Jump to content
wiciox

Problem z komputerem

Recommended Posts

Mam problem z komputerem. Otóż od jego powrotu z naprawy cały czas się coś wali. Niestety muszę napisać pełną historię, żebyście zrozumieli mój problem.

Na wakacjach kupiłem grafikę, 8600 GT 1 GB. Jednak przy próbie jej uruchomienia, komputer się nie włączał. No to poszperałem na necie i jedna wskazówka, to żeby zainstalować sterowniki na ślepo. Tak też zrobiłem. Grafika dalej nie działała. Przy ponownym szperaniu na internecie wpadłem na pomysł, żeby napisać do supportu Gigabyte'a (płyta główna) i Palita (grafika). Z Palita nie odpowiedzieli, natomiast z Gigabyte poradzili mi, żebym uaktualnił BIOS. Niestety to również nie pomogło. Oczywiście im to zgłosiłem. Po paru dniach przysłali mi w mailu linka do BIOS-u specjalnego, takiego, który niby obsłuży tą grafikę. To również nie pomogło. Po zawiezieniu go do naprawy powiedzieli, że grafika, którą kupiłem jest spalona. Oddałem go do naprawy. Wstawili mi nowy zasilacz 500W do Logica (wiem, badziew) i nową grafikę (Asus GeForce GT240 1 GB DDR3). Kiedy już dostalem komputer to odinstalowałem sterownik grafiki i zainstalowałem najnowszy. I wtedy zaczęły się problemy. BSoD-y, błędy przy wypakowywaniu plików, problemy z wyświetlaniem grafiki, niestabilna praca systemu. Wtedy też wpadłem na pomysł, żeby przywrócić system. To nie pomogło. Odinstalowałem nowe sterowniki i zainstalowałem te z płyty, również nie pomogło. Zmieniłem BIOS na ten z przed aktualizacji. To rozwiązało mój problem tylko w niewielkim stopniu, otóż zniknęły BSoD-y. Błędy przy wypakowywaniu dalej są, problemy z grafiką zniknęły. Są też problemy z instalacją gier i programów. Albo niby instalator uszkodzony (a na innym komputerze działa bez zarzutu), albo błędy CRC przy instalacji z płyty (skopiowałem zawartość płyty na dysk bez żadnych błędów CRC, a te przecież też powinny wyskoczyć, jeśli rzeczywiście są te błędy, i wtedy próbowałem zainstalować, dalej to samo). Windowsa kilka razy przeinstalowywałem, formatowałem dysk, też lipa. Co to może być? Mam już tego dość.

Oto specyfikacja komputera:

Płyta główna: Gigabyte GA-M55S-S3 Rev. 1.0

Procesor: AMD Athlon 64 3000+ 1,81 GHz

RAM: 1,5 GB

Grafika: Asus GeForce GT240

Dysk: Seagate Barracuda 80 GB

Zasilacz: Logic 500W

System: Windows XP SP3 32 Bit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestabilność i błędy w wyświetlaniu grafiki może powodować Twój zasilacz - dla czystości następnych testów pożyczyłbym od kogoś pewniejszy. Pozostałe błędy powoduje prawdopodobnie pamięć RAM. Nie zaszkodziłoby też gdybyś podał SMART dysku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...