Skocz do zawartości
Bethezer

GTA V

Polecane posty

Steam wg polskich standardów zawsze jest drogi i dobrze wychodzą tylko niektóre promocje. Płacisz więcej za możliwość posiadania gry w kolekcji innych tytułów jakie posiadasz na tej platformie. No i cena jest tak wysoka, bo nigdzie indziej nie znajdziesz kluczy do steam, a jedynie do social cluba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam do was Panowie i Panie pytanie. Czy warto dopłacać ok. 70zł. do GTA V aby mieć ją w wersji na steam? Jest jakiś powód dlaczego gra na steam jest droższa?

Bo steam ma dystrybucję ogólnoświatową, ceny wszędzie jednakowe, zaś boxy w konkretnych krajach są uzaleznione od polityk dystrybutora. Plus steama jest taki, że gry, patche i dodatki zawsze pobierzesz z maksymalna prędkościa, zaś z Social Clubem był sporty z tym problem. Pozatym steam umożliwia masę różnych socialnych narzedzi, z których możesz, a nie musisz korzystac, ale są. No i achivementy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą gdy grałem natrafiłem Trevorem na ciekawe przypadkowe zdarzenie. W razie czego napiszę w spoilerze.

Jadąc samochodem spotkałem gościa w samych majtkach przywiązanego do słupa :P. Jak się okazało, był on po wieczorze kawalerskim i za parę godzin miał ślub. Pojechałem z nim chyba do domu rodziców, tam się przebrał, i udaliśmy się do miejsca, gdzie ukrył się jego przyjaciel, który miał obrączki. To miejsce to jakiś bar za 600k $ na zachodnim wybrzeżu. Rzecz w tym, że jak tam podjechałem, i ten przyjaciel podszedł do samochodu, to nagle ktoś go zastrzelił, a mój pasażer gdzieś chyba uciekł. Tak więc zabiłem napastników, ale zaczęła mnie gonić policja, więc uciekłem, ale jak wróciłem na miejsce, to oni znowu tam byli, zabiłem ich, ale mnie zabiła policja. Przyjechałem tam jeszcze raz, pozbyłem się wrogów, ukryłem przed policją, ale nigdzie nie znalazłem tego kolesia ani nic. Tak miało być? Jeśli nie to jak potoczyła się dalej misja?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą gdy grałem natrafiłem Trevorem na ciekawe przypadkowe zdarzenie. W razie czego napiszę w spoilerze.

Grałeś Trevorem. Pewnie byli tam MC Lost, motocykliści i nie zaliczyli Ci misji. ( btw: nawet w poradniku jest napisane, aby tego nie przechodzić jako Trevor ) Jakbyś był kim innym, niż tym świrem, to przyjaciel wsiadłby do auta, pojechalibyście od kościoła, a tam to byś fajnych rzeczy się dowiedział.

biggrin_prosty.gif
Edytowano przez Hrabia93
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój pasażer gdzieś chyba uciekł.

Jeśli pasażer nagle wysiada z samochodu coś panicznie krzycząc to niestety, ale misja jest już przegrana. No i prawie nigdy podczas zdarzeń policja nie zaczyna ścigać. Jest szansa, że trafisz na to zdarzenie ponownie, ale już na pewno nie Trevorem, bo ja już miałem dwa razy to samo zadanie do wykonania, raz Franklinem, a raz Michaelem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grając ostatnio w GTA, wszedłem w zakładkę online, i kliknąłem X, wyświetliła mi się opcja darmowego ps+ na dwa dni bez konieczności(co ważne) dodawania karty kredytowej do konta. Czy po tych dwóch dniach będę mógł aktywować 14 dniowy trial już z dodawaniem informacji o karcie, czy jedno wyklucza drugie? I jeszcze jedno, czy gdy kupię ps+ w wersji pudełkowej, gdzie mam kod do wpisania, również muszę dodawać kartę kredytową?

Edytowano przez Morphine
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

To teraz ja podzielę się swoją opinią wersji PC i skupię się tylko na grze single.

Od razu zaznaczę, że specjalnie nie oglądałem, nie czytałem i nie interesowałem się tą grą, w takim sensie żeby nie popsuć sobie zabawy. Tylko kilka trailerów jeszcze przed wersją na starsze konsole i zapowiedz wersji PC. Dodam, że poprzednie części sprawiły mi dużo frajdy szczególnie San Andreas.

Tyle wstępu przejdźmy do samej gry.

Gra się bardzo przyjemnie od samego początku. Gra wraz z postępem misji wprowadza coraz więcej aspektów rozgrywki i zajęć pobocznych co mi bardzo się spodobało, bo nie od razu mamy wszystko dostępne i nie czujemy się przytłoczeni ogromem czynności i zajęć.

Fabuła jest na dobrym poziomie (przeszedłem jakieś 3/4) i 3 postacie , które mamy okazję pokierować bardzo dobrze wykreowane. Jednakże właśnie to, że mamy 3 postacie mi osobiście na początku trochę psuło koncepcję przechodzenia gry (może dlatego,że nigdy wcześniej nie grałem w gre z takim prowadzeniem fabuły) w tym sensie, że gra miejscami sama wymusza grę daną postacią. Na szczęście po kilku, kilkunastu godzinach gry można się przyzwyczaić i wypracować nową koncepcję przechodzenia gry.

Gameplay jest taki jaki się spodziewałem i niczym mnie nie zaskoczył. Nie znaczy to, że jest źle. Gra się przyjemnie i bez większych problemów "łyka" się kolejne misje, które są na prawdę zróżnicowane. Napady są wisienka na torcie. Wg mnie tak w tej typu grze powinno być.

Sterowanie postacią i prowadzenie pojazdów, nawet samolotów i helikopterów za pomocą myszki i klawiatury szybko można opanować i czerpać przyjemność z przelotów nad San Andreas.

Graficznie nie mam nic do zarzucenia. Nie spodziewam się dużych fajerwerków po sandboxie. Na moim już trochę leciwym sprzęcie chodzi na ustawieniach mniej więcej średnio/wysokich bez MSAA.

Stacje radiowe - wg statystyk najwięcej słucham... Self Radio :P Czasami włączę jednak na Non stop Pop lub to radio z country jak po pustyni jadę. Myślę, że jak skończę wątek główny i będzie więcej czasu na jazdę, latanie i pływanie w poszukiwaniu skarbów to przesłucham inne radia.

Na razie tyle. Jak dokończę postaram się ocenić całość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym zmienił temat dyskusji w stronę modów. Ktoś już bawił się modami?

Ja osobiście wgrałem już parę modów, z czego jeden przypadł mi do gustu, mianowicie możliwość włączenia tempomatu co pozwala na powolną jazdę samochodem wraz z muzyczką z Drive (taki film;)). Kolejny mod to możliwość grania policjantem i wykonywania paru misji w stylu idź i zabij ale bez wanted level i dodatkowym partnerem, Troszkę nie do końca zrobiony mod, ma parę błędów.

Jest jeszcze jeden mianowicie mod który daje przechodnią broń i wszyscy walczą ze sob ;). Ogólnie szkoda że Rockstar nie wspiera modów oficjalnie (a nawet banuje za nie!), co imo jest zachowaniem okropnie podłym. Moc PCMasterRace są mody...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Ja sie jeszcze nie bawilem modami, moze za jakis czas. Poki co wole poczekac i zobaczyc, czy Rockstar zmieni swoje podejscie w stosunku do osob modujacych gre. Nie obawiasz sie zarobienia bana za korzystanie z modyfikacji? W koncu gra troche kosztowala...

[...] daje przechodnią broń i wszyscy walczą ze sob wink_prosty.gif.

Auc, moje oczy!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banu są ale tylko wtedy jak korzysta się z GTA:O, bo wtedy sprawdza poprawność plików. W singlu raczej nic nie ma. A jak już są bany to na 2 tygodnie;). No szkoda że Rockstar tak postępuje, powinno wyjść program do modowania coś jak w skyrimie.Ta gra ma taki potencjał na mody.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się im wcale nie dziwię, skoro modderzy stworzyli już swoje serwery do gry online (z których skorzystają zapewne w większości/tylko piraci) to taki a nie inny stosunek do modyfikacji gry jest uzasadniony w trybie multi. Nie mogę tylko zrozumieć, dlaczego w singlu też tego nie wspierają, przecież modów z single'a nie da się wykorzystać w online...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dodam małe sprostowanie odnośnie modów, z góry przepraszam za spamowanie postami ale:

Ktoś doczytał w EULA(widać że nikt tego nie czyta po 3 tyg. od premiery dopiero teraz ktoś tam coś zauważył) w fragmencie:

You agree not to:

h. Reverse engineer, decompile, disassemble, prepare derivative works based on or otherwise modify the Software, in whole or in part;

Co uniemożliwia modowanie legalne;) ALE

Rockstar oficjalnie podał że nie banuje za mody w singlu:

242djzt.png

A więc można korzystać do woli ale nie uruchamiać ich w multi. Czyli jak chcemy grać w GTA:O to kasujemy je;). A dokładnie jeden plik ScriptHook który umożliwia uruchamianie modów. (Tak wnioskuje, bo bez niego nie da się uruchomić modów).

Jak ktoś jest chętny to polecam stronę:

https://www.gta5-mods.com/scripts

Na razie są tylko scripty (bo tyle się da zrobić)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś gdzie znaleźć profil psychologiczny gracza, tworzony automatycznie po zakończeniu gry? W grze pisało, że można go znaleźć na stronie. Szukałem na Social Clubie, ale nie znalazłem. A mój profil był całkiem ciekawy... :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka linijek z podpunktami, które krótko opisywały nasz styl gry w sposób humorystyczny. Zapewne jakiś algorytm obliczał decyzje jakie podejmowaliśmy w grze i przyznawał za to punkty, które później przerobił na odpowiedni tekst.

Tu mój dla zainteresowanych:

Z biura doktora Isiaha Friedlandera Notatki z sesji ? ściśle poufne Smutny przypadek - tyle w nim sprzecznych zjawisk. Wieczne niezdecydowanie. Wieczny młodociany. Ukrywa mrowie swych wad za strumieniem wyrzucanych w błoto pieniędzy. Łatwo wydaje osądy o słabościach innych, lecz nie własnych. Wydaje zdecydowane osądy na tematy seksualne. Pomimo problemów stara się dbać o rodzinę. Chce spełnić swój amerykański sen. Nadmiernie mściwy. Przerażająco bezduszny, gdy w grę wchodzą nieruchomości itp. Próbował doznań duchowych, ale nie wyszło. Za to kariera bandziora wyszła mu jak najbardziej. Zdecydowanie nie ma świra na punkcie fitnessu, ma tylko zwykłego świra. Poznaje wielu dziwaków. Czyżby ADHD? Żałuję, że zapukał do mojego gabinetu.

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...