Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

org

Zasilacze

Polecane posty

Co lepsze: Mustang ATX KY-450W czy Tracer 4Life/450 HF. Wiem że oba z czarnej listy. Po prostu muszę na czymś pracować przez tydzień. Mustang nowszy, a na Tracerze spalił się Asus 4850, ale nie wiem z czyjej winy. Pewnie zasilacz zawinił, ponieważ karta ma dosyć pokaźne chłodzenie. Chociaż z drugiej strony Na Mustangu "pierwotny" komputer też się nie uruchamia i nie wiem co nie działa. Wszystko wskazuje na płytę główną, ale u niej dioda się świeci, chyba że to nie przeszkadza do tego by nie działała. Ewentualnie do dyspozycji mam jeszcze najstarszy i-box 350W, który nic nie spalił gdy był używany, ale nie wiem czy poradzi sobie, żeby kompa odpalić chociaż. Płyta Gigabyte GA -M52L-S3P (AM2+), procek nie wiem, ale na boxowym chłodzeniu jest napisane Alpine GT 64, a grafiki też nie znam, ale jakaś malutka. Nie uruchamiałem jeszcze kompa bo nie wiem który "zasilacz" będzie najlepszym wyborem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż... w takim przypadku chyba najlepiej wziąć to, co ma najwięcej W na linii 12V. Szkoda tylko że to będą zapewne wartości czysto teoretyczne.

Tracer i Mustang dość możliwe, że pochodzą od tego samego producenta (Sunpro).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mustangu niby 23A ma być, a na tracerze 17A. Podłączyłem więc mustanga i jak na razie komp się już raz wyłączył podczas instalowania net framework 4.0 i przeglądania internetu. Widzę że nawet muzykę strach puścić na nim będzie nie mówiąc o filmach. Może przełożyć tracera jednak czy nie ma sensu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak źle, i tak niedobrze. Cokolwiek byś nie zrobił to będzie ryzykowne.

--- 21 I 2012 ---

Gratka dla wszystkich, którzy ponad wszystko cenią sobie estetykę wnętrza. Corsair wypuścił specjalne zestawy kabli do części swoich zasilaczy. W owych kablach każdy przewód jest osobno opleciony; dostępne kolory to czarny, czerwony, niebieski i biały.

http://www.legitreviews.com/article/1837/1/

Cóż... $80-$100 to niemało (dobry zasilacz się za to kupi), ale kable oplecione na zlecenie dużo cenowo raczej nie będą odbiegać. Jak komuś bardzo zależy na wyglądzie, to jest to całkiem ciekawa oferta ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj Ci raczej nikt nie odpowie, jak masz pytanie to idź z tym prosto do darmacza ;) Choć z TT mogą być problemy (przynajmniej z XT New) ze względu na kondensatory filtrujące w kablach PCIe.

med_gallery_893_936_223927.jpg

--- 24 I 2012 ---

XFX Pro 1250W @ JonnyGuru

Cóż - abstrahując od zasilacza samego w sobie (wyniki są takie, jakich się można było spodziewać po Seasonicu X: rewelacja), to warto zwrócić uwagę, jak XFX się przyłożył do marketingowych gadek :E

- chwalą się bezpośrednim (bez kabli) podłączeniem panelu modularnego do PCB zasilacza... a w praktyce się okazuje, że większość panelu jest podłączona kablami;

- chwalą się certyfikatem 80Plus Gold... podczas gdy nie ma go na liście na stronie 80plus.org (i to już nie pierwszy raz się coś takiego zdarzyło);

- chwalą się wentylatorem z kulkowym łożyskiem, podczas gdy naprawdę ma on łożysko ślizgowe (które jest... lepsze);

- i najlepsze: chwalą się och ach jaka to jedna linia 12V jest świetna, a zasilacze z wieloma liniami 12V to syf i malaria... co się okazuje? Ten zasilacz wbrew napisom na pudełku ma 4 linie 12V! :laugh:

Tych nieścisłości jest tak dużo i są takiego kalibru, że chyba ktoś umyślnie chciał klientów w błąd wprowadzić...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam od siebie produkt od Cooler Mastera - seria iGreen - w 2007 zakupiłem model 600 Watt (około 370 zł). iGreen 600 Watt

Nie bawiłem się w jakieś super OC, nie miałem sli ani crossfire... Niemniej zasilacz ani razu nie przyczynił się do zawieszenia komputera - ba komputer nie zawiesił się ani razu (pomijam błędy oprogramowania). Wszyscy znamy jakie są objawy destabilizacji pracy komputera (zwłaszcza pod WindowsXP).

Test iGreen 600 Watt

Niestety rozważam przekazanie tego wspaniałego zasilacza Tacie (jego coś świruje, Modecom MC-500) a sobie kupię chyba polecany przez yojo2 NZT.

Kto ma pieniądze i liczy się wysoka sprawność (85%) i stabilność - Cooler Master wart jest uwagi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestabilność systemu, jak również powolna degradacja komponentów (szczególnie kondensatorów). Oczywiście w tym CMie nic takiego nie powinno mieć miejsca (cytując: "If anything is out of the ordinary then we will report it, otherwise just take our word that everything is okay."). Tylko, że skoro wg nich tętnienia nie mają znaczenia o ile są w normie, to po co się bawić w podawanie np. stabilności napięć i innych temu podobnych bzdetów... przecież one też nie powinny mieć znaczenia póki są w normie, prawda? Równie dobrze mogli zamiast pisać obszerny test, po prostu powiedzieć "Everything is okay" i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tętnienie w tym CM chyba w porządku - komputer pracował stabilnie... A samemu można je zmierzyć? Mam miernik...

Test jest z 2006 roku, może wtedy nie zwracano na o uwagi? Może inna metodyka? Nieistotne, zasilał dwie różne konfiguracje i niczym nie martwił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miernikiem raczej nie da rady zmierzyć. A zwracać uwagę to zwracano, bo w teście napisali ze wcześniej podawali pomiary tętnień... ale przestali, bo w ich odczuciu to nie ma sensu póki są w normie. Cóż...

Prawdopodobnie i tak większego problemu z tętnieniami nie było, no ale fajnie by było zobaczyć twarde dane, a nie zwykły napis "wszystko ok".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cacum3:

Problem w tym, że nie bardzo co jest odradzać. MC to wiekowa konstrukcja, rzadko dziś spotykana (uprzedzę ew. pytanie - sprzedawane obecnie w sklepach zasilacze MC Carbon nie mają nic wspólnego ze starą serią).

Osobiście od kilku lat jadę na MC 350W i żadnych wymienionych przez Ciebie problemów nie zauważyłem (konfig w profilu). Miałem lekkie obawy co do tego jak sobie staruszek poradzi z nową kartą graficzną (zmieniłem wczoraj HD4670 na HD 4850 DDR5), ale póki co jest OK. I mam nadzieję, że trochę jeszcze pociągnie.

Wszystko jest kwestią szczęścia. To że jednemu działa wyśmienicie, a drugiemu stwarza problemy nie stanowi przesłanki do polecania/odradzania zasilacza. Ty masz po Modecomie MC niemiłe wspomnienia, ja złego słowa nie mogę o nim powiedzieć (no, może poza nie najwyższą sprawnością, ale ze względu na wiek byłbym skłonny przymknąć na to oko).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MikaelDorren No ale, żeby dwa zasilacze tej serii MC sprawiały problemy? Taki pech? Czy nie najlepsza kontrola jakości w fabryce?

Mam nadzieję, że seria MC-C jest lepsza, niemniej zraziłem się.

Nie zgodzę się

Wszystko jest kwestią szczęścia. To że jednemu działa wyśmienicie, a drugiemu stwarza problemy nie stanowi przesłanki do polecania/odradzania zasilacza.

Jeżeli nikt albo prawie nikt nie pisze złego słowa o OCZ, BeQuiet, CoolerMaster, Tagan itp to znaczy, że produkty tych firm są dobre. A jak ja miałem kłopoty z dwoma takimi samymi (różniły się tylko mocą, seria ta sama) to są przesłanki aby przestrzegać przed takim produktem. Nie możemy przy zakupie zasilacza liczyć na szczęście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cacum3:

No ale, żeby dwa zasilacze tej serii MC sprawiały problemy?

W tym przypadku zacząłbym się zastanawiać czy to one są naprawdę przyczyną problemów. Szczególnie, ze patrząc na podany przez Ciebie konfig miałbym innego podejrzanego na oku (seria 8800 nigdy do specjalnie udanych pod względem stabilności działania nie należała).

Mam nadzieję, że seria MC-C jest lepsza, niemniej zraziłem się.

Raczej nie. Na dobrą sprawę nie wiadomo do końca kto za nią stoi. Testów tych PSU też brak.

W innym temacie zapytałeś o producenta serii MC. W przypadku modeli o mniejszej mocy (300- 400 W) na 100% mogę napisać - Fortron, platforma PNF (użyta również w starej serii Amacrox Warrior). Model 500 W przysparza już trochę problemów - ciężko znaleźć jego brata "bliźniaka" Amacroxa 500 W, o Fortronie PNF o takiej mocy nie wspominając. Ne wiem, czy to rzeczywiście Fortron, czy wzięto słabszą wersję, zbadano, że może wytrzymać więcej i niektóre egzemplarze sprzedano jako 500 W, czy też jest to wymysł marketingu MC (słabsze modele zdobyły uznanie, to damy ten jako kolejny z serii).

PS. O wymienionych przez Ciebie zasilaczach można znaleźć co nieco złego:

OCZ - testy na hardwaresecrets wykazały, że modele MXS mają kłopoty w wysokich temperaturach i potrafią wyłączyć się przy pełnym obciążeniu.

CoolerMaster - konia z rzędem temu, kto znajdzie pozytywny, rzetelnie wykonany test zasilacza CM nie mającego przyrostka Pro w nazwie. Większość z nich nie jest w stanie oddać deklarowanej mocy bez łamania norm ATX.

Be Quiet - fatalny stosunek możliwości do ceny. Pierwsza z brzegu seria Pure Power L7 - oparta na budżetowej platformie Fortron APN w cenie wyższej niż konstrukcje zbudowane na dużo lepszej jakościowo GHN.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BQ nie zawsze tak fatalnie wypada pod względem cena/jakość, choć faktycznie w przypadku L7 jest z tym źle. Inną ciekawostką jest natomiast fakt, że ich topowe konstrukcje (konkretnie mam tu na myśli DarkPower P8) słabo wypadały w testach, a czasem potrafiły nawet... wyjeżdżać z tętnieniami poza normy ATX.

Co do OCZa MXS - ogółem wydaje się, że te zasilacze wyłączają się przez zbyt sztywno ustawiony OCP, tzn. nie ma żadnego zapasu mocy względem wartości na tabliczce.

--- 26 I 2012 ---

Fortron Aurum CM 650W @ KitGuru

Co tu dużo mówić... po Fortronie spodziewałem się nieco więcej :/ Sprawność OK, tętnienia w normie, ale ta stabilność napięć... jest z tym tak słabo, że linia 5V spadła poniżej norm ATX (!). Cisza w sumie też nie powala.

Z ceną na poziomie ~450zł nie za bardzo ma czego szukać na rynku... ogółem Aurumy się jakoś średnio udały Fortronowi. miejmy nadzieję, że Aurumy Xilenser przyniosą jakąś poprawę w tej kwestii. Xilensery to wydawałoby się tylko Aurumy bez wentylatora, ale ponoć cała konstrukcja ma zostać przeprojektowana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...