Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mystic8

nowe PS3 zakup - zestawy

Polecane posty

Witam

Chciałbym zakupić wreszcie PS3 i teraz mam dylemat bo są rozmaite zestawy (z move, grami itp) i nie wiem na co się zdecydować. Wiem, że interesuje mnie 320gb i slim. Do tego przydałby się porządny kabel HDMI (tutaj też nie wiem co i za ile wybrać, poza tym że powinien mieć złocone końcówki, bo kolega mówił też że musi być wersja 1.4). W saturnie znalazłem 2 opcje:

z move - 1099zł

z 2 grami (1 to uncharted 2 platinum, 2 nie pamiętam) za 1049zł

Pytania do was:

- jaki zestaw polecacie? (z grami, movem czy sam)

- jaki kabel hdmi i za ile?

- czy warto inwestować w move?

- czy jest ogromna różnica między 720p a 1080 p na TV 32 cale? (mam 32LG3000)

Chciałbym kupić ps3 z kablem za ok 1000zł

Z góry dzięki za odp. pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. jesli bedziesz uzywac move to jak najbardziej, w innym przypadku bierz z grami, oczywiscie jesli ci odpowiadaja, same gole ps3 widzialem za 900 w media markt, oczywiscie pewnie musisz liczyc sie z zakupem drugiego pada, koszt okolo 200 zl

2. na pewno odradzam kable do 50 zł, wiekszosc takich maja pastelowa jakosc obrazu, lepiej dolozyc i cieszyc sie zyleta ;)

3. dodam ze move kosztuje 200 zl, jesli sie pozniej zdecydujesz to przeplacisz

4. jest i to znaczna ;)

a dysk 320 gb na co ci ? przydaje sie tylko wtedy jak bedizesz kupywal glownie z ps store, w innym przypadku bralbym cos mniejszego i tanszego ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie daj się nabrać na kable ze złotymi końcówkami, oryginalne kable Sony i inne bajery. Sam kupiłem kilkanaście miesięcy temu swój w Tesco za zaledwie 15 zł. Działa do dzisiaj, a w porównaniu do drogich odpowiedników wbrew pozorom różnicy nie ma. Akurat kabel HDMI to rzecz, na której oszczędzić można.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. jesli bedziesz uzywac move to jak najbardziej, w innym przypadku bierz z grami, oczywiscie jesli ci odpowiadaja, same gole ps3 widzialem za 900 w media markt, oczywiscie pewnie musisz liczyc sie z zakupem drugiego pada, koszt okolo 200 zl

2. na pewno odradzam kable do 50 zł, wiekszosc takich maja pastelowa jakosc obrazu, lepiej dolozyc i cieszyc sie zyleta ;)

3. dodam ze move kosztuje 200 zl, jesli sie pozniej zdecydujesz to przeplacisz

4. jest i to znaczna ;)

a dysk 320 gb na co ci ? przydaje sie tylko wtedy jak bedizesz kupywal glownie z ps store, w innym przypadku bralbym cos mniejszego i tanszego ;)

2. Więc jaki kabel? Podacie jakiś model jakiejś firmy?

4. W tv do 32 cali to różnica jest nieznaczna a nawet mało widoczna. Dopiero powyżej 42" jest to widoczne konkretnie.

a dysk 320gb bo na zapas będzie a to już teraz standard :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. tutaj musisz poczekac na tych co sie troche lepiej znaja, ja wiem tyle ze testowalem te tansze kable i porazaka, sam mam jakis za 70 zloty, kupilem 4 lata temu i wciaz smiga jak ta lala

4. mialem tv 32 cale i juz na 720 nie moglem wyrobic, ratowalo duzo te 1080, mam teraz 40 cali i tutaj np w bf3 moge pograc na 720 ale np nba juz na 720 wyglada obrzydliwie i tylko 1080 wchodzi w gre :)

standard nie standard, jak znajdziesz ps3 z dyskiem 160 gb i bedzie tanszy o 100 zloty to brac odrazu, z twoim podejsciem, jesli chcesz na przyszlosc to bierz od razu move, byc moze bedzie jakas rewolucja z nim zwiazana ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. tutaj musisz poczekac na tych co sie troche lepiej znaja, ja wiem tyle ze testowalem te tansze kable i porazaka, sam mam jakis za 70 zloty, kupilem 4 lata temu i wciaz smiga jak ta lala

4. mialem tv 32 cale i juz na 720 nie moglem wyrobic, ratowalo duzo te 1080, mam teraz 40 cali i tutaj np w bf3 moge pograc na 720 ale np nba juz na 720 wyglada obrzydliwie i tylko 1080 wchodzi w gre :)

standard nie standard, jak znajdziesz ps3 z dyskiem 160 gb i bedzie tanszy o 100 zloty to brac odrazu, z twoim podejsciem, jesli chcesz na przyszlosc to bierz od razu move, byc moze bedzie jakas rewolucja z nim zwiazana ;)

2. Ale 80% gier jest robionych na ps3 pod 720p :) Tak więc gra sama się skaluje do odpowiedniej rozdziałki i o ile nie siedzi się metr przed TV to obraz będzie żyleta nawet bez full hd :)

Czytałem wiele artykułów i widziałem filmy porównawcze z komentarzami i zdecydowana większość twierdzi, że na małym TV (do 40") nie widać różnicy, a dodatkowo na 720p gry chodzą płynniej. Jedyna prawdziwa przewaga 1080p jest widoczna na filmach Blue ray :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kabel, ważne, żeby było to HDMI 1.4 albo przynajmniej 1.3 a lub b, gdyż starsze (1.1 i 1.2) nie obsługują funkcji Deep Colour, 3D i kilku innych standardów, dzięki którym np. barwy nie są tak dobrze odwzorowane jak zamierzali twórcy. Nie obsługują one również wielu formatów dźwięku, który nie byłby tak wyraźny jak w nowszych wersjach HDMI. Jeżeli chodzi o różnice między 1.4, a 1.3, to dla Ciebie chyba wszystko jedno, gdyż wątpię żebyś w najbliższym czasie kupował telewizor o rozdzielczości 4K x 2K (2 x FullHD). Dlatego ja doradzam Ci HDMI 1.3. Cena zazwyczaj tyczy się tylko jakości osłony kabla (jeśli chodzą ci po domu myszy, to kup taki z kolczugą :D) i końcówki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kabel, ważne, żeby było to HDMI 1.4 albo przynajmniej 1.3 a lub b, gdyż starsze (1.1 i 1.2) nie obsługują funkcji Deep Colour, 3D i kilku innych standardów, dzięki którym np. barwy nie są tak dobrze odwzorowane jak zamierzali twórcy. Nie obsługują one również wielu formatów dźwięku, który nie byłby tak wyraźny jak w nowszych wersjach HDMI. Jeżeli chodzi o różnice między 1.4, a 1.3, to dla Ciebie chyba wszystko jedno, gdyż wątpię żebyś w najbliższym czasie kupował telewizor o rozdzielczości 4K x 2K (2 x FullHD). Dlatego ja doradzam Ci HDMI 1.3. Cena zazwyczaj tyczy się tylko jakości osłony kabla (jeśli chodzą ci po domu myszy, to kup taki z kolczugą :D) i końcówki.

Jak sprawdzić jakie wejście ma mój TV? Czy 1.3 czy obsłuży już 1.4? A może to nie zależy od tV?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie kabla broń boże nie słuchaj się użytkownika zecik, bo głupoty wygaduje. Ja na Twoim miejscu poszedłbym do najbliższego sklepu RTV i kupił najtańszy i najzwyklejszy kabel HDMI 1.3 za 20zł. W tym wypadku wydając i 150zł nie uzyska się widocznej gołym okiem poprawy jakości obrazu. Radziłbym tylko poszukać możliwie dłuższego (lub minimalnie) niż 1 metr kabla, często przydaję się dodatkowa długość przy podłączaniu konsoli do innego TV przy ewentualnym braku miejsca.

Co do wyboru konsoli - posprawdzaj ceny gier dorzucanych do zestawu i sprawdź, czy bardziej opłaca Ci się kupić w pakiecie, czy też oddzielnie. Przy kupnie bundle kwestia jest jeszcze taka, czy w dorzucone do zestawu tytuły będziesz rzeczywiście grał. Przecież lepiej jest zamiast 2 marnych tytułów z zestawu nabyć samą konsolę taniej i kupić sobie taką grę, na jaką rzeczywiście mamy największą ochotę. Move najlepiej byłoby pójść do sklepu i przetestować, jeśli Ci się bardzo spodoba to kupuj, w innym wypadku może się to okazać tylko stratą pieniążków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Move z kamerą w zestawie kosztuje ok 260zł czyli w zestawie z ps3 jest sporo taniej, a co do gier to na ps3 mam zakupioną tylko jedną póki co (FF XIII limited collectors edition :P ), planuję jeszcze kilka tytułów na początek. Co do 720p vs 1080p to jak to jest z odległością od TV i jakością? Ja leżę (TV na ścianie) w odległości ok 2.5-3m od TV.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mając telewizor 32 cale na początku siadałem 2,5 metra od TV, ale szybko ustawiłem fotel bliżej, bo podczas bardziej emocjonujących strać odruchowo przybliżałem się do ekranu, ale jeśli chodzi o jakość obrazu to niezależnie od odległości od ekranu jest taka sama( chyba, że jest się krótko albo daleko widzem, ale wtedy to już samemu najlepiej zobaczyć przy jakiej odległości gra się najbardziej komfortowo).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie kabla broń boże nie słuchaj się użytkownika zecik, bo głupoty wygaduje. Ja na Twoim miejscu poszedłbym do najbliższego sklepu RTV i kupił najtańszy i najzwyklejszy kabel HDMI 1.3 za 20zł.

moze trafiles na dobry kabel za 20 zloty, ja pracowalem w hurtowni i przetestowale 3 tansze kable od nich i jakosc obrazu nie byla fascynujaca, mowie co wiem bo testowalem, zreszta co ja mam tu pisac jak wy nie widzicie roznicy 720p a 1080p ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile w filmach zbytniej różnicy między 720p, a 1080p nie widać, o tyle w grach widać. Na moim 40' Philipsie jeżeli siedzi się blisko ekranu (jakiś metr - czyli normalka), to różnica jest duża. W 720p robi się lekka pikseloza w niektórych grach (np. becie nowego Battlefielda), z kolei grając w demo God of War: Collection vol. 2 widziałem jak jeden piksel na ekranie równa się jednemu pikselowi w grze. Dlatego jest różnica, lecz niestety jest mało gier obsługujących pełne HD - są to m.in. Gran Turismo 5, God of War Collection vol. 1 i 2 oraz God of War 3. Inne takie jak Call of Duty są skalowane do 1080p, tzn. gra to nawet niecałe 720p, ale menu tej gry działa w 1080p.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...