Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

fredos2001

Peryferia: Głośniki, słuchawki, karty dźwiękowe.

Polecane posty

@Kolnid

Jak masz więcej kasy, to szukaj używek Solo 6C/7C (przy czym 6C nie jest wart więcej niż ~320zł, bo za 350zł, to można było kupić parę lat temu nówkę).

Ew. jak nowe, to najbardziej opłacalne są Modecom HF100 (poziom wyżej niż 6C, trochę gorsze niż 7C, no i nie mają pilota).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, z tego co ja widzę to 6c na Alledrogo kosztują od 420 zł, ja mogę od siebie polecić do 320 zł Modecom MC-SHF56. Mam je od paru miesięcy, i jak na razie moim zdaniem sprawują się nawet dobrze. Na co dzień słuchając Metalu i grając w co popadnie powiedzieć że nie ma wyraźnie dominującego pasma, dzięki czemu przyjemnie się słucha i przyjemnie się gra. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, z tego co ja widzę to 6c na Alledrogo kosztują od 420 zł, ja mogę od siebie polecić do 320 zł Modecom MC-SHF56. Mam je od paru miesięcy, i jak na razie moim zdaniem sprawują się nawet dobrze. Na co dzień słuchając Metalu i grając w co popadnie powiedzieć że nie ma wyraźnie dominującego pasma, dzięki czemu przyjemnie się słucha i przyjemnie się gra. smile_prosty.gif

Tyle że HF56, są sporo gorsze od 6C.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tracę wiarę w ludzi.

Na Discovery Science jest emitowany brytyjski program o gadżetach "Gadget Show", w jednym z odcinków sprawdzali czy Iphone(4 bodajże) jest w stanie zastąpić sprzęty dedykowane do danej czynności, porównanie do Sansa Clip+ , polegające na odsłuchaniu jednej piosenki na fabrycznych słuchawkach... po czym sansa została kompletnie zjechana i przeszli do porównania iphona z innym urządzeniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle.

Ciekawe, czy porównali iPhone'a z jakimiś słuchawkami za ~300zł do iRiver'emAK100/Colorfly'em C4/HM-602, lub innym playerem za parę tysięcy w połaczeniu z np. Westone ES5 - podobnie to się przedstawia.

Po pierwsze - jak coś porównują, to niech słuchają na tych samych słuchawkach.

Po drugie - niech to będą słuchawki lepsze niż stockowe

Do iPhone'a dołączane słuchawki jeszcze ujdą, ale w Clip+ są tylko po to, żeby być (IMO lepiej jakby ich w ogóle nie było).

No i po trzecie - teza że "iPhone jest w stanie zastąpić przenośne playery", jest bez sensu, bo sam tym playerem jest.

A po czwarte - nie powinno go się z drugiej strony porównywać do playerów za kilka tysięcy (bo widziałem narzekania na mp3store, że "słabo gra z armaturami"), tylko tych z półki cenowej iPoda Touch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne zdanie, ale w tym teście mieli Iphona i sprzęt równy jego wartości, a każde urządzenie odpowiadało za jedną z jego funkcji, po za tym pewnie gdyby robili porównanie do jakiś drogich MP3/4 to wzięli by coś od Sony, albo innej popularnej marki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko dodam, ze takie porownanie na stockowych sluchawkach ma jednak troche sensu. przeciez duzaaaa czesc ludzi (przynajmniej tak mi sie wydaje)nie wymienia sluchawek po zakupie odtwarzacza/telefonu takze dla nich informacja co gra lepiej na stockowych sluchawkach cos daje. no ale jesli tak robia to jest to nie tyle porownanie samych odtwarzaczy co zestawow np iphone+stockowe sluchawki itp. czyli moze wyniknac sytuacja ,ze odtwarzacz sam w sobie lepszy od iphona w porownaniu "zestawu" bedzie gorszy.

tyle, ze po co takie recenzje skoro jakosc dzwieku tym ludziom roznicy i tak nie robi to pewnie nawet nie szukaja jakichkolwiek porownan/testow :)

(sory za brak polskich znakow ale na fizycznej qwerty w htc pisanie z polskimi znakami zajelo by mi conajmniej 2x dluzej)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qlek

Przynajmniej powinna być wzmianka o tym fakcie. Skoro te 35zł robi diametralną różnicę w brzmieniu to należy o tym powiedzieć bo na 100% znajdą się widzowie tego programu którzy woleliby dopłacić te 35zł za vedię srs-300 czyli za całość dać te 150zł niż mieć przeświadczenie że tylko sprzęt za 1700zł jest w stanie zapewnić im przyzwoitą jakość dźwięku. Właśnie w przypadku Sansy jest to szczególnie warte wspomnienia bo różnicę słyszy KAŻDY bez względu na osłuchanie.

W innym przypadku po kiego w ogóle robić jakiekolwiek porównania jeżeli nie jakość/opłacalność jest tu najważniejsza tylko ... hmm ... szoł? Żeby naprawdę porównać iphona trzeba by tak jak BladyPiter mówi porównać go np z urządzeniami klasy Sony NWZ-X1050.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...