Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Guilty Gear (seria)

Polecane posty

Jemu raczej chodziło o swykłe ciosy.

Zazwyczaj mamy cztery grupy ciosów:

a)zwykłe

-pięść

-kop

-slash

-Hslash

-dust

b)secjalne

Czyli inaczej ataki, które zadają zwiększone obrażenia i czasem dają dodatkowe efekty w postaci podpalenia, porażenia, oraz zatrucia.

c)ciosy tension

Potężne posunięcia, które powodują olbrzymie szkody przy celnym trafieniu.

d)cios Instant Kill

Ostateczna forma ataku. Skutek śmiertelny przy pierwszym udanym trafieniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki Respekt? No jaki?

Jeśli jesteś dobrym graczem, to stosujesz specjalne ciosy, jako coś, co sprawia, że nawet nudna walka zamienia się w widowiskową masakrę silnego wroga 8).

Mam jeszcze małe pytanko do J.K.Tank.

Skoro uważasz, że taka postać, która bez większych problemów dochodzi do I-no w Arcade, jest za silna, aby móc być wystawianą na turniejach, to czemu Dizzy jest od razu dostępna? Sprawdź sam i zobacz, że jest tak samo, a może i nawet bardziej efektywna w walce zwykłymi ciosami niż Justice.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro uważasz, że taka postać, która bez większych problemów dochodzi do I-no w Arcade, jest za silna, aby móc być wystawianą na turniejach,

>>>Tutaj chodzi o zasadę, że postaci ukrytych nie ma, nawet jezeli są słabsze z tego co wiem.

to czemu Dizzy jest od razu dostępna? Sprawdź sam i zobacz, że jest tak samo, a może i nawet bardziej efektywna w walce zwykłymi ciosami niż Justice.

>>>Ale za to ma trudniejsze overridy i jest pozbawiona instanta, poza tym trzeba patrzeć nie tylko na obrażenia, ale także na zasięg a zasieg HS z przodem w wykonaniu Justice jest bardzo duży.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z SR, że skoro Justice jest za silna, by wystawić ją do turnieju, to dlaczego Dizzy jest od razu dostępna? Ale cóż, ona jest pozbawiona Instant Killa, którego ma jej matka (Justice). Poza tym ukryte postacie nie są wystawiane z reguły, nawet jeśli mają równe szanse z innymi.

A poza tym: skoro uważasz, panie Czołg, że Justice jest silniejsza niż inne postacie, to dlaczego w czasie mych treningów "Guilty-Gearowych" (jako zwykły Sol) czasem pokonywałem GOLD Justice? Cóż, wiem, że przykład ten jest trochę bez sensu, bo długo trenowałem na walce z nią. Ale niektórzy uważają, że to fizycznie niemożliwe. No cóż, w walce Solem nie jestem już tak wprawiony, jak np. w wakacje, ale i tak idzie mi nieźle.

I tak przy okazji: kieruję do was trzy pytania.

1. Wiecie coś o premierze Guilty Gear: Slash na PC?

2. Jakie są wasze największe walki w życiu? Ja wspomniałem o tym, że walczę zwykłym Solem z Goldami: Justice, Solem, Slayerem, Dizzy i I-no. I nawet czasami wygrywam. :P

3. Mam jeszcze jedno, ale zostawię sobie na później... I tak dałem już dwa tematy. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>Tutaj chodzi o zasadę, że postaci ukrytych nie ma, nawet jezeli są słabsze z tego co wiem.

Zasadniczo kłóciłem się o siłę postaci, a nie o możliwość występów na turniejach. Ja nie biorę w takowych udziału, bo nie mam na to warunków.

>>>Ale za to ma trudniejsze overridy i jest pozbawiona instanta, poza tym trzeba patrzeć nie tylko na obrażenia, ale także na zasięg a zasieg HS z przodem w wykonaniu Justice jest bardzo duży.

A Venom strzela kulami, które mają trzy stopnie naładowania. Dizzy wysyła dronę, która może strzelać laserem, lub boleśnie pogryźć. Ky strzela błyskawicami. Zappa posyła koziołkujące duchy.

W ten sposób możemy się kłócić do zamknięcia tematu, albo do bana.

Jesteśmy zbyt głupi, aby jeden przyznał drugiemu rację 8) i raczej nic tego nie zmieni. W związku z tym dajmy sobie z tym spokój i zacznijmy prowadzić bardziej produktywną dyskusję 8).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. o tym, gdzie ja mogłem wsadzić ten link... Bo komiksy warte(moim zdaniem) są oglądnięcia. O ile zna się angielski...

Ahh! Mam!

http://holyzen.pixelatedempire.net/

Klikacie na "Comic" a potem na "First".

Armored Lighting Legion rządzi! I dowiecie się czemu! xD

Acha... Patric też rządzi!

Heh... To mi się walka udałą. Jam EX Gold zablokowała najlepszy atak I-no(ten dostępny tylko dla kompa) bez straty tension. Ba, nawet naładowałą sobie pasek na max'a. Coś pięknego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:P+-->

(Marciuś :P)
Jakie są wasze największe walki w życiu?

Well... najtrudniejszą była chyba próba obtłuczenia Dizzy Gold (za pomocą Testamenta - w Reloadzie praktycznie non stop jest u mnie w użyciu, from time to time zamiennie z Venomem ;]). Nie mam pojęcia, dlaczego, ale nijak nie mogłam wygrać, raz za razem ubijała Testamenta krótką chwilę po rozpoczęciu bitki, zanim zdążyłam chociażby podnieść kosę w celach obronnych ;] Może dlatego dotąd nie pałam żadną sympatią do postaci Dizzy, nie tylko za jej irytujący charakter biednej i zagubionej :]

Co do faworytów wśród postaci - jakie są moje, każdy widzi :P Testamenta lubię za (bler)łiczowatą i klimatyczą osobowość (gdyby zrobili go kobietą, to ciekawe, kim Testament w wersji żeńskiej by był, hmm... :>), urocze ataki, mafciowatość i ogólnie świetny ymydż ;] A Venoma... hmm... do niego mam sentyment generalny z naciskiem na kolor i długość jego włosów xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się od czasu do czasu udawało pokonać Gold Dizzy, jako mój ulubiony Sol Badguy. :P Co więcej, to był zwykły Sol. Po prostu jestem w grze nim niezły.

A mój rekord porażki wynosi chyba 3 sekundy - w 100. misji, Gold Sol EX mnie wtedy załatwił (grałem Ky'em).

PS I jeszcze jedno:

Marciuś :P napisał:

Pamiętaj, że za to mogę ogniem zionąć... XD Więc uważaj... :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc zioń ogniem, śmiertelna istoto. Dasz mi tym samym powód do walki, gdyż mocami starożytnych paktów, nie mam prawa zaatakować jako pierwszy.

Moimi największymi walkami w życiu (przynajmniej w tym 8)), były walki w Justice Story Mode. Każdy wstęp to poezja destrukcji, a dynamika walki przebija Martix 8). Dodatkowo, po przeczytaniu komiksów ze strony od Bethezera, jeszcze bardziej zżyłem się z postacią Justice - the ultimate Gear.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już cały komiks przeczytałeś? Cholera... Niezły jesteś. TAm są jeszcze jakeiś inne... Które też widziałęm(prawie, ale jednak xD)...

Ja miałęm ostatio piękną walkę.

Testament vs Sol Badguy

Obydwaj "zwykli". Nadzwyczaj wyrównana walka. Blok za blokiem. Raz mi się udało Gun Flame "catch'ować"... A potem zwycięstwo... Szkoda, ze mi się wtedy komp zawiesił ;)...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro uważasz, że to było niezłe, zobacz sobie to. Instant Kill w wakunaniu A.B.A w GG: XX Slash. Piękna rzecz :cry:, aż się wzruszyłem 8).

Dodatkowo podaję kilka ciekawych informacji:

Powrócono do stylu walki z GG:XX. Walki 1:1. Instat kill w użyciu. Wszystkie stare postacie (Justice i Kliff obecni), oraz dodatkowo mamy tutaj postać Order Sol'a (Sol za czasów służby w zakonie).

http://www.youtube.com/watch?v=Gpk_7fl67tY - mały link pokazujący walkę z użyciem Justice. Myślałem, że jestem dobry, ale po obejrzeniu tego, dochodzę do wniosku, że jeszcze trochę mi brakuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że za to mogę ogniem zionąć... XD Więc uważaj... Razz

Cicho tam, bo Cię skonsumuję i się skończy :] Chcesz zobaczyć, jak wygląda pseudokanibalistyczna nagroda za zapędy damskoboksercze? :>

Co do Isuki - czy ktoś z was korzystał z fabryki herosów (i ew. z jakim skutkiem)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W komiksach od Betheaera zobaczyłem prawie pełną postać Raven'a. Albo jest to bardzo dobry rysunek w stylu Robo-Jam, albo jest szansa, że można będzie walczyć jako Raven?

Dowiedziałem się też bardzo ciekawej rzeczy o nazewnictwie trybów SP. Do tej pory myślałem, że nazywają się BLACK i GOLD. Teraz okazuje się, że tak naprawdę zwą się one SHADOW i GOLD. Niby mała różnica, brzmi lepiej 8). Tak samo brzmią oryginalne imiona moich Neo-Justice. Wy ich znacie, jako Furia, Kafar i Cios. Ja ich znam też jako Fury, Ram i Strike.

Co do Isuki - czy ktoś z was korzystał z fabryki herosów (i ew. z jakim skutkiem)?

Przytoczę ci mój uaktualniony spis ataków dla protoplasy Black'a:

1. Rasho Sen ('szubienica" Axl'a)

2. Potemkin Buster (opiekacz Potemkina)

3. Mad Struggle (powietrzne "wiertełko" Venoma)

4. Lust Shaker (seria stempelków na wzór ataku Milli)

5. Starship (identyczne, jak atak Bridget)

6. Gamma Ray (ostateczna broń masowej destrukcji, z pozdrowieniami od Dizzy)

7. Three Level Jump (dobre na szybką ucieczkę... znaczy się błyskawiczne przegrupowanie 8))

Moim zdaniem jest to zabójczy zestaw, dobry zarówno do ataku na dystans, jak i z bliska. Dzięki Starskip mam świetną obronę na wypadek otoczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że za to mogę ogniem zionąć... XD Więc uważaj... Razz

Cicho tam, bo Cię skonsumuję i się skończy :] Chcesz zobaczyć, jak wygląda pseudokanibalistyczna nagroda za zapędy damskoboksercze? :>

Jesteś pewna tego, co mówisz? :] Chcesz skonsumować mnie, czerwonego półsmoka? :D A co będzie, jak dostaniesz niestrawności, co? XD

Spokojnie, za parę miesięcy planuję powrócić do Karczmy, więc się policzymy na poligonie... :>

A dobra, teraz już na temat: spis ataków domowego Robo-Ky'a II podał SR, ja się bez problemu dostosowuję. :)

A te filmiki oglądałem: rzeczywiście, są mocne. Chciałbym tak walczyć Justice'em... :roll: Kiedy wyjdzie GGXX: Slash, ja się pytam?! :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leopaldon - antyczny Gear nieznanego pochodzenia. Jeśli wciąż żyje, to jest niezdolny do samodzielnego działania. Jego ciało czyni go praktycznie niezniszczalnym, przez co stanowi spore wyzwanie nawet dla doświadczonego wojownika.

Jedyny sposób na pokonanie go, to załatwienie "pilota". Oznacza to tyle, że podczas walki musisz walić w głowę, a konkretnie, to w tego milusiego piesia, który wystaje z paszczy Leopaldona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wy wiecie tyle o tych postaciach z GG.Napewno jest to najlepsza seria bijatyk. Moja najlepsza walka nie wiem chyba nie jestem dobry nie odblokowałem nawet Justice czy Klifa, nie mam nikogo w wersji gold lub ex, jak mówiłem walki najlepszej nie mam ale seria walk 207lvl survivala Solem

(kocham tego gościa). Co do premiery slasha nie musze sie martwić bo i tak będe go miał dzięki Cd-action. Da się w to grać przez neta???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra przez net... Niestety nie da rady, bo ta gra to konwersja, a nie produkt na PC.

Justice i Kliff to postacie z zamierzchłych czasów świata GG. Aby ich odblokować, musisz przejść 50 misji w trybie Mission. Polecam na początek wykonać misje z Instant Kill'em. Wszystkie poza misją May, to nic innego, niż spacerek z przeszkodami 8). Przeszukaj temat: Pomocna dłoń=>gry=>Guilty Gear Reload, a znajdziesz wiele przydatnych informacji. Ten temat powinien znajdować się na pierwszej, bądź drugiej stronie. Miłej lektury.

Jeśli idzie o bycie dobrym, to pooglądaj sobie GG na youtube. Jeśli twoja technika walki będzie zbliżona do stylu twórców tych klipów, to możesz mówić, że jesteś dobry. Ja muszę potrenować Air Moves Justice i przyśpieszyć wstukiwanie komend naziemnych o 1/4. Jeśli mi się uda, to wkrótce mój styl będzie się niewiele różnić od stylu twórców klipów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...