Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Yoo041995

Temperatura procesora

Polecane posty

Witam. Otóż mam pewien problem.

Ostatnio czyściłem komputer i po włączeniu temperatura procesora bez większego wysiłku ma temperaturę 65/67 stopni.

Podczas grania podchodzi pod 75.

Czy taka temperatura jest normalna, jaką jest najwyższa dopuszczalna?

Co mam zrobić. Mam chłodzenie seryjne.

A czy temperatura karty w wspoczynku 30/36 to dobra?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No temperatura procesora jest zbyt wysoka na pewno. Taki max to jest 70 stopni. Obecnie mój po podkręceniu ma max 65 stopni w obciążeniu. Przy włączeniu ma około 50 stopni. Co do karty to temperatura w porządku, spokojnie może dojść do 50 nawet do 60. Podkręcałeś może procesor? Jeśli chodzi o pomoc, to trzeba czekać na wypowiedź ekspertów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może w coolerze nagromadziło się zbyt dużo kurzu i utrudnia on odprowadzanie ciepła. Warto przeczyścić cooler (wiatraczek najczęściej można odkręcić, pod nim zwykle zbierają się całe tony kurzu), a sam radiator przedmuchać sprężonym powietrzem (a jesli nie masz sprężonego powietrza - no to trenujemy płuca, dmuchając między żeberka :P), najlepiej przed przedmuchiwaniem zdjąć radiator i zrobić to na dworzu (zrobi się ladna chmurka, a i wygodniej będzie wszystko wyczyścic). W takim wypadku NALEZY pozbyć się starej pasty termoprzewodzącej z procesora i spodniej części radiatora (polecam szmatkę zamoczoną w alkoholu), oraz nałożyć nową - w ilości mniej więcej odpowiadającej wielkoscią ~1,5 ziarenka ryżu - dociskając radiator pasta sama się rozprowadzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Melon może u Ciebie mówi się "dworze", ale prawdę mówiąc niewiele mnie to obchodzi. W moich okolicach mówi się w ten sposób i jeśli Tobie to nieodpowiada, to sugeruję zachować to dla siebie.

Ponadto - Na standardowym chłodzeniu osiągałem temperatury w okolicach 40 stopni. W spoczynku oczywiście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam złe wieści. Otóż teraz procesor w spoczynku ma 70 stopni. Co mogę zrobić przeczyściłem cały układ chłodzący, nowa pasta termoprzewodząca i dalej nie wiem dlaczego tak się dzieje. Przedtem temperatura w spoczynku była około 60 stopni.

Po 2 minutowym zagraniu w Minecrafta temepratura skoczyła do 80 stopni. Temperaturę sprawdzam dwoma programami: CPUID i Core Temp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Melon - nie pomyślałeś natomiast, że ta forma (która rzeczywiście jest traktowana przez słownik PWN jako błąd) jest pospolicie spotykana na Mazowszu? W wielu wypadkach jest traktowana jako regionalizm, i wybacz, że ośmieliłem się go użyć. Mam nadzieję że nie zraniłem w ten sposób twojej wrażliwej osoby, która uznała ten temat za miejsce stosowne dla takich uwag.

@Yoo - Ale podłączyłeś wentylator cpu z powrotem do płyty głównej, prawda? Wybacz, że o to pytam, ale czasem można zapomnieć o takim szczególe. Tak czy inaczej, jeśli temperatura wzrosła, to może oznaczać, tak jak wspomniał szanowny Melon, że cooler jest źle założony. Musi dokładnie przylegać do procesora, bez jakichkolwiek luzów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, coolr jest podłączony, wydaje mi się, że gdyby nie był to temperatura byłaby duzo wyższa. Wszystko dobrze przylega do procesora, robilem to dwa razy. Może pasta jakaś kijowa? Naprawde pomożcie bo to jest lekka przesada z tymi temperaturami. Teraz w spoczynku mam 72 stopnie :(.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasta revoltec, którą pożyczyłem od kolegi. Tak, strą wyczyściłem wacikiem nasączonym spirytusem. Chldozenie jest takze wyczyszczone i dobrze przylega do procesora, nawet ni drgnie. Teraz rdzenie maja temperatura 70 i 65. a w pokoju panuje 30 stopni. Może to miec jakis zwiazek?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MikaelDorren

Spoko, ja już temat zakończyłem.

@Yoo - nie, nie ma to większego związku. Oczywiście w ciepłe dni komputer będzie miał kilka stopni więcej, niż w chłodne, ale nie prawie 70 stopni! Doprawdy, nie wiem czemu tak się dzieje. W poprzednim komputerze sam musiałem zmagać się z takimi wysokimi temperaturami części (zupełnie nieprzewiewna, ciasna buda i do tego karta z pasywnym chlodzeniem) i takie zabiegi zawsze pomagały, dość powiedzieć że akurat tamta maszyna mi się NIE spaliła, a była używana intensywnie :D

Oczywiście, można podejrzewać błędny odczyt temperatury, nigdy nie korzystałem z tych programów które ty wykorzystujesz, raczej skłaniam się ku SpeedFan i HWmonitor, ale... przydałoby się by ktoś mądrzejszy jeszcze doradził.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...