Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

fredos2001

Peryferia: Głośniki, słuchawki, karty dźwiękowe.

Polecane posty

@UP

Każdy to wie, jednak z reguły używa się pojęć "nisko-oporowe", lub "wysoko-oporowe".

Owszem, w przypadku konkretnych słuchawek, można zacząć mówić o efektywności, tyle w przypadku uogólniania nie ma to sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniał BladyPiter, nic ciekawego. I daruj sobie opinie, osób, które ustawiają głośność na 100%, a później nie umieją ocenić słuchawek/głośników. Jakość wykonania też nie powala. O wiele lepsze, będą np. Sennheiser HD380 Pro + FiiO E10 (DAC) + Nationite Nanite N2 (MP3), bo porządne słuchawki nie zagrają w pełni swoich możliwości na byle jakim sprzęcie.

A bas w tych Senkach, jest IMO genialny - co nie znaczy, że jest go bardzo dużo, jest po prostu wyważony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat słychawek SteelSeries Siberia V2 +7.1 USB? Zamierzam zmienić sprzęt, aktualnie posiadam Sennheiser HD202 i ponad 7-letnią kartę dźwiękową, która wykorzystuje słuchawki gorzej, niż mój telefon Sony Ericsson Xperia X8, a zewnętrzna karta dźwiękowa dodawana do Siberii bardzo kusi, tym bardziej, że te są porównywane do Sennheiser HD555.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ci pocisnął kit, że Siberie są porównywalne do HD555?

To jak by powiedzieć, że Fiat dogania Ferrari...

Słuchawki są kompletnie nieopłacalne, mają jak na swoją cenę kiepską jakość dźwięku, tragiczną jakość wykonania, a karta jest słaba.

W ich cenie są miażdżąco lepsze AKG GHS1, ale do nich musisz dokupić porządną kartę by je w pełni wykorzystać, np Xonar DG.

Za 300zł wolałbym zestaw Creative Aurvana Live + Xonar DG + Zalman ZM Mic1 lub taniej Superlux HD688b + Xonar DG + Zalman ZM-Mic1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mam problem ze słuchawkami, a raczej z mikrofonem w nich zamontowanym. Nie wiem czemu, gdy rozmawiam moi koledzy słyszą to, co dzieje się u mnie czyli np. słyszą grę albo filmik na YT. Nie jest to wina programu, bo rozmawiałem już przez dużą ilość programów i problem się powtarzał. Moje słuchawki to Natec bear. Będę wdzięczny za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to nie to, bo jak miałem swoje nieśmiertelne fatality to mogłem mieć nawet wyciszony mikrofon, a i tak dźwięk się przebijał, a jak podłączyłem inny mikrofon i ustawiłem w tej samej pozycji od słuchawek to nic się nie przebijało, nie wiem czy przewody mikrofonu i słuchawek się jakoś połączyły czy co, nie znam się. Dźwięk w cale nie musiał być głośno żeby było echo, a z innym mikrofonem 0 problemów.

Mogę się mylić ale moim zdaniem tak to właśnie jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sprawdzałem z ciekawości wychwalane microlaby FC 530.

Dawno większego padłą nie słuchałem ;/

Tak się zastanawiam jakim sposobem ludzie wystawiają im ta dobre i wysokie oceny ?

Głośno to nie zagra ale to najmniejszy problem.

Z muzyką sobie wg. mnie te głośniki kompletnie nie radzą. Robią z muzyki jedną wielką breję :(

Wszystko na siebie na chodzi, "jest puste", nijakie ;/

Cena pokroju 250zł za to jest o jakieś 100 wg. mnie za wysoka.

Pomijam kable bo to nie problem, jakość wykonania też ok ale samo działanie już nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michi93 - kwestia gustu widocznie. Mam je już dość długo i na moje potrzeby sprawują się świetnie, grają o klasę lepiej niż wszystko, co miałem do tej pory, i nie zauważyłem żeby z muzyki robiły "breję". Fakt, nie jestem zbyt wymagający, bo mi wystarczy że głośniki nie trzeszczą przy mocniejszej muzyce, i z tym radzą sobie świetnie, ale pare osób (które w sumie są bardziej wymagające ode mnie) z ciekawości u mnie je testowało i nie marudzili (a nie mieli powodu udawać :P) Co do głośności to i tak nigdy nie ustawiam więcej niż 60 w skali do 80, bo robi się zwyczajnie za głośno dla mnie.

Tak się zastanawiam więc jakim sposobem ty wystawiasz im taką słabą ocenę... :P A poważniej - pewnie też bym na nie narzekał, gdybym miał wcześniej okazję używać czegoś lepszego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michi93

Powód jest dosyć oczywisty - słuchałeś Senków HD555 (albo też czegoś lepszego), sprzętu bezdyskusyjnie o klasę wyższego, od tych Microlabów.

Dużo osób, kiedy słucha czegoś znacznie gorszego od ich sprzętu (bądź tego, czego używali) wiesza na słabszym sprzęcie psy.

BTW, jak był ustawiony subwoofer?

Bo, to od jego ustawienia w dużej mierze, zależy, czy będzie "breja", czy nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, u siebie mam dużo ciekawsze zabawki do odsłuchu ale po prostu no nie mogę przełknąć tego, że ludzie tak wysokie oceny dają tym głośnikom ;/

Odsłuch w pustym pomieszczeniu głośniki+komp sub na podłodze centralnie(jedna z kombinacji bo nie dawało mi to spokoju że jest tak słabo).

Słuchałem tańszych zestawów i wg. mnie te radziły sobie lepiej. Fakt słuchałem tylko muzyki(przeleciałem przez wszystkie rodzaje z bdb jakości( żadne marne mp3), jak się to sprawdza w grach pojęcia nie mam.

o do głośności to i tak nigdy nie ustawiam więcej niż 60 w skali do 80, bo robi się zwyczajnie za głośno dla mnie.

Może i lepiej bo zaczynają się wtedy naprawdę dziwnie zachowywać xd

Bo, to od jego ustawienia w dużej mierze, zależy, czy będzie "breja", czy nie.

Ja wiem, kiedyś mnie to troszkę interesowało i się tym bawiłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się i takie utwory do których dla mojego ucha te głośniki się kompletnie nie nadają :D

Osobiście przy tak małej kasie nie wiem co bym wykombinował, nie zastanawiałem się nigdy specjalnie.

Wg. mnie już na przykład SP-HF360A radzą sobie dużo lepiej a są sporo tańsze :D

No ale może ja mam zwichrowane ucho xd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem szczęśliwym posiadaczem słuchawek Creative Fatality, jednak mam z nimi mały problem. Nie dotyczy on dźwięku czy mikrofonu tylko tych gąbeczek przy słuchawkach. Problem polega na tym że strasznie szybko się brudzą, głównie to kurz. Chciałbym się spytać czy ktoś może miał podobnie oraz czym najlepiej to czyścić aby wyglądały normalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem szczęśliwym posiadaczem słuchawek Creative Fatality

Does not compute...

Niestety, tego rodzaju gąbeczki mają tendencję do brudzenia się niemiłosiernie (pozdrawiam swoje plantronicsy), możesz spróbować czyścić je taką szczotką do ubrań w formie wałka, powinna zebrać przynajmniej część kłaczków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

O ile chodzi Ci o gamecomy 367 (czy jakoś tak ;)), to z tego co wiem, są od Fatal1ty o klasę lepsze (choć i tak od słuchawek pokroju Philips SHP2500 gorsze).

@Wojt4ek

Jestem szczęśliwym posiadaczem słuchawek Creative Fatality

Good joke, bro.

czym najlepiej to czyścić aby wyglądały normalnie.

Najlepiej po prostu wyprać (nauszniki), aczkolwiek taki badziew się może rozwalić w praniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...