Skocz do zawartości

CDA LoL - Dyskusje o turnieju


P_aul

Polecane posty

Wybór komentatorów był na zasadzie:

- Ja od jakiegoś czasu współtworzę różne rzeczy związane z LoLem i staram się rozwijać swój skill komentatorski

- Wojtek zainteresował się komentowaniem po tym jak streamowałem turniej Smugglerkowy i spytał czy nie chciałbym pomocy.

- Wreszcie GamingGod napisał do mnie dosłownie wczoraj rano PW, że jest profesjonalnym komentatorem (na mobacast.com) i chciałby pokazać nasz turniej ze swoim komentarzem. Odpowiedziałem mu że mamy podobne plany i tak się zgadaliśmy. Szczerze mówiąc ja i Wojtek jesteśmy początkującymi, ale po nim spodziewałem się trochę więcej...

A teraz do rzeczy ważniejszej - łatwo powiedzieć, że "było tragicznie". Prosiłbym raczej o konstruktywną krytykę, konkretnie moją i Wojtka, bo co skopał GG to on sam wie. Ponadto skoro uważasz że możesz zrobić to lepiej to dla próby odpal sobie replay i gadaj przez cały czas jego trwania do ściany. Tak żeby nawet przez 3 sekundy nie było ciszy. To dobry test możliwości ;) A potem wyobraź sobie jeszcze, że słucha cię 200 osób i czeka na każde potknięcie. To taka rada dla każdego kto myśli "zrobię to lepiej".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 303
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Najbliższa transmisja w środę o 20:00 na www.own3d.tv/perfectreign

Jeśli ktoś ma uwagi dotyczące turnieju, pytania, pomysły albo po prostu chce pogadać to jestem w grze w pokoju o nazwie "TurniejCDA". Zapraszam wszystkich ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Wreszcie GamingGod napisał do mnie dosłownie wczoraj rano PW, że jest profesjonalnym komentatorem (na mobacast.com) i chciałby pokazać nasz turniej ze swoim komentarzem. Odpowiedziałem mu że mamy podobne plany i tak się zgadaliśmy. Szczerze mówiąc ja i Wojtek jesteśmy początkującymi, ale po nim spodziewałem się trochę więcej...

Ta, a jego profesjonalizm objawiał się m.in. bluzgami 'on air', gadaniem, że LoL ssie czy - i to mnie najbardziej 'ugodziło' - gadaniem, że 'jak się komuś nie podoba to niech !$!@#, bo na dobrą sprawę to my tu sobie możemy sami we trzech komentować i równie dobrze się bawić'.

Takiego pokazania publice, że ma się ich gdzieś już dawno nie widziałem.

Jeżeli chodzi o sam stream to cóż, przy drugiej grze coś się zacięło (jak widać tylko mi?) i myśląc, że wszystko zdechło śmiercią nagłą poszedłem w diabły. W każdym razie bez dobrego sprzętu bym się nawet za to nie zabierał.

Chciałbym osobiście tutaj zachęcić użytkowników do oglądania streama, z tego względu, że my( NoMoreLies ) rozegraliśmy iście Dreamhackowy pojedynek ze Zbieraczami orzechów, ale szczegółów nie chcę zdradzać . Mogę powiedzieć, że był to bardzo wyrównany mecz.

Może byłby, gdyby nie końcówka. Wprawdzie sam nie zauważyłem, kiedy to się stało (pewnie z emocji), ale niesmak pozostaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, jeżeli na jego miejscu co chwila zerkałbym na to co ludzie wypisywali na czacie to zareagowałbym podobnie. Generalnie, z kolei, część publiki przyszła nie po to, żeby oglądać, ale zobaczyć co pójdzie nie tak - przynajmniej takie odniosłem wrażenie. Ciekawe z jakiej mańki ktoś sądził, że wszystko będzie tip-top rodem z turniejów ESL przy obecnych możliwościach :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy drużyny które spadają z drzewka zwycięzców przechodzą w dalszej części rozgrywek do drzewka przegranych po tej samej stronie drabinki (drabinka lewa/prawa) czy na przeciwną stronę w której grały rundę wcześniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może byłby, gdyby nie końcówka. Wprawdzie sam nie zauważyłem, kiedy to się stało (pewnie z emocji), ale niesmak pozostaje.

Dokładnie nikt z nas sobie zdał sprawy z tego co się wydarzyło dopiero gdy opadł kurz po upadku inhibitora zrozumiałem, że coś poszło za łatwo. no ale cóż. Jak to mówią szczęście sprzyja "lepszym"(chyba xD).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, mecz ten można byłoby nazwać epickim gdyby nie to DC na sam koniec. No cóż możemy na to poradzić. GL w drabince na dole ;) Anyway P_aul ogarnij obie części replaya, ponieważ gdzieś w środku gry ja też dostałem DC i musiałem zalogować się na nowo ;/

Co do samego zdarzenia, nie zauważyłem (czy w ogóle był) komunikat o dc. Wie ktoś kiedy to się dokładnie stało?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie odkąd zaczął stremować Wojtek wszystko chodziło bez zaciachów. Czasem jednak strona rozdzielająca stream (own3d i wbrew zapewnieniom GG również Twitch) ma problemy, zwłaszcza jak nagle skacze liczba oglądających. Na następny stream spróbujemy ustawić dwa "tryby" - w wyższej i niższej rozdzielczości (wiem, że tak się da ale jeszcze nie doszedłem jak :D). W razie gdyby wyższa cięła niższa powinna śmigać bezproblemowo.

Co do GamingGod to odbyliśmy dziś krótką poważną rozmowę w której przekazałem mu, że rezygnujemy z dalszej współpracy przynajmniej na razie. Moje uwagi przyjął to wiadomości i przyznał, że w kilku momentach zachował się bardzo nieprofesjonalnie.

Tak czy siak, przepraszam zawiedzionych widzów i obiecuję poprawę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie to powiem tyle ze musicie znalesc osobe ktora bedzie byla w stanie zrobic normalna analize tego co sie dzieje - itemy, buildy, lane i ich kontrole. Generalnie to nie jest takie trudne jesli sie gra wiecej niz pare miesiecy w lola i chociaz odrobine interesuje scena LoLa patrzac na turnieje IEM itp. Bo jak ogladalem to moze z 10-15minut to przynajmniej mi sie odechcialo ogladac z powodu gadania glupot lub naprawde zlego podsumowania tego co sie dzieje w grze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Po raz kolejny, a z mojej strony ostatni, chciałem zauważyć jedną rzecz. W pierwszym meczu, pełną władzę na streamem miał GG, który robił bardzo słabą pod tym względem robotę, co sam później przyznał. Ze strony mojej i Paula komentarz był jaki był (my za to kasy nie dostajemy więc nie wymagaj od nas tego żebyśmy robili to zawodowo) i nie wymagamy wdzięczności ale pragnął bym zauważyć, że siedzieliśmy przed replayami od godziny 20:40 (a chłopaki szybciej) do 00:20 czyli nie mało godzin to jednak było. Do tego pomyśl jak ciężko jest komentować z replaya (ze streama możesz to robić ale masz bardzo duże opóźnienie) który potrafi w dowolnym momencie się desynchronizować. Wtedy nie wiesz czy mówisz o tym co ludzie faktycznie widzą czy jesteś do tyłu czy do przodu (daj nam dostęp do specta lub klienta turniejowego i możemy komentować bez problemu). Poza tym zdecydowanie widać było, że GG jednak nie bardzo ogarnia tą grę, a minimapy praktycznie w ogóle czyt. ja mówie, żę mao próbuje gankować mid, a stwierdza, że nic się takiego nie dzieje, a jakby widział minimapę to by wiedział. Drugi stream poza czarnym ekranem (czyt. kłopoty z ow3d.tv bo u mnie xsplit cały czas działał) myślę, że poszedł nieco lepiej, a że gadałem głupoty to może i faktycznie tak było, ale robiłem coś takiego pierwszy raz w życiu, a nie jestem komentatorem tylko graczem, Paul podobnie więc bierzcie to pod uwagę. Co do samego mojego streamu to bierzcie pod uwagę, że mój komputer ma już ładnych parę lat, więc jakoś też nie mogła być genialna, chociaż wydaje mi się, że była lepsza niż w pierszym przypadku.

@Spell- teraz odpowiem konkretnie Tobie. Jeżeli oglądałeś 10-15 minut i wyłączyłeś to praktycznie nie masz jak nas ocenić. Ponieważ cały czas mieliśmy kłopoty techniczne, spowodowane tym, że GG nie był zbyt dobrze przygotowany na tego streama. Poza tym to on był głównym komentatorem i jak Paul powiedzial spodziewaliśmy się po nim czegoś więcej.

E: Nie żebym nie znosił krytyki ale o ile jestem w stanie zrozumieć krytykę KMyL'a, który wytrwał z nami dość długo, tak nie bardzo rozumiem jak można narzekać gdy po 15 minutach się wyłączyło stream. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spell - Gram w tą grę ponad rok, od marca oglądam mecze i interesuję się pro sceną, od trzech miesięcy pomagam tworzyć program o League of Legends, za tydzień zacznie się drugi, który będę prowadził wspólnie z, między innymi, menagerem SK Gaming. Nie piszę tego, żeby się chwalić jakie to ja mam znajomości tylko, żeby udowodnić, że jednak coś tam wiem o tej grze. Jeśli całą swoją opinię budujesz na podstawie 15 minut, w trakcie których mieliśmy gigantyczne kłopoty techniczne to nie jestem w stanie uznać twojej krytyki za konstruktywną. A jeśli mówisz o atmogu na Karthusie to był to spalony żart bo byłem tak wkurzony całą sytuacją, że mózg odmówił mi posłuszeństwa...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojtek2320

Ze strony mojej i Paula komentarz był jaki był (my za to kasy nie dostajemy więc nie wymagaj od nas tego żebyśmy robili to zawodowo)

To gdybyście za to dostali $$$, to byście poprowadzili komentarza na profesjonalnym poziomie ? :P

;) Żartuję - tak się tylko czepiam, bo śmiesznie to zabrzmiało- my za to kasy nie dostajemy, to nie oczekuj cudów xD A wdzięczność i tak się należy, ponieważ oglądanie takich materiałów ( ogólnie jakichś spotkań/meczy ) bez komentarza... No jest IMO ciężko tak oglądać "na sucho"...

Do tego pomyśl jak ciężko jest komentować z replaya (ze streama możesz to robić ale masz bardzo duże opóźnienie) który potrafi w dowolnym momencie się desynchronizować. Wtedy nie wiesz czy mówisz o tym co ludzie faktycznie widzą czy jesteś do tyłu czy do przodu (daj nam dostęp do specta lub klienta turniejowego i możemy komentować bez problemu).
No akurat takie problemy sobie trzeba ( mówię do tych, co oglądali stream i mogą mieć pewne zastrzeżenia )uświadomić, że komentatorzy łatwo nie mieli :/

Nie żebym nie znosił krytyki ale o ile jestem w stanie zrozumieć krytykę KMyL'a, który wytrwał z nami dość długo, tak nie bardzo rozumiem jak można narzekać gdy po 15 minutach się wyłączyło stream.

Heh - ja tam AŻ TAK nie krytykowałem :P Chociaż skoro chyba o tobie.... teraz sobie przypomniałem... to ...bardzo mnie wkurzała (prawdopodobnie) twoja wymowa ( akurat podczas streamu słyszałem bardzo często słowo pingwinki, co mnie bardzo zdziwiło i bawiło ) chociażby nazwy "Zeal"... Aż mi się dawna lektura transkrypcji fonetycznej z mojego starego słownika przypomniała :O

Przecież wymawiając słowo "heal" ( różnica tylko pierwszej spółgłoski) mówi i słyszy się hil... Tak z "zealem" - zil.

a że gadałem głupoty to może i faktycznie tak było, ale robiłem coś takiego pierwszy raz w życiu, a nie jestem komentatorem tylko graczem, Paul podobnie więc bierzcie to pod uwagę.

Ja nie powiem, że gadaliście głupoty, bo dokładnie tego wieczoru nie pamiętam...A nic takiego mi nie utkwiło w pamięci... Ale nie było słychać żadnej swobody i relaXu... Jednak słowo klucz to stres i zmęczenie. Nie mam żadnego zamiaru się przechwalać anie gnoić ani nic z tych rzeczy... Ale gdybym miał możliwość sprawdzenia się w tej roli ( czyli : , komp z łączem by wyrabiał, przeszedłbym jakieś szkolenie obsługi tego stream'a i miałbym czas i możliwość... To szczerze bym się podjął takiej roli - z występami mam już jakieś doświadczenie ( artystyczne, oficjalne, czy prezentacje )... No nie - jednak się przechwalam :/

Nie zapewniam że bym podołał, ale czuję się silny. Jednak klasa maturalna goni terminami i nawałem nauki :/ Ale Prawdopodobnie jakoś się z tymi mankamentami i tak uporacie ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, postanowiliśmy nie pamiętać... A tak naprawdę to właśnie minął termin rozgrywania meczów drugiej rundy i rundy A, więc dam jeszcze trochę czasu na dogranie zaplanowanych na dzisiaj meczów, a potem przygotuję plany kolejnej rundy ;)

gruchaac - mogę tylko pogratulować teamu... i przykro mi, ale zmiana składu w środku turnieju nie jest możliwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie. (Dużo pytań ostatnio zadaję.) Ja tam w temacie z wynikami w grupie A pisałem, że nasi przeciwnicy się nie zjawiają od niedzieli itd. I chciałem się dowiedzieć czy jeśli to się nie zmieni to dostaniemy awans walkowerem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe info dla drużyn z drzewka przegranych - ponieważ jesteście jeden mecz "do tyłu" na ten weekend (i przyszły tydzień ofkoz) będą zaplanowane aż trzy mecze. Tym samym BARDZO proszę starajcie się je grać w terminie - innymi słowy niech wszystkie teamy będą gotowe jutro po południu (np. od 18), nawiążą kontakt ze swoimi przeciwnikami i od razu zagrają mecze. Jeśli w ten weekend nie uda się nadgonić z meczami to w przyszły już nie będzie przebacz i ustalę nieprzekraczalne terminy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony tylko powiem, że mecz pomiędzy Luck More Please, a NoMoreLies jest przesunięty na niedzielę na godzinę 21. Istnieje całkiem spore prawdopodobieństwo, że zrobie stream, w zależności w jakim nastroju będzie xsplit ponieważ wczoraj działał bez zarzutu bez straty klatek z mojej strony. :huh: W każdym razie wrzucę jeszcze informację w sobotę/niedziele rano.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tutaj zażalenie. Moja drużyna Frags Division została dołączona do drzewka przegranych według regulaminu cytuje :

3.3 Jeśli jedna z drużyn nie stawi się na mecz w wyznaczonym terminie bez wcześniejszego podania przyczyny oddaje go walkowerem.

Problemu niby nie ma ale prawda jest taka że nie było określone kiedy mamy grać.

Na drzewku przegranych pisalo Outsiders/Frags Division. Outsiders pokonali nas i dotychczas czekaliśmy na aktualizacje drzewka i okreslenie godziny pojedynku. A tu nagle okazuje się że nasz kapitan informuje mnie o tym iż uznano że się poddaliśmy.

Więc pytam się teraz ( ponieważ nasz kapitan zdaje się poddał temat) JAKIM CUDEM MIELIŚMY WIEDZIEĆ ŻE NIE POINFORMUJECIE NAS O TYM KIEDY MAMY GRAĆ !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja napiszę zamiast Paula. W gruncie rzeczy jeśli jest wyznaczona kolejna runda gier to jest także wyznaczony termin, w którym mecze powinny zostać rozegrane. To nie od Paula zależy kiedy Wy grać będziecie tylko od was samych. To Wy powinniście umówić się z drugą drużyną na temat daty meczu lub poinformować ich, że macie określone opóźnienia i wtedy obgadać konkretny termin. Jeśli tego nie zrobiliście jesteście sami sobie winni ponieważ kapitan drużyny, z którą grać mieliście po prostu uznał, że nie chcecie grać ponieważ nie komunikujecie się z nimi. W skrócie ustalenie terminu meczu zależy od was, jeśli reakcji nie było Paul zgodnie z regulaminem uznał, że grać nie chcecie. Coraz bardziej nie podoba mi się zachowanie sporej liczby ludzi, którzy zgłosili się do turnieju nie mając ani czasu na grę, ani też wystarczającej organizacji własnej żeby nie było właśnie dzikich opóźnień.

(tak to wygląda z mojej strony, ale ja żadnych decyzji nie podejmuję ani nie jestem adminem turnieju. Na oficjalną wypowiedz musisz poczekać, aż Paul się pojawi).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mogę tylko potwierdzić słowa Wojtka. Część drużyn podchodzi do turnieju "normalnie" i starają się w miarę szybko rozgrywać swoje mecze, czyta ogłoszenia ZE ZROZUMIENIEM i sprawdza z kim mają szansę zagrać w przyszłych rundach. Inni niestety muszą mieć wszystko wyłożone na tacy i muszą być poinformowani osobiście. Otóż ten turniej i prawdziwe życie tak nie działa. Jeśli ktoś nie pilnuje własnych spraw (np. terminów meczów) to ponosi konsekwencje. Ja tu nie jestem dobrą wróżką od rozdawania RP, dostaną ci, którzy na to zapracują.

W tym konkretnym przypadku sprawa jest tym bardziej śmieszna, że specjalnie dopisałem te pary z dwiema opcjami żeby łatwiej było zorientować się kto może być kolejnym przeciwnikiem. Skoro przegraliście mecz to dość oczywistym było, że spadacie do drzewka przegranych i gracie z przeciwnikiem tam zapisanym. Wreszcie, jeśli jest wyznaczony termin a wy nie jesteście pewni z kim grać to co lepiej zrobić - siedzieć z rękami pod odwłokiem i czekać aż cię za rączkę poprowadzą, czy choćby zainteresować się i ZAPYTAĆ? JEśli nie mam od was żadnych wiadomości to nie wiem czy a) olaliście turniej bo przegraliście, b) rozpadł wam się team i nawet nie poinformowaliście (a są tacy), c) po prostu czekacie na bóg wie co. Uznaję że każda z tych opcji jest równie prawdopodobna, a pierwsze dwie to automatyczny w/o. Tyle w temacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...