Skocz do zawartości
Demonologik

Hunter

Polecane posty

Hunter to polski zespół grający specyficzny gatunek zwany soul metalem. Ma za sobą kilka świetnych płyt i jesto jeden z wielu niedocenianych świetnych polskich zespołów. Nietypowy gatunek metalu grany przez nich wprowadza do nagranych przez nich materiałów świetny klimat niedający się odszukać a żadnym innym przypadku. Niektóe z nich są jednak wesołe i radosne jeśli można tak nazwać jakikolwiek gatunek metalu. Humorystyczny klimat wprowadza między innymi "Przy wódce", "easy rider", "hey ya" któy jest coverem popowej grupy Outkast. Reszta porusza tematy wojen, śmierci, bóstw, potępienia dla fanatyzmu, mistycyzmu, kulawej polityki oraz niekiedy ateizm. Każda ich płyta wydawana byłą przez inne studio i na każdej znajduje się troche inny rodzaj muzyki.

hunter_pl1.jpg

Requiem - Ich pierwsza płyta na któej większość utworów nagrana zostałą po angielsku za wyjątkiem "żniwiarzy umysłów"

Utwory opowiadają przede wszystkim o wojnie i poruszają tematy honoru, wolności itp.

Medeis - Kolejna płyta tym razem więcej utworów nagranych jest po polsku a płyta ma bardziej mistyczny klimat co czuć od samego początku utworu fantasmagoria.

T.E.L.I - Następna płyta huntera tym razem wszystkie uwtory są nagrane w rodzimym języku jednak płyta posiada też wersję anglojęzyczną jak na złość wzbogaconą o 2 utwory. Płyta porusza różne tematy jak atak na WTC fanatyzm religijny i materializm.

HellWood - Najnowsza płyta huntera najbardziej mistyczna i zdaniem wielu, najlepsza. Zawiera kilkanaście świetnych utworów i to ona buduje mistyczny klimat wokół twórczośći grupy.

Hunter.jpg

Obecny skład zespołu

Paweł "Drak" Grzegorczyk ? wokal prowadzący, gitara elektryczna (od 1985)

Piotr "Pit" Kędzierzawski ? gitara elektryczna, wokal wspierający (od 1999)

Michał "Jelonek" Jelonek ? skrzypce (od 2002)

Konrad "Saimon" Karchut ? gitara basowa (od 1999)

Dariusz "Daray" Brzozowski ? perkusja (od 2009)

Hunter to mało spopularyzowany ale bardzo dobrej jakośći metal który bez wątpienia może zachwycić i warto mu sie przysłuchać gdyż zawarte w niektórych utworach przesłanie trudno odnaleźć ale i bez tego muzyka jest świetna. Polecam gorąco.

Edytowano przez Black Shadow
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah, nie miałem ani jednego ich krążka, nie znałem żadnego kawałka kiedy wybrałem się na ich koncert w Dekompresji jakieś dwa lata temu ;) Mimo wszystko panowie grali bardzo fajnie, nie była to taka nawalanka, ale bardzo strawna mieszanka a Jelonek zasuwał na swoim instrumencie ^_^ Naturalnie była to trasa - chyba ;p - poświęcona promocji HellWooda...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego uważasz, że Hunter jest niepopularny... To po prostu brzydkie kłamstwo :P Jak jeden z najlepszych polskich zespołów sceny metalowej może być niepopularny? Znam wielu "metalowców" (nie, nie tych co są "metalami", bo noszą glany i czarne ciuchy i nigdy się nie uśmiechają; a tych co słuchają takiej muzyki) i w zasadzie wszyscy znają i LUBIĄ Huntera.

Sam po prostu ich uwielbiam. Jest to jedna z nielicznych grup, która skłania do myślenia. Ich teksty zastanawiają, skłaniają do refleksji, wywołują dyskusje (na przykład między mną a moją dziewczyną, która również ich słucha), a także inspirują. Moim zdaniem najlepsza płyta to T.E.L.I. (Teribilis Est Locus Iste). Zdecydowanie wolę gdy Drak śpiewa po polsku z dwóch powodów. Pierwszy: ma strasznie kwadratowy angielski. Drugi: w utworach po angielsku tekst jest po prostu gorszy i głupszy... Wyjątkiem są oczywiście kawałki z anglojęzycznej wersji T.E.L.I., z tytułowym utworem na czele.

Jeśli ktoś nie zna, niech pozna, bo to naprawdę dobry kawał polskiego heavy matelu (choć jak twierdzi Demonologik soul metalo :P).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeden z najlepszych polskich zespołów sceny metalowej może być niepopularny?

To akurat jest kwestia gustu, co nie? Bo ja akurat tak nie uważam. Choć skłamałbym, że to zła kapela. Inaczej nie inwestowałbym w ich krążki :].

Co do popularności:

Zespół pojawiał się na Woodstocku (obczajcie DVD Holly Wood) i organizuje cykliczny Hunter Fest. Imo to wystarczająco przemawia za ich popularnością, co nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przeżyłem swój pierwszy Huncert :)

Jestem pod ogromnym wrażeniem. Drak miał wspaniały kontakt z publicznością. Zagrali wszystkie utwory, które w wcześniej z kumplami sobie zażyczyliśmy (rzecz jasna to były nasze "pobożne" życzenia). I na moje szczęście artyści zaczęli grać "Białoczerw", a wyszedł z tego "NieRaj", a to mój ulubiony kawałek tej kapeli :)

Miłe było również, że po koncercie Drak poszedł do ludzi i robił sobie z nimi zdjęcia, dawał autografy itp.. I wtedy też zaimponował mi swoją skromnością. Ktoś powiedział mu "Człowieku! Jesteś niesamowity!", a on na to "Dziękuję, ale jestem zwyczajny, jak wszyscy.".

Postanowiłem, że od tej pory, gdy tylko będę miał taką możliwość, będę na kolejnych występach zespołu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huntera podziwiam nie od dziś ;) Do tej pory byłam na ich 4 koncertach (1 w W-wie, gdzie grali z Paradise Lost i 3x w Opolu - 2xw MOKu i raz w Deja vu/Sasquatchu) i wszystkie ciepło wspominam. Naprawdę, każdy kto choćby lubi Huntera powinien pójść na choćby jeden ich koncert.

Dlaczego? Po pierwsze, grają na nich co najmniej równie dobrze jak na płytach, a to nie każdy zespół potrafi (choćby skrzypcowy duet Drak-Jelonek. Gdy stanęli do siebie klatami, przekładając przez plecy drugiego ramiona ze skrzypcami, albo grali na jednych dwoma smyczkami, wszystkim widzom automatycznie szczęki opadały). Dwa - gra sceniczna. Drak [wokalista] dosyć dużo gestykuluje w trakcie śpiewania, pozwalając niektóre utwory lepiej zrozumieć, dodając im drugie dno... Albo przynajmniej sprawiając, że się je pamięta w czasie kolejnych odsłuchiwań płyty w domu. Dodatkowo - świetnie potrafią czasem zapowiadać utwory, raz się sala prawie popłakała ze śmiechu (to było jakieś 4-5 lat temu, ważne!), jak po skończeniu jednego z utworów przed kolejnym po prostu sobie 'plumkali' na gitarach i perkusji, abyśmy zastanawiali się, co zagrają następne. I w pewnym momencie Drak wzdycha i mówi "Raj... Roman, Andrzej, Jarosław..." - po chwili krzywi się i odpowiada "nieee, nieRAJ!" :D Albo basista Huntera, który w czasie "Hey ya!" w odpowiednim momencie ('shake it, shake it...') nie przestając grać trząsł pośladkami xD

A jako ostatnie - ich postawa względem fanów. Mają fantastyczną zdolność nawiązywania z nimi więzi, choćby przez małe gesty - ja np. zawsze walczę o pierwszy rząd (choćbym potem miała mieć barierki przez tydzień odbite na ciele :D ) i na innym koncercie Drak podał mi mikrofon, żebym zaśpiewała jedno "Hey ya" @_@ No i daje to możliwość zerkania sobie na ich listę utworów :D

Marzy mi się, żeby znów pójść na ich koncert, ale przez kilka ostatnich lat omijali Opole szerokim łukiem, a koncertu we Wrocławiu wolałabym nie ryzykować (o dalszych miejscówkach już nie wspominając). Teraz, 8 X mają zacząć promowanie "XXV lat później" w Opolu, a ja nie jestem pewna, czy będę mogla pojechać ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory byłam na ich 4 koncertach (1 w W-wie, gdzie grali z Paradise Lost
I T.Love. Nie zapominajmy o T.Love.

Generalnie koncertowy Hunter jest dużo lepszy, bo naprawdę daje czadu, a nie smęci jak na płytach. Z drugiej strony na jednym z krakowskich koncerów w ogóle nie wyszli, bo Drak srogo zapił. Także uczucia mieszane.

Poza tym, czy to czasem nie jest zespół dla emogotyckich czternastek???

Sam jesteś emogotycka czternastka. Foch. Z czternastoma przytupami ;] - NZK

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory byłam na ich 4 koncertach (1 w W-wie, gdzie grali z Paradise Lost
Poza tym, czy to czasem nie jest zespół dla emogotyckich czternastek???

Jak na moje, to raczej (razem z Comą i Lao Che) jeden z głównych przedstawicieli Studentcore'u. No, ale ja się nie znam... :tongue:

Edytowano przez Accoun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że lubię słuchać polskich zespołów metalowych. Do tego grona zalicza się też oczywiście Hunter. Składa się na to kilka powodów, ale te najistotniejsze to wokal Grzegorczyka i Jelonek nadający skrzypcami fajny klimat do utworów.

Jak jeden z najlepszych polskich zespołów sceny metalowej może być niepopularny?

Nie do końca się z tym zgadzam. Organizują cyklicznie Hunter Fest, występowali na Woodstocku (co już przytoczył Stillborn). Poza tym są bardzo popularni w moim gronie :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeżyłem iście Hunterowego sylwestra, bo nasz dźwiękowiec nie ogarniał, że w kółko puszcza tą samą płytę, a inni nie kwapili się, by mu pomagać w pracy... :D Ostatecznie dwie osoby, które nigdy wcześniej Huntera nie słuchały, znają niemal wszystkie ich teksty. :D

Nie do końca się z tym zgadzam. Organizują cyklicznie Hunter Fest, występowali na Woodstocku (co już przytoczył Stillborn). Poza tym są bardzo popularni w moim gronie :P.

Nie zgadzasz się, że jest niepopularny, czy nie zgadzasz się ze mną (czyli, że jest popularny)? Bo chyba jednak się ze sobą zgadzamy :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HUNTER - Trumian Show vs. Assassin's Creed III

Jest to fanowski klip wykonany przez RotARaven?a przy wykorzystaniu obrazu z gry i piosenki Trumian Show zespołu Hunter. Całość powstała za zgodą polskiego oddziału firmy UBISOFT i zespołu Hunter :)

Obraz? - UBISOFT

Muzyka - HUNTER

Montaż - RotARaven

http://www.hunter.art.pl

http://www.ubi.com/pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cokolwiek by o Hunterze nie powiedzieć to miło popatrzeć jak ten czołowy band polskiego scenicznego roz***** się rozwija. Z każdą płytą głębia tekstów, różnorodność kompozycji i to jak bardzo utwory zapadają w pamięć jest lepsze. Osobiście stawiam ekipę huntera wyżej niż większość zespołów zagranicznych które umówmy nie wszystkie stoją na wysokim poziomie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż rzec... Jest to mój ulubiony zespół i stawiam go w pewnym sensie ponad wszystkimi. Po dołączeniu Letkiewicz o Hunterze zrobiło się całkiem głośno i znam kilka osób bardzo ceniących sobie ten zespół. Najnowsza płyta. Cóż na początku myślałem, że chłopaki z zespołu pokpili sprawę, ale po kilku odsłuchaniach odkryłem tam cząstki klimatu MedeiS, T.E.L.I... czy Hellwood (Mojej takiej świętej trójcy). Patrząc w obecnej chwili na dyskografię Huntera można wyczuć, że każda płyta ma swoją duszę, ale najważniejsza jest dla mnie głębia tekstów. Są utwory, które rozszyfrowuję w kilka minut, a są zajmujące mi po kilka dni. Czekam na kolejne koncerty i po cichu liczę na naprawdę ostry powrót do klimatów mojej Trójcy. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zespół absolutnie świetny. Według mnie najlepiej im wyszło "T.E.L.I.", ma najwięcej dobrych kawałków z całej dyskografii, z tytułowym kawałkiem na czele. Co do nowej płyty to jestem trochę zawiedziony. Naprawdę dobre utwory są może ze trzy (Diabła, Trujki i Uboju), a reszta to takie sobie, o. Mimo to zauważyłem, że Drak, zaczął fajnie manewrować wokalem i chórkami.Przed ostatnia płyta, to dla mnie drugie miejsce, naprawdę kawał dobrej muzyki. I trochę mocniejszego walnięcia, i trochę dobrej ballady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię ten zespół, ale nie jestem jakimś wielkim fanem. Chociaż album T.E.L.I. uwielbiam. Za to odbiłem się dosyć szybko od Imperium - dla mnie to bezsensowna nawalanka bez ładu i składu. Chyba pierwszy album, który musiałem rozkładać sobie na sesje po 1-2 utwory, bo aż tak mi się nie podobał. Sorki, Drak, to nie dla mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huntera lubiłem, ale od października 2013 nie włączyłem ani jednego ich utworu. Dlaczego? Rozczarowałem się (delikatnie mówiąc) ich koncertem oraz zachowaniem na żywo. Okazało się, że możliwość porobienia sobie fotek z napalonymi nastolatkami jest dla nich ważniejsza niż solidne potraktowanie fanów, oczekujących bisów. Dla niedowiarków relacja mojego pióra, w któej wszystko opisuję od A do Z.

http://www.metalzine.pl/readarticle.php?article_id=660

Może to był jednorazowy wypadek przy pracy, może miei gorszy dzień, nie wiem... Ale jako uczestnik koncertu, który wydał kilkadziesiąt złotych na bilet, mogłem, powinienem i oczekiwałem czegoś więcej.

Zapraszam do dyskusji, może ktoś skłoni mnie do zmiany opinii chociaż odrobinę, ale łatwe to nie będzie - zniesmaczyło mnie to i zniechęciło do zespołu zupełnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwy zespół poznaję po tym jak podchodzi do fanów na małych koncertach, takich jak wyżej opisany. Zniechęcili mnie do siebie i po prostu nie potrafię już im zaufać. Może Ty nie przywiązujesz wagi do takich spraw - Twoja rzecz - ale jeśli mnie raz coś skutecznie zniechęci, potem nie potrafię już muzykowi/muzykom zaufać tak jak dawniej, a w ekstremalnych przypadkach takich jak ten w ogóle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda na żadnym koncercie nie byłam, ale po przesłuchaniu O Wolności na pewnym broadcaście postanowiłam bliżej przyjrzeć się dyskografii Huntera. I w ten sposób do mojej playlisty wpadło kilka naprawdę dobrych kawałków. Szybko przekonałam się do kolejnego polskiego zespołu i rzeczywiście nie mam na co narzekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzycznie nie są źli, przynajmniej do przedostatniej płyty włącznie (ostatniej nie znam), ale z powodów o których pisałem kilka postów wyżej nie potrafię już ich słuchać. Po prostu czuję niesmak do Huntera po tym koncercie. Może trochę przesadzam, może się czepiam, ale takie uczucia mną aktualnie kierują i nic na to nie mogę poradzić. Jestem uczulony na to jak zespół prezentuje się na żywo, podchodzi do fanów, małych sal itp. itd. etc...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...