Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sevard

Windows - ogólnie

Polecane posty

Tak, mowa właśnie o 8. System ten ma tyle samo zwolenników, ilu przeciwników.

Na chwilę obecną jednak przeciwników jest więcej.

Jedni są za tym, aby wprowadzano innowacje i udoskonalano nasz system - inni wręcz przeciwnie. Brak kafelek to chyba główny powód naszej niechęci do "ósemki".

Tylko, że kafelki pojawiły się właśnie w ósemce. Chyba chodziło o brak menu Start (przynajmniej w klasycznej formie)?

Nie chcąc bawić się w naukę od podstaw obsługiwania nowego typu oprogramowania, wybieramy starsze i sprawdzone metody. "Siódemka" zapewni nam możliwość grania w nasze ulubione gry, w przeciwieństwie do "ósemki". Aby gry podchodziły pod ten system, muszą przejść aktualizacje.

Jeszcze nie spotkałem się z grą, która działa na Windowsie 7, a nie działa na Windowsie 8. Jeśli chodzi o kompatybilność z oprogramowaniem, to te dwa systemy są podobne. Gorzej wygląda sprawa ze sterownikami.

Jedną z głośniejszych spraw tego typu była wypowiedź informatyka, który opiekuje się minecraftem - oznajmił on, iż nie ma zamiaru wydać minecrafta właśnie na "ósemkę".

A co za różnica, czy zamierza, czy nie, skoro gra po prostu działa pod Windowsem 8. Problemem ósemki są certyfikaty, ale tych wymagają jedynie sterowniki i aplikacje napisane specjalnie dla Windowsa 8, które mają się pojawić w sklepie Microsoftu. Inne rzeczy przeważnie po prostu działają.

Największą wadą ósemki, w mojej ocenie, jest to, że to tak naprawdę nie jest to jeszcze finalny produkt (zresztą to typowe dla MS) i przez to niekiedy sprawia dziwne problemy. Np. bardzo często występują problemy z instalacją poprawek KB2795944 oraz KB2756872.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sądzę, że jednak przyczyna jest nieco inna. MS z wersji na wersję dosyć mocno zmienił interfejs. Ludzie nie lubią tego typu zmian. Lepiej by zrobili, jakby na razie zostawili menu Start, a Metro dali obok. Inna sprawa, że Windows 8 nie oferuje aż takich zmian, żeby normalnemu użytkownikowi, który ma Siódemkę lub dobrze skonfigurowaną Vistę, opłacało się przesiadać na nowy system. Jest kilka fajnych opcji, ale jednak są one adresowane do osób, które mają Windowsa 8 na czymś jeszcze (tablecie, smartfonie), a jednak Windows na innych urządzeniach nie jest bardzo popularny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Mam laptopa Lenovo y580 z i7 3630QM oraz 12GB Ramu. W momencie gdy pracuję na Windows 7, to pomijając wczytywanie się samego Windowsa - jest on zdecydowanie wolniejszy (przy kopiowaniu pików, przy uruchamianiu programów itp). od Windows 8. Zdecydowanie bardziej podoba mi się Windows 7 - ale jest odczuwalnie wolniejszy... Czy to tylko wrażenie? Da się jakoś przyśpieszyć Windowsa 7 - żeby był tak szybki jak Windows 8?:)

Muszę kupić Windowsa - więc jest mi obojętnie jakiego kupię :-)

Bardzo proszę o odpowiedź,

Monika

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten Windows 7 jest nowy, czy już jakiś czas był używany?

Jak to drugie, to pewnie jest na nim masa programów, toolbarów itp. które go bardzo spowalniają.

Wczytywanie Windowsa faktycznie jest szybsze na Windows 8.

A czy da się jakoś przyśpieszyć 7? Jeśli o mocne przyśpieszenie chodzi, to tylko kupno SSD coś da (będzie wtedy też sporo szybszy od 8 ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem win 7 64bit i grałem normalnie w bf3 i inne gry, a jakiś czas temu kupiłem win 8 64bit i bf3 sie tnie i wszystkie gry działają trochę wolniej i niektóre się tną. Podejrzewam, że to dlatego że mam za mało RAMu . A swoją drogą mam pytanie bo kupowałem jeszcze w styczniu i wtedy gdzieś wyczytałem, że przy kupnie win 8 ze strony MC za darmo będe miał nowego MC Office'a. Wie ktoś coś o tym . Bo sam go nie mam a przydałby mi sie ....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...