Skocz do zawartości
org

Pamięci RAM

Polecane posty

Dzień dobry.  Mam pytanie, czy płyta główna może psuć pamięci ram? Wymieniłem jakiś czas temu kości pamięci z 2 x 4gb (dual) na 2 x 8gb. Według instrukcji pamięci są kompatybilne z płytą. Po jakiś 2 tygodniach kość w slocie B wysiadła, tj pojawił się blue screen, komputer miał problemy z uruchamianiem, przestał wykrywać pamięć. Oddałem do reklamacji, po miesiącu otrzymałem nową... i po niecałym tygodniu historia powtórzyła się. Znowu wysiadła pamięć w slocie B. Po prostu pech czy faktycznie płyta może uszkadzać ramy? Dodam, że z poprzednimi kościami nie było najmniejszego problemu. Płyta: Asrock h81m-dg4, pamięci Goodram 8gb ddr3 11cl, 1600Mhz,1,5V.

Edytowano przez centauri
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, niedawno padł mi ram i teraz zastanawiam się, czy warto do kości 2x8GB dołożyć kolejne dwie po 8GB? Będą wykorzystywane do gier w rozdzielczości 4K. Pozostaję przy kościach, które miałem poprzednio, czyli Corsair Dominator Platinum DDR4. Wyczytałem, że profil XMP przy tego typu pamięciach to marnacja sprzętu, to prawda? Podkręcając te pamięci otrzymałbym realne korzyści dla moich potrzeb?

Czy posiadanie takiej ilości ram wyraźnie wpłynie na generowane ciepło oraz zużycie energii? Zakładam, że są to wartości marginalne, ale muszę mieć pewność, czy warto, bo mam wrażenie, że już teraz zestaw z RTX 3080 oraz i9 9900K, wytwarza sporą ilość ciepła, które nawet zimą jest odczuwalne :P

Edytowano przez Benislaw
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...