Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Wolf800

Fallout 3 - gra się zawiesza.

Polecane posty

Witam!

Przejdę od razu do sedna. Po dosłownie kilku minutach gry (2-5 min), program zawiesza się (słychać tylko dźwięki w tle) a w menedżerze zadań jest informacja "Brak odpowiedzi" a później program Fallout 3 przestał działać. Mam Windowsa 64bit. Czy da się ten problem w jakiś sposób rozwiązać?

Zapoznaj się z zasadami nazywania tematów. - MD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż. Ja posiadam Fallout 3 i New Vegas, i FFDshow nie sprawia kłopotów. Częściej wywala się przez "program przestał działać" niż jakieś błędy na linii audio/video. Prosiłbym o dokładny konfig komputera, jakie opcje graficzne gry są ustawione, no i aktualne sterowniki rzecz niezbędna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż. Ja posiadam Fallout 3 i New Vegas, i FFDshow nie sprawia kłopotów. Częściej wywala się przez "program przestał działać" niż jakieś błędy na linii audio/video. Prosiłbym o dokładny konfig komputera, jakie opcje graficzne gry są ustawione, no i aktualne sterowniki rzecz niezbędna.

Mam tak z Fallout new vegas że wyskakuje mi program przestał działać , mam trochę modów ale to na pewno nie przez to. Fallout 3 idzie mi bez ścinki i bez tego raportu jaki może być problem? konfiguracja komputera:

Athlon 2.90

Karta geforce 9600GT

Ram 2gb

Karta 512mb

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż. Ja posiadam Fallout 3 i New Vegas...

Windows 7 64bit

Intel i5-650 3.2 GHz BOX

GeForce GTX 460 1024 MB

4 GB RAM

Nie ważne na jakich detalach gra jest uruchomiona, i tak się wyłącza. Sterowniki najnowsze (znaczy te w wersji beta 285. bo tylko na tych beta BF-a 3 idzie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj, jaki masz ustawiony anty-aliasing. I zobacz, czy ...

Powiem tyle, aby sprawdzić anty-aliasing muszę wejść przez płytę gry a następnie w ustawienia. I w tym problem. Włączając grę przez płytę wyskakuje błąd z informacją o jej włożenie (płyta oryginalna znajduje się w stacji dysków, z którym nie mam żadnych problemów). Po prostu cudownie :dry:

Deinstalacja kodeków jest możliwa ze standardowego poziomu dodaj/usuń programy.

Znowu głupie pytanie wynikające z braku wiedzy :\ Jak rozpoznać kodek? Czy te oto programy mogą być kodakami? : Rapture3D 2.3.22 Game (Blue Ripple Sound), Pando media booster (w ogóle nie wiem co to jest), InterVideo DeviceService, ESN Sonar (ESN Social Software AB), Feedback Tool - dwie wersje naraz (Microsoft Corporation), Bing Bar (Microsoft Corporation), Browser Configuration Utility (Device VM)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to pomoże, ale z tego co wiem to Fallout ma jakieś problemy na Windows 7, zwłaszcza 64 bit.

Miałem podobne problemy i jedyne co musiałem zrobić to "zabawa z procesorem".

Otóż, jeżeli masz więcej niż 2 rdzeniowego procka, to Fallout "się wścieka".

W tym wypadku musisz otworzyć plik "fallout.ini" ( Moje Dokumenty/My Games/Fallout 3 ).

Znajdź linijkę "bUseThreadedAI=0", zmień ją na "bUseThreadedAI=1".

Następnie pod tym, stwórz nową linijkę "iNumHWThreads=2".

Wszystko ładnie zapisz. Jeżeli notatnik nie będzie mógł się zamknąć to najpierw wejdź we właściwości "fallout.ini" i udostępnij plik tak abyś mógł wprowadzić zmiany i go zapisać. Mam nadzieję że pomogłem. ; )

Jeśli nie, to nie mam pojęcia ..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to pomoże, ale z tego co wiem to Fallout ma jakieś problemy na Windows 7, zwłaszcza 64 bit.

Miałem podobne problemy i jedyne co musiałem zrobić to "zabawa z procesorem".

Otóż, jeżeli masz więcej niż 2 rdzeniowego procka, to Fallout "się wścieka".

Właśnie oto chodziło ;) Znalazłem ten sposób tydzień temu na YouTube (sory, że nie pisałem) i działa. W każdym razie dzięki za fatygę :) Swoją drogą to czy ktoś ma DLC o tej gry i może mi powiedzieć czy warto je kupić? Wątek główny już przeszedłem a ponoć bez DLC nie da się kontynuować rozgrywki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...