Skocz do zawartości
org

Pamięci RAM

Polecane posty

I tak wolałbym posiadać te same parametry w obu kościach coby poziom wyrównać, żeby nic mi nie musiało zwalniać. W związku z tym co pisaliście, czy taka pamięć się nada? (jedynie tej marki pamięc o tych samych parametrach jest dostepna u mnie w sklepie)

http://www.hdd.com.p..._cl9_79569.h

Edytowano przez GuyFromVault
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu jego filmiku "Komputer na komponentach PlayStation 4" przestałem traktować poważnie ten kanał.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że pewnie znajdą się osoby, mniej obeznane w temacie, które obejrzą taki filmik, zamówią sobie takiego peceta i będą oczekiwały grania na maksymalnych detalach w gry, które wyjdą na PS4.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie oglądam.

Odlot, myślę nad zamówieniem tego samego, co pali ten Patryk Bednarski w hurtowych ilościach, bo musi być dobre.

http://www.overclock.net/t/946407/amd-motherboards-vrm-info-database

Płyta główna 760GM-P23 nie obsłuży 8-rdzeniowca a nawet 6-rdzeniowca bałbym się w to włożyć. xD

Edytowano przez Wolfur
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak budujesz nowy PC to potrzebujesz RAM czy nie? Potrzebujesz.

Więc swoje i tak sprzedadzą a jako że jest okazja zarobić więcej od każdego modułu/kości, to z niej korzystają.

Kogo zatrzyma +30% do ceny RAMu przed zakupieniem teraz komputera? Wstrzymasz sie z zakupem rok bo 8GB RAMu kosztuje 50zł więcej? To samo bylo z HDD, ile czasu potem cena spadała - chociaż akurat HDD to wzrosło dużo mocniej cenowo...

Im sie to i tak opłaca.

Edytowano przez Wolfur
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to jest niezbędny podzespół, to tym bardziej by wiele zyskali oferując niższe ceny niż konkurencja. Przy tylu producentach kości (Micron, Elpida, Hynix, Toshiba, Samsung, itd.) i modułów zmowa cenowa wydaje mi się nierealna. Co innego w przypadku dysków HDD, gdzie producenci są właściwie trzej (Seagate, WD, Toshiba).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie zmowa producentów. Na cenę DDR3 ma wpływ przede wszystkim jeden fakt:

- DDR4 nadchodzące wielkimi krokami (pomijamy oczywiscie kwestie braku wzrostu wydajnosci realnej dla zwyklych PC, no ale na pewno przygotowuja sie wszyscy do produkcji masowej DDR4, ceny tez z poczatku beda wysokie)

A pożar w fabryce Hynixa to tylko dobry powód by podnieść ceny. Pomyśl: mamy na stanie tysiące kości DDR3. produkcja za chwile (tzn rok-dwa) sie zakonczy. pasowałoby na tej technologii zarobic jak najwiecej poki jest na topie i kazdy jej potrzebuje.

To raczej nie zmowa producentów (chociaz to tez jest mozliwość), tylko jak mówiłem, solidarne podniesienie cen "bo oni też podnoszą". Pretekst by narzucic dodatkowe kilkadziesiat % do ceny które przełoży sie na duże zyski.

W świetle nadchodzacego DDR4, RAM DDR3 już raczej nigdy nie stanieje, co najwyżej utrzyma sie na tym poziomie nawet po premierze DDR4 jeszcze jakis czas. Zobacz ile DDR2 teraz kosztuje... tyle, ze bardziej oplaca sie kupic nowa platforme pod DDR3.

I nie jest tak ze wszyscy podniesli ceny RAMu. Nadal mozna gdzieniegdzie spotkac jakies ludzkie ceny, albo ceny podniesione ledwie 5% w stosunku tego co bylo.

Edytowano przez Wolfur
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś przy premierze DDR3 ceny DDR2 nie skoczyły, więc to raczej kiepski argument ;)

Ja tam pozostaję przy swoim - naprawdę nie sądzę, by korzystnie było dla Microna było sztucznie zawyżać ceny "bo wszyscy tak robią", zamiast je lekko obniżyć i mieć dużo więcej zamówień. Musi być jakiś inny powód.

Zresztą pożar w fabach Hynixa miał dotyczyć głównie kart graficznych, a akurat te chyba nie podrożały jak się nie mylę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...