Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sevard

Windows - ogólnie

Polecane posty

Mam w tej chwili Win 8.1, 10-tki przez chwilę używałem, aktywowała się, ale przez problemy ze sterownikami joysticka wróciłem na razie do 8, jednak niedługa zamierzam przesiąść się już normalnie na dziesiątkę.

Czy podczas instalacji "na świeżo" Windowsa 10, powinienem formatować i przydzielić na nowo zarówno partycję na której obecnie jest system oraz te dwie ukryte, tworzone automatycznie, czy tylko wyczyścić C: a resztę instalator sam rozpozna?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle nie tykam aktualizacji do Windowsa 10, wolę zostać przy swojej siódemce. Słyszałem, że 10 ma ukryte w sobie programy szpiegujące, które obserwują każdy nasz ruch. Słyszałem wiele negatywnych opinii o nich, ale też pozytywnych i chciałbym was spytać, kto z was instalował W10 i jakie są opinie o nim.Z ciekawości się pytam, bo chciałbym wiedzieć jakie są wasze opinie o tym systemie i czy są podobne do tych, które krążą w sieci czy inne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że 10 ma ukryte w sobie programy szpiegujące, które obserwują każdy nasz ruch.

Tak. I dokładnie te same programy są również w Ósemce i w Siódemce. Jeśli chcesz mieć system, który Cię nie szpieguje, to pozostają Linux lub FreeBSD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam nadzieje, że piszę posta w dobrym dziale. Jeśli nie to z góry przepraszam.

Wczoraj zamówiłem nowy komputer. Mam zamiar głównie grać w nowe gry. Jaki windows powinienem wybrać ? Czy najlepszy będzie Windows 10 z racji najnowszych funkcji DirectX ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się podzielę wydarzeniami na temat aktualizacji krytycznej, której Windows 7 mi zainstalował 3 listopada. Spowodowała, że przy uruchomieniu Windows 7 miałem czarny ekran i biały kursor, nic więcej. Kombinowałem z narzędziem naprawy systemu, skorzystałem z opcji przywracania systemu. Dopiero odinstalowanie i ponowna instalacja sterów do karty graficznej rozwiązało mój problem, ale nie do końca (podejrzewam, że ta poprawka musiała coś tam namieszać).

Otóż wtedy zauważyłem, że ikonka sieci ma czerwonego iksa, nawet sprawdzałem, czy kabel sieciowy jest dobrze podłączony. Znów musiałem usunąć i wgrać sterowniki. Dopiero moje kłopoty z aktualizacją krytyczną się skończyły. W każdym razie musiałem przez godzinę sobie radzić ze skutkami aktualizacji krytycznej, krytycznej również dla mojego komputera. A najśmieszniejsze jest to, że w opcjach aktualizacji wybrałem pozwól mi wybrać aktualizacje do zainstalowania i samemu zainstalować. Dodam, że system operacyjny jest legalny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś zaktualizował mi się win 10 podobnie jak z przejścia z 7.Jak sie domyślam była to jakaś duża aktualizacja systemu co nowego wniosła?

Tak w skrócie:

http://www.howtogeek.com/232176/whats-new-in-windows-10s-first-big-update-the-windows-10-fall-update/

@up To straszne (sorki, ale przy tym opisie nic więcej napisać się nie da).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzw.czego ty nie rozumiesz?

Przecież napisałem wyrażnie że aktualizacja przebiegała jak z przejścia z 7 te same plansze nawet programy mi po usuwał jak razer synapse bo sam z automatu robił error i nie mógł sam zainstalować instalator jak sie pytał musiałem recznie instalować

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wy na win 10 też macie przycięcia w PES 2016 i Far Cry 4 Ja zauważyłem dopiero teraz bo sobie zagrać chciałem a po przejściu na 10 pierwszy raz odpalałem je. Na 7 nie było problemów z nimi.Na 10 nie da się w to grać rwie mi obraz co 3sekundy?Na innych grach bardziej wymagających nie mam problemu na win10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Będę trochę archaiczny, bo mam pytanie o Windowsa XP (jestem zbyt przyzwyczajony by zmienić na nowszy, na nowe gry nie mam czasu więc to nie duży problem):

Da się coś zrobić z upodobaniem systemu do samodzielnego, bez mojej wiedzy czy udziału, zmieniania sobie sposobu wyświetlania niektórych folderów oraz układania ich w kolejności alfabetycznej, choć ja sobie tego nie życzę (nie klikam takiej opcji). Mam foldery z dużą ilością plików/innych folderów i pewnie jak wielu, mam swoją własną wizję jak chce by były ułożone, a tu często ostatnio gdy je odwiedzam, są całkowicie pomieszane. Bardzo irytujące. I dotyczy to zarówno folderów na głównym dysku PC, jak i róznież dodatkowym, zewnętrznym.

Taka przypadłość Windowsa w związku z dużą ilością folderów ? Jakieś małe uszkodzenie systemu ? Objawy powolnego niszczenia się dysków ?

[mam nadzieję że dobre miejsce na tego typu post]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak podałeś jak wejdę do tego folderu mam 4 foldery w nim długi ciąg cyfr i liter(nazwy folderów) zajmuję mi to 48mb są to aktualizacje :

AMD64 3-5kb-pliki manifest

PACKADE- wykaz zabezpieczeń

X86-MICROSOFT WINDOWS SYSTEM.PL

Natomiast jak wejdę w panel sterowania programy odinstaluj w zakładkę zainstalowane aktualizacje mam 4 aktualizacje

-aktual.dla systemu windows i zabezpieczeń dla windows

Czy mogę z jednego i drugiego usunąć to i nic się nie posypie czy nie da się?

C:\Windows\SoftwareDistribution\Download jak się domyślam wystarczyło by normalne usunięcie a jak tamto z panelu usunąć?

Czy można to usunąć bezpiecznie i nic się nie posypie czy lepiej zostawić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dostaję szału z tym Windowsem 10. Próbowałem różnych sposobów - skanowania, czyszczenie itp. O co chodzi ? Mianowicie od pewnego czasu Windows 10 jest ogólnie mówiąc "zamulony" długo wczytują się okienka systemowe, foldery się nie tworzą, często nie ma dźwięku oraz nie otwiera się Start (wszystko "długo myśli"). Czy da się jakoś "odświeżyć" Windowsa 10 bez usuwania danych albo w ogóle jak rozwiązać mój problem ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualizacje z Windows 7 do 10 zrobiłem dzisiaj i mam wrażenie, że chodzi szybciej niż siódemka. A mam takie pytanko w sprawie 10, jakby system mi się wykrzaczył do tego stopnia, że byłby potrzebny format i instalacja systemu od nowa to kopia zapasowa tworzona w tym systemie wystarczy do instalacji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od systemu, ale Windowsy od Siódemki w górę same odpalają proces defragmentacji, gdy wykryją, że komputer jest mało obciążony. Czyli jeśli masz jakiś względnie nowy system, to powinien on sobie sam poradzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka na temat Windowsa 7. Pracownik MS w ramach Windows Weekly stwierdził między innymi, że ludzie używają Windowsa 7 "na własne ryzyko i na własną odpowiedzialność", bo Windows 7 jest mniej bezpieczny niż Windows 10. Fakt, że w Windowsie 10 wprowadzono trochę mechanizmów poprawiających bezpieczeństwo, których próżno szukać we wcześniejszych systemach, ale nie jestem pewien, czy to już jest ten moment, w którym należy ludzi straszyć tym systemem. Owszem Windows 7 ma trochę poważnych dziur, ale są one dosyć skutecznie łatane przez część programów zabezpieczających i dopóki te programy są wspierane, to moim zdaniem jakiejś większej tragedii nie ma. Wygląda jednak na to, że MS za wszelką cenę chce zmusić ludzi do przesiadki na nowy system, co już jest niezbyt fajne i może im się odbić czkawką, gdy w końcu Vulkan zostanie oficjalnie wypuszczony.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do tego pamiętajmy, że od tego roku aktualizacja do Windows 10 staję się w siódemce zalecana, więc nie należy się dziwić, jeśli okaże się, że macie 10 zamiast 7. A co do straszenia bezpieczeństwem? Można się było tego spodziewać, że Microsoft będzie wszystkimi możliwymi sposobami wciskał system komu popadnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalecana nie oznacza obowiązkowa.

Co do bezpieczeństwa - Windows 10 jest dosyć dobrze zabezpieczony przed rootkitami (właśnie dlatego część zabezpieczeń DRM nie działa na Dziesiątce - działają one podobnie do rootkitów). Windows 7 oraz 8/8.1 przed rootkitami w ogóle nie są zabezpieczone. Innymi słowy - to nie jest tylko straszenie, to jest fakt, że Windows 10 jest bezpieczniejszym systemem. Windowsa 7/8/8.1 da się zabezpieczyć tak, żeby zapewniał podobny stopień bezpieczeństwa, ale przypuszczam, że gdybym np. zadał pytanie ile osób tutaj ma pakiet z zabezpieczeniem antyrootkitowym, to większość osób by się spytała 'a co to?', a kolejna część odpowiedziałaby, że 'nie ma, bo za mocno muli kompa'.

I uprzedzając pytanie - nie MS nie może wprowadzić tych zabezpieczeń do wcześniejszych wersji systemu, bo wymagałoby to zbyt dużych zmian, które mogłyby spowodować bardzo duże problemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...