyjaśniających "unikalności" danego fightera>.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bethezer

Pewnie karta ma największy wpływ na to jak gra się sprawuje.

I nie, nie mam na co narzekać. Ba, cieszę się dosłownie jak dziecko, bo mogę pograć w grę wideo. Dawno nie byłem tak nahajpowany.

@Zold

HRAP 4 it is, then. Dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkminiłem, że te dodatkowe głosy to Announcer i... może nim być domyślny + wszystkie postacie z gry.

To jest świetne!

Ten Sol ogłaszający przeciwników po przezwiskach:

np.

"Sin, the Dumbass vs. Crazy Doctor (Faust)

(wczytywanie walki:)

Idiot vs. bad doctor.

....

Whatever

Have fun"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co widzę to wersja Xrd na PC dostaję łatki regularnie. Ostatnia wyszła całkiem niedawno, bo 28 stycznia. A że przestano opóźniać wersję EU bez powodu? Zmienili europejskiego dystrybutora i od razu widać efektyjezyk2.GIF .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ze zgromadzonych orientuje się jak wygląda sytuacja z GG: Revelator na PS4? Ma to jakieś wsparcie w Europie czy olewka totalna jak z -SIGN-? Grają w to jacyś ludzie czy raczej pustki w multi? Na PSN jest w dobrej cenie i w sumie to może bym nawet kupił ale nie chce się przejechać tak jak z SIGN na PS3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że ten temat był martwy jak moje marzenia o REVELATOR na PC, ale już nie jest, bo REVELATOR na PC będzie 14 grudnia. Bardzo się z tego powodu cieszę, bo wymagania zostaną te same (nie zmienili przecież silnika), więc nic tylko czekać, kupić i grać. Grałem nie u siebie w wersję na PS3 i trochę mnie bawiło, że wygładzanie krawędzi to tam jakaś nieznana technologia, ale na moim prastarym komputerze SIGN wygląda naprawdę dobrze. Liczę, że to samo będzie z tą częścią.

Dodatkowo mam nadzieję, że powtórzy się sytuacja z zeszłego roku, kiedy to SIGN był przez tydzień od premiery (chyba tydzień) i gdy kupiło się go w czasie promocji, to wszystkie DLC były gratis za free i w ogóle fajno. Parafrazując refren Heavy Day : "I come riding on a HYPE Train!"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że Revelator nawet ma już zakładkę na Steam. O wersję PC nawet się nie martwię, bo poprzednia odsłona była dobrze zoptymalizowana na piecu, w dodatku regularnie otrzymywała łatki w przeciwieństwie do konsol Sony w Europie . Wersja PC w zasadzie była pewna, bo na tą platformę tytuły Arc System zawsze wychodzą z w stosunku do konsoli Sony po jakimś okresie czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę odkop, ale jest ktoś chętny na grę w GG Revelator na Steamie? Mam Rev1 (Rev2 w najbliższej przyszłośći) i szukam chętnych do grania. Jestem nowy, ale za to w Melty mam dość spore doświadczenie. Steam: Valhallyzer-HIB

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...