Jump to content

Recommended Posts

Co do grafiki i trzeba trochę się pobawić z ustawieniami, czasem na niektórych działa jak komiks a wystarczy zmienić jedną rzecz na średnie i już jest ok. W szczególności odbicia i refleksy. Mam HD 7870, działa płynnie po zmniejszeniu odbić. NIE POLECAM wyłączania ograniczenia odnośnie pamięci VRAM. Wystarczy (w moim przypadku) przekroczyć o jakieś 100 mb i gra się poprostu zacina.

A ja polecam, mam GTX 770 2GB i w grze przekroczone mam o 610mb czyli 2610mb + MSSAx2. A to dlatego, że ustawiłem tekstury na wysokie i nie mam problemu z płynnością, nic się nie tnie.

Edited by Fear87

To ja się "pochwalę", że od wczoraj walczę z GTA ponieważ na 7 płyt mam 3 z błędami CRC :D

Wychodzi na to, że i tak połowę gry ściągnę z neta...

Dziś jeszcze jedna + patch i mooooże jutro sobie coś popykam w końcu.

Przypominam, że na forum w dziale Ogólnie o grach jest temat "Czy pójdą". Tam można wrzucać konfiguracje swoich PCtów i pytać o takie rzeczy. Stąd takie posty będą usuwane.

No cóż ja tez mam pecha i walczę. Otóż zgodnie z czyjąś wskazówką tutaj usunąłem plik 1KB .part. Skutkiem było, że nagle przybyło mi pobrane 3GB i ruszyło z większa prędkością na chwilę, po czym zwolniło. 2GB dossałem rano, ale dopiero dwie godziny temu miałem czas odpalić grę. Odpalić owszem odpaliła, ale start kampanii skutkował błędem o nieprawidłowych plikach gry. Jak się można domyślić, spowodowane to było usunięciem pliku .part. Nie winię nikogo, bo zapewne chciał dobrze ale miałem nieliche nerwy przez to :P dobrze, że gę ukończyłem na PS3, bo tak to bym się wkurzył ze wziąłem preordera i drugi dzień po premierze już nie pogram :D A sposobu, mimo że działa - nie polecam.

Ta gra jest obłędna. Specjalnie wstałem dzisiaj wcześniej, żeby pograć przed wyjściem na uczelnię. :)

Cały czas mam problem z syndromem jeszcze jednej misji. Fabuła jest świetna, dawno żadna gra dla jednego gracza mnie tak nie wciągnęła. W dodatku jest mnóstwo rzeczy do robienia poza misjami głównymi i co najważniejsze, chce się je robić.

Model jazdy moim zdaniem nie jest gorszy od tego z IV. Jest po prostu inny. Szkoda tylko trochę modelu zniszczeń pojazdów.

@Tesu: Ja tam się nie dziwię, że ludzie są rozczarowani problemami z odpaleniem gry. Rockstar tyle razy przekładał premierę i kazał nam tyle czekać. I cały czas tłumaczył się tym, że chce dopracować wszystko, żeby nie było problemów jak przy GTA 4. Więc powinni faktycznie zadbać o to, żeby ludzie mogli spokojnie odpalić grę. Można było zrobić aktualizację w tle, a jeśli się bali o to, że gra zbyt szybko zostanie zpiracona, to mogli kazać pobierać 500 MB, a nie 5 GB. Tak to trudno się dziwić, że serwery się zapchały.

Jestem po chwili rozgrywki i na razie wrażenia są bardzo dobre.

W sumie gram na padzie i jestem tuż po graniu w GTA IV i jakoś tam bardziej mi się sterowanie podobało, ale wiem że to kwestia przyzwyczajenia i pobawienia się trochę ustawieniami kontrolera.

Miasto wygląda dobrze a i sama rozgrywka zapowiada się całkiem przyjemnie.

Wielki plus za tryb FPP, szczególnie w prowadzeniu pojazdów

Model jazdy jest bardziej zręcznościowy, przez to że gracze na to narzekali w IV. Sam osobiście na razie bardziej wolę ten z IV, ale nie zmienia to faktu że gra się bardzo przyjemnie :)

Nie żałuję wydanych pieniędzy, a sam proces pobierania zostawiłem po prostu na noc i w około godzinę i tak się ściągnęło wszystko.

Na padzie jazdy w GTA V nie mogłem za nic opanować gdy grałem u kumpla na Xboxie, jestem pecetowym graczem do szpiku kości i potrzebowałbym kilku dni na przyzwyczajenie się do pada. Ale GTA IV moim zdaniem miało świetny model jazdy(grałem tylko na pc), w końcu czułem wagę danego pojazdu i nie miałem wrażenia jazdy zabawką po kartonowym mieście jak to było we wcześniejszych odsłonach, a jazda mimo wszystko dalej była zręcznościowa.

Widząc optymalizacje jestem dobrej myśli, dzisiaj/jutro zmienię kartę graficzną i oczywiście kupię GTA i jakoś na średnich, mooooże z kilkoma opcjami ustawionymi oczko wyżej powinno działać. Tylko czas, gdzie ja kupię wolny czas? :D

Ja wczoraj wieczorem odpalilem RSC, zlinkowalem profil PS3 z PC i wreszcie odpalilem gre. Dlugo nie pogralem, przeszedlem jedynie prolog i dwie pierwsze misje przygladajac sie temu jak gra wyglada i dziala na moim kompie oraz testujac tryb FPP. O ile w sekwencjach strzelanych klawiatua+mysz dobrze sie sprawdzaja, to kierujac autem jednak wole korzystac z wygodniejszego w takich sytuacjach pada. I tak chyba bede wlasnie grac, uzywajac w sumie trzech kontrolerow. ;) Co do optymalizacji gry to nie mam zastrzezen. Grajac na wysokich ustawieniach grafiki w rozdzielczosci 2560x1440 nic mi sie poki co nie haczy, a licznik odpalonego na kilka minut w grze benchmarku ani razu nie zszedl ponizej 39 fps, przez zdecydowana wiekszosc czasu trzymajac sie w okolicach 44-46 klatek na sekunde, czyli zle nie jest.

Nie macie żadnych problemów z płynnością gry ? Mam całkiem mocny sprzęt: gtx 770, i5 3340. Gra na początku chodzi płynnie w około 50-60 klatkach ale po kilku minutach zaczyna mi jakby brakować pamięci vram i chociaż gra dalej jest płynna to ścinki są straszne. Nie da się jeździć autem niemalże. Ma ktoś tak ?

Dobra jedzie do mnie mój egzemplarz gry. Żałuję trochę, że dopiero teraz (niestety walkę preorderów wygrał MKX) jednak cieszę się, że może zdążę zagrać zanim "ułomni" spiracą grę tongue_prosty.gif

Edited by makemebad

Dobra jedzie do mnie mój egzemplarz gry. Żałuję trochę, że dopiero teraz (niestety walkę preorderów wygrał MKX) jednak cieszę się, że może zdążę zagrać zanim "ułomni" spiracą grę tongue_prosty.gif

Niestety nie zdążysz, bo crack już jacyś Chińczycy ponoć zrobili.

Btw. słabym jest pomysł R* na zablokowanie możliwości gry w więcej niż 1 osobę z jednego IP. Strasznie utrudnia to grę w np. akademiku.

A ja miałbym parę pytań do osób które miały już GTA 5 na konsoli, czy dało się na konsoli kontrolować prędkość jazdy samochodem? Znaczy się czy można było utrzymać stałą prędkość np 20 km/h. A drugie pytanko to czy ktoś próbował używać kierownicy do GTA 5 PC? Strasznie podoba mi się jazda nocą w tej grze, ale brakuje mi tego realizmu, zawsze samochody grzeją tyle ile fabryka dała

Stałą prędkość utrzymać było ciężko, ale pad ma tą przewagę że trigger pozwala regulować prędkość - można jechać wolno lub szybko :P

A drugie pytanko to czy ktoś próbował używać kierownicy do GTA 5 PC?

Ja gram na kierownicy Logitech G25. Na początku trochę za duża była martwa strefa, ale małe dostrojenie ustawień kierownicy i promienia skrętu zniwelowało problem. Jeździ się naprawdę super. Dużo lepiej niż na padzie. Kontrola nad samochodem jest o wiele lepsza, można płynnie skręcać bez takiego szarpania z boku na bok gdy się próbuje korygować tor jazdy. Łatwiej jest na przykład manewrować między samochodami na autostradzie przy dużej prędkości. No i ogólnie to przyjemne uczucie gdy można poczuć się prawie jak w prawdziwym aucie ;-)

Giera wreszcie ruszyła, optymalizacha pozytywnie mnie zaskoczyła - na GTX 650 Ti 1GB na średnich ustawieniach z jedynie maksymalną ilością przechodniów, zasięgiem wzroku, filtrowaniem 16x i vsynciem w 1080p gra pomimo wyświetlanego przekroczenia pamięci wideo o prawie 200MB trzyma stabilne 60FPS nawet w centrum miasta :D Zdziwiła mnie tylko nieco inna niż na konsoli kolorystyka - jest znacznie jaśniej. Tryb FPP wymiata. Nie żałuję drugi raz wydanej kasy i wracam od razu po napisaniu tego posta do Los Santos :)

No cóż ja tez mam pecha i walczę. Otóż zgodnie z czyjąś wskazówką tutaj usunąłem plik 1KB .part. Skutkiem było, że nagle przybyło mi pobrane 3GB i ruszyło z większa prędkością na chwilę, po czym zwolniło. 2GB dossałem rano, ale dopiero dwie godziny temu miałem czas odpalić grę. Odpalić owszem odpaliła, ale start kampanii skutkował błędem o nieprawidłowych plikach gry. Jak się można domyślić, spowodowane to było usunięciem pliku .part. Nie winię nikogo, bo zapewne chciał dobrze ale miałem nieliche nerwy przez to tongue_prosty.gif dobrze, że gę ukończyłem na PS3, bo tak to bym się wkurzył ze wziąłem preordera i drugi dzień po premierze już nie pogram biggrin_prosty.gif A sposobu, mimo że działa - nie polecam.

High five Emqi. Tylko ja byłem na tyle sprytny, ze spodziewałem się takiego obrotu spraw. Pomyślałem sobie, że może jak przeskoczę pobieranie tych plików stosując ten trik, to potem na weryfikacji spójności danych pobieranie pójdzie szybciej (ryzykowna teza, ale warto było spróbować - dobrze, że zrobiłem backup). Problem polega na tym, że launcher nie jest wyposażony w coś tak pospolitego jak opcja weryfikacji plików gry...

@Edit: Poza tym problem jest trochę śmieszny. Rozumiem jakby nawałnica połączeń powodowała niskie transfery. Ale wina prawdopodobnie jest po stronie launchera. Ehh.

O ile w sekwencjach strzelanych klawiatua+mysz dobrze sie sprawdzaja, to kierujac autem jednak wole korzystac z wygodniejszego w takich sytuacjach pada.

Właśnie się o tym dowiedziałem przed chwilą z filmiku TB. Genialne rozwiązanie. Więcej gier powinno mieć taka opcję. Edited by Alpharadious

@emqi

No to widzę, że jednak mając kartę z 1GB RAM można pograć. GTX650 Ti w sumie jest wydajnościowo zbliżony do HD7770, więc chyba zaryzykuję :)

Po dłuższym testowaniu mogę dodać, że czasem fpsy dropną do 40-50 i gra 'chrupnie' z powodu dużego przeskoku klatek, ale dla mnie to znacząco na odbiór nie wpływa, a i FPS można zlockować na 30 w razie potrzeby. No i ja cały czas mam przekroczony vram według gry - zjechanie suwakiem różnorodności przechodniów na sam dół zapewne załatwiłoby sprawę. Dodam jeszcze że bez Vsync fpsy oscylują w granicy 90 tongue_prosty.gif

Popatrzyłem sobie na średnią ocen GTA V i patrzę, że na podstawie 13 recenzji jest aż 98% (a przez chwilę było nawet 99%)! Porównałem sobie średnią ocen z innych platform i tak na stare konsole to wynik wynosi 95%, na nowe 97%. Wniosek jest jeden, opłacało się czekać.

I wszystko byłoby pięknie, gdyby nie kochana konfiguracja Enduro w lapkach, która dotyczy też i mnie: czyli układ graficzny Intel (zintegrowana) + AMD (dedyk.). Gra się nie odpala, chyba że wymusza się to przez przełączanie grafiki i zabawę z Notatnikiem... ale wtedy GTA V chodzi tylko na zintegrowanej karcie. Efekt: wszystko powyłączane i wraz średnio około 20 'fpsów' (ponieważ zazwyczaj w tym układzie znajduje się Intel HD 4000, nie HD 4600, na którym gra chodzi już całkiem nieźle). Sądząc po ogólnym zadowoleniu ludzi z konwersji i długiej pracy nad konwersją... Chyba się nie doczekam łatki. Ech.

Edited by princefan

Tak jak kolega wyżej, dalej czekam na łatkę która pozwoli odpalić GTA na Radeonie i nie będzie wymagała kombinowania które w większości przypadków nie działa. Najgorsze jest to, że R* wie o błędzie, ale nawet nie wypowiada się na jego temat tylko zbywa ludzi tekstami "zainstaluj nowsze sterowniki"

W sumie na pudełku jest wyraźnie napisane, że gra może nie działać na układach mobilnych, wiec nie ma się co dziwić, że Rockstar się jakoś bardzo tym nie przejmuje. Ignorując tą informację powinieneś liczyć się z ryzykiem, że gra nie odpali.

Ja czekam na łatkę, która pozwoli mi w końcu grać na moim własnym profilu Windows owym.

• Upvote 1

7 płyt i 60 gb danych.

Jesli pudełkowa wersja ma faktycznie 7 płyt i instaluje się kilka godzin, to nie żałuję, że Steam trochę więcej liczy. Godzinka ściągania, pół godzinki rozpakowania i jazda :D

7 płyt i 60 gb danych.

Jesli pudełkowa wersja ma faktycznie 7 płyt i instaluje się kilka godzin, to nie żałuję, że Steam trochę więcej liczy. Godzinka ściągania, pół godzinki rozpakowania i jazda :D

Pudełkową można pobrać z Rockstar coś tam Club. Więc przepłaciłeś.

@Sermaciej

A czy przypadkiem serwery Rockstara tez nie byly zapchane? Pamietam, ze ludzie pisali, ze gra im sie pobiera bardzo wolno, niektorym wcale, a u czesci wystepowal blad, ktory sprawial, ze czesc juz pobranej zawartosci im znikala i musieli pobierac te same dane po kilka razy.