Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

anieliczka

Rozwiązany: ile Wat ciągnie mój komputer

Polecane posty

Wiatam wszystkich :) dzisiaj zakupiłam komputer i mam do was ważne pytanie jak dla mnie:) Chiałabym się dowiedzieć ile wat będzie ciągnął mój komputer:) i ile mniej więcej będzie wynosić miesięczny koszt za jego utrzymanie:) jeśli komputer chodzi całymi dniami oprócz nocy ok. 16godz. będę bardzo wam wdzięczna za odpowiedź :) z góry bardzo dziekuję:) prosze o dokładne odpowiedzi bo nie chce pójść z torbami:D

płyta główna- gigabyte ga-M68MT-SP2 GeForce 7025 Socket AM3

procesor- AMD PHENOM II X4 995 Quad core AM3,125W BE

RAM- Pamięć DDR-3 HYPERX 1600MHz KINGSTON 4GB KHX1600C9AD3K2/4G

obudowa TAKE ME + be cool 520W

Dysk twardy - Samsung 1TB SATA HD103SJ 32MB CACHE

Karta graficzna- ASUS GeForce GT 440 1024MB DDR3/128Bit DVI/HDMI PCI-E (810/1820)

dźwięk- AC97

karta sieciowa- 10/100

windows 7HP

i nie wiem jaki zasilacz :):wub:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko to jednoznacznie określić. Ten zasilacz to chyba Tracer, tak? Komputer powinien zużywać ok. 60-70W w spoczynku, ok. 160-170W pod zwykłym obciążeniem i ok. 240-260W pod maksymalnym (nierealnym) obciążeniem. W te wyniki wliczyłem już straty wynikające z niskiej sprawności zasilacza. Mając te wartości już możesz sama mniej więcej obliczyć co i jak (nie wiem jakie masz stawki za prąd).

PS. Mogłaś zapytać przed zakupem o opinię, bo ten komputer to kompletna tragedia jest... Beznadziejna płyta główna, bardzo kiepski zasilacz, i bardzo słaba karta graficzna (nieproporcjonalnie słaba w stosunku do procesora).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałam dodać też że monitor mam LG LCD 22cale W2253TQ-PF :) Dzięki Ci za odpowiedź i nie wiem czy zasilacz to przypadkiem nie to: TAKE ME + be cool 520W , wiesz ja za bardzo nie znam się na komputerach;) ale jak myślisz jak dla mnie do gier online i zwykłego użytkowania nada się troszkę ? A z monitorem ile może tak zużywać? U mnie miesięczne rachunki za prąd wynoszą 190 zł :) Wiem że jestem tępa co do tych spraw dlatego wole się dopytać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony to co napisałaś sugeruje że zasilacz to Take Me (skoro obudowa jest tej firmy), ale z drugiej strony Be Cool to marka zasilaczy Tracer. Jeśli zasilacz okaże się jednak być firmy Take Me, to dość prawdopodobnie będzie on jeszcze gorszej jakości od Tracera, przez co pobór prądu może wzrosnąć o kilkanaście W.

Do gier online oczywiście się nada. Sęk tylko w tym... że do takich zastosowań można było kupić komputer znacznie tańszy, który by przy okazji zużywał mniej prądu. Ten komputer jest tak ni w pięć ni w dziesięć: do zwykłych zastosowań nie potrzeba aż tak mocnego procesora czy karty graficznej (zintegrowana by wystarczyła), a z kolei w grach ta karta graficzna będzie sobie radzić bardzo słabo. Mam nadzieję że chociaż ten komputer kosztował jakieś grosze.

Monitor wg producenta ciągnie 40W.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...2000?! Mam szczerą nadzieję że żartujesz.

Jak nie, to... "gratuluję" zakupu. Realna wartość tego sprzętu to jakieś 1200zł góra, a pewnie nawet i tyle nie jest wart. Nie powiem, niezłe muszą mieć zarobki w tym sklepie.

//edit: a, zapomniałem o Windowsie. No to 1500-1600zł. Tak czy owak 2000zł to rozbój w biały dzień.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że zjada 300W w ciągu godziny.

P=U*I

E=P*t

jeśli P w watach a t w sekundach to E w dżulach, jeśli P w kilowatach a t w godzinach to E w kilowatogodzinach

odbiornik o mocy 300W (0,3kW) pracując przez 1h pobierze 0,3kWh energii, przez 1 minutę (1/60h) pobierze 0,3*1/60=0,005kWh(5Wh), a w ciągu 1s(1/3600h) 0,3*1/3600= 0,000083(3)kWh (0,083(3)Wh). (Oczywiście jeśli kompik pracuje cały czas z mocą 300W:))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@anieliczka:

Tu masz test karty graficznej, w którym jest podane ile ona ciągnie pod obciążeniem. Do tego trzeba doliczyć pobór mocy przez procesor, dysk twardy, napęd optyczny itd.. Orientacyjnie jest to zwykle ok. 150W pod maksymalnym obciążeniem (testy stabilności). Podczas normalnego użytkowania pobór prądu nie powinien przekroczyć 150W. Jest tylko jeden szkopuł - zasilacz Be cool 520W ma nieco niższą sprawność od dobrych zasilaczy, ale cały komp nie powinien więcej jak 200W pod największym obciążeniem przekroczyć.

PS. Tu masz test tego zasilacza. Jak zwykle potwierdza się jeden z problemów zasilaczy z tzw. czarnych list (choć akurat ten model jest lepszy od dotychczasowych produktów sygnowanych logiem Tracera) - kosmicznie zawyżona moc, nie mająca nic wspólnego z rzeczywistością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...