Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Thief (seria)

Polecane posty

Pożyjemy, zobaczymy.

@Tiloren:

Ha, ja muszę odwiedzić Przytulisko jeszcze raz :D. Najlepiej grając w nocy. Jest no jedno z najlepszych i chyba najbardziej rozpoznawalnych miejsc "z gier".

I co do "zarzynania" - nie zapominajcie, że podstawowym założeniem złodzieja jest niewidzialność. Wiec nie można za bardzo mówić (tzn. mówić sobie można, tylko jaki w tym sens), że gra jest prosta i eliminacja wszystkich strażników tym bardziej. "Skoro cię nie widzą, nie mogą cię trafić". Ataki od tyłu, "strzały krytyczne" - niezależne, jak świetnym fechmistrzem jesteś, jeśli dasz się podejść, to po tobie. Więc eliminowanie innych jest proste, bo gdyby wszyscy nas widzieli, to ciekawe jak wtedy by się ich zarzynało :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co byście powiedzieli, gdyby akcja thiefa 4 odgrywała się np w NY, okradałoby się banki, sklepy jubilerskie, zamiast zabicia kogoś z łuku, używałoby się np pistoletu z tłumikiem. Mielibyśmy cały złodziejski sprzęt typu kombinerki, wiertary, a po wykonanej akcji skaczemy z wieżowca ze spadochronem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co byście powiedzieli, gdyby akcja thiefa 4 odgrywała się np w NY, okradałoby się banki, sklepy jubilerskie, zamiast zabicia kogoś z łuku, używałoby się np pistoletu z tłumikiem. Mielibyśmy cały złodziejski sprzęt typu kombinerki, wiertary, a po wykonanej akcji skaczemy z wieżowca ze spadochronem.

My? Nic.

Tylko jak reszta świata popełnilibyśmy zbiorowe samobójstwo :P.

Taki pomysł zupełnie by nie wypalił, bo jeśli robić "napady na banki" i skoki spadochronowe... to od tego jest GTA. Thief natomiast to gra z klimatem, który jest tworzony m. in. przez świat, Miasto. I jedno, i drugie "są" w epoce... można powiedzieć, że futurystycznego średniowiecza, bo przy mieczach, łukach i zamkach mamy maszyny parowe, ale także zaawansowane roboty, kamery... oraz magię i zombiaków!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To byłby znak że gry zmierzają ku upadku.

Gdyby zniszczyli w ten sposób taki tytuł to bym sam zrobił napad ale na firmę odpowiadającą za to bluźnierstwo.

I ofc po całej akcji wlazł bym na najwyższy wieżowiec by skoczyć na spadochronie, nie ważne czy ma to jakiś sens ale trzeba być efektownym i najlepiej prosto wycelowałbym w radiowóz.

(Hmm... a może najpierw wysadzę się w powietrze i potem skocze? Tak, to byłoby dobre...)

:tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co byście powiedzieli, gdyby akcja thiefa 4 odgrywała się np w NY, okradałoby się banki, sklepy jubilerskie, zamiast zabicia kogoś z łuku, używałoby się np pistoletu z tłumikiem. Mielibyśmy cały złodziejski sprzęt typu kombinerki, wiertary, a po wykonanej akcji skaczemy z wieżowca ze spadochronem.

Ale po co robić kolejnego Splinter Cell??? Thief ma swój genialny świat i nie potrzebuje innego. Bez niego dużo, bardzo dużo straci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może coś o najnowszej odsłonie, bo wchodząc na stronę Thief 4, nic nie znalazłem. Ale gdy przeglądałem grafikę google znalazłem ciekawe zdjęcie dziewczynki z końcówki Deadly Shadow, gdy już dorosła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nic nie wiadomo poza tym, że jest w produkcji. Znając życie, Eidos, zajęty produkcją nowego Deus Ex'a, nie będzie się śpieszył... Chociaż, może na targach w Kolonii coś pokażą?

A tak poza tym jedno słówko odnośnie moich oczekiwań: w nowej odsłonie MUSI pojawić się mroczny i psychodeliczny etap w stylu sierocińca. Grać w takie coś w nocy i samemu w domu - to jest to :tongue:.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam grając w jedynkę i dwójkę niemal w każdej misji bałem się bardziej niż w jakimkolwiek survival horrorze. W żadną grę nigdy nie potrafiłem się wczuć tak bardzo jak w Thief. Mam nadzieję, że nowa odsłona odziedziczy tą umiejętność niszczenia bariery między graczem, a monitorem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak poza tym jedno słówko odnośnie moich oczekiwań: w nowej odsłonie MUSI pojawić się mroczny i psychodeliczny etap w stylu sierocińca. Grać w takie coś w nocy i samemu w domu - to jest to :tongue:.

Oooo... dokładnie dokładnie. Jeszcze dwa etapy miały super klimat: na statku widmo oraz dom wdowy - definitywnie tego typu podobne lokacje muszą się pojawić w nowej odsłonie Thief'a

Osobiście jednak najchętniej widziałbym możliwości różnorodnego przechodzenia poziomów i docierania do danych lokacji. Wprowadza to nieliniowość co z kolei powoduje iż gra nam się tak szybko nie znudzi :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowym thiefie marzy mi się europejskie średniowieczne, otwarte miasto, struktura sandboxowa, w przeciwieństwie do takiej Florencji z AC, brud, zgnilizna i ogólna ponurość. Dużo tajemnych przejść i sekretów, możliwość wspinania się po oknach, ścianach. Dodatkowo ciekawe gadżety - tych nigdy nie za wiele. Głęboka noc i efektowne cienie. Brutalny świat, wysoki poziom trudności, nieskonsolizowanie. Razem zmixowane z ponurym Garettem i jest 10/10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest świetne! Seria niezwykle klimatyczna, a system cieni i skradania się był w tamtych czasach nowatorski. Wiele misji było przerażających, a wrogów trzeba było omijać albo pozbywać się sposobem, gdyż dzika szarża z mieczem w ręku... no wiadomo, jak się kończy. Wykonujemy zadania, niby tam świat czasem uratujemy, ale jednocześnie zbieramy łupy. Garett jest jednocześnie świetnym bohaterem - ponurym, cynicznym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę, że gra (Thief 4) za jakiś czas zostanie zaprezentowana, ciekawi mnie kim będzie się grać gdyż historia Garreta została zakończona może tą dziewczynką z końca Thiefa 3, mam tylko jedną obawę odnośnie Thiefa, że stanie się grą tak zwaną dla casuali. Miejmy nadzieję, że tak się nie stanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We shall see... Chociaż nie przesadzałbym z zamartwianiem się - twórcy Thiefa raczej zdają sobie sprawę, że nie była to gra dla każdego, a dzięki swojemu stylowi zyskała fanów. No i nie zapominajmy, że tej gry nie robią nowicjusze - wiedzą jaka powinna być mechanika, jaki gameplay... i najwyżej spodziewałbym się polepszenia grafiki i jakiś ficzerów, a nie Rewolucji Październikowej w Mieście.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie zapominajmy, że tej gry nie robią nowicjusze - wiedzą jaka powinna być mechanika, jaki gameplay... i

i wiedzą, że jak się nie przystosują, albo gra się źle sprzeda to ich wyleją z pracy. Thief 4 najprawdopodobniej będzie podobny do nowego Splinter Cella :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hief 4 najprawdopodobniej będzie podobny do nowego Splinter Cella sad_prosty.gif

Tego się najbardziej obawiam, że Thief 4 odbiegnie bardzo od konwencji skradanki, najlepiej gdyby gra była w starym stylu z odświeżoną grafą, nową nie kiczowata fabułą, i przede wszystkim ten ciężki klimat z thiefa 1, tak to by było co coś ale wątpię by to wypaliło

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja twierdzę, że Ezio Auditore nie będzie potrafił tak szybko wpsinać się w górę jak Thief.

Ja twierdzę, że Sam Fisher nie będzie w stanie tak szybko skakać z okna do okna i eliminować wrogów jak Thief.

Ja twierdzę, że Książe Persji nie będzie tak machał knifem, jak Thief ( bo to będzie nowi ficzer - nóż/skalpel/maczeta ).

Ja tweirdzę, że Thief będzie bardziej wytrzymajy od Alexa Mercera.

ja twierdzę, że Thief stanie się superkażual gejm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest optymalna jasność do tych gier? Na domyślnej jest za ciemno a na wyższej jest znowu zbyt biało. Na jakiej wy graliście?

To chyba powinno trafić do PD, bo jak rozumiem, masz jakiś problem... Bethezer

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem na normalnej i było spoko, ani za ciemno ani za łatwo a sama gierka miodzio, trochę popatrzeć, poczekać, ogłuszyć strażnika i znowu zniknąć w cieniu, na tym głównie polega ta kultowa i bardzo klimatyczna gra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...