Jump to content
Sign in to follow this  
RoZy

Red Orchestra (seria)

Recommended Posts

http://www.cdaction.pl/news/21501

Jeżeli kogoś wyjście tej gry nadal interesuję, mam nadzieję, że tak, to pojawił się nowy trailer prezentujący czystą rozgrywkę w multi a w materiale znalazło się między innymi pokazanie jak strzela się zza osłony, na ślepo również (przydadzą się dobre słuchawki ^_^), wnętrze czołgu oraz jak wygląda jego obsługa i sporo strzelania. Fanów jedynki IMO zadowoli, po raz drugi zaoferuje coś innego niż reszta ;)

Pre-order już złożony, teraz czekamy do 15 września. Będzie świetna odskocznia od arcade'u :] Dodatkowo cena nie poraża, a pomaga też relatywnie niska cena i fakt, że od początku dostępne będą narzędzia moderskie.

TB podczas swojego pobytu na targach w Kolonii również zawitał do stoiska Tripwire i przygotował materiał z RO2, fani pewnie wszystko już wiedzą, osoby, które się dopiero co zainteresowały mogą nieco się dowiedzieć, z tego filmiku, ja np się dowiedziałem, że nie jest to gra dla mnie, niemniej jednak życzę miłego oglądania, przy okazji rozmowa TB z wiceprezesem TI jest niesamowicie śmieszna :D

Będzie jeszcze druga część materiału, jak tylko się pojawi, to postaram się wrzucić link.

EDIT: Druga część materiału z GC

http://youtu.be/hXRTQuPVSgk?hd=1

Edited by deffik

Heh ;P Na szczęście serwery RO2 będzie można w dużym stopniu customizować, na najwyższym poziomie realizmu niektóre rzeczy są niemożliwe do wykonania. Poza tym jestem pewien, że za miesiąc będzie już parę świetnych modów.

Grę zamówiłem już dawno, czekam na przesyłkę. Nawet jeżeli nie jest to uber-realizm, to i tak miła odskocznia od "modern" arcade'owych shooterów.

Dokładnie, ZdeniO. Sam będę kupował w dniu premiery, ale zwykłą wersję. Już naprawdę mam przesyt tymi talibami, antyterrorystycznymi akcjami i tym całym dzisiejszym militarnym "syfem". Jedyne, co chcę, to (wirtualnie :cool:) wziąć porządny karabin w łapę, jak na przykład Mosina i tak jak kiedyś za każdym strzałem przerzucać "rączkę" zamka i być łechtanym jego cudownym dźwiękiem. Tego właśnie chcę.

Do tego dochodzi bardzo atrakcyjna cena, serwery dedykowane, masa statystyk i na horyzoncie rysuje nam się produkt co najmniej bardzo dobry.

Edited by Wuwu1978

Dzisiaj kupiłem Red Orchestra Ostfront 41-45 i chciałem zapytać czy jeszcze jacyś ludzie grają w tą grę. Czy można znaleźć pełne serwery do gry?

Właśnie w pierwszej chwili miałem zdziwienie, że to nie wygląda aż tak hardkorowo jak z początku, ale jeżeli istnieje duża możliwość customizacji serwerów to ja jestem za ;) Co prawda szansa na pre-ordera jest nikła, bo w planach mam inne zakupy, ale w swoim czasie postaram się grę dorwać. Niemniej liczę na to, że gra zyska uznanie wśród graczy i wpuści trochę świeżego powietrza ^_^

Gra zapowiada się ciekawie, choć byłem zdziwiony poziomem grafiki. Na początku. Z tego co widzę to zapowiada się taka sieciowa ARMA w realiach drugiej wojny światowej z grafiką, która pozwoli także słabszym komputerom na jej odpalenie. Przyznam, że jestem bardzo zainteresowany co z tego wyjdzie. Szczególnie, że na niektórych filmikach pojawiają się spore grupy graczy i robi się z tego niezły Stalingrad. Z jednej strony interesuje mnie mnie walka oparta o system osłon, z drugiej strony zastanawia mnie czy nie wyjdzie z tego po prostu campienie po obu stronach, z którego profitować będą wyłącznie snajperzy. Tytuł godny uwagi. Jeśli łącze pozwoli a cena będzie odpowiednia w stosunku do zawartości to chętnie kupię.

Gwarantuje Ci, że weterani 1 używając snajpera skupią się głównie na snajperach wroga, i rkm-ach. Pamiętam jak kiedyś dostałem opierdziel od całego teamu, że nie zdejmowałem rkmu na moście. :D

A co do kampienia. Jak będą kampić to nie wygrają - proste. RO to nie jest gra w której można kampić, nawet obrońcy skampieni przy np. punkcie A, sa do wyjecia przez granaty.

I mówie tu cały czas o Heroes os Stalingrad. Po prostu Tripwire robi mapy na podobnym schemacie, a trochę z jedynki też będzie zaimplementowanych.

Mi sie wydaje, ze pierwsze RO to troche raj dla kamperow. Choc to zalezy jeszcze od serwerow. Na niektorych kampienie to cos zlego, a na innych chleb powszedni. Jesli o mnie chodzi to nie mam nic przeciwko kampieniu. RO ze swoja wzglednie skomplikowana mechanika i realistycznym odwzorowaniem wielu elementow powinien opierac sie w glownej mierze na kampieniu z tego prostego powodu, ze 'tak sie robi' podczas obrony i ataku na dany punkt podczas wojny. Trudno sobie wyobrazic, zeby ktos podczas prawdziwego ataku na wroga biegl na niego z piesna na ustach (pomijajac zaawansowane taktyki przyjaciol zza wschodniej granicy). W RO raszerskie akcje w stylu CoD lub BF sa z gory skazane na porazke. Tutaj atak trzeba miec zaplanowany przynajmniej na podstawowym poziomie, zeby nie byc rozstrzelanym jak na strzelnicy. Wazna jest tez systematycznosc. Niemal nigdy nie udaje sie odebrac punktu przy jednej fali ataku.

Osobiscie martwie sie troche, ze tworcy pojda w strone CoD i BF, zeby zrobic gre bardziej przystepna. W RO poczatkujacy musieli sie nauczyc, ze NIE biegnie sie na wroga tylko dlatego, ze sie opanowalo celowanie myszka do perfekcji. Trzeba bylo tez nauczyc sie unikac kamperow i samemu korzystac z otoczenia. I to wszystko, zeby tylko przezyc dluzej niz 15s nie starajac sie nawet nikogo zabijac. Boje sie, ze bez tego (gwoli scislosci - nie wiem, czy tak bedzie, czy nie) RO moze stracic to, czym jest teraz. Nie znaczy to, ze gra bedzie zla. Moze byc dobra nawet jesli bedzie taka jak CoD czy BF. Ale wlasnie - te gry juz mamy. RO bylo alternatywa dla myslacych graczy i licze, ze tak zostanie.

Osobiscie martwie sie troche, ze tworcy pojda w strone CoD i BF, zeby zrobic gre bardziej przystepna.

I tak przynajmniej wygląda to w becie. MG-campers, snajpy przez całe mapy, MP40 = instant win. Ja po tym co widzę jestem trochę zawiedziony i z zamówienia przedpremierowego zrezygnowałem. Za te pieniądze wolę kupić jakiegoś shootera, który nie udaje, że jest grą taktyczną. Jak zechcę trochę więcej realizmu to włączę sobie ArmA II. Jedyna nadzieja RO2, to mody. Jeśli zabraknie dobrych, to gra umrze w ciągu paru miesięcy.

Z tego co się orientuję, serwery będzie można customizować, rezygnując z nieralistycznych gadżetów, jak np. minimapka z zaznaczonymi towarzyszami w rogu ekranu itp.

Jeszcze parę dni i się przekonamy, chociaż jeśli ta gra będzie bardziej jakimś BF niż pierwszym RO, będę bardzo niepocieszony i wrócę w do "jedynki"

http://gamecorner.pl/gamecorner/1,86580,10...lmiki.html?bo=1

Na tym filmiku widac nowe wersje mapek i jest komentarz, ze serwery bedzie mozna dostosowywac w zakresie realizmu. Autor w pewnym momencie mowi, ze on sam gra na jednym z nizszych ustawien realizmu. Oczywistym jest tez, ze sami tworcy pokazuja gre w jak najnizszych realizmie, zeby wydala sie bardziej przystepna osobom dotychczas nie zainteresowanym. Jest szansa, ze nie bedzie tak zle.;) Tym bardziej, ze autor video wspomina takze, ze slyszal, iz pojawia sie serwery, na ktorych nie mozna sie zrespawnowac po smierci. Szczegolnie ta ostatnia informacja nastraja mnie bardzo pozytywnie, bo jesli pojawi sie taka mozliwosc naturalnym stanie sie usuniecie wszelkich innych pomocy jak bandaze i radar.

Wczoraj miałem już się kłaść spać, ale na jednej z zagranicznych stron trafiłem akurat na rozdawanie kluczy do bety RO2 :P Udało się, zdążyłem (palec mnie boli od wduszania F5), pograłem trochę i powiem, że jest fajnie. Nie wiem, czy jest to ultra-realizm, ale w porównaniu do pierwszego Call of Duty - niebo a ziemia. Poruszanie się postaci, nawet celowanie. I już w becie są serwery z różnymi ustawieniami realizmu.

Nie wiem, jak sprawdzę, to napiszę. Po prostu wolałem unikać czołgów, bo nie chciałem lamić :P

Na pewno łatwo się gra z ogarniętym teamem, idealna gra pod komunikację głosową. Ogólnie to minusem są tylko niedoróbki techniczne i bugi... I głosy żołnierzy - niestety, krzyczą po angielsku. Niemcy brzmią naprawdę komicznie.

Skoro już pochwaliłeś się, że grasz w bete, to będę wdzięczny gdybyś napisał jak się ma sprawa z optymalizacją w RO2, bo ponoć są z tym problemy na tym etapie. No chyba, że masz taki sprzęt, dzięki któremu we wszystko co wyjdzie grasz na maksymalnych ustawieniach, wtedy nie było pytania. ;p

Noo, mam sprzęt, który przewyższa rekomendowane wymagania. GF GTX 560 Ti, i5 2500, 4 GB RAM, Windows 7 - gra śmiga na maksymalnych detalach. Możliwe, że na innych konfiguracjach sprawia problemy, w końcu to beta.

P.S. Satysfakcja ze zdjęcia snajpera w oknie oddalonym o 200 metrów - miazga :P

Edited by ZdeniO

Na pewno łatwo się gra z ogarniętym teamem, idealna gra pod komunikację głosową. Ogólnie to minusem są tylko niedoróbki techniczne i bugi... I głosy żołnierzy - niestety, krzyczą po angielsku. Niemcy brzmią naprawdę komicznie.

Co to znaczy? Przecież spicze miały być wykonane jak w pierwszej części: w językach ojczystych. Czy może to albo zaznaczony defekt bety gdzieś wypisany, czy może w opcjach udźwiękowienia coś pokiełbaszone?

Nie zniosę, gdy mi dzielny chłopiec wehrmachtowiec zamiast prawidłowego "jawhol!" zacznie pokrzykiwać jak pokraka "yes,sir!".

No właśnie jest dziwnie - bo czasem krzykną "Urraa!", albo dodadzą jakiś wulgaryzm w ojczystym języku, ale jak np. długo biegniesz, to mówi komicznym głosem, żebyś dał mu odpocząć - po angielsku :P

Jak to w końcu jest z Tą premierą RO2 w Polsce? Jedni mówią, że 16, a drudzy, że 13. Mógłby ktoś wytłumaczyć, bo się pogubiłem.

Gra jest od dzisiaj w sprzedaży. Na Wirtus.pl jest najtaniej - 76 zł. Ale ja w tym tygodniu kupię raczej w tradycyjnym sklepie typu Auchan lub Media Markt - różnica w cenie będzie pewnie kilka złotych na niekorzyść, ale przynajmniej nie będę bulił na kuriera.

Najśmieszniejsze jest to, że na Zachodzie gra ma swoją premierę dopiero jutro. Aż tak Tripwire Interactive doceniło nasz rynek :wink: ?

Występuje Bulletdrop?

Tak, ale zależny od broni. W karabinach raczej niewielki, ale z MP40 już nie trafisz w gościa, który jest daleko.