Skocz do zawartości
RoZy

Red Orchestra (seria)

Polecane posty

Grają. Ze znalezieniem pełnych serwerów (nawet na 64 osoby) nie powinno być problemów. Inna sprawa, że nie sprawdzałem RO2 po zakupie pre-ordera do Rising Storm (dodatek), więc nie wiem jak teraz z tym jest, bo na pewno sporo ludzi - szczególnie tych z trybu klasycznego - przeskoczyło do bety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj RO2 znowu było updata aż 7,2 GB, dziwne ponieważ gre podzieliło na gre singiel oraz Rising Storm/multiplayer. Czy do gry dodana została zawartosć Rising Storma ponieważ nie posiadam tego dodatk więc jego zawartość mam zablokowaną więc mogę grać tylko w zawartość standartową. Jak to jest proszę o odpowiedź kogoś lepiej zorientowanego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, do gry została dodana zawartość Rising Storm - posiadający tylko Heroes of Stalingrad będą mogli grać w Rising Storm jako karabinierzy (riflemen) i na odwrót, osoby posiadający tylko Rising Storm będą mogły grać w Heroes of Stalingrad wyłącznie jako karabinierzy. Nie da się też zdobywać doświadczenia. Dzięki temu nie będzie ludzi kopało z serwera po zmianie map, a ludzie będą mogli zobaczyć czy dana odsłona im się podoba, czy też nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenia - Rising Storm podoba mi się bardziej, niż RO2. Bardziej podpasowały mi mapy - mało jest takich z dużymi otwartymi przestrzeniami, prawie zawsze jest sporo drzew, trawy i krzaków, które utrudniają widoczność (nocna Guadalcanal to już w ogóle koszmar). Bronie też bardziej mi się spodobały, może dlatego, że dawno nie miałem okazji grać w shootera osadzonego w tych realiach... Zróżnicowanie stron konfliktu jest też większe - ciekawe są niektóre możliwości Japończyków (banzai, pułapki).

Oczywiście jeżeli komuś nie podobała się Red Orchestra 2, to i tutaj nie ma czego szukać :P Pod względem mechaniki to identyczny produkt.

Jedyny minus - mało ludzi. Zaledwie widzę dwa serwery, na których są gracze, a nie boty. Mam nadzieję, że to się poprawi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zabawne, jak bardzo nie potrafią sobie poradzić nawet z taką prostą rzeczą, jak cienie otoczenia:

[http://cloud-2.steampowered.com/ugc/577864844138878310/DFC560EBF2AB055331475FC296D3BBD7AF16F64A/

Spójrzcie na gałąź po prawej i na drzewo przy budynku. Tak samo problemy z blurem i głębią ostrości. Gameplay w zasadzie bez zmian. Katany są zabawnie op, zwłaszcza gdy wpadniesz w grupę strzelców. Połowę zabijesz kataną, reszta sama się wystrzela próbując z przyłożenia cię zastrzelić. Nie widzę powodu i nie polecam kupna, tym bardziej, że nowy content ma charakter kolorystyczny, a nie jakościowy. Analogiczne rozszerzenie (darmowe) do Ostfront, czyli Darkest Hour, oferuje kilkadziesiąt razy więcej we wszystkich płaszczyznach (fakt, że funkcjonuje kilka lat dłużej, lecz patrząc na przykład RO2, nic poza kilkoma mapkami od modderów nie można się spodziewać do dodania w Rising Storm) i nadal gra w nie spora grupa ludzi. Tym bardziej, że unreal engine 2 nie powoduje krwotoku z oczu paskudnym ogólnym feelem i niechlujstwem wykonania.

Jedyna różnica to realia, czy ktoś woli front wschodni, czy pacyfik. Rising Storm nie przekona jednak nikogo, komu nie spodobało się RO2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie znalazłem info od developerów o takiej wersji, ale jak grałeś w RO2+RS to RS2 znacznie różni się gameplayem (imho), "wszyscy" posiadają bronie automatyczne i nie jest już tak taktycznie i wolno jak w RO2. Absolutnie nie znaczy to że jest gorzej, po prostu inaczej i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, kupiłem już cyfrową zaraz po premierze. Ogólnie powiem tak... Gra ma potencjał, ale póki co jest totalnie zepsuta. Lagi, spadki fps, na mapach zepsute hitboxy (strzelam zza osłony, wszystkie pociski wlatują w nią), problemy z detekcją trafień. No i muszą dodać jakieś mapy, bo kiepsko jeśli o to chodzi. Jakieś inne opinie? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak wam teraz się gra w RO2, wg mnie jest to raczej gra dla lekkich masochistów, nie mogę jej polecić ale cholera tak mnie wciągnęła że odpalam w każdym wolnym czasie, zacząłem tak na dobrą sprawę w święta 2018 pogrywać ze względu na świąteczny kontent i tak już nabiłem 125h :D. Ma nadal dużo wad ale daje dużo frajdy jak już dasz sie zgnieść i przeorać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...