Jump to content
Sign in to follow this  
Tommydj

Jaki najlepszy monitor 21,5-24"

Recommended Posts

Witam.

Jak w temacie poszukuje konkretnej pomocy jaki najlepszy monitor o przekątnej od 21,5 do 24 cala w cenie nie przekraczającej 550 -600zł? Obecnie siedzę przed 17 calowym LG FLATRON L1753S.

Myślę że większy monitor niż 24 cale to bezsens bo mam zamiar na niego patrzeć z odległości około metra a nie z drugiego końca pokoju....

Monitor ma oczywiście obsługiwać FullHD czas reakcji nie większy niż 5ms. O kontraście i jasności to się nie wypowiadam bo i tak dane producentów to są jedne wielkie bajeczki:) Bardzo ważna jest dla mnie ostrość obrazu i żeby kolory były żywe pełne kontrastu a nie wyblakłe lub przymulone. (biel ma być biała a nie wpadająca w żółć, a czarny ma nie mieć odcieni fioletowego lub czerwonego).

Upatrzyłem sobie modele firmy Benq

http://www.agito.pl/monitory-led/benq-21.5...paign=wszystkie

widziałem go na zywo dziś i kolory ma bardzo ładne a biel jest biała. Jest jeszcze odpowiednik tego modelu LCD w tej samej cenie wiec nie wiem w czym lepiej wybierać. Czy LCD czy LCD LED?

Czy LCD, czy LED to kwestia gustu. Ten BenQ jest OK.

Jeśli masz więcej pieniędzy w kieszeni to polecam LG IPS236V-PN - dobry monitor 23" na matrycy IPS.

Pieniądze to mam :) tylko szkoda mi ich wydawać na monitor tylko dlatego ze ma matryce IPS:) Która się wyróznia tylko tym że ma podobno bardziej naturalną paletę barw i lepsze kąty widzenia. Mi katy odpowiadają nawet z tego LG co mam:) A na jednym forum widziałem że na matrycy IPS pod kątem kolor czarny przechodzi mocno w fiolet. A tego raczej bym nie chciał.

Widziałem tego LG w sklepie i nie zauważyłem problemu z czarnym kolorem (ale się długo nie przyglądałem).

Skoro nie masz wysokich wymagań by celować w IPS, to bierz benka i tyle ;)

A na tle innych firm typu LG i Samsung w tej cenie to BenQ bedzie najlepszym wyborem?

Bo przyznam że jakośc obrazu Samsungów tez mi sie podoba.

Edited by Tommydj

Powiem szczerze że za wielkiego porównania w temacie to nie mam... ale wiem na pewno, ze na BenQ się nie zawiedziesz :)

To dzieki za porade :) już chyba przy zakupie 5 komponentu :P

PS. Pewnie za jakiś czas wyskocze z pytaniem o grafike do monitora fullHD :D :D :D Ale to jeszcze nie teraz bo nawet nie ma ciekawych tytułów gier :P

Pozdro:)