Skocz do zawartości
RoZy

Red Orchestra (seria)

Polecane posty

Jak myślicie ludkowie czy można się spodziewać czegoś ciekawego po tej produkcji? Mam nadzieję, że tak bo noszę się z zakupem. W końcu za małą kasę dostajemy dobre multi. Ciężko będzie konkurować z FEAR Combat bo wielu sieciowych efpeesiarzy pewnie załączy tę grę, tym bardziej, że jest ona za darmo. Jako że jestem fanem world war two raczej bardziej zainteresuję się Czerwoną Orkiestrą (co to za nazwa?):)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra jest prześwietna! Brakuje mi słów. Bije na głowę wszystkie te głupie arkadówki jak CoD, CoD2, MoHyy... Co się rzuca w oczy to bardzo duża dawka realizmu. Nie ma celownika, z biodra strzelamy na czuja, można za to przyłożyć broń do oka. Zwykle jeden pocisk starcza żeby zabić...i zginąć. Mapy są świetnie zaprojektowane, gra się przyjemnie. Bardzo ważna jest gra zespołowa, tutaj samotny wilk nic nie zdziała. Widoczne jest to nawet w statsach, które ograniczają się jedynie do pokazania punktów (otrzymywanych za zdobywanie punktów na mapie, wspomaganie kolegów, przekazywanie amunicji itd...i w mniejszym stopniu za zabijanie) i do pingu. Żadnych fragów czy czegoś takiego. Nie liczy się ile zabiłeś! Ważne czy drużyna gra sprawnie. Istnieje podział na klasy, a na każdej mapie są ograniczenia, np: 1 snajper itd...utrudnia to grę i nieraz zmusza do gry klasą której się nie lubi. Do smaczków można dodać możliwość założenia bagnetu na karabin, albo wsparcie artylerii :D Daje popalić...no i te bitwy pancerne....

Serverów jest bardzo dużo, w tym kilka polskich, zwykle wypelnionych więc jest z kim pograć. Gra warta ceny dużo wyższej niż 30 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAK MULTI bije na głowe ET!!! bo grałem i wiem!!! ta fizyka panowie efekt rag-doll, poodrywane kończyny tak!!! nie ma już całych zwłok po wybuchu granata pod nogą!!! dalej dalej fizyka.. Kule opadają po przebyciu jakiejś tam odległości! oczywiscie kulemz karabinów/strzelb lecą dalej! a PM opadają szybciej!!! bitwy pancerne to miodzio! do pełnej obsługi czołgi potrzeba asz 3 ludzi! KIEROWCA/KARABIN MASZYNOWY/DOWÓDCA (działonowy) asz sie operation flashpiint przypomina!!! pociski z czołgów opadają także po przebyciue jakiejś tam odległości!!! w czołgach możemy przestawiac celownik na jaką odległość strzelamy!! pociski mogą odbijać się od pancerzy!!!! a czołg nie jest wrażliwy tylko w BOK/PRZÓD/TYŁ!!! jak ktoś się troche zna to wie żęby strzelać w skład amunicji!! w BAK!!! a strzlanie ww wierzyczke często zakończy sie odbiciem pocisku!! a niemiecki stugIII broń ta sprawdza sie naprawde bardzo dorbze w walce przez niską sylwetke :)

tak w grze są ograniczenia na klasy nie ma że po mapie biega 10 snajperów :) o nie nie!!! tutaj przed misją widzimy czy walczymi, wojskami zmechanizowanymi, rifle regiment, czy co tam jescze :) przez co jak walczymi jakimś radzieckim Rifle regiment to nie będziemy wszyscy walczyć z PPsh! 2 z PPsh, 1 sniper,1 SL, 1 KaeM, 1 semi auto (z SVT40) i reszta biega z Mosinami!!! ;D

klas mamy tyle:

Shutze/Striełok (najzwyklejsza piechota u niemiec karabin Mausera Kar, a u rosjan stary Mosin Nagant, nowsza wersja M38, i jeszcze nowsza m44 z bagnetem zamontowanym odrazu)

Shutze mit MK/ Striełok Awto (tak zwani żołnierze z riflami semi auto ;D u Rosjan SVT 40 u Niemiec G41/G43)

StoBtruppe/ Awtomacznik (żołnierze z PM'ami :D u niemiec zależy od roku w którym walczymy oczywiście: MP40/MP41/STG44 u Rosjan PPD/PPsh/PPS)

MG-shutze/Pulemietczik (CKM u niemiec MG42 i MG34 u rosjan DP)

Snajper (u Rosjan z Mosinem i z SVT40 (z mosinem lepszy) u niemców z Mauserem i g43)

Skład Lider (posiada granaty dymne, wezwanie artyleryjskie (do czego potrzebna jest lornetka aby zaznacyzc temat i znalezienie radia aby ładnie porposić artylerzystów aby nam pomogli. SL posiada PM albo strzelba Semi auto)

Saper ( posiada ładunki wybuchowe do podkładania ich w strategicznych miejscach, drzwi, barykady, ewentualnie wrogi czołg :) walczy tą samą bronią co 2 klasa)

Anti Tank (u Niemcó jestr to znakomity panzerfaust jeżeli tlyko ktoś umie się tym posługiwać, u Rosjan PTRD... strzelba przeciwczołgowa... bardzo trudna w walce, mocnego pancerza nei przebije od przodu, a jeżeli chcemy coś zdizałać musimy znać strategiczne miejsca czołgi np gdzie siedzi ekipa czołgu gdize jest skłąd z amunicja, cyz gdzie jest bak:)

no i jeszcze 2 klasy od cozłgow ale to może kiedy indziej :D

wymagania gry:

1,3Ghz

256MB RAM (512 lepiej wiem z własnego doświadczenia)

64MB karta graficzna

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę przyznać, że ostatni raz jarałem się tak przy Earth 2140 :). No, może jeszcze MoH:AA. Po prostu nie było innego tytułu, który wywołałby u mnie takie emocje... aż do teraz :).

Znalazłem wczoraj serwer Cenegi, w związku z tym moja propozycja: może umówimy się na jakiś sparing? I ping jest niski... Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bleh, ja miałem nieprzyjemną przygodę. Kupiłem w Empiku na zamówienie RO. Po pewnym czasie zorientowałem się, że płytki w pudełku latają tzn. nie siedzą w zatrzaskach. Rezultatem było dotkliwe porysowanie płytek i ciężki wstrząs psychiczny szczęśliwego posiadacza (czyli mnie :D - szlag trafił mnie na miejscu - "JA CHCĘ GRAAAAAAAĆ!!!!!"). Muszę w tym miejscu dodać że czekałem na premierę od dwóch tygodni, a Empik miał tydzień opóźnienia :?. Nic tam - pojechałem wymienić i szczęśliwy że zdąże sobie pograć przed obiadem, poprosiłem o wymianę. Czekałem PÓŁ GODZINY bo "kierownika trzeba było ściągać z urlopu". Jako żem człowiek cierpliwy, cierpiałem w milczeniu. Kiedy wreszcie się doczekałem czem prędzej wybrałem się do domu zaynstalować grę 8). NARESZCIE :D

P.S. (Ale drażni mnie ten steam :? :evil:) Znajdziecie mnie (przy odrobinie szczęścia) na mapach RO-Arad i tym czołgopodobnych :).

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak na wojnie :) bagnet zakładasz w domkui w okopie jak trzeba :) juz nie raz kogoś ukułem :D niezła zabawa :D

Ale wlasnie, chodzi mi o to, jak sprawdzaja sie bagnety w tej grze? Czy wzorem Battlefielda 1942: Road to rome, jest to zwykly gadzet, czy naprawde calkiem sensowne rozwiazanie do walki w kontakcie. I jeszcze- czy czesto dochodzi wlasnie do takiej walki oko w oko, kiedy moznaby uzyc bagnet, czy tylko sporadyczne przypadki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz ogólnie tu jest wojna i nie można przewidzieć wszystkiego :) bagnetem zabijasz jednym pchnieciem a kolą musisz walnać pare razy :D no ale wyobrfaź sobie taką sytuacje granat dymny rzucony w okopie... idziesz na śłebo ze strzelbą? nie ja zakąłdam bagnetem i biegne spirtem przed siebie bo jaki niemiec spodziewa się wścieklego ruska nie strzelającego tylko biegnacego na wprost Ciebie z nożem na lufie :D nawet nei zdazy wycelowac :) albo wybiegasz z za murku a tam gromada niemców obróconych w przeciwna strone bedziesz strzelał zeby się odwrócili czy zrobisz to bagnetem? albo wybiegacie na oboje zza rogu i co oddasz jeden strzał i bedziesz musiał wyrzucić łuske :) a tak możesz odrazu go pchnąć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by tu jeszcze...nie ma pokazanego licznika amunicji. Nie wiemy ile nam zostało w magazynku. Czyli jak w życiu, trzeba mieć wyczucie. W przypadku riflów strzelamy raz, potem musimy znowu nacisnąć strzał żeby wyrzucić łuskę. Artyleria robi wrażenie, jeśli spadnie gdzieś w pobliżu cały obraz się trzęsie, ziemia i ciała latają na około...robi się piekło :twisted: Jendym słowem jest super :D Warto też wspomnieć że broń można opierać o przeszkody, zwiększa się wtedy celność. Granaty dymne ma tylko jeden człowiek w teamie, squad lider, dlatego bardzo ważne jest zgranie zespołu, SL musi się orientować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O KURDE!!!!!LECE DO SKLEPU KUPOWAĆ!!!!!!!!!!A CZY MOŻNA SZTRZEAĆ Z PK TZW:TALERZÓWKI????????B-boy może się spotkamy tam na necie?Bo kurde w poniedziałek dokupuje sobie ramu i JADYMY NA WOJNE!!!!!!ELDAR A TAM JEST TYLKO MULTI CZY JESZCZE JEST SINGLE???Pytam się jeszcze raz czy są questy typu zdobyć ruski ośrodek szkoleniowy iI ROZPIEPRZYĆ GO W DRZAZGI?????KURDE ALE MAM CHĘTKE NA TĄ GRE@!!!!!!@!@!@!!@!$#@

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi Ci o diegietariowa zwanego gramofonem/talerzówką? :D tak jest ;) bardzo dobra broń :D

aha czasem w PM'ach nie ma pełnego magazynka jak na wojnie nie wsyzstkie są pełne czasem mp40 ma 30 naboji :) czasem ppsha 65 ;D różnie bywa! a czasem zdarza sie że granata nie wybuchnie bo jakiś niedorobiony był :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strony konfliktu są bardzo dobrze zrównoważone na każdej mapie. Obie strony mogą wygrać choć czasem jedne mają trudniej od drugich. Dużo zależy od teamu. Na jednej mapie (Basovka) gdzie są w zasadzie same okopy, dobry Niemiecki team bez problemu wejdzie do okopów, lecz jeśli trafi się dobry team rosyjski to nawet nie wpuszczą niemców.

Co do grafiki to uczucia są mieszane. Animacja postaci na początku jest trochę komiczna, ale po czasie się już na to nie zwraca uwagi. Ja gram na medium detali i chodzi mi płynnie, na grafikę nie narzekam. Na very low i low da się grać, choć cudnie nie jest, ale grywalność nadrabia. Nie widziałem wyższych ustawień ale pewnie wygląda super. Ja wam wrzuce kilka filmów, zobaczycie co nie co.

PS: Singiel jest w postaci practice, gra się z botami ale inteligencją nie grzeszą.

Snajperka, zwróćcie uwagę na ciekawy celownik snajperski.

Trochę walki...

http://www.youtube.com/watch?v=9YPJ_s2tLMw...red%20orchestra

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snajperka, zwróćcie uwagę na ciekawy celownik snajperski.

Trza przyznać, wygląda ciekawie, ale jak w praktyce?

Poza tym ciekawi mnie muzyka - w pierwszym filmiku nie brzmiała zbyt przekonująco...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOPSIK ELDAR NAROBIŁEŚ MI SMAKA!!!!!I WIDZE TEN CELOWNIK SNAJPERSKI!!!Powiem ci że jest nawet podobny do mojego na wiatrówce. :D:D:D Spoko była muzyczka podczas trailera.Chyba ona jest z Wroga u Bram.Zapewne jest to jakaś ruska melodyjka,Hej Eldar a czy są jakieś większe zadymy??Ile ludzi może naraz grać??Od dawna marzyło mi się walka np. 20 na 20 o jeden dom!!Hej a czy są mołotowy?? miotacze ognia?A co do tego PK to on sie nazywa Diegatriew?Jaką ma nazwę Fabryczną?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyki nie ma. Jest tylko specyficzne "tadam" pod koniec rundy.

Ja mam swoją taktykę dot. walki czołgów. Mianowicie - jeżeli w kupie (w kupe siła, kupy nikt nie ruszy :D), to tylko z doświadczonymi graczami. Po drugie: w czołgu jestem SAM tzn. jeżdżę SAM, strzelam SAM, obserwuję SAM. Nienawidzę kiedy podczas pojedynku z np. PzKpfw. V "Panther" do czołgu wrąbie mi się jakiś kolo, bo chce dojechać cholera_wie_gdzie a wraża Panterka pakuje do mnie jak chce :?.

Po trzecie: jeżeli grają w tych czołgach same noob'y, to bawię się w samotnego myśliwego (z całkiem przyzwoitym skutkiem :twisted:).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do Was jeszcze dwa pytania.

Pierwsze, to jak zachowuje sie bron po nalozeniu bagnetu? Jest znaczaca roznica, czy spada celnosc karabinu?

Drugie, to z kolei chcialbym, byscie napisali mi gdzie mozemy powalczyc? Moskwa? Leningrad, Orzel, a moze Charkow? Inaczej- jakie bitwy znalazly swoje miejsce w Red Orchestra?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...