Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sevard

Windows - ogólnie

Polecane posty

To być może wystarczy naprawić lub przeinstalować system. Spatchowana Vista nie jest złym systemem.

A upgrade do 8 (zarówno zwykłej jak i PRO) przysługuje Ci jeśli masz Windowsa 7, Vistę lub XP (jakiekolwiek wersje).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem... Otoz rok temu kiedy kupowalem komputer, zakupilem windowsa 7 w wersji oem, a teraz planuje zakup nowego komputera i chcialbym spytac czy mozliwe jest zeby po prostu przeniesc dysk ze starego komputera wraz z windowsem do nowego zestawu? A jesli trzeba by przeniesc licencje to czy w ogole jest taka mozliwosc w przypadku wersji oem? Przepraszam za brak polskich znakow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a gdyby sformatowac dysk, wyjac go, do starego komputera wsadzic inny i zainstalowac na nim windowsa to dzialoby to?:D Gdzies wyczytalem ze licjencja jest przypisana do plyta glownej czy cos... Normalnie zostawilbym dysk z systemem w starym kompie i kupil sobie nowy, ale jest to ssd i troche szkoda zeby sie marnowal :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie. Jutro przyjdzie mój PC, i nie mam jeszcze systemu. Jestem jednak studentem i mój wydział [Matematyki i Informatyki w końcu ;) ] jest zarejestrowany w tym DreamSpark od Microsoft. Ci co wiedzą to wiedzą o co chodzi, Ci co nie - nie ważne. Do sedna - nie wiem który system wybrać. Swego czasu używałem Ósemki i podobała mi się. Teraz na laptopie z powrotem mam Win7. Pod kątem wyglądu jest mi to obojętne - Start w formie kafelkowej mi nie przeszkadza. Najbardziej zastanawia mnie kwestia gier - z tego co kojarzę to jakiś jeden hit nie będzie działał/nie działa na Win8, z czego przyszłość tego systemu pod kątem gier także nie jest zbyt różowa [pamiętam z newsów na portalu właśnie].

Czy to prawda? Do gier lepiej Windows 7? Czy to obojętne i brać co mi się bardziej podoba? Konfiguracja PCta będzie i5-3570K, GTX 760, 4GB DDR3 i 1TB HDD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie tl;dr coolstory do podzielenia się z innymi, bo zastanawia mnie, czy u kogoś innego ujawnił się podobny problem.

Otóż testuję od paru dni Windows 8.1 N Pro. Wszystko działało jak trzeba dopóki nie zechciałem systemu uśpić. Zaczął się komputer usypiać, ekran zgasł, dysk przestał mielić... i tyle. Słychać było, że nawet głowice dysku nie zaparkowały. Zostawiłem tak sprzęt na pół godziny i nadal nie usnął, więc pozostał tylko reset. Jeśli ktoś jeszcze nie próbował resetować komputera który jest w trakcie usypiania, to nie polecam - system się chrzani do tego stopnia, że często po takim zabiegu w ogóle nie wstaje (przynajmniej Win8 wzwyż tak się zachowują - u mnie np. się zapętlał przy uruchamianiu na próbie naprawy systemu zakończonej niepowodzeniem, czy też od razu zamiast się ładować wywalał BSODa - zapomniałem spisać jakiego). Tzn. wstaje raz i zachowuje się jakby się wybudził, ale... ustawienia systemu i pliki na dysku są pokazywane tak jakby system nie przywrócił się do stanu z ostatniego uśpienia, ale... jakiegoś wcześniejszego. Innymi słowy zobaczyłem pliki na pulpicie (w tym te usunięte, oczywiście nie dało się ich otworzyć), tapetę, itp. sprzed paru dni (!?!?). Generalnie niezła faza.

Ale wracając do tematu - jak mi się to pierwszy raz na 8.1 zdarzyło to pomyślałem, że to jednorazowy wybryk i po prostu zwyczajnie przeinstalowałem system. Po reinstalacji jednak zachciało mi się sprawdzić, czy to na pewno był jednorazowy wybryk... Reszty się już pewnie domyślacie :P Po ponownej instalacji systemu powiedziałem jednak że nie daruję, póki nie znajdą czegoś co odpowiada za tę uciążliwą usterkę. Po instalacji każdego sterownika (początkowo tutaj upatrywałem problem, ale to nie to), i programu zakończonej restartem i próbą uśpienia w końcu dopadłem winowajcę... jestem w 100% pewien, że przyczyną był VirtualBox. Po jego instalacji komputer się nie dawał uśpić, i po resecie system był do kasacji. Też nie mam pojęcia o co dokładnie może chodzić (interfejsy sieciowe VirtualBoxa się gryzą, czy co?), szczególnie, że na 8 nie miałem z tym żadnego problemu. Przy czym na 8 korzystałem z jakiejś starszej wersji, a przed przejściem na 8.1 sobie ściągnąłem najnowszą (4.2.18).

Teraz pytanie jest takie - czy ktoś się już z czymś takim spotkał, czy mój sprzęt jest jak zwykle wyjątkowy i wychodzą u mnie nieznane nigdzie indziej bugi? :] Tak tylko pytam, bo totalna rozsypka systemu przy próbie uśpienia to nie jest błahy problem... W każdym razie moje pytanie jest podyktowane głównie ciekawością, bo bez VirtualBoxa sobie dam radę i nie muszę z niego korzystać.

//edit: jednak blad jest powszechny: http://forums.mydigitallife.info/threads/48004-Using-Windows-8-1-RTM-and-Virtualbox-4-2-16-results-in-sleep-problems - jak ktos ma Win 8.1 to proponuje NIE instalowac VB...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem Windows 8 jakiś czas, około 3 miesięcy i po powrocie na 7 czuję zdecydowanie większy komfort. Wg mnie Windows 8 jest strasznie uproszczony, za dużo kombinowania w celu uproszczenia co w ogóle się nie sprawdza + tragiczne okienka, do których przywyknąć nie mogłem po 3 miesiącach. Nie chodzi nawet o samą zmianę Startu, ale o to, że są to akurat okienka.

System nadaje się wg mnie jedynie na tablety i dotykowe ekrany, ale do czegoś bardziej profesjonalnego odradzam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było zlikwidować kafelki programem ;).

Mi się bardzo podoba to, jak szybko włącza się Win8, mimo braku SSD. Duży plus za to. Do reszty idzie się przyzwyczaić, choć ja też mało rzeczy na komputerze robię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yojo2 Mam to samo ze zwykłą Ósemką (bez VirtualBoxa). Z tego co pamiętam, to pomogło wyłączenie hybrid boot (obecnie to się nazywa Fast startup, do znalezienia w Power options). Jak wrócę do domu, to jeszcze to dokładnie sprawdzę, czy to na pewno ta opcja. Bootowanie trwa dłużej, ale nie ma jazd z usypianiem.

VirtualBox tylko odkrył problem, który jest głębiej. Generalnie pod Ósemką jest ciężko z wirtualnymi maszynami, bo jeśli masz Hyper-V, to nie jesteś w stanie poprawnie zainstalować żadnej innej maszyny wirtualnej (i VirtualBox i VMWare się krzaczą). Tzn. zainstalujesz je i działają, ale nie działa sprzętowa akceleracja. Dodatkowo w przypadku VirtualBoxa przy zainstalowanym Hyper-V nie można zresetować systemu, bo próba ponownego uruchomienia skończy się BSODem oraz koniecznością przywracania systemu (na szczęście to pomaga). Nie wiem jak to wygląda z VMWare, stwierdziłem, że nie będę ryzykował.

Podsumowując, żeby to wszystko naprawić, trzeba pokombinować z ustawieniami oszczędzania energii i unikać innych niż Hyper-V wirtualnych maszyn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, to dziwne, bo na 8 (z zainstalowanym Hyper-V i włączonym Hybrid Boot / Fast Startup) VB mi działał normalnie i nie miałem żadnych problemów z uruchamianiem czy uśpieniem. Jak ze sprzętową akceleracją to w sumie nie pamiętam. U mnie problemy się zaczęły dopiero na 8.1. No ale też pozostaje kwestia czy VB we wszystkich wersjach się gryzie, bo jak już wspominałem na 8 korzystałem ze starszej wersji (pewnie jakiejś z początku tego roku).

//edit: a żeby było jeszcze ciekawiej, to na 8.1 nie miałem zainstalowanego Hyper-V :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno na żadnej wersji nie działa wirtualizacja sprzętowa, jeśli jest zainstalowany Hyper-V (Hyper-V zmienia nieco sposób w jaki system w ogóle jest uruchamiany i by to poprawić trzeba wyłączyć usługę Hyper-V oraz dodać odpowiedni przełącznik do bootloadera).

Problem z Fast startup i uśpieniem nie objawia się na wszystkich platformach, więc może w 8.1 to jeszcze bardziej zepsuli, albo VirtualBox coś miesza (trzeba pamiętać, że on również dodaje swoje usługi i sterowniki). Starszych wersji VirtualBoksa nie sprawdzałem, więc jest również możliwość, że tylko ta ostatnia powoduje BSODy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...