Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tomoslav

TOP 10 Seriali.

Polecane posty

Najlepsza dziesiątka w filmach jest od dawna, postanowiłem więc zrobić podobną listę w dziale seriali. Opis dlaczego akurat ten serial "wskoczył" do waszej dychy, mile widziane WYMAGANE - [Turambar].

Oto moja lista, kolejność przypadkowa(no może oprócz Pitbulla :tongue: )

10- Ranczo: świetnie ukazana polska rzeczywistość wiejska w krzywym zwierciadle. Nikt nie kaleczy swoich ról, sytuacje w tym serialu śmieszą, a teksty panów z ławeczki przeszły już do historii.

9- Świat Według Bundych: serial mojego dzieciństwa. Fantastyczna rola Eda O' Neilla. Jego niechęć do żony i wszystkie innego prócz pieniędzy i atrakcyjnych kobiet dobrze odegrana. Denerwowały mnie jedynie nagrane te śmiechy, po prawie każdym dialogu. Choć trzeba przyznać że kiedy śmiechy te były odgrywane, człowiek samoczynnie też się śmiał :smile:

8- Skazany na Śmierć: ostatnie sezony były fatalne. Ale pierwszy, drugi i nawet jeszcze trzeci warte były tego, żebym umieścił ten serial tutaj. Super pokazana śmietanka ludzi w więzieniu z T-Bagiem na czele. Kieszeń wymiata :tongue:

7- Miodowe Lata: dobrze znany polski serial z udziałem Karola i jego "genialnych" pomysłów pomocą Tadeusza. Żak stworzony jest do komediowych ról i tu również nie zawiódł. Szkoda tylko że serial stracił klimat wraz z ostatnią serią, po przeprowadzce.

6- Ekipa: Agnieszka Holland zaryzykowała robiąc coś kompletnie nowego na polskim rynku. Dramat polityczny. Wyszło to jednak wszystko świetnie. Pokazane od środka akcje z udziałem premiera oraz całej rady ministrów w Polsce. Miał swój kilmat serial.

5- 13 posterunek: Cezary Pazura w najlepszej formie. W całym serialu gra poprostu prześmiesznie. Perypetie na posterunku pokazane w zgrabny sposób. Odcinek z wyborami Miss Policji wymiatają :icon_razz:

4- Kasia i Tomek: Paweł Wilczak oraz Joanna Brodzik w wojnie charakterów :oczko2: Dzięki temu sytuacje oraz dialogi w tym serialu są rozbrajające. Szczególnie w pamięci zostanie mi odcinek w taksówce.

3- Dr. House: w przypadku tego serial powiedziano już tyle że nic nowego nie wymyśle. Poprostu genialny Hugh Laurie.

2- Usta-Usta: idealne połączenie serialu komediowego oraz obyczajowego. Wszystko to się idealnie przenika wraz z dobrze grającymi Mecwaldowskim oraz Wilczakiem. Nowym i trafnym pomysłem było pokazanie myśli bohaterów oraz ich wyborażeń.

1- Pitbull: klimatycznie, brutalnie i bez ugrzeczniania pokazane sytuację wydziału ds. terroru kryminalnego. Jest rola zimnego suk...yna Gebelsa, przestraszonej Moniki, mającego problemy alkoholowe Metyla, niezdarnego Barszczyka czy porywczej Łapki. Wszystko jest zgrane idealnie, nie ma jakiegoś efekciarstwa, język jest prawdziwy i nieprzerysowany. Jedyną rzeczą do jakiej mógłbym się przyczepić to klimat 3 sezonu. Reżyserią wtedy już nie zarządzał Patryk Vega i niestety widać to. Jednak nie zmienia to fakt że na polskim podwórku w dziale seriali kryminalnych mógłaby równać się "Pitbullowi" jedynie "Fala zbrodni"

Inne seriale jakie mógłbym zmieścić do tej listy to:

- 2 i pół.

- Świat Według Kiepskich.

- 39,5.

- Fala zbrodni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOP 10 i ciut więcej (bez kolejności)

1. Czas honoru - absolutny 'must have' dla fanów historii i II WŚ. Dobrze zagrane role i napisane postacie, nie ma takiego patosu i napinki na 'my Polacy jesteśmy najlepsi' - nie udawało się, jest to jasno pokazane. Mnóstwo akcji i dramatyzmu. Jedyne co denerwuje to fakt, iż nie ważne czy to Polak, Niemiec, Żyd, Bolszewik wszyscy mówią po polsku - oprócz angielskich pilotów - wolałbym napisy lub lektora -> takie małe marudzenie. Takiego serialu właśnie kiedyś potrzebowałem, lecz Tajemnica Twierdzy Szyfrów tej żądzy nie zaspokoiła.

2. CSI NY - lubię ten serial, gdyż ... w sumie to nie wiem czemu lubię. Wolę NY niż Miami i już :) Bardziej podchodzą mi chyba główni bohaterowie.

3. Zwariowany świat Malcolma - stary, amerykański hicior i zwariowani braciszkowie + plus zawsze poszkodowany Malcolm. Najlepsze akcje zaczynają się gry rozmowa i działania wkraczają na kobiecy grunt :P

4. Californication - Duchovny jako seksoholik jest rewelacyjny. Ujął mnie humor i takie lightowe podejście do życia.

5. Grey's Anatomy (po polsku chyba Chirurdzy) - lepsza wersja na 'Dobre i na złe' :) Jakoś specjalnie seriali o lekarzach nie lubię, to GA pokazuje ten świat od trochę innej strony - bardziej ludzkiej i dostępnej dla każdego.

6. Friends - kolejna klasyczna pozycja. Serial oglądam od szkraba i nadal mi nie przeszło. Przyjaciele to przyjaciele - mnóstwo gagów i śmiechu :)

7. Lokatorzy - coś a la Friends, tylko że swojskie. Praktycznie każdy odcinek opiera się o jakiś erotyczny temat - kiedyś nie wszystko rozumiałem - teraz mnie to rozwala. Świetna rola Michała Lesienia :)

8. Miodowe Lata - Prawie jak Fred i Barny z Flinstonów :) Kocham ten serial za rolę Żaka i Barcisia jako Tadzia Norka

9. 39 i pół - Anarchia, szpara Karolaka, ŚP. Maciej Kozłowski jako Zdrada, lajcikowe życie 40latka - tfu tfu - trzydziestodziwięcioipół latka, Afromental, Marina, Falubaz i tak dalej można by wymieniać.... :P

10. Wojny Klonów - SW uwielbiam, więc i jak bym miał nie uwielbiać rysunkowych Wojen Klonów. Plus za dubbing i fajne historie opowiada w każdym odcinku

11. Ranczo - niby typowa a jednak niezwykła polska wieś :)

Po za listą - ale również lubię:

- Cruzoe ( takie coś leciało niedawno na TVP1)

- Usta Usta

- Bulionerzy

- Rodzina Borgiów

- Prosto w Serce (Socha :wub: i Małecki :) )

- M jak Miłość ( jak nie ma Ligi Mistrzów ofc )

- Pacyfik

PS. Nie cierpię dr Hałsa. Amen.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz moja lista:

1. Pamiętniki Wampirów - pokochałem ten serial od pierwszego momentu, ciekawa fabuła, super wampiry, aktorstwo (szczególnie odtwórca roli Damona) i to coś co przykuwa uwagę do ekranu, trzeba zobaczyć.

2. Dwóch i Pół - czyli mój ulubiony serial komediowy, uwielbiam Charlie'go Sheen'a i ubolewam nad usunięciem go z serialu, jednak do ósmego sezonu mistrzostwo, dalej zobaczymy :)

3. Prison Break - czyli najlepszy serial sensacyjny jaki powstał, historia ciekawie opowiedziana, reszta mistrzostwo, czemu

On umiera na końcu

:/

4. Świat Według Kiepskich - mój ukochany serial komediowy, gdy masz smutny dzień to nie ma to jak włączyć Ferdka, Marianna i Arnolda ;)

5. Lost - na początku (pierwsze trzy sezony) świetnie, później serial zaczął się staczać i ostatnie sezony były góra przeciętne (dialogi Sawyera były najlepsze).

6. Dr.House - tak do tego lekarza chciałbym trafić (do pracy, nie jako pacjent :P ). Krótko Laurie zagrał tu bosko, i jego teksty miazga, po prostu kultowe.

7. Jim wie lepiej - czyli znowu bardzo dobry serial komediowy, z przezabawnym Belushim, ach te jego perypetie rodzinne.

8. Ludzie Chudego - za Żaka, i udane połączenie komedii z akcją (choć tu to głównie komedia ;) ).

9. Hoży Doktorzy - czyli Leśna góra w lepszym szpitalu, no dobra to też komedia, co ja poradzę, że lubię się śmiać (czy wam też Dr.Cox przypominał z deka House?) :P

10. Kości - czyli perypetie pani agenta FBI i panie antropolog, bardzo dobry serial łączący kryminał z komedią :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejność przypadkowa.

1. Z Archiwum X - czy jest na sali osoba, której nie podoba się ten serial? Mroczny klimacik, kosmici, spisek, Palacz... Co z tego, że każdy odcinek opierał się na niemal identycznym schemacie? I tak oglądąło się to z przyjemnością.

2. Miasteczko Twin Peaks - Dale Cooper. I wszystko jasne. ;) Strasznie pozytywna postać, której nie da się nie lubić. A ogólnie wiadomo: serial-legenda z gęstym niczym angielska mgła klimatem i wspaniałą ścieżką dźwiękową.

3. Czysta Krew - naprawdę dobry serial. Na początku byłem sceptycznie nastawiony (spodziewałem się czegoś w stylu Zmierzchu), ale na szczęście zostałem mile zaskoczony. Sporo się dzieje, trup ściele się gęsto, no i wampiry, wilkołaki, czary-mary i inne wróżki. Szkoda, że na następny sezon przyjdzie nam cały rok czekać.

4. House - bez komentarza. Świetny serial i tyle w temacie. :P

5. Zagubieni - pierwsze sezony były znakomite, potem niestety tendencja spadkowa, ale trudno. Tak czy owak oglądałem każdy odcinek i z niezierpliwością czekałem na następne. Szkoda, że finał serii był taki jaki był. -_-

6. Przyjaciele - kocham ten serial. Świetny humor, doskonali aktorzy, niezwykle przyjemnie ogląda się zwariowane perypetie bohaterów. Ulubiona postać: Phoebe. A zaraz za nią Joey. :D

7. Czynnik PSI - raczej niskobudżetowy serial (a przynajmniej takie sprawia wrażenie), niemniej coś w nim jest. Oczywiście nie ta sama liga co Z Archiwum X, ale to nie jest ważne. Mi się podobał... Może dlatego, że bardzo lubię zjawiska paranormalne.

8. Detektyw Monk - uwielbiam tego gościa. Nieważne jak trudna i złożona jest sprawa, Monk zawsze wykaże się nieprzeciętną inteligencją i złapie mordercę, nawet jeśli ten popełnił zbrodnię doskonałą. ;)

9. Gęsia Skórka - jako dzieciak oglądałem to chyba codziennie. Teraz pewnie śmiałbym się z tych historii, ale swego czasu niektóre wydawały się być naprawdę straszne. :)

10. Ziemia 2 - mój ulubiony serial w tej tematyce, czyli wizja przyszłości gatunku ludzkiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Moje TOP 10 - nie ogladam duzo seriali ale moze 10 sie znajdzie. Kolejność NIE przypadkowa :D

1. DEXTER - chyba nie trzeba duzo pisać - najlepszy serial jaki znam i ten Dex :P

2. SMALLVILLE - Clark Kent/Blur i inne ciekawe postacie. Czasami troche zalatuje romansidłem ale da się przezyc ;) 10 sezonów wspaniałej przygody!

3. PRISON BREAK - super serial zawiły i wciagający - ale tylko pierwsze sezony - ostatni to juz jakaś porażka

4. CALIFORNICATION - śmieszne, lajcikowe i super się ogląda.

5. 39 i pół - Jeden z tych polskich seriali który mnie wciągnął i nie gra w nim Adamczyk ani Szyc :P

6. CSI: Miami - Klimat Miami ale całkiem inny niż w Dexterze

7. CSI: NY - lubię po prostu czasami obejrzeć odcinek - ciekawe niektóre sprawy

8. Miodowe lata - stare ale śmieszne i polskie - Do dzis pamiętam - " Łubudu" albo piosenke o reniferze :D

9. Airwolf - helikopter z dzieciństwa i ten motyw "Main Title"

10. Hmm.. tutaj pozostawie wolne bo są i starsze i nowsze i bajkowe więc brakłoby miejsca.

Pozdro !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. 39 i pół - genialny Polski serial, dużo humoru, całkiem fajna muzyka, świetny Karolak ;)

2. House - świetny serial, jeden z lepszych jakie oglądałem, co prawda IMO najlepsze są sezony 1-3 ale potem też jest ok.

3. The Walking Dead - super serial o zombiakach, fajny klimat, niezła gra aktorska, czekam na 2 sezon.

4. Jak poznałem waszą matkę - fajny serial, na który natknąłem się na Comedy Central- genialny Barney ;)

5. Oficer - chodzi oczywiście o wszystkie 3 sezony, serial niezły aczkolwiek nadal nie wiem o co tak na prawdę tam chodziło :P

6. Rodzina zastępcza - serial ponad czasowy, z genialnym Fronczewskim, bardzo dobrą już nie żyjącą, niestety, Kownacką i zgrają dzieciaków.

7. Rodzinka.pl - fajna komedyjka o Polskiej rodzince z genialnymi dzieciakami, Karolak niezły tak sobie lubię tutaj Kożuchowską.

8. Kasia i Tomek - fajnie jest obejrzeć od czasu do czasu ;) fajny humor i genialny Wilczak i Brodzik

9. Usta Usta - fajny serial produkcji TVN-u z genialnym Wilczakiem i Mecwaldowskim.

10. Bulionerzy - fajny serial, który lubię oglądać, śmieszne perypetie ludzi stosunkowo ubogich w Penthouse.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Malcolm in the middle/Zwariowany świat Malcolma - Jak dla mnie to po prostu mistrzostwo świata, nie ma lepszego serialu. Totalnie pokręcona rodzinka ,dobrze dobrani aktorzy i wielka porcja śmiechu.

2. Dwóch i pół - Umieściłem ten serial na 2 miejscu chociaż mógłby być na 1. Charlie oraz jego przygody z bratem Alanem i jego synem Jake 'm mogą przykuć do monitora/ tv na dużo czasu :)

3. 39 i pół - Jedyny normalny polski serial który uwielbiam. Szkoda ze serial ten nie jest kontynuowany ale pozostawił po sobie dobrą opinie. Kapitalna rola Karolaka oraz Stelmaszyka.

4. Świat według Kiepskich - Ehh co tu dużo pisać , po prostu prawdziwa Polska rodzina.

5. Bulionerzy - Bardzo miło wspominam ten serial. Podobały mi się sytuacje którym musieli stawić czoło Nowikowie.

6. Skazany na śmierć - To kawał dobrego kina ale tylko 1 no może jeszcze 2 sezon. 3ma w wielkim napięciu i z niecierpliwością chce się zobaczyć następny odcinek.

7. Zagubieni - Ciekawy serial , potrafił bardzo wciągnąć. Śledziłem 3 sezony i na tym zakończyłem bo za dużo było elementów SF.

8. Rodzinka.pl - Taki polski bardziej grzeczniejszy odpowiednik Malcolm in the middle. Przyjemnie się ogląda no i jest Karolak.

9. Miodowe lata - Połączenie Żak oraz Barciś bardzo dobrze się sprawdziło. Do tej pory jak puszczają powtórki to oglądam :)

10. Pierwsza miłość - A czasem sobie oglądam ,taki tasiemiec ale co tam jak nie ma nic lepszego o tej porze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Lost "Zagubieni" - Najlepszy serial jaki oglądałem, trzymający w napięciu przez wszystkie 6 sezonów.

2.Fringe - Drugi po Zagubionych serial, który tak bardzo przypadł mi do gustu. Zakręcone zagadki i coraz bardziej pogmatwana fabuła z sezonu na sezon to to co uwielbiam :D

3.House - Świetny Hugh Laurie i odcinki, choć muszę przyznać, że bardziej podobały mi się poprzednie sezony mające bardziej "medyczny" charakter.

4.Californication - Na początku podchodziłem do tego serialu z dużą rezerwą, ale już po pierwszej scenie wiedziałem, że Californication będzie kompletną "jazdą bez trzymanki" i zakochałem się w tym serialu :)

5.Prison Break - Bardzo dobry serial ale kończąc na drugim sezonie, kolejne to tylko takie sztuczne i przeciętne przeciąganie ; /

6.CSI:NY - Taki typowy serial do kolacji - miły i przyjemny :D O wiele ciekawiej się go ogląda niż CSI:Miami, które swą cukierkowością bije na kilometr.

7.Ranczo - Bardzo fajny, wesoły serial. Miło się go ogląda. : )

8.Kości - Kolejny po CSI serial detektywistyczny, w innej ale ciekawej formie, z wieloma śmiesznymi akcentami.

9.Oficer- Serial ten oglądałem dość dawno temu i spodobał mi się tylko pierwszy sezon. Ciekawie zrobiony i jak dla mnie był o wiele lepszy od "Kryminalnych" pełnych dobrych i sympatycznych policjantów.

10.The Event, Flashforward, Persons Unknown - Podałem te trzy seriale na jednym miejscu dlatego, że są to dobre serial, z ciekawymi, intrygującymi fabułami, jednak w pewien sposób zaniedbane, i akcja zaczyna się rozkręcać dopiero w połowie sezonu. Niestety w wyniku tego seriale te nie zyskały wystarczającej popularności i anulowano je po pierwszych sezonach, zostawiając niestety masę otwartych wątków na które już nie poznamy odpowiedzi:<

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejność przypadkowa

Dr House Jedyny serial którego wszystkie sezony wylądowały na mojej półce. Świetny pod każdym względem.

Big Bang Theory (Teoria Wielkiego Podrywu), Dwóch i pół (Two And a Half Men), Jim wie lepiej (According to Jim) Najlepsze seriale komediowe jakie widziałem. Pełne zabawnych scen i dialogów które zwalają mnie z nóg.

Kompania Braci (Band of Brothers) Krótki ale doskonały, nie widziałem lepszego serialu którego akcja została umieszczona w czasach WWII.

Jerycho (Jericho) Postnuklearna rzeczywistości na małym ekranie bardzo mi się spodobała. Niestety przygoda w świecie "prawie jak Fallout" nie trwała długo.

Czterej Pancerni i Pies Nie lubię polskich produkcji czarno białych. Jednak ten serial ma coś co przyciąga mnie przed telewizor już od dzieciństwa. Oglądam go prawie zawsze kiedy pojawi się w ramówce którejś ze stacji.

Kości (Bones), Detektyw Monk Inne czasem zabawne podejście do zagadek kryminalnych i dwójka genialnych bohaterów (Brennan i Monk).

13 Posterunek Najzabawniejsi policjanci polskiej telewizji z Cezarym na czele.

Ranczo Głównie za ławeczkę.

The Walking Dead Lubię filmy z żywymi trupami więc ten serial nie mógł mi się nie spodobać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejność NIE przypadkowa

1. Supernatural: nie z tego świata - genialny serial który śledzę już od 2 lat , nadrabiając zaległości i oglądając starsze odcinki. Świetne teksty i dobrze dobrani aktorzy , potrafi wciągnąć po pierwszym odcinku.

2. Jak poznałem waszą matkę - również doskonałe dialogi i gra , a przy tym jeden z najlepszych seriali komediowych jakie widziałem. Łamie wszystkie dotychczasowe zasady.

3. Dr. House - co tu dużo mówi, epicki serial.

4. Mentalista - życiowa rola Simona Barkera , zagadki monotonne , ale niesamowicie intrygująca postać głównego bohatera oraz główny wątek filmu , który choć prosty i wydaje się już w pierwszym sezonie rozwiązany tak prosty i łatwy nie jest.

5. Świat według kiepskich - gdy ci smutno gdy ci źle z Ferdkiem piwka napij się.

6. On , Ona i dzieciaki - kolejny serial komediowy , opowiadający perypetie czarnoskórej rodziny. Głową rodziny jest Michael, który nie sprawuje pieczy nad domem i rodziną zwykły sposób. Zwariowany serial o zwariowanej rodzinie.

7. Hoży doktorzy - choć ostatni sezon nie powala , to wszystkie poprzednie jak najbardziej tak. To co wyróżnia ten serial od innych seriali komediowych to to że brak w nim tzw. śmiechu z puszki który każe nam się śmiać w danym momencie .

doskonałe dialogi , oraz przesłania płynące z każdego odcinka , oraz bohaterowie sprawiają że ten serial spodoba się każdemu.

8. Lost - pierwsze sezony są jak najbardziej epickie , później tylko gmatwanie i trudno się we wszystkim połapać ,ale akcja trzyma w napięciu . JEST KLIMAT !

9. Ranczo - oczywiście ławeczka

10. Miodowe lata - Żak w swoim żywiole , doskonałe role. Pomysły Karola były z odcinka na odcinek co raz dziwniejsze , ale za to coraz bardziej śmieszyły.

Te które się nie załapały

The Unit

Internat

Jim wie lepiej

Kasia i Tomek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejność nieprzypadkowa

1. Pierwsza Miłość (mój ulubiony serial może to dziwne ale oglądam codziennie)

2. Świat Według Kiepskich (fajny serial komediowy super rola Andrzeja Grabowskiego)

3. Świat Według Bundych (szkoda że nie ma kontynuacji z pewnością bym oglądał)

4. Lost (tajemnicza wyspa, dzika puszcza po prostu zainteresowała mnie historia zagubionych)

5. Hannah montana (zwyczajny serial spodobał mi się)

6. Skazany na Śmierć (pierwszy sezon najlepszy)

7. 13 posterunek (śmieszne, zabawne co tu więcej mówić)

8. Czas honoru (dla fanów historii i II wojny światowej jak dla mnie to ujdzie)

9. Pamiętniki Wampirów (czasem da się obejrzeć)

10.CSI: Miami (niekiedy ciekawe zagadki)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ Warszawski - Fajny serial może nie jest to nic odkrywczego, ale każdy odcinek potrafi przykuć uwagę tylko szkoda, że serial tak późno leci, ale można oglądać powtórki w soboty.

Z Archiwum X - Kto w latach 90-tych tego nie oglądał ? i to wystarczy za komentarz świetny serial z dobrze dopasowanymi aktorami.

Opowieści Z Krypty - Serial który niemal każdy oglądał w latach 90-tych na Polsacie i na TVN. Strażnik i mroczna opowieść.

Pierwsza Miłość - Serial jedyny obecnie jaki oglądam na bieżąco, a nie na płycie. Prawdziwe życie każdego z bohaterów no i Berenika :wub:

13 Posterunek - Cezary Pazura grając w tym filmie odkrył w nim komedianta do tego pierwszy polski serial który oglądałem w swoim życiu do dzisiaj go dobrze pamiętam.

Dr.House - Jedyny medyczny serial który mnie zachwycił do tego główny bohater serialu który sypie tekstami na prawo i lewo. Do tego każda serial trzyma niemal równy poziom a przynajmniej się stara.

Skazany Na Śmierć - Świetny film człowieka który był inteligentny i chciał wyciągnąć brata do dzisiaj chylę czoła przed 1 i 2 serią a później niestety było coraz gorzej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje top seriale, kolejnosc zupelnie przypadkowa:

Z Archiwum X ? swego czasu ten serial powalal klimatem, a przygody agentow Muldera i Scully ogladalo sie z zapartym tchem.

Szogun ? Kiedy bylem maly ten serial wywarl na mnie niesamowite wrazenie, tak samo jak sam motyw Europejczyka, ktory trafil do kraju o zupelnie innej kulturze I zasadach spolecznych. Calkiem niedawno przeczytalem ksiazke, na podstawie ktorej ten serial powstal (ponad 1000 stron!) i cos mi sie zdaje, ze wkrotce obejrze przygody pilota Blackthorna.

Policjanci z Miami ? serial-legenda, pierwszy ?nowoczesny? serial akcji, a w dodatku ten niesamowity klimat Miami lat 80-tych.

Seaquest ? po raz kolejny urzekl mnie przedstawiony w serialu swiat i perypetie zalogi tytulowego okretu podwodnego. Szkoda, ze scenarzystom zabraklo weny juz po drugim sezonie i trzeci okazal sie byc dosc kiepski?

Ucieczka w kosmos ? serial moze nie wybitny, ale ogladalem go z wielka przyjemnoscia. No i postac bialowlosej Chiany grana przez Gigi Edgley? :)

Skazany na smierc ? pierwszy serial, ktory sprawil, ze nie moglem oderwac sie od komputera i ogladalem odcinek za odcinkiem. Na szczescie pozyczylem zestaw kilku plyt DVD z pierwszymi dwoma sezonami i nie musialem czekac na ich emisje w TV. Niestety sezon trzeci rozczarowal mnie do tego stopnia, ze nawet nie obejrzalem go do konca.

Czterej pancerni i pies ? moglbym sie tu rozpisywac, ale nie sadze, by bylo to konieczne. Ogladanie przygod zalogi Rudego bylo jednym z najwazniejszych wydarzen w tygodniu kiedy bylem jeszcze mlody i piekny. :)

Stawka wieksza niz zycie ? dokladnie to samo co wyzej, a nie ma sensu, zebym robil kopiuj/wklej.

Ziemia 2 ? serial s-f, ktory dosc ciekawie przedstawil wizje przyszlosci naszego gatunku i zapadl mi w pamiec.

I na tym moja lista sie konczy. A ze nie ma na niej Dr.Housa, Prawdziwej krwi, Dextera, Rodziny Soprano, Kompanii Braci, Gry o tron I innych? Coz, to sa wszystko bardzo dobre seriale, ale nie czuje do nich takiego sentymentu jak do tych, ktore wymienilem na mojej liscie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Simpsonowie -> śmiesznie i inteligentnie, genialnie dialogi z podtekstami zarówno religijnymi jak i rasowymi, po prostu mistrzostwo

2.Skins -> ciekawe odwzorowanie życia młodych ludzi, świetny kontrast między beztroską i zabawą oraz ich konsekwencjami

3.South Park -> Cartman. Humor. Zawsze na czasie. Zdarzają się słabsze odcinki, to fakt, ale generalnie wszystkie trzymają poziom

4.Spartacus -> niezłe sceny walki, sensowne dialogi,świetny serial na odstresowanie po ciężkim dniu ^^

5.Hoży doktorzy -> humor połączony z życiowym przesłaniem, świetne teksty

6.Gra o tron -> spiski,intrygi,gra aktorów <3

7.Dexter -> Michael C. Hall i jego gra, fabuła(prosta, ale jakże ciekawa :D)

8.Detektyw Monk -> chodzi mi tutaj raczej o 1-wszą serię, w której przede wszystkim fabuła była ciekawa

9.Kompania Braci -> klimat,klimat i jeszcze raz klimat!

10.Jak poznałem waszą matkę -> Neil Harris odwala tu naprawdę kawał dobrej roboty.

Ktoś spyta co w tym zestawieniu robią Simpsonowie i South Park, bo są to przecież de facto kreskówki.

Ano owszem, ale ja je traktuje jako serial, gdyż trzeba osiągnąć pewien wiek, by zrozumieć humor w nich zawarty i pewne aluzje do życia codziennego. Poza tym gra głosem w Simpsonach i muzyka stoi naprawdę na światowym poziomie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam swój ranking :) Nie wiem, czy będzie 10 seriali, ale parę będzie. Kolejność przypadkowa:

Czterej Pancerni i Pies - po prostu świetny serial z humorem. Mógłbym go oglądać ciągle. Niektóre teksty lub sceny mnie rozwalają.

Stawka większa, niż życie - bardzo podobał mi się ten serial. Najlepszy to dla mnie odcinek, gdy przyjechała kuzynka Klossa, Edyta i ta świetna scena "Ręce, ręce Kloss!" :)

Kompania Braci - najlepszy serial wojenny. Po prostu.

Odwróceni - jedna z perełek w polskiej sztuce filmowej. Dla mnie jeden z najlepszych seriali kryminalnych.

Pitbull - momentami wzruszający, momentami śmieszny, a miejscami brutalny. Serial z kapitalnym soundtrackiem i świetnymi rolami Grabowskiego, Królikowskiego i Dorocińskiego.

Świat według Kiepskich - dla kogo jak dla kogo, ale dla mnie najlepszy polski serial komediowy. Teraz stracił swój polot, ale mimo wszystko jest świetny :)

Skazany na śmierć - pierwsze 2 sezony kapitalne. Rola T-Baga świetna. Wszystko w tym serialu było dopracowane i świetnie wyreżyserowane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. DEXTER - niezrównany, a inaczej tego nie skomentuję.

2. SONS OF ANARCHY - motocykle, spluwy, rock'n'roll i laseczki. No.

3. CALIFORNICTION - dekadencja, jak jad skurwola.

4. THAT 70'S SHOW - prześmiesznie prawdziwe perypetie wiarygodnych postaci. Najlepsza komedia.

5. KAPITAN BOMBA - zbyt dużo przekleństw musiałbym użyć żeby to opisać.

6. X-FILES - Hank Moody i kosmici.

7. HEROES - taki lekki telewizyjny X-men do oglądania z mamą.

8. LOST - też tego do końca nie rozumiem.

9. CZAS HONORU - sabotaaaaaż.

10. RANCZO - wreszcie Polska o Polsce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 - Latający Cyrk Monty Pythona - tego serialu (ciągu skeczów) nic nie przebije, nigdy przenigdy

2 - Family Guy - za niesamowicie zabawny (miejscami aż chory) humor i przyjemną oprawę graficzną (no i oczywiście b-b-b-b-b-bird is a w-w-w-w-w-word) :laugh:

3 - Czarna Żmija (Black Adder) - doskonały, prześmiewczy i po prosty świetny humor w wykonaniu Rowana Atkinsona, Hugha Lauriego oraz Boldricka

4 - Cienka Niebieska Linia - ponownie Rowan Atkinson w doskonałej formie

5 - Allo Allo - humor i jeszcze raz humor panowie i panie :laugh: oraz pułkownik Gruber i jego mały czołg

6 - Jim wie lepiej - jeden z nielicznych amerykańskich seriali, który mnie bawi

7 - South Park - czy potrzeba komentarza? (choć ja preferuję wyłącznie sezony do 5, później robi się dla mnie zbyt "hardkorowo")

8 - The Walking Dead - Uwielbiam Zombi, choć trochę ich tam mało, ale najważniejsze, że są.

9 - Dr House - głównego aktora lubię, choć serial zrobił się trochę "sztywny" (tragedia - błędna diagnoza - walka o życie - cudowny pomysł House'a - happy end [nie zawsze, ale zwykle] )

10 - nic mi do głowy nie przychodzi, sorka :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziesiątki nie będzie, ale swoje zdanie też wyrażę.

Big Bang Theory (Teoria Wielkiego Podrywu) - za świetny humor i bohaterów.

Californication - za klimat, dialogi i postać głównego bohatera. No i dziewczyny też niczego sobie...

How I Met Your Mother (Jak Poznałem Waszą Matkę) - również za bohaterów, którzy są bardzo różni, a jednak tworzą zgraną paczkę przyjaciół.

Lost: Zagubieni - za NIEPRAWDOPODOBNIE dobre, klimatyczne i zagadkowe pierwsze 3 sezony.

To na tyle. Może nie jest tego dużo, ale mam tak, że jak już coś lubię to tak mocno, że aż klikam "Lubię to" na Fejsie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja napiszę coś od siebie. :)

1. Prison Break - ten serial mnie kosmicznie wciągnął. Oglądałem wszystkie sezony, a nadal mam ochotę zacząć od nowa. Fabuła jest trochę pokręcona, ale mi i tak się świetnie ogląda. Oczywiście muszę również wspomnieć o dobrze dobranych aktorach - IMO idealnie pasują do serialu.

2. LOST: Zagubieni - najlepszy serial jaki oglądałem, ale jednak jest na drugim miejscu. Ma wspaniałą obsadę, wyśmienicie dobranych aktorów i klimat! Ogląda mi się go cudnie, ale jednak nie przykuł mnie tak jak "numer jeden", dlatego zajmuje "dopiero" drugą pozycję.

3. Spartacus - dość świeży serial, który właściwie dopiero się rozkręca (w drodze jest 3 sezon), ale ja już wiem, że jest on jednym z moich ulubionych. Lubię klimaty, które są tutaj przedstawione.

4. Terminator: Kroniki Sary Connor - serial może nie odniósł wielkiego sukcesu, ale moim zdaniem jest dobry. Może dlatego, że lubię klimaty "terminatorów". Podobała mi się fabuła kronik i chętnie zobaczyłbym kontynuację, której niestety nie będzie.

5. Gra o tron - tutaj sprawa jest dosyć dziwna. Na samym początku serial mnie bardzo zniechęcił, ale gdy skończył się pierwszy odcinek bylem już zupełnie inaczej nastawiony do tego serialu. Ciekawa fabuła, postacie i zwroty akcji.

6. Świat według Kiepskich - to jest dopiero to. Polski serial, który jest idealny na nudne wieczory. Potrafi rozśmieszyć i idealnie poprawić humor. Teksty, które tam padają mówią same za siebie. :D

7. Terra Nova - najnowszy serial, który właściwie dopiero się pojawił, ale już przykuł moją uwagę. Serial nie jest doskonały, ale ma "to coś', co bardzo mi się podoba i dlatego chętnie oglądam kolejne odcinki.

Niestety jestem w stanie wymienić tylko 7 seriali, bo inne nie zaciekawiły mnie na tyle, by znaleźć się na tej liście. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kości - bo jest ciekawy i ma momentami niezły humor

2. CSI: Miami - lubię seriale sensacyjne, a ten od początku przypadł mi do gustu.

3. Doktor House - chyba komentować nie trzeba, ten serial to fenomen

4. South Park - patrz wyżej

5. Człowiek - cel - zaczął "niedawno" lecieć na TVN i okazał się całkiem niezły

6. Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów - udany serial animowany, ukazuje wojnę nie tylko z perspektywy pola walki

7. Kobra- Oddział specjalny - niemieckie autostrady i niemieckie wózki, do tego widowiskowe jak na serial kraksy- czego chcieć więcej?

8. Pingwiny z Madagaskaru - Rico- i wszystko jasne :tongue:

Lista moich TOP na dzień dzisiejszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybka lista(dużo anime)

1.Dexter-świetny pomysł na serial

2.Doktor House-ostatnie odcinki gorszę,ale i tak bardzo dobry serial o zwariowanym doktorku;)

3.Death note-najlepsze anime jakie widziałem

4.My little pony friendship is magic-ech długo by opowiadać :rolleyes: fenomen..krótko

5.South park-najlepsza animowana satyra

6.Hoży doktorzy-uwielbiam zwłaszcza pierwsze 4 sezony-doctor Cox pierwowzór House'a

7.Bleach-niby tasiemiec,ale mam do niego sentyment

8One piece-patrz wyżej

9.Neon genesis evangelion-trochę przereklamowany,ale nadal świetny

10.IT. Crowd technicy magicy-śmieszny jak mało który :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Dr House - Sarkazm i genialny scenariusz.

2.Naruto - Wspaniałe Anime proste i wciągające.

3.Rodzinka PL - Humor, jedyni w swoim rodzaju bohaterowie.

4.Detektyw Monk - Fobia może jednak czasami się do czegoś przyda.

5.Świat Według Kiepskich - Ferdek, Waldek, Humor.

6.Dwóch i pół - Humor Jim Carey, historia dwóch braci nieudacznika z synem, oraz sexoholika z alkoholikiem i życiowe sprawy.

7.South Park - Raczej nie trzeba się na ten temat wypowiadać, nic dodać nic ująć.

8.Prison Break - I no i morze II seria motyw ucieczki z więzienia w celu pomocy swojemu bratu. Dalsze moim zdaniem to ciągnięcie serialu na siłę.

9.Pamiętniki z Wakacji itp. - Tak głupie i bezsensowne że aż śmieszne.

10.CSI - Ciekawe, różne sposoby wyjaśnienia zbrodni itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ranczo - super serial, można się pośmiać.

2. Świat wg Kiepskich - patrz wyżej.

3. CSI: Kryminalne zagadki Miami - ciekawe zagadki detektywistyczne, bardzo wciągający serial.

4. South Park - tego chyba komentować nie trzeba, co nie?

5. Rodzinka.pl - Kacper mnie rozwala xD

6. LOST Zagubieni - 3 pierwsze sezony byly swietne.

7. Trudne Sprawy itp. - hahaha :D. Mozna sie posmiac!

8. Ojciec Mateusz - dość fajne, jak nie ma co w czwartki oglądać, to można obejrzeć :P

9. 13 posterunek - humor, humor, humor (3 synów matka miala... pamietacie? ;))

10. Kompania Braci - emocjonujący serial wojenny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Gra o tron- co tu dużo mówic, każdy kto oglądał wie, że serial trzyma bardzo wysoki poziom. Fabuła, efekty, obsada... Same plusy.

2. Kompania Braci- szczerze oglądając ten serial czułem się jakbym był na wojnie. Wysoki poziom realizmu według mnie, relacje weteranów wplecione w serial. Majstersztyk jak dla mnie.

3. Californication- Kupa śmiechu, super laseczki w serialu, no i Runkle... ;)

4. How i met your mother- Śmiech, śmiech, śmiech i jeszcze raz śmiech. Serial bardzo "życiowy" jakkolwiek śmieszny jest. Największy plus to wg mnie postac Barneya :)

5. Dexter- Mega fabuła jak dla mnie, bardzo fajny pomysł. I co najlepsze, to wydaje mi się, że serial dopiero po 6 sezonie zacznie się na dobre ;)

6. Dynastia Tudorów- Bardzo fajny serial, przyjemnie się ogląda. Jak dla mnie bardzo dobrze zrobiony, dobra obsada i aktorka grająca Annę Boleyn w której się zakochałem :P

7. Rzym- Zdecydowanie moje klimaty, rzetelnośc historyczna zachowana w serialu. Dobra obsada i wykonanie.

8. Spartacus- To samo co w przypadku Rzymu.

9. Pacific- Film z tej samej stajni co Kompania Braci, jednak czegoś mi w nim brakuje w porównaniu do poprzednika. Ale ogądało się bardzo przyjemnie.

10. Dr House- Serial był super przez jakieś 3-4 sezony, później zaczęła się już schematycznośc przez co obecnie troszkę gorzej mi się ogląda.

6. Dynastia Tudorów- Bardzo fajny serial, przyjemnie się ogląda. Jak dla mnie bardzo dobrze zrobiony, dobra obsada i aktorka grająca Annę Boleyn w której się zakochałem :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Gra o tron-Naprawdę dobrze zrealizowany serial,wiernie trzymający się książki

2.Świat według Kiepskich-Klasyka,szalone i zabawne,dobre na deprechę.

3.MLP: Friendship is magic-Fenomen,całość mnie urzekła i nie mogę się oderwać

4.Kompania braci-Lubię klimaty wojenne,a ten serial zdobył me uznanie

5.Ranczo-Spodobał mi się ten swojski klimat,ukazujący Polską mentalność

6.Pingwiny z Madagaskaru-Niby dla młodszych,a mnie bawi.

7.Walking dead-Bardzo udany serial o zombiakach

8.Przygody Sherlocka Holmes'a-Ten klimat podczas oglądania tego w deszczową noc icon_eek.gif

9.Z archiwum X-Lubię różne teorie spiskowe i zagadkowe zjawiska,więc naturalnie polubiłem ten serial

Kolejność losowa,ponieważ każdy serial jest w większości o czym innym

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...