Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

org

Płyty główne

Polecane posty

Widziałem już tę płytę wcześniej i jednego nie rozumiem. Po co 6 slotów RAMu, skoro proc obsługuje Quad Channel? Przecież to jest bez sensu. Albo się zdowngraduje do Triple, albo nawet Duala. Naprawdę tak im żal miejsca było że musieli dwa sloty wyciąć? :huh:

Plus, widzę że czas 40mm (na oko) "wyjców" na płycie głównej powraca. :P

Cena? Raczej nie mniej niż 1000zł. Przyzwoite płyty pod LGA1366 się zaczynały od 600-700zł, tu taniej nie będzie (a trzeba też doliczyć podatek od nowości).

--- 23 X 2011 ---

No i się nie pomyliłem. Asrock ujawnił cenę Extreme7 - ta płyta może być już Twoja za jedyne ?265. :) Natomiast najtańszy model z chipsetem X79 (nie licząc mATX) - Extreme4 - ma kosztować ?190. No cóż - ja się niższych cen nie spodziewałem.

http://www.hardwareluxx.de/index.php/news/...s-gelistet.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zapytanie o chipsety płyt głównych pod procki Intela które z nich najlepiej nadają do podkręcania (procesora)? są chisety H67 te ponoć sie do tego nie nadają chipsety... P67 i Z68 na nich juz mozna niezle wykręcic proca z tego co zauwazyłem Z68 jest o wiele droższy od P67 warto pakowac sie w Z68 ?? czy lepiej kupić coś z P67 ?? czym sie te chipy między sobą róznia ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,

mam pytanie odnośnie płyty Asrock H61iCAFE, czy po wsadzeniu Intela i3-2100 zintegrowana grafika z procesora będzie śmigała bez problemu? Slyszałem, że niektóre chipsety nie obsługują zintegrowanych układów graficznych w procesorach, więc pytam, żeby się upewnić.

Jeszcze jedno pytanie odnośnie tej płyty, czy będzie obsługiwała Ivy Bridge?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj dobrze że zwróciłeś uwagę, namieszałem. Sam pomyliłem H61 z H67. Nie jestem pewien czy Intel zapowiadał obsługę IB dla H61 (dla H67 na 100%). W każdym razie integra jest.

H61 nie ma SATA3, ma mniej linii PCIe, mniej portów USB od H67.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaką w takim razie kupić płytę głowną, która bedzię obsługiwała Ivy Bridge, miała Sata3 (dysk to CrucialM4 jeśli to ma znaczenie), wyjście HDMI i zintegrowana z procesorem grafika będzie śmigać?

Dodam, że OC mnie nie interesuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się częściowo przyłącze do pytania BladegoPitera. Otóż (mój kolega też kupuje komputer), wszystko ustalone - tyle że mam wątpliwości co do płyty głównej. Otóż poleciłem tańszą MSI 870-C45 - bo Buldozzery w grach to porażka, a AMD zamierza się wycofywać z tamtego segmentu. Był AsRock jakiś - ale jaki to nie pamiętam :D

A S to najprawdopodobniej jakaś okrojona wersja.

Ta S-ka ma jakąś wykastrowaną kartę dźwiękową. I tylko 2 banki pamiątek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...