Jump to content
Sign in to follow this  
RoZy

Gothic 2/Noc Kruka v2.

Recommended Posts

Trzeba jednak odświeżyć ten topic... :P Tak na szybko, żeby za dużo miejsca nie zajmować :P : Jarkendar, 17 lvl, Strażnik z Wodnego Kręgu, pirat i zabójca Bloodwyna, chodzący w znalezionej Zbroi Strażnika Kruka - siła 90, zręczność 30, mana ok. 60. ... czyli idzie mi dobrze... :P

1) Kruk w Jarkendarze polazł do świątyni Adanosa i go nie mogę złapać - Myxir mi mówi żebym znalazł grób Quahodrona (czy jakoś tak) - więc podstawowe pytanie: gdzie znajdę ten grób? (bo nie mogę go znależć)

2) Podobno w tej świątyni jest jakaś potężna broń, Szpon Beliara:

- Czy na obecnych statystykach go "udźwignę"?

- Jakie ten Szpon ma obrażenia zadawane?

1. "No więc tak: od chatki Eremity podążaj dróżką gdzie śpi cieniostwór i jest taki jakby kamienny mostek. Na zakręcie drogi po lewej stronie będzie ścieżka w góry, wejdź tam i znajdziesz grób Quarhodrona"

2. Szpon Beliara nie ma wymagań jeśli chodzi o siłę.

"Szpon szczyt swoich możliwości (120 obrażeń + 50% na trafienie przez piorun) osiąga przy 47 siódmym poziomie postaci."

Obrażeń nie pamiętam , ale chyba coś ok. 90 , czy 100 + potężny krytyk z błyskawic . A co do wymagań - po prostu nie ma ;] , byle ciec go udźwignie . Aha , szpon da się ulepszac , wiec im dalej tym większa szansa na błyskawice i większe obrażenia .

Edited by Pewker

Żeby założyć Szpon Beliara musisz się pomodlić przy jego kapliczce i "aktywować" miecz. Zabiera to chyba 30 pkt życia a potem co 2 levele -5 punktów ale warto.

Ale szpon nie zadaje +50 od pioruna, tylko o wiele więcej. Po prostu chodzi o to że jest szansa 50% na piorun na tym 47 poziomie. Nie moze zadawac tak malo jak 50 od pioruna, bo wtedy np na orków ten piorun by nie dzialal wcale (odsylam do ognistej kuli, ktora zadaje 75 obrażeń od magii i na orków nie działa wcale) a przeciez Szponem orkow sieka się jak maczetą pietruszkę.

Doszedlem już do Quarhodrona, ale on mi zadaje pytania i pozniej gada: "Twoje odpowiedzi są tak złe, jak twoje intecncje... Nie pomogę ci...". Jak ktoś pamięta odpowiedzi to wielkie dzięki :P (aha, jeśli myślicie że nie byłem w północnej bibliotece to się mylicie...ale i tak odpowiedzi stamtąd są złe :( ):

Oto możliwe warianty: Uzdrowiciele, Kasta Wojowników, Kapłani, Strażnicy Umarłych, Uczeni...a oto pytania:

1) Kto niegdyś bronił Jarkendaru przed wrogimi atakami?

2) Kto może mi (Quahodronowi) wydać bezpośredni rozkaz?

3) Kto ma decydujący głos w Radzie Pięciu?

4) Kto sprowadził zło na Jarkendar?

6) Kto opiekuje się chorymi?

7) Kto zamknął portal?

Dwie ostatnie odpowiedzi chyba mam dobrze (Uzdrowiciele, Uzdrowiciele), ale reszta... :( jeszcze raz OGROMNE dzięki za pomoc... :P

Edited by orlando524

nie wiem czy napewno,ale spróbuj tak

1.kasta wojowników

2.kapłani

3.uczeni

4.kasta wojowników

6.uzdrowiciele

7.skąd mam to wiedzieć :D

Spoiler, spoiler...-mateusz(stefan)

Edited by mateusz(stefan)

orlando - domyślam się że masz Noc Kruka z covera dołączonego do Cd-Action. Gdybys sprawdził co Ci się instaluje oprócz gry, to wiedziałbyś że CDA dołączyło dokładny poradnik przejścia - znajdziesz w nim odpowiedzi na WSZELKIE dręczące Cię pytania.

:D ^_^ ;) odpowiedzi sa w bibliotece pradawnych. wszystkie poza jedna.

I jescze jedno wejdzcie do kanionu kolo piratow wcisnijcie B MARVIN B i F8 i leccie przed siebie wazne bz prosto tam nagorze lerzy wrak garbusa

Mam następujący problem, otóż gram magiem i ramach zadania poszukiwacze, kiedy pytam Karrasa o obronę przed mentalnymi atakami poszukiwaczy mówi mi o świętym kamieniu którym mam mu przynieść. Gdzie mogę znaleźć taki przedmiot?

Święte kamienie będą leżeć przy niektórych kapliczkach, gdy dostanie się ten quest. Ja zawsze znajdowałem na tej trochę w dół od czarnego trolla, blisko miejsca, gdzie się idzie po runę w próbie ognia, ale jeszcze chyba powinien też być przy farmie Lobarta, ta pierwsza kapliczka między miastem i wieżą Xardasa.

dokładnie, przy pierwszej kapliczce jaką widzimy w grze, czyli tej jak idziemy od Xardasa do miasta, koło farmy Lobarta

ten kamyk jest przy tej kapliczce co prowadzi do groty z questem próba ognia tam leży na ołtarzu zanosimy mu ten kamyk i teraz po kilku dniach dostajemy go i jak jakiś poszukiwacz do nas zagada to nie zadziała to że jak śpimy to są problemy z

regeneracją zdrowia i many bo poszukiwacze to daję jak by klątwę ja zabijam poszukiwacza ze szpona :lol:

To ja może przypomnę się ze swoim problemem. Otóż w trakcie rozmów znikają mi opcję dialogowe, kamera ustawiona jest jak przy rozmowie, ale nic się nie da zrobić. Tab, Escape nie działają. Jedyny ratunek żeby cokolwiek zrobić to CTRL+ALT+DEL. Da się coś z tym zrobić?

Grę zainstalowałem z płyty CDA.

-------------------------------------

Grę przeinstalowywałem już wcześniej, nie pomogło. A w znikaniu nie ma żadnego schematu. Raz jak gram nawet dwie godziny to się nie pojawi, innym razem w ciągu 20 minut stanie się tak trzy razy.

Edited by Dodoni

ten co używa kodów nie umie grać gothic 2 i noc kruka bez kodów nabiłem gostkiem z 15 lev a poza tym lepiej grać w g2nk bez kodów bo z kodami gra się robi nudna wystarczy zdobyć szpon beliara a reszta przyjdzie łaaaaatwo

<_<

W takim razie nie wiem o co chodzi. Też mi się tak kilka razy zdarzyło, ale to było zjawisko raczej rzadkie.

Pozostaję mi tylko polecić to, co zawsze się poleca w takich wypadkach :

Sterowniki.

Właśnie, jaki masz sprzęt?

Karrypto przecież napisałem, że wcześniej przeszedłem już kilka razy Gothica.

Sprzęt:

AMD Athlon 5200+ X2

2GB Ram 800Mhz Dual

GF 8600 GT 256MB

Dobra, przyznam się - nie mam pojęcia o co może chodzić. Spróbuj wyłączyć jeden rdzeń (nie wiem, czy to kiedykolwiek komuś pomogło, no ale spróbuj. ;d).

Jeszcze pytanie - przechodziłeś tę grę wcześniej, na tym komputerze instalując ją z tej płyty?

A na pewno masz z CDA bo ten problem często na piratach występował. Bugi i te inne. Ale sprubuj przeinstalować gre.To czasem pomaga. A wyłączenie jednego rdzenia raczej nic nie da bo gra aż taka stara nie jest żeby na takim kompie sie ślizgała.

NaToll czasem wyłączam jeden rdzeń, ale tylko dlatego że gra mi za szybko chodzi. Nie pamiętam natomiast czy przechodziłem grę na innym kompie.

NapsterQ przeczytaj mój wcześniejszy post na tej stronie. Z niego dowiesz się, że grę przeinstalowywałem, a płytę mam z CDA.

-------------------------------------

Mam kolejne pytanie. Gram Łowcą Smoków, jestem po zabiciu gadów. Kiedy i od kogo dostanę lub będę mógł kupić Ciężki Pancerz Łowcy? Jak na razie wszyscy proponują mi tylko Średni a takiego nie chcę.

Edited by Dodoni

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...