Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

fredos2001

Peryferia: Głośniki, słuchawki, karty dźwiękowe.

Polecane posty

Jutro ide do sklepu przesluchac pare modeli sluchawek. Nie mam mozliwosci zabrania wzmacniacza, wiec nie bedzie zbyt rozowo, ale moj iriver SPINN posiada calkiem mocne wyjscie sluchawkowe. Do przesluchania bede mial HD558, AH-D2000, AH-D1100. Do tego kilka par sluchawek, ktore udaja, ze sa dobre m.in. jakies Bose i Beatsy. Mam nadzieje, ze sluchawki byly juz wczesniej uzywane (sa na to szanse), a nie prosto z pudelka.:/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem gdzie to umieścić bo nie ma tutaj topiku ze sprzętowymi okazjami tak jak to jest w dziale o grach. Jednak koniecznie chciałem zawiadomić szerszą publiczność bo kupując dzisiaj gry w MM widziałem jak dwóch klientów kupowało te słuchawki za 49zł.

Od dzisiaj w biedronce są do nabycia słuchawki Philips SHP1900. Jest to najniższy model tej firmy ale jednocześnie bije na głowę większość Tracerów, Emteców, 4worldów czy tanich logitechów i creativów, nie mówiąc już o jakichś innych no-name'ów do 40zł. Przy dobrym napędzeniu ciężko rozróżnić je od modeli za 60-70zł. Ja np napędzam wzmakiem Fisher CA-M100 i zgrywają się z nim lepiej niż dokanałówki SHE 9500 które kupiłem za 72zł na allegro.

Jedyną wadą słuchawek jest plastikowy pałąk który po dłuższym czasie może powodować niedokrwienie skóry na głowie. Ja dokleiłem na niego gąbki i jest super.

Słuchawki chodzą w internecie od 27zł + przesyłka a w MM i Saturnie są po 49zł więc uważam że 25zł to naprawdę dobra cena. Jeżeli ktoś w domu ma byle jakie słuchawki, kupione gdzieś na szybko w jakimś hipermarkecie to naprawdę polecam wymienić je na słuchawki Philipsa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania:

- czy kabla zasilającego od głośników da się użyć do transmisji audio (nie mówię to o nawet dobrej jakości dźwięku)? Mam stare kino domowe z pogryzionymi (nie przeze mnie ;)) kablami, więc pomyślałem żeby je wstawić do swojego pokoju, a idealnie mam parę kabli na zbyciu (od zepsutego zasilacza z T300 i od lewego głośnika z T300 [odpadł od głośnika kabel])

- i czy da się w prosty sposób przerobić otwarte słuchawki douszne na zamknięte?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Biedronce są znowu dobre słuchawki, tym razem wyższy (i jeszcze lepszy) model Philips SHP 2500 za 39,99zł. Polecam!

@UP

1. W słuchawkach masz kabel 3 żyłowy (lewy, prawy, masa) a głośnikach 2. Jeżeli nawet dołożyłbyś ten trzeci to musiałbyś wymienić kabel cały, od earpadów po końcówkę z racji dużej różnicy w wielkości przewodów w słuchawkach i głośnikach.

2. Moim zdaniem nie da się. Różnice tkwią w CAŁEJ konstrukcji bułeczek. Musiałbyś poszukać jakiś byle jakich słuchawek zamkniętych i przełożyć przetworniki do nich . Oczywiście to wszystko ma sens o ile te aktualne słuchawki są na tyle drogie i dobre że warto się bawić. Ale popytaj jeszcze na forach diy i audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam dwa pytanie do osób które maja dość dobra wiedzę na temat myszek i słuchawek.

1. Co sądzicie o tej myszce Thermaltake Tt eSports Black Element 6500DPI Laser MO-BLE001DT jej zakup jest opłacalny czy jednak coś lepszego znajdę w jej cenie ?

2. Tak jak wyżej tylko chodzi o słuchawki PHILIPS wireless SHD8600UG/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie przebywam w Niemczech i jak na złość padła mi myszka i słuchawki nie wiem jakie tu są sklepy z tego typu rzeczami wiec pojechałem do media markt i właśnie ta myszka i te słuchawki przypadły mi najbardziej do gustu tylko teraz czy je kupować czy nie o to jest pytanie. jeżeli oba te przedmioty są ok to lecę je kupić bo już nie mogę z tą zastępcza myszką którą obecnie posiadam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź tu i spróbuj znaleźć tą mysz.(Ja jestem w szkole i CENZOR blokuje tą stronkę)

Jeśli sensor będzie inny niż Avago 9500 to nawet na nią nie patrz.

Słuchawki lepiej mieć na kablu.

Ile możesz przeczyć na zakupy?

Popytaj się w jakich sklepach takie rzeczy można kupić a ja coś znajdę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne, ta rozdzielczość jest sztuczna, a niższe normalne. Może rozdzielczość też jest błędna.

@Pershing

A jaką masz kartę dźwiękową? Może poszukaj w MM Sennheiser HD201, Koss Ur40, lub Creative Aurvana Live! W razie czego, HD201 powinny być (bo, poza Senkami z wyższej półki, to chyba były najlepsze słuchawki, które widziałem w saturnie). Ale najpierw - napisz w "Składamy komputer, kupujemy części", bo yojo - z tego co pamiętam - znał jakieś niemieckie sklepy.

EDIT:

Ewentualnie (bo nie wiem jak sytuacja stoi w niemczech) możesz poszukać używanych HD 555 - to bardzo dobry wybór, łatwo zrobić moda na HD 595, jedyną wadą jest to, że by ukazać pełnię swoich możliwości, potrzebują naprawdę dobrego źródła. Nie masz wzmacniacza gdzieś na strychu :D? Bo chyba nawet Audiotrak Prodigy HD2 nie poskromi ich, ale na integrze też zagrają (choć nie ma co wtedy mówić o doskonałym dźwięku, co najwyżej będą dobre w grach) - ale to wyjście, jeżeli masz w planach wydać niedługo jakieś 150 Euro, może 100 USD ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka + ostatnio integra w laptopie spaliła mi słuchawki :E

Słuchawki to były byle jakie douszne z jakiejś mp4-ki Sony'ego, a służyły w oczekiwaniu na HD555 - głównie do muzyki i CS'a - a nie słuchałem jakoś głośno, na słuchawkach słucham muzyki cicho - no ale "jakość" zwyciężyła. Chociaż ten laptop ma względnie mocne wyjście.

EDIT:

Ktoś kto tam ustala ceny hoduje chyba coś nielegalnego :E

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tych słuchawkach: A4Tech HS-100? Opłaca się je kupować? Czy znacie jakieś lepsze słuchawki w podobnym przedziale cenowym. Chodzi mi o dobre, wielkie, i wygodne słuchawki, z w miarę dobrą jakością dźwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...