Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

Call of Duty (seria) v.1

Polecane posty

Czytałem że CoD4 sprzedał się w 14 milionach egzemplarzach ale 12 milionów na konsolach. Nie uważacie że ta seria zmierza głównie do konsolowców? Zauważcie też że to się im nie opłaca jak zrobią 3 miliony kopi gry a tylko 2 miliony się sprzedadzą na PC. Za kilka lat CoD może wychodzić tylko na Xbox'y i PS'y.

Takie małe pytanko do was: Czy chcielibyście specjalną skórke multi w xf dla CoD4 lub CoD:WaW? Chodzi mi o taką jaka jest w przypadku CoD(1) lub CoD:UO.

Wiesz obecnie gry sa robione glownie tylko dla konsolowcow, ale przy takim zysku (2 miliony kopii gier to dla innego tytuly swietny wynik na wszystkich platformach!) nikt przy zdrowych zmyslach nie zaprzestanie wydawania CoDow na kompa (chyba, ze Treyarch, ale to niewielka strata). Po CoD4 widac, ze byl robiony gluwnie na konsole m.in. dlatego, ze nie ma tam recoilu a wczesniej w CoDach byl. I nie zgodze sie z osobami mowiacymi, ze wczesniej recoil to tez nie istnial bo ja gralem na niskim sensitive i wcale tak latwo opanowac Thompsona nie bylo.

Ogolnie nie podoba mi sie tendecja do upraszczania gier bo juz jestesmy tylko o krok od ogloszenia gier 'filmami' - nic nie robisz bo wszystko dzieje sie za ciebie. Ostatnio chcialem sobie pograc w CSS bo mam nowa myszke i chcialem ja wyprobowac (a w cs'ie sprzet ma wieksze znaczenie niz w CoDzie) to dopiero skillowa gra; juz zapomnialem jak w to sie gra. Dosc powiedziec, ze jak zaczalem grac to bylem na niemal samym dole tabeli, a przeciez w CoD4 - kiedy zaczynalem grac - w pierwszej sesji S&D bylem w pierwszej trojce... I wlasnie takiemu stylowi rozgrywki mowie nie bo CoD4 z calkowitym brakiem recoila wymaga jedynie nauki map; nad bronia wogole nie trzeba sie uczyc panowac. W dodatku gre skutecznie psuja granaty i clamory. Nie wiem po co perk 3x nade bo tylko spamuja wszyscy biegnac z respa. Mam nadzieje, ze MW2 poprawi wiele takich irytujacych bledow i wprowadzi recoil z prawdziwego zdarzenia.

Niestety MW2 prawdopodobnie bedzie mialo inny engine i na moim kompie raczej nie pojdzie mimo, ze CoD4 na full detalach smiga swietnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no co by nie było cod 4 jest prosty - i to moim zdaniem dobrze :D a to dlatego że łatwiej jest zacząć w niego grać i prościej jest załapać rozgrywkę

w CSie właśnie jest o wiele ciężej się "wyuczyć" niektórych rzeczy i dlatego odrzuca on niektórych graczy (mnie np.)

tam juz nie mówię że CS mnie odrzuca przez inne rzeczy (chociażby główny tryb S&D którego NIENAWIDZĘ)

a co do clayów i granatów to moim zdaniem fajne rozwiązania tzn. inaczej... claye to dobre rozwiazanie

granaty są przydatne ale mnie tez denerwuje jak sobie chodzą tacy z 3 granatami i ciągłe lecą takie w moją stronę

niestety tego perka używa ok. 70% graczy (mogę się mylić ale w końcu to tylko moje przypuszczenie z mojej obserwacji)

ja osobiście latam z 3 grantami, ale specjalnymi (konkretnie stunami)

lepiej moim zdaniem wrzucać je pierw do pokoju a dopiero potem wpadać i wszystkich ogłuszonych wykanczać

moim zdaniem lepsze od wrzucenia do pokoju 3 granataów zwykłych i patrzeniu jak wszystko wybucha (a i tak przeciwnicy bardzo często uciekają spod granata, no chyba że się umie rzucać ;) )

a co do clayów to i tak rozwiązanie dla kamperów, ale mimo wszystko fajnie ze jest taka opcja, jakoś mi niespecjalnie przeszkadza, ale fajnie że jest :P (wiem to dziwnie brzmi :P)

Janos <- twój komp pociągnął G3 a nie pociagnie coda 4 ? z tego co mi sie wydaje to G3 ma większe wymagania

i an upartego można nawet grac na beznadziejnym sprzecie np. mój kumpel gra na sprzęcie : Radeon 9550, jakiśtam procek 2.6 Ghz i 512 RAMu ;) jak sie chce to można grać (tylko na minimalnej grafie i mimo wszystko trzeba czekać na loading trochę :) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do sprawdzania pomieszczen nie uzywam stunow, a c4. Te ladunki sa silniejsze i szybsze niz granaty choc nie maja takiego zasiegu. Uwielbiam rasz z c4 bo wtedy latwo 'oczyszczam' najczesciej kampione miejsca. Narazie moj rekord to 3 osoby zabite jednym c4 - tak sie na mnie czaili w pokoiku, ze nie mieli gdzie uciec.xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janos <- twój komp pociągnął G3 a nie pociagnie coda 4 ? z tego co mi sie wydaje to G3 ma większe wymagania

i an upartego można nawet grac na beznadziejnym sprzecie np. mój kumpel gra na sprzęcie : Radeon 9550, jakiśtam procek 2.6 Ghz i 512 RAMu ;) jak sie chce to można grać (tylko na minimalnej grafie i mimo wszystko trzeba czekać na loading trochę :) )

Mi Crysis na full chodzi(choć multi nie działa) a G3 się tnie nawet na średnich(no dobra na średnich może nie aż tak bardzo) więc ten twój kolega musi mieć szeroką wyobraźnię

A jakby dać CoD'a multi na steam? :)

Nie ma szans CoD jest sprzedawany jako integralna całość single + multi. Autorom nie opłacałoby się robić singla jeżeli sprzedawaliby tylko multi nawet jeżeli by to było z 70% ceny całej gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ciezko jest powiedziec jak bedzie dzialal CoD4 na slabym sprzecie. U mnie na pentium 3.2ghz + 512mb ram + GF6600 128MB (pozniej wymienilem karte graficzna i pamiec) gra chodzila plynnie nawet w srednich detalach. Zaleznie od roznych konfiguracji sprzetowych gra dziala inaczej nawet na teoretycznie zblizonych osiagami maszynach, choc trzeba przyznac, ze generalnie gra ma bardzo male wymagania sprzetowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przepraszam poprawiam sie - nie chodziło mi o to że kumpel gra w G3 tylko że gra w coda 4 na takim kompie (i nie sugeruj że sobie to wymyśliłem, bo znamy sie dobrze ic zasem u niego gram i chyba wiem na czym gram....)

i też byłbym przeciwny sprzedawaniu samego multi na steamie

głównie nie podoba mi się sam Steam, nie lubię tego programu - jak chciałem pograć w Dark messiah of Might & Magic multi to ciagle Steam nie chciał mnie połączyć z serwerami i jak próbowałem coś pozmieniać to skończyło się reinstalem gry bo brakowało jakiegoś elementu bo Steam go zeżarł...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi Steam bardzo sie podoba glownie za sprawa sposobu wyswietlania serwerow. Dla mnie jest to duzo wygodniejsze niz np. w CoD. W dodatku na steam nie trace serwerow zapisanych w ulubione a z tym w CoDach mialem doczynienia bardzo czesto i to mnie wkurza. Dzialo sie tak w CoD2, CoD4 i CoD:WaW. Moje doswiadczenia ze steamem sa glownie bardzo dobre chociac nie moge sobie wyobrazic dystrybuscji samego multi z CoD na steam. Chyba zeden rodzimy gracz nie bylby tym zainteresowany (bo cena bylaby od okolo $30).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhhhh... LittleBigBoro powinieneś popatrzeć parę stron wcześniej i zobaczyłbyś że już wiemy że bedzie CoD : MW2 a nie samo MW2

i też jeśli o Steam chodzi to moim zdaniem i tak wygodniejsze jest pójście do sklepu i kupienie normalnie gry

a i czy to prawda że na Steamie jak kupisz grę to musisz ją potem ściagnąć ? czy przysyłają ci normalnie pudelko z grą ?

bo jeśli jest tak że grę ściagasz to moim zdaniem nie opłaca się bo po 1. osoby z wolniejszym łączem (np. ja z moim 1mb) trochę grę by sobie pościągały (a komputer nie jest u mnie właczony 24h) a po 2. lepiej mieć normalne oryginalne pudełko z grą, z normalnie nagraną płytą i może jakimiś materiałami dodatkowymi

no chyba że Steam grę wysyła to trochę lepiej ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CoD 1, 2 były całkiem dobre. CoD 3 nudził (Tak, mam PS2!). CoD 4 to niezapomniane przeżycie, zarówno w Singlu, jak i w multi. A końcowe sceny po prostu wymiatają! Mistrzowsko rozegrane zakończenie. Nie ma jakiegoś głupiego happy-endu, gdzie banda komandosów ratuje świat od zagłady, w przerwie meczu.

CoD 5... to totalna porażka. Powiedziałbym o wielu jego wadach, jak brak klimatu, żałosne AI wrogów, ale

filmik lepiej to oddaje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pier0g

Z tego co się orientuję, to na Steamie po zakupie gry musisz ją ściągnąć.

Co do dystrybucji samego multi przez tą platformę, to moim zdaniem zły pomysł, bo CoD (pomimo swojego genialnego multi) jest nastawiony na kampanię single i raczej mało kto zdecydował by się na zakup okrojonej wersji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gry ze Steama sie sciaga. Nie wiem jakim cudem, ale nie jest to nawet takie uciazliwe bo kiedy sciagam gry (np. demowki) z sieci to zazwyczaj czybkosc pobierania to ok. 100kb/s a na steamie jest ok. 400kb/s. Nie jest wiec to takie zle chociaz trzeba przyznac, ze w polsce bedzie taniej i szybciej jesli wybierzesz sie do sklepu. Przez chyba ponad rok CoD4 na steamie kosztowal 50$ (w najlepszym razie 40$) i to sprawia, ze jest to zakup calkowicie dla polakow nie oplacalny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po obejrzeniu gameplaya i muszę przyznać, że ponownie szykuje się nam hicior. :D Mimo, że grafika jakoś specjalnie się nie zmieniła to gra i tak prezentuje się bardzo dobrze. Sekwencja na skuterach to esencja MW akcja, akcja, więcej akcji i szaleńcza prędkość, już nie mogę się doczekać kiedy sam nim pokieruję.

Z tego co zauważyłem to tym razem naszym dowódcą będzie Soap, fajny pomysł, ciekawie będzie podążać za postacią, którą kierowaliśmy w poprzedniej części. Ogólnie wrażenia jak najbardziej pozytywne i z jeszcze większą niecierpliwością czekam na MW2 :D

PS.

Ten wykrywacz ruchu przy karabinie od razu nasunął mi skojarzenie z Obcym. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gameplay wygląda świetnie, widzę że wykrywacz nie tylko mi Aliena przywodzi na myśl ^^ Glock 18 jest już w takim razie pewny (używał go na skuterze), Roach (twoje alter ego) miał jakąś śmieszną eMkę... A Soap ma głos baaaardzo podobny do głosu Price'a jak dla mnie, ale może to tylko moje jakieś omamy słuchowe ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, może to będzie jakaś specialna kolba do M4? W końcu jest wiele modeli tego karabinu.

Co do głosów. Może będzie tak, że aktor, który "pożyczył" głos Price'owi, pożyczy też Mydlanemu :P

Kto wie ^^.

Ciekaw jestem, czy gra będzie od 18 roku życia. Zapowiada się ostra gierka. Mniam.

I jeszcze jedno. Czy wam się wydawało, że Kamarow tam gdzieś mignął w "trajlerze"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i widać że pojawi sie znowu super etap na pokładzie samolotu :D nie wiem jak wam ale mi on się BARDZO podobał !!

no troche gorzej jeśli to był tylko filmik ;(

tak w ogóle mała podpowiedź dla osób które grają Arcade mode podczas tej misji ;)

walcie w budynki, po chyba jednym strzale z głównego działa rozwalają się i dostajecie +1000 pkt

:D (dosyć dużo w porównaniu do +10 za każdego przeciwnika ;) ) oczywiście jak jesteście na mnożniku no to te 1000 pkt też sie mnoży (na max mnozniku +8000pkt :D) domów jest dużo ale tylko w początkowej części misji więc radzę się śpieszyć :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gameplay wygląda bardzo dobrze,może nie ma jakiegoś skoku graficznego w porównaniu z CoD 5 ale wygląda nadal świetnie.Cieszy również to że po raz kolejny ujrzymy jako kompana Pricea który mam nadzieje na emeryturę nie odejdzie nigdy :biggrin: Przeze mnie najbardziej oczekiwana gra 2009r.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...