Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sevard

Windows - ogólnie

Polecane posty

W zasadzie nie potrafię stwierdzić za dużo różnic systemów MIcrosoftu , z tego powodu że z innych nigdy nie korzystałem. Dość powiedzieć, że nawet u siebie w domu korzystam od dawien dawna ze sprawdzonego XPka. Co mnie w nim denerwuje ? Raczej nic szczególnego, oprócz tego że niektóre gry wymagają Visty7. Fajne za to jest to , że jest stabilny i nie tak przebajerzony (a przy tym, nie ukrywajmy - słaby ) jak Vista. "Siódemka" do Visty jest raczej podobna, ale przy tym działa o wiele lepiej. Ale też ma większe wymagania, więc zaopatrzę się w nią dopiero wtedy, jak zajdzie taka konieczność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne za to jest to , że jest stabilny i nie tak przebajerzony (a przy tym, nie ukrywajmy - słaby ) jak Vista. "Siódemka" do Visty jest raczej podobna, ale przy tym działa o wiele lepiej. Ale też ma większe wymagania, więc zaopatrzę się w nią dopiero wtedy, jak zajdzie taka konieczność.

"Siódemka" też jest stabilna. Stwierdzam to po własnym użytkowaniu, ani razu (mam go juz ponad pół roku) nie wywaliło mi Blue Screena ani mi się nie zawiesił. A wygląda ładniej niż Viśta (przykładowo pasek zadań). W XPku nie podobał mi się wygląd, wg mnie jest on po prostu brzydki a ja lubię różne dodatkowe efekty wizualne, animacje itd czego XPkowi brakuje. Windows 7 jest też intuicyjny, bardzo szybko nauczyłem się jego obsługi tak, żebym mógł komfortowo z niego korzystać. IMO jest lepszy od XP i polecam go :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie rzecz biorąc Windowsy są zadowalająco (acz nie idealnie) stabilne odkad MS się przesiadł na jądro NT (Windows 2000 i nowsze). To co się przed nimi wyprawiało to dopiero była masakra. Chyba każdy user 95/98/ME wie o czym mówię - niestabilność tych systemów była koszmarna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Microsoft udostępnił wersje testowe (pre-beta) systemu Windows 8. Każdy, kto ma taką chęć może ściągnąć obraz płyty i na własne oczy się przekonać co ze sobą niesie nowa edycja tego systemu operacyjnego.

Obrazy płyt są dostępne tutaj: http://msdn.microsoft.com/en-us/windows/apps/br229516

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie zapowiada się integracja z Xbox Live... Co to oznacza? Interesujące. Cross-platformowe rozgrywki? Odpalanie płyt z X360 na PC? Dowiemy się pewnie jeszcze w tym tygodniu, M$ ma uczestniczyć w jakiejś konferencji i wypowiedzieć się na temat gier pod Win8.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się tą pre-betą dosłownie kilka minut na maszynie wirtualnej, więc może za wcześnie żeby oceniać tak konkretniej, ale pierwsze podczucia jakoś nie skłoniłyby mnie do zmiany z Win7 na Win8. Siódemka jest dość stabilnym systemem, a w nowej wersji nie widzę, żadnych wielkich ficzerów które byłyby warte dania za nie kilkuset złotych. Może szerzej się będę mógł wypowiedzieć po kilku godzinach spędzonych z nowymi oknami i dogłebniejszym poznaniu nowości :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ściągam betę nowej Windy, i ma pytanie, czy odpala się ona bezproblemowo na maszynie wirtualnej? Aktualnie nie mam miejsca na dysku które mógłbym poświęcić na osobną partycję i chciałbym się upewnić czy wszystko sprawnie chodzi na takim VirtualBox-sie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zainstalowałem to obok Windows 7 na dysku, bo wolę wszystko przetestować na żywca, a nie w Virtualu :P No nie podoba mi się to, że usunęli normalne menu Start i zastąpili je tym badziewnym Metro, które nadaje się tylko do tabletów i komórek. Mam nadzieję, że pójdą po rozum do głowy i przywrócą normalne menu Start, bo w chwili obecnej uważam, że praca na tym systemie jest mocno utrudniona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem wczoraj nieprzyjemnosc uzywac windows 8 (tak, chodzi o pre-pre-alpha 0.0.0.1)...

W zasadzie, to uzylem zlego slowa. "Uzywac" nie pasuje.

Powital mnie jakis dziwny zielony ekran, ktory wygladal jak menu gameboy-a. Otworzylem jakas aplikacje, i przez 5 minut szukalem opcji zamkniecia jej ( nie chcialem robic tego z managera zadan - chcialem znalesc "domyslny" sposob ). Okazalo sie, ze chodzi o [ctrl]+[esc]...

Udalo mi sie potem przejsc do pulpitu. To juz wygladalo normalniej, chociaz gorzej niz win7. ( chyba, ze wszystkie efekty byly wylaczone, czy cos takiego ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie - posiadam starego laptopa z windowsem 7 - czy mogę użyć tej licencji do nowego komputera? Bo wolę sobie kupić porządną kartę dźwiękowa niż wydawać 300zł na system do odpalenia gier i kilku programów, system który ładuję się dłużej na SSD niż Ubuntu na HDD (swoją drogą ciekawe ile by się uruchamiało ubu na RAID 0 z SSD :D).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest OEM - tyle że polski oddział Micro$osoftu pisał że użytkownik sam składający jest sam sobie system-builderem - tyle że podobno traci wtedy wsparcie techniczne, bo to system-builderzy je zapewniają. Dla mnie to nie problem. Oszczędze na dzwonieniu na infolinię :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który system jest lepszy XP czy 7 i dlaczego ? Mam okazję na 7 tylko nie wiem czy pozbywać się dobrego , starego XP'eka.

Zbytnio się na tym nie znam dlatego zdaję się na waszą wiedzę w tym temacie. Czy przy takim sprzęcie (Intel Core i3 3.20 Ghz , 4 GB RAM , GeForce 8600 GT ) opłaca się mieć nowszy system niż XP np. Vista lub wyżej nadmieniona 7 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...