Skocz do zawartości
Gość Razomak

Dark Souls (seria)

Polecane posty

Ktoś ma dla mnie jakieś porady? Może macie ochotę mi pomóc w ubiciu Królów? smile_prosty.gif

Ja rady nie mam, bo dopiero zabieram się za masterowanie tego bossa (najpierw muszę znaleźć sposób na crowd control obstawy Capry), ale zastanawiam się dlaczego by nie spróbować tradycyjnie, ze zlotą żywicą - elektryczność działa jak nomen omen złoto na 99% boss'ów to może i tu pomoże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie walcząc z Four (Five?) Kings musisz jak najszybciej podbiegać do wroga. Taktyka z okrążanie jest całkiem dobra, ale moim zdaniem lepiej jest stać z przodu i omijać jego ciosy, by po chwili samemu zaatakować. Przed walką warto ulepszyć sobie broń, jak najlepiej się da. Przed walką warto zdobyć broń, która będzie mogła wywołać krwawienie u bossów, co znacznie przyspieszy zbijanie ich. Świetna jest do tego broń, którą zdobywa się w dodatku dlatego polecam, byś to tam się udał najpierw. Zdobędziesz doświadczenie i dobrą broń. I pamiętaj tarcza to twój najlepszy przyjaciel.

Co do Capry, to najlepszym sposobem na jego obstawę jest po prostu odczekanie chwili i pobiegnięcie w górę po schodach, omijając psy, które po chwili zaczną biec do ciebie, gdy ty będziesz na świetnej pozycji. Szybko ubijasz psy i zeskakujesz na dół, by powoli ubić Capre (naprawdę bardzo łatwo unika się jego ataków).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Capry, to najlepszym sposobem na jego obstawę jest po prostu odczekanie chwili i pobiegnięcie w górę po schodach, omijając psy, które po chwili zaczną biec do ciebie, gdy ty będziesz na świetnej pozycji. Szybko ubijasz psy i zeskakujesz na dół, by powoli ubić Capre (naprawdę bardzo łatwo unika się jego ataków).

Właśnie cała moja tragedia polega na tym, że najczęściej schody wbiegają i psy i Capra(czaem wręcz wskakuje), w dodatku już u progu schodów zgarniam kilka ciosów, bo te mendy atakują przez klatkę schodową na wylot, i mają tez jakiś sposób na omijanie tarczy. Z kolei walcząc na górze tnę ścianę i wystawiam się na huragan ich ataków, więc mam sytuację 0/1: albo poślę celną bombę i po sprawie albo jestem ugotowany:/

Ogólnie mój niezawodny sposób to biec ile sił w nogach z pierścionkiem +40 Poise i modlić się by Capra nie przyszedł na górę razem z psami ...no, ale wtedy nie da się uniknąć obrażeń, walka ma wymiar dość losowy i ogólnie nie ma to nic wspólnego z kontrolą pola walki, a to żaden master:(

PS I najważniejsze: jak przyznałeś cała metoda jest dość powolna, a mój master to powienien być też speedrun. Aktualnie dobijam do 1: 20s postacią SL4 Playthrough, ale nadal nie wypracowałem niezawodniej, uniwersalnej metody, którą mógłbym polecać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon22

Zawiera wszystkie dodatki i obsługuję DX 11 + trochę inne rozstawienie przeciwników. Jeśli nie grałeś w DLC to warto kupić.

Da się w miare komfortowo grać na klawiaturze i myszcze, czy może trzeba wgrywać jakiegoś fix'a?

Jak grać w soulsy to tylko na padzie, warto sobie sprawić pada od X360 albo Xone

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peculiar Doll możesz zabrać jedynie przy powrocie do Undead Asylum. Za pierwszym razem jest to niemożliwe :P

By to zrobić musisz udać się do Firelink Shrine i Zeskoczyć z windy na ruiny dachu jednego z budynków, wspinać się aż dotrzesz do gniazda Kruka, który przyniósł Cię z Undead Asylum do Firelink Shrine. Najlepiej jeśli podejrzysz sobie jak tam wejść na yt, bo wytłumaczenie tego jest bardzo trudne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie czy jest możliwość powrotu do Unded Asylum po Peculiar Doll, zapomniałem ją zebrać na początku, obecnie jestem w Anor Londo i nie wiem czy jest sens wogole wracać na początek bo nie wiem czy będę mógł się przenieść do tej początkowej lokacji.

Dokończ Anor Londo, potem dylemat zniknie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dodatku gra w to jeszcze całkiem sporo osób.

I netcode przy przyzwaniach działa bez zarzutu. Ogólnie dzięki znacznemu poprawieniu technikaliów w tą część gra mi się zdecydowanie lepiej niż w jedynkę. Poczekam na jakąś steamową promocję (min.50%), kupię Scholar of the First Sin i przejdę sobie jeszcze raz z DLCkami i ulepszoną grafiką. A poprawa, z tego co widzę na yt, jest całkiem wyraźna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Skoro tworzyłeś postać kobiecą i nagle spostrzegłeś, że grasz mężczyzną, warto wrócić do Things Betwixt (tej lokacji, gdzie był "tutorial"). Znajduje się tam trumna, która zmienia płeć postaci - może przypadkowo stałeś się jej ofiarą :). Ja tak miałem przy moim pierwszym podejściu do DkS2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma bata, po prostu muszę się pochwalić...

Wreszcie udało mi się zabić Taurus Demona na murach w pierwszym Dark Souls. Ile to bydlę mi krwi napsuło... ale wreszcie utrafiłem na broń i technikę, które mi z grubsza odpowiadają. Rapier, uniki, parowanie, kontry... jak na razie sprawdzają się cudownie. Trochę się męczyłem z pancerną szynką kawałek dalej, ale też w końcu się udało... jednak ta gra ma swój urok, jak już człowiek nieco sprawy ogarnia.

Teraz jakoś się muszę dobrać do dzwonu... trochę ciężko idzie z tymi martwymi rycerzami, ale nie dam się tak łatwo zrazić.

No, ale zaczynam jednak rozumieć, co ludzie widzą w tej grze. :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi udało się go zabić w taki sposób:

Youtube Video -> https://www.youtube....h?v=Yxer9ihlUr0" target="_blank">Oryginalne wideo
?version=3&hl=pl_PL">
?version=3&hl=pl_PL" type="application/x-shockwave-flash" width="420" height="315" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true">

Jest to jak na razie najprościej zabity boss. Niestety w filmiku zamiast słychać moje pokemony z ts'a, a nie mnie. Chociaż może to i lepiej. xD Filmik jest raczej 18+. smile_prosty.gif

Edytowano przez Szymon22
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście przecieki o Dark Souls 3? Szczerze - screeny wyglądają ciekawie... Ale trochę śmierdzi fejkiem. Ktoś się napracował. Wierzyć mi się nie chce, że gra jest już gotowa na tyle, że takie screeny wyciągnęli. Poza tym, na jednym jest HUD żywcem wzięty z DS1 :P

Ogólnie nie miałbym nic przeciwko, nawet gdyby DS3 miało wyjść w tym roku ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na 99% całkiem dobrze spreparowany fake. W przeciekach pojawiają się takie informacje jak ''15 new bosses", "45 new enemies" i inne numerki z "nowościami" a From nigdy przecież nie reklamowało gry w taki sposób. No i jest o wiele za wcześnie na taki projekt biorąc pod uwagę daty premier Bloodborne i Dark Souls II. Mam niby uwierzyć, że dopiero już zaczęty projekt dostał gameplaye, screeny oraz dokładne numerki w sprawie broni, bossów etc. i na E3 będzie coś zamiast CGI trailera?

Na początku się trochę podjarałem, ale teraz to dla mnie oczywisty fake. Zwłaszcza jeśli spojrzymy jaki portal odpowiada za ten przeciek tongue_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Coś tu śmierdzi. Pochwalić jednak należy autora screenów, heh. Te konkretne informacje też są dziwne - że niby 10 nowych bossów? To znaczy, że reszta to znani bossowie z DS2, czy co? Wydaje mi się, że mogą co najwyżej na E3 zapowiedzieć grę krótkim teaserem, ale na pewno nie jest na tyle gotowa, żeby takie screeny wyciągać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Even Older Dragonslayer :^)

Epic Name Bro w swoim podcaście wspomniał o kilku fajnych szczegółach, które zdają się trochę przechylać szalę w kierunku prawdziwości tych screenów. Mówił coś o japońskiej nazwie jednego z prezentowanych na screenach skillów. Niby takie detale są ważne, ale dalej jakoś mi się nie chce w to wszystko wierzyć.

Gdybyście chcieli sobie posłuchać, to podcast jest TUTAJ

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei oglądałem jeden z filmów BitterBits z udziałem GermanSpy i PlagueOfGripes i wyłożyli dość słuszny argument. Załóżmy, że Dark Souls 3 powstanie i co wtedy? Jak chcesz to uzasadnić fabularnie? Zrobisz prequel, w którym grasz jako Artorias? Nie ma wiele opcji, w których nie wyjdzie z tego jeszcze większy fanfik niż Dark 2.

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...