Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cardinal

Czego teraz słuchacie III

Czego raczej bym nie posłuchał?  

357 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Szumu lasu
      10
    • M?ota pneumatycznego
      40
    • Szczypa nawijaj?cego o kozakach i bia?ych skarpetkach
      20
    • Cardiego graj?cego na tamburynie
      21
    • Mitha robi?cego p?ukanie gard?a wod? fluwioglacjaln?
      12
    • Wojtusia odprawiaj?cego satanistyczne mantry
      31
    • Radia Maryja
      223


Polecane posty

Massive Attack - Mezzanie

Cypherek polecił mi to na dobry początek przygoty z chilloutem. Trzeba rozwijać się muzycznie 8)

Dla mnie Massive Attack wcale nie jest żadnym chilloutem tylko naprawdę klimatycznym trip-hopem :P A Mezzanine rox :]

:arrow: NAPALM DEATH - SCUM

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ozzy Osbourne - No More Tears

Fajne , Lekkie i przyjemne ;) w sam raz na ...-.- no dobra dobra już z tym kończe xD.Wogóle gdy zobaczyłem ozziego (zobaczyłem , nie posłuchałem) spodziewałem sie jakiejś Death-owej sieczki a tu prosze - całkiem przyjemne utworki ;)

No i jeszcze..

Apocaliptyca - Ruska

A gdzieś to przeczytalem że Apocaliptyca gra metal..;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pain - Nothing Remains This Same za oknem pada deszcz, ogolnie jakos niemrawo tak więc w glośniach raczej na wesoło ;] Jeden z moich ulubionych albumów na kiepskie popołudnie ;]

CoB to świetna kapela i to jest fakt. Jednak do mnie przewawia chyba tylko ten album...

Dziwne ;] weź posłuchaj jeszcze raz Something Wild i Follow The Reaper...jeśli nie pomoże to słuchaj aż do skutku (to jest kiedy dojdziesz do wniosku że to są najlepsze płyty ;]). Aczkolwiek Hatebreederowi niem ożna odmówić miana dobrej płyty ze względu na takie kawałki jak doskonale Downfall czy też tytułowego Hatebreeder`a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anathema - "Deep"

Żeby już całkiem zgocieć ;]

Oczywiście posłuchałabym wszystkiego, poza młotem pneumatycznym - to, co mi serwuje moja klasa na dzień dobry wystarczy ;]

Szum lasu - bardzo chętnie

A Cardi, Szczyp i Mith mogliby się nagrać i zrobić płytę pełną składanek "the best of FA ' xD

A gdzieś to przeczytalem że Apocaliptyca gra metal..
A nie? Toż to klasyka metalu :D Albo raczej: metal symfoniczny, jak dla mnie :wink:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No popatrz, popatrz... Zatem Cardi musi Cię dokładniej poznać.

To przesądzi o Waszej dalszej znajomości :twisted:

Heh tzn. ja tam przeciwko homo- nic nie mam- zwykli ludzie, a to co robią w swojej sypialni to nie mój interes...Jeżeli dwóch facetów mnie na serio obrzydza, to dwie panie już nie tak mocno... ;]

pierwsza osoba, z której ust słyszę, że Seventh Star, to dobry album (wnioskuję tak, z tego, że jest ulubionym). jak dla mnie totalny crap, i to wcale nie ze względu na brak Ozza, bo i bez niego wydawali super płytki (Headless crooooooss). jak do tej pory wszyscy najbardziej trv szatanowcy jakich znam stawiali ten album na zdecydowanym końcu wśród albumów BS... jak widać gusta są PRZEróżne.

Po 1: nie jestem trve metal ;]

Po 2: chodziło mi o to, że to JEDNA z moich ulubionych płyt BS

Po 3: nie tyle, co lubię ją od strony muzyki, co od tego, że mam do niej OLBRZYMI sentyment- moja pierwsza płytka BS w ogóle...

Ja tam sam do SS nic nie mam- ot dobra rzemieślnicza płytka...parę dobrych kawałków, dobry wokal i klimat ;] ale jeżeli miałbym ukazać najlepsze płytki BS to faktycznie ta byłaby dość daleko, ale od kiedy najlepsze jest ulubionym :P ....

Pink Floyd- The Dark Side of the Moon

Świetna płytka no i Money ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla odmiany od standardowo pojawiających się tutaj IM, BS czy innych JP zaserwuję album, który mnie bardzo pozytywnie zaskoczył czyli:

Norma Jean - Redeemer

Co powiem? Bardzo fajy album. Nie jest to jakieś dzieło, ale trzyma poziom i można to zaliczyć do dobrego metalcore'u , ale jest tu też więcej niż na poprzednim albumie tej grupy wstawek czysto melodycznych lub czystych wokali. Jednak to wcale nie przeszkadza, bo najwięcej czasu i tak zajmują wszelkie krzyki i "mcne dźwięki" wydobywające się z wokalisty :). Ten album zapewne jest słabszy ( w sensie jak mocno chłopaki grają) od ich pierwszego LP, ale mi ich najnowsze dziecko przypadło do gustu. Dobrze się tego słucha, jest niezła dawka mocy, która wypełnia album, ale też znajdą się spokojniejsze wstawki. Podsumowując ten album jest IMO dobry i mimo iż to nadal jest cięzka muzyka to łatwiejszy niż poprzednim long play tej grupy. Warto poznać :).

PS. Czemu właściwie cały czas leci praktycznie jeden repretuar metalowych zespołów (wymienione powyżej)? Przecież metal jest tak różnorodny więc Wy ludzie też starajcie się rzeczy dobra a nie koniecznie od jednego wykonawcy wypisywać na forum :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie? Toż to klasyka metalu Albo raczej: metal symfoniczny, jak dla mnie

Łoł ;D wiesz , mi metal kojarzy sie raczej z nieco innymi kapelami ;)

z tego co wiem "Metal Symfoniczny" gra też niejaki yy..Yngwie Malmsteen?? Tak sie to pisze??:D ale jego muzyka nie przypada mi jakoś do gustu ;)

No to dalej wałkujemy "Klasykę Metalu"

Apocaliptyca - Bittersweet

i jeszcze

Iron Maiden - Can I Play With Madness

Zakochałem sie w tym okrzyku "Can i Play with Madness" xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pink Floyd - Money

o.O Żniwiarz wie co dobre ;]

Oooo, jasne, że tak :)
BTW: Jakie odczucia Żniwiarzu po koncercie kultu :?: mi się tam podobało...
Taaa, fajnie było :) Ale koncert z maja na terenie ATH był duuużo lepszy :wink:

Kult - Piosenka Młodych Wioślarzy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej , co to za kolega napisał o zespole "Drowning Pool"?

Pożyczyłem sobie od kumpla jedną ich płytkę i..Noo dają radę panowie ;) musze sie porozglądać na netku albo w empiku za nimi ;) ..Więc Let The Bodies in The Floooorr!!xD

Jimi Hendrix - All Along The Watchtower

Ha - jak dla mnie świetne ;) daje jakiś taki..klimacik?? :) i jeszcze..

Limp Bizkit - Rollin

m/ Keep Rollin Rollin Rollin!!!!!!!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norma Jean - Redeemer

[...]Nie jest to jakieś dzieło, ale trzyma poziom i można to zaliczyć do dobrego metalcore'u

Argh, czemu tak zarąbisty zespół znowu kwitujesz okresleniem "niezłe" lub "dobre" :D Nie denerwuj mnie, błagam, NJ kopie dvpe po całości i przed tym nie uciekniesz =;

Podsumowując ten album jest IMO dobry i mimo iż to nadal jest cięzka muzyka to łatwiejszy niż poprzednim long play tej grupy.

To jeszcze sprawdź ich płytkę z numerkiem 2002 przy tytule - jeśli ona cie nie zgwałci to znaczy, że jesteś głuchy 8)

Portishead / Massive Attack / Bonobo / Paul Murphy

Wkuwamy polski, wkuwamy <ok>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pink Floyd - Set The Controls For The Heart

Po prostu genialny utwor, moge go suchać godzinami i sie nie nudzi.

http://youtube.com/watch?v=wehRW69Mjcg

Świetna akustyczna wersja Worth Fighting For, by Judas Priest

Długo grał Kult w Bielsku? Bo we Wrocku jak zwykle Kazimierz się spoźnił i wyszedł sporo ponad poł godziny po planowanym czasie rozpoczęcia (czyli pojawil sie około 19:40), jak zwykle też przepraszał - "trzeba było poczekać, bo nie wszyscy zdążyli wejść o czasie", jak mozna mu nie wybaczyć. :wink: Grali prawie do 11pm, ale jakoś tak krótko, strasznie się wydawało...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argh, czemu tak zarąbisty zespół znowu kwitujesz okresleniem "niezłe" lub "dobre" :D Nie denerwuj mnie, błagam, NJ kopie dvpe po całości i przed tym nie uciekniesz =;

Dobra, dobra przyznaję - Norma kopie po tyłku mocno i siarczyście i z tym się zgadzam. A dlaczego kwituję NJ jako dobre póki co? Bo jeszcze nie zdążyłem do końca ich poznać, ale z każdym kolejnym słuchanie coraz bardziej ich lubię. Piekna sieka 8).

To jeszcze sprawdź ich płytkę z numerkiem 2002 przy tytule - jeśli ona cie nie zgwałci to znaczy, że jesteś głuchy 8)

Nie omieszkam sprawdzić :). I żeby nie było niejasności - najnowszy album kopie równo i niszczy tym jaki jest, ale za mało razy go słuchałem aby od razu wydać taki wyrok :). Może nie zgwałciła mnie ich ostatnia płyta choć jak na moje uszy to już jest chyba limit "mocności" (co za słowo :D) wyczerpany i na tym poziomie kończę, ale skoro mówisz, że z numerkiem 2002 jest taka dobra to zobaczę jaki bedzie efekt po jej przesłuchaniu.

Zapewne już niedługo swkituję ten zespół jako "znakomity", ale do tego czasu jeszcze troszkę poczekam, oswoję się z nimi :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iron Maiden - "The Mercenary" & "Out Of The Silent Planet"

Dwa smakowite kawałeczki z przepełnionej smakołykami Brave New World. Oba klimatyczne, oba świetnie wykonane, a jednak tak różne i oryginalne. Ten drugi kojarzy mi się ze Świętami, bo własnie pod choinką kiedyś znalazłem BNW, co było początkiem mojej przygody z Ironami. No a Święta - wbrew pozorom - już niedługo, bo czas bardzo szybko płynie, przyjaciele i sąsiedzi! 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opeth - Blackwater Park

Jedyna płytka, na którą miałem ochotę po powrocie ze szkoły ;).

Massive Attack - miałem kupić płytę 100th window zamiast Sigur Rós - Takk, bo gościowi, od którego zamawiam, zagubiła się dostawa Sigurów. Ale już doszli, więc teraz czekam na przesyłkę. A nic nie chcę mówić, ale zamówiłem miesiąc temu równo :P. Jednak cierpliwość to cnota.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dream Theater - As I Am

No no ostatnio poznałem ten zespół...i od razu mi się spodobał ;)

Blackowe granie z powerowskim wokalem...:P

Hmmm... czy my znamy ten sam Dream Theater?

Dla mnie to jest po prostu progresywny metal, ale pewnie się nie znam, jak zwykle :faja:

Opeth - Blackwater Park

w dalszym ciagu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argh, czemu tak zarąbisty zespół znowu kwitujesz okresleniem "niezłe" lub "dobre" Very Happy Nie denerwuj mnie, błagam, NJ kopie dvpe po całości i przed tym nie uciekniesz Speak to the hand

Czasem tak bywa po pierwszym przesłuchaniu... Death - Leprosy po pierwsyzm przesłuchaniu też był dla mnie "niezły". Dopiero potem poczułem tę moc...

Depeche Mode - Constrution Time Again&Music for the Masses

Podobne klimatem, bardzo fajne. Czasem myślę sobie, czy MftM nie jest ich najlepszym albumem w ogóle. Ale wtedy przypominam sobie, że nagrali Songs of Faith and Devotion...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dream Theater - As I Am

No no ostatnio poznałem ten zespół...i od razu mi się spodobał ;)

Blackowe granie z powerowskim wokalem...:P

Hmmm... czy my znamy ten sam Dream Theater?

Dla mnie to jest po prostu progresywny metal, ale pewnie się nie znam, jak zwykle :faja:

Tym razem wyjątkowo się znasz :faja:

Rage Against The Machine - Wake Up

Ciekawy utworek (jak i cały zespół ) z pierwszej części trylogii braci Wachowskich ( wszędzie ci bracia XD ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...