Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Gothic 2/Noc Kruka v2.

Polecane posty

Ke? Dziwne, doprawdy dziwne... Przeca zawsze zapisywalem w tym samym momencie. Smoki zabite, Kruk zabity, szpon beliara w dloni i za kazdym razem bylem atakowany po dokonaiu mordu na oczach wszystkich. Może teraz wykonałem coś inaczej, albo co?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to zależy od klasy postaci?? Jak grałem magiem to rzuciłem sie na jednego paladyna, on mnie raz uderzył to pozostali na niego. Kiedy go juz ogluszyli, dobili to ja na nastepnego i pozbyłem sie tak wszystkich paladynów w porcie. Inny przykład: W IV rozdiale grajac magiem zaatakoiwałem Engorma. On oczywiscie na mnie, i paladyni znowu go zatłukli (to było w jaskini gdzie stał Marcos). Mag to Święty Wybraniec Innosa to moze paladyni to jakas ochrona i tluka kazdego kto osmieli sie zaatakował??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten bug bo jak to inaczej nazwac jest bardzo denerwujący, ponieważ jak grałem przez tych ludzi nieraz nie mogłem przejśc misji, np. walczyłem z Arlikiem a nagle tłum go zabił i nie mogłem wykonac misji z oddaniem miecza,to samo było na farmie Onara gdzie zabili mi połowe najemników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie grałem teraz Łowcą Smoków i nikt mnie nie atakował. Nawet Paladyni - po prostu nikt. Swoją drogą, dziwnie się ludzie zachowują - powalisz gościa, to reszta go dobija... Nawet w klasztorze nowicjusze tak robią. xD Absurdalnie to wygląda, ale cóż począć. Wydaje mi się, że w podstawce takie dziwy nie odchodziły, ale nie jestem do końca pewien.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończę już 3 rozdział i zostało mi parę spraw do pozałatwiania, więc się spytam:

- gdzie znaleźć sekstans? (chyba że to gdzieś później w fabule, to nie mówcie)

- w pewnej jaskini na północnym wybrzeżu, za kratą zamykaną kołowrotem znalazłem laboratorium alchemiczne, m.in. masę ginów i kufry. W jednym z nich była książka Duch Wina (bodajże). Nie zauważyłem, czy przeczytanie jej coś mi dało, zastanawiam się, czy komuś trzeba to zaniesć, czy po prostu sprzedać

- co dają piwa Coragona? (mam 2)

Co do Moe - to ciekawe, bo na pewnym etapie gry już mnie nie atakował, jak chciałem wejść do karczmy (jak byłym już nowicjuszem).

Bullk i Silvio jakby mi się "zablokowali". Tzn. po powrocie z Górniczej Doliny nie atakuje mnie Bullk, jak gadam z Silvio. Silvio się tylko wkurza, że go zagaduje, ale Bullk mówi, że nie ma mi nic do powiedzenia (coś w tym stylu). Martwi mnie to, bo słyszałem, że blokuje to możliwość dostania kilku nietypowych gulaszy od Thekli...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- gdzie znaleźć sekstans? (chyba że to gdzieś później w fabule, to nie mówcie)

Znajdziesz go w domu pirata Grega. Będziesz potem mógł go sprzedać jednemu kolesiowi z Gildii Złodzieji.

- w pewnej jaskini na północnym wybrzeżu, za kratą zamykaną kołowrotem znalazłem laboratorium alchemiczne, m.in. masę ginów i kufry. W jednym z nich była książka Duch Wina (bodajże). Nie zauważyłem, czy przeczytanie jej coś mi dało, zastanawiam się, czy komuś trzeba to zaniesć, czy po prostu sprzedać

Zakładam, że do sforsowania bramy użyłeś kodu. W trzecim, albo piątym rozdziale jeden z parobków Akila (Ehnim, albo Egil) opowie ci o tajnej gorzelni Vina z farmy Lobarta i sprzeda łój kretoszczura. Należy go użyć na kołowrocie. Książka jest dla Ciebie, możesz zrobić z nią co zechcesz, w każdym razie żadnemu NPC-owi chyba nie można jej pokazać.

- co dają piwa Coragona? (mam 2)

HP +3 i max. mana +1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, żeby wejść do tej bimbrowni można także wykorzystać jeden z licznych bugów w grze. Podchodzimy do kraty najbliżej jak się da, zamieniamy się w jakieś zwierzę (np. ścierwojada), po czym odmieniamy się z powrotem w człowieka. Powinniśmy znależć się za kratą. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martwi mnie to, bo słyszałem, że blokuje to możliwość dostania kilku nietypowych gulaszy od Thekli...

Żeby dostac pierwszy gulasz musisz pobić Bulka, zapisz grę i go zaatakuj (niech wyciągnie broń) i niech Cię trochę pogoni (żeby wyszedł z tego domu) i stłucz go. Najemnicy nie powinni się czepiać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- gdzie znaleźć sekstans? (chyba że to gdzieś później w fabule, to nie mówcie)

Znajdziesz go w domu pirata Grega. Będziesz potem mógł go sprzedać jednemu kolesiowi z Gildii Złodzieji.

A tego gdzie znajdę?

Zakładam, że do sforsowania bramy użyłeś kodu. W trzecim, albo piątym rozdziale jeden z parobków Akila (Ehnim, albo Egil) opowie ci o tajnej gorzelni Vina z farmy Lobarta i sprzeda łój kretoszczura.

Nie użyłem kodu. Wcześniej tam byłem i nie dało się otworzyć kołowrotu. Ale faktycznie ostatnio gdzieś znalazłem łój kretoszczura, więc być może dlatego udało mi się to otworzyć (kurcze, ale teraz już nie wiem, czy przypadkiem nie znalazłem tego łoju już w środku tej jaskini, co byłoby bez sensu 8) ). Druga opcja jest taka, że znalazłem to na statku paladynów, bo chodziłem po nim i parę rzeczy tam było, więc może i to. :-k

- co dają piwa Coragona? (mam 2)

HP +3 i max. mana +1

Ale na stałe?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sprawa. Instaluję pierwszy raz Gothica z płyty z CDA i nie mogę go odpalić, wyskakują mi takie dwa komunikaty. Pierwszy to: C: failed to initialize sound, MSS reported: Broken waveout driver - "buffer done" flag never set, drugi to: SmartHeap Library - Mem_Bad_Pointer. Zaznaczam że dźwięk w kompie działa normalnie (odtwarzanie muzyki, w filmach itp), mam co prawda problem ze Skypem (głos nakłada się dwukrotnie na siebie podczas odtwarzania), może jak jeden rozwiążę to i drugi jakoś pójdzie na fali? Mam zainstalowanego samego Gothica bez Nocy Kruka. Bardzo proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten błąd może być spowodowany tym, że masz wyłączone przyśpieszenie sprzętowe karty dźwiękowej. Wejdź start-->uruchom. Wpisz dxdiag. Przejdź na zakładkę "dźwięk" i sprawdź czy suwak przyspieszenia sprzętowego jest maksymalnie w prawo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx, poskutkowało. Zresztą przyspieszanie sam obniżyłem bo jak grałem w Warcrafta III to mi się komp przez to restartował :/ taką radę dali mi z pomocy technicznej z Gram.pl. Zresztą żaden problem żeby na jedną grę obniżać przyspieszanie a na drugą podwyższać.

Aha, jeszcze jedna sprawa. U kogo mogę wymienić punkty doświadczenia za punkty siły?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrząszcze wykończysz najzwyklejszym mieczem. Wystarczy podejść na odpowiednią odległość. Wystarczy, że wyjmiesz broń i uderzasz z prawej i lewej mańki. Po otrzymaniu jednego hita na klatę, chrząszcz przestanie stawiać opór i grzecznie odda Ci swoje martwe ciałko. Z łuku też można, ale po co??? :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie da zrobić, bo gra jest źle zoptymalizowana. Być może powychodziły jakieś łatki, które to naprawiają, ale jak dotąd się z nimi nie spotkałem...

EDIT: Cóż, mój komp z nawiązką spełnia wymagania zalecane, a i tak w Khorinis się tnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...