Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

Street Fighter x Tekken

Polecane posty

Ok w czasach szału o Diablo III ktoś musi coś napisać o takich "rodzynkach" jak Street Fighter cross Tekken więc...

Przed odpaleniem gry martwiłem się o to jak rozwiążą sprawę "ustreetfighterowienia" wojowników z Tekkena, ale jestem BARDZO zadowolony, w Tekkenie uwielbiałem Kinga i Marduka, mimo że nie wiedziałem jak nimi grać, 20-przyciskowe chwyty to był koszmar, a tutaj? Miód, Capcom pięknie przeniósł wszystkie "sygnaturowe" ataki jak np. szarża Marduka albo "piruety" Kinga, a Cross Assault/Art to orgazm dla oczu i uszu. Teraz tylko trzeba zebrać znajomych/rodzinę i można robić turnieje w czasie imprez, każdy znajdzie postać (albo raczej POSTACIE, bo w grze walczymy dwójkami) dla siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta grałem sobie trochę w Scramble Mode z AI i to daje mnóstwo randomowej zabawy. :P Tak jak grałem Vegą z Balrogiem jako partner i gdy robiłem pięknego kombosa na obu przeciwnikach, gdy miałem kończyć, Balrog nagle wpada jak pociąg wali z piąchy i wyrzuca ich na koniec ekranu. Mam nadzieję że uda się też planować takie rzeczy. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się pytam jak tak można było narobić tyle przycisków? Trzy ciosy z pięści, trzy z nogi, rzut, zmiana, szybkie combo nr 1, szybkie combo nr 2 i jeszcze trochę. Nie mogę przez to grać na padzie bo zwyczajnie mi przycisków nie starcza :/ A wykręcić jakiegoś zygzaka kursorami jest tak samo łatwo jak przybić galaretkę to ściany :( Przez to gra traci sporą część grywalności i zamiast delektować się pięknem ciosów staram się jak najszybciej zaklepać przeciwnika na śmierć.

Ulubione połączenie? King + Cammy albo Paul + Lili. Podoba mi się szczególnie to jak Paul wygra starcie i drze się, że jest najlepszy na świecie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się pytam jak tak można było narobić tyle przycisków? Trzy ciosy z pięści, trzy z nogi, rzut, zmiana, szybkie combo nr 1, szybkie combo nr 2 i jeszcze trochę. Nie mogę przez to grać na padzie bo zwyczajnie mi przycisków nie starcza :/ A wykręcić jakiegoś zygzaka kursorami jest tak samo łatwo jak przybić galaretkę to ściany :( Przez to gra traci sporą część grywalności i zamiast delektować się pięknem ciosów staram się jak najszybciej zaklepać przeciwnika na śmierć.

Ulubione połączenie? King + Cammy albo Paul + Lili. Podoba mi się szczególnie to jak Paul wygra starcie i drze się, że jest najlepszy na świecie :D

po to tyle przyciskow, aby bylo duzo kombinacji, zauwaz ze kazda postac ma swoje ruchy z danym atakiem, np z middle leg niektore postacie robia wslizgi ;p daje to duze mozliwosci taktyczne ;p sf uwazam za najbardziej rozwinieta bijatyke w jaka gralem, trzeba do niej podejsc z glowa i troche polamac przy niej palce czasami xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy ciosy z pięści, trzy z nogi, rzut, zmiana, szybkie combo nr 1, szybkie combo nr 2

Każdą z tych rzeczy możesz robić odpowiednią kombinacją zwykłych ciosów więc nie widzę problemu. Sam poza zwykłymi atakami korzystam tylko z 3xpięść i 3xkop. No i widać jestem też mistrzem w przybijaniu galarety do ściany. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Kawalorn :) Poważnie jednak mówiąc, chodziło mi o to, że nie mogę ustawić sobie konfiguracji na padzie bo wyskakuje mi komunikat, że nie wszystkie czynności zostały przypisane do przycisków. Próbowałem np zmiany nie ustawiać bo przecież jest to kombinacja dwóch innych przycisków, ale też się nie daje.

Wcześniej grałem tylko w Tekkena III (tak, takiego starego, że hej ;)) i tam Kingiem potrafiłem zrobić prawie każdy chwyt. Tutaj się gubię bo dla mnie jest za dużo guziczków. Ale nie ustaję w dążeniu do bycia co raz to lepszym bo gra dopiero co wyszła więc mam czas :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że multi nadal leży to z nudów sobie ponagrywałem kilka moich lepszych kombosów.

http://www.xfire.com/video/571bf5/

http://www.xfire.com/video/571bb1/

http://www.xfire.com/video/571bbd/

Naprawdę nic nie daje mi takiej przyjemności jak efektowne kombosy dlatego tak bardzo lubię SFxT nad SFIV. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jak wygrac z toba XD pol zycia zabierasz na start xD oczywiscie musisz miec 3 paski ;p to kurde jak w polowie walki zlapiesz i uda ci sie caly kombos co domyslam sie udaje sie w 90 % to amen xD

ps ktos wie kiedy ten patch bedzie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wie kiedy patch będzie. :P Na razie tylko powiedzieli ze nad tym pracują.

Akurat te supery na końcu kombosów są trochę niepraktyczne, bo mogłem je zakończyć inaczej, robiąc niewiele mniej obrażeń. ;) A z 3-ema paskami znam prostsze i lepsze kombosy. Supery dorzuciłem dla samego zużycia całego paska. XD

EDIT: Jeszcze jedno combo tym razem z Asuką: http://www.xfire.com/video/572e2c/# Tym razem bez supera, bo ironicznie w ten sposób zadałem więcej obrażeń. :P

Bardzo mi się spodobała ta postać i być może będą ją częściej parował z Vegą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no co komba :O mnie bylo stac na zrobienie takich ewolucji ostatni raz w mortal kombat 3 czy tekken 3 xD sf przychodzi mi bardzo ciezko ;p ale musze przyznac ze lepiej sie wklepuje komba w tej czesci niz w poprzednich co ma WIEEELKII + :D

@2real4game

jest opcja ustawienia tego samego poziomu w rozgrywce multi ;p ja w sumie sie pokusilem i wlaczylem 'any' poziom przeciwnika i to byl moj błąd :D

no i zkiepscili mi ta ibuki na amen -.- bardzo dziwnie sie nia gra w tej mechanice walki ;p bedzie trzeba zminiec ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zainstalowałem, zagrałem około 15 walk i... 14 wygrałem - na poziomie średnim. W sobotę kolejne podejście tym razem mam zamiar spróbować poziom wyżej z nadzieją, że pomiędzy średnim a trudnym poziomem nie ma przepaści. A wy na jakim poziomie gracie? czy w multi poziom jest wysoki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pół dnia przerzuciłem się na Harderst i idzie mi dobrze. :P Zwykle tylko w Scramble mam czasem problemy, ale tam za dużo chaosu. ;) Średnio mogę się wypowiadać na multi bo mam inne standardy i przez te lagi ciężko określić. Nigdy nie wiesz czy wróg po drugiej stronie nie ma tych wrednych bugów graficznych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są wreszcie jakieś informacje o patchu. Dzisiaj został przesłany do MS w celu sprawdzenia i zamieszczenia w Live. Zwykle trwa to trochę ponad tydzień. Problem w tym, że... nie wiadomo co na razie dokładnie naprawia. Powinien to być co najmniej pierwszy zestaw poprawek z konsoli (między innymi naprawa dźwięków w multi). Nie mam pojęcia czy naprawi to lagi ale mam nadzieję, że tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejna pieta dzisiejszych gier, kupic ja i czekac na patche xD to jest dopiero system antypiracki hehehehe

cos sie nie spiesza z tymi wszystkimi bajerami jak ubrania i nowe postacie ;p co dopiero patchem, ktory powinien byc max tydizen po premierze udostepniony :rage:

multi dziala jak chce, raz mozna zagrac, raz to niczym walka sayian z dragon balla ;p a brak i zanikanie dzwiekow tak dekoncentruje ze nie wiem co ja walcze ;p

frustruje mnie to juz bo tyle trzeba czekac :wallbash: nawet nie mozna z nikim z polski rozegrac treningowych walk :pokerface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta akurat o płatne dodatki to dbają... jakoś nie chciało im się ingerować w płytę aby były już tam patche, ale wyciąć wszystkie postacie DLC i późniejsze kostiumy to już tak...

Tak jak powiedzieli, że nie naprawią braku co-op offline w wersji Xbox i PC, a jak ktoś odkrył w UMvC3 błąd pozwalający na korzystanie za darmo z dowolnego kostiumu DLC to w 3 dni łatka była gotowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawde nie rozumiem tej polityki -.- a potem skarza sie na piratow ze sciagna takiego sfxt, no nic dziwnego jak w necie tyle tematow ze nie mozna normalnie pograc, to po co kupywac ?

btw z grycanem gralem to ja widzialem lagi on nie ;p ogolnie jak wlaczam juz te multi to wylaczam dzwieki igram z muza, o wiele lepiej ;) no i moje pytaniu tutaj, czy ktos moze chetny na jakies spary ? moze miedzy naszym polaczeniem nie bedzie lagow ;)

Chętnie i zawsze, ale na takie rzeczy umawiajmy się w dziale Gramy w Sieci - Kawalorn

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yep. To już praktycznie potwierdzone, że te lagi są BARDZO często jednostronne co jest najlepszym dowodem, że to problem gry a nie naszych połączeń. Sam na razie zebrałem 2500 BP bo nie chcę tak często ryzykować przez te lagi. :P W sumie tak często już ich nie mam, ale jak się trafią... to aż zębami zgrzytam. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję nieco pograć w SFxT i niestety muszę zakończyć sielankę, bo jest w nim parę rzeczy, które mi się wybitnie nie podobają.

- Kod sieciowy. Już tu nawet nie mówię o bugu z dźwiękiem. Lagi są wręcz kilkukrotnie spotęgowane w stosunku do stabilnego połączenia w SSF4:AE. Zazwyczaj objawia się to znaczącym 0.5-1 sekundowym opóźnieniem. Mam tez czasami wrażenie, że to przeciwnik ma jakieś problemy, bo to albo ja dostaję po dupie, a w następnym meczu z ta samą osobą, gosciu mie może w żaden sposób się odbić ode mnie. Już nie wspominam o łańcuchu śmierci. Włączenie automatycznych pojedynków w Arcade -> ładowanie walki -> Here comes some new challengers! -> połączenie z Lobby utracone -> wróć do pkt. 2. Z tego kółeczka nie można sie wydostać, jeżeli nie przebijesz się do walki z CPU.

- Gemy. Domyślam się, że fani przemiałkowali temat na wszystkie strony. O kryształkach mam do powiedzenia dwie rzeczy. Po pierwsze: CAPCOM, NIE MOŻECIE JESZCZE BARDZIEJ PODKRĘCIĆ TYCH KOLORÓW - JESZCZE JEDEN SKRAWEK CIAŁA NIE JARZY SIĘ JAK CHOINKA! Grafika ogólnie jest okej, ale naprawdę. Efekty gemów tak mocno wybijają się spośród wszystkiego, że bolą od tego oczy jak przy patrzeniu na pokolorowanego na wściekły róż Grzywacza chińskiego. Nie mówię tu już o (BEHOLD!) TĘCZOWYM AKUMIE! Sooo... manly. Sprawa druga: Gemy za pieniądze - koniec. Pomijam kwestię skuteczności i racjonalności pomysłu Gemów. Nie mam w tym przypadku obiektywnego zdania.

- Rozgrywka - Przegrana rundy po wyeliminowaniu tylko jednego członka zespołu - pomysł straszny. Ciężko mi znaleźć pozytywy tego rozwiązania. Czas rundy. 90 sekund to stanowczo za mało. W Arcade można to przestawić, ale online chyba nie ma takiej możliwości. Efekt? zbyt dużo "Time up!". Czemu też ciosy po przeprowadzce z SSF4:AE straciły swój "kop". Z "wrażenia" lekkie ciosy zadają mnóstwo obrażeń, a ciosy po których czuć "kick" nie biorą zbyt wiele. Dźwięk uderzenia hadoukena o cel nie wyróżnia się, przez to ciężko rozpoznać, czy sie dostało czy się zablokowało.

- Balans. Może to być po części butthurt, ale mam takie wrażenie, że coś tu jest nie tak. Przybicie przeciwnika do "muru" jest prawie równoznaczne z wyrokiem śmierci. Comba są albo strasznie długie, albo zbyt łatwe do egzekucji, co w połączeniu z "jeden odpada? Przegrywasz!" nie przekłada się na satysfakcję. w SF4 nawet jeśli przegrałeś, to wiedziałeś co zrobiłeś źle. Tutaj tego nie czuć.

- DLC. <niezręczna cisza>

Jestem trochę negatywnie zaskoczony. Gra wydaje się niedokończona, pocięta (to akurat prawda), przekombinowana i nieswoja. Nie utwierdzam się w swoim zdaniu na zawsze. Będę jeszcze grał, może później zmienię zdanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po trzech tygodniach od ostatniej wiadomości "Patch powinien przyjść w przyszłym tygodniu" wreszcie się odezwali mówiąc "Patch powinien przyjść w przyszłym tygodniu"... mają skilla w ctrl + c > ctrl + v. Info z przed trzech dni więc w tym tygodniu powinien wyjść patch... ale nie oczekujcie za dużo.

Obecnie rozważam przerzucenie się na team Vega-Ogre, bo w sumie chyba gram nim lepiej niż Ravenem. tongue_prosty.gif No i trochę lepiej się uzupełnia z Vegą.

Nowe combo które wymyśliłem: http://www.xfire.com/video/585380/#

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Capcom stwierdził, że dzisiaj powinien wyjść patch na wersję pudełkową i Steamową. Oczywiście to jest "amerykańskie" dzisiaj a oni są 9-10 godzin do tyłu. tongue_prosty.gif Stwierdzono bezpośrednio, że naprawia to problem z dźwiękami oraz z teleportami postaci. Mam nadzieję, że sporo osób wróci do gry wraz z tym patchem.

EDIT: Update już jest.

EDIT2: I nic nie dał. Gra nadal ma lagi przez które jest niegrywalna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...