Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

org

Procesory

Polecane posty

No to mamy wykryty pierwszy błąd w Skylake'ach. Dla przeciętnego użytkownika nic groźnego, ale testowanie procka programem Prime95 na razie bym sobie odpuścił. wink_prosty.gif Błąd objawia się przy testowaniu pierwszości liczby 14942209 i skutkuje zwiechą lub nietypowym zachowaniem się systemu. Intel pracuje z partnerami, by naprawić błąd z pomocą łatki w BIOSie. Mam nadzieję, że przy okazji nie załatają jeszcze jednej rzeczy (podkręcania przez BCLK).

Źródło

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze testy Hitmana za nami. Na razie nie ma za bardzo co patrzeć na karty graficzne, bo sądzę, że nVIDIA musi jeszcze trochę popracować nad sterownikami, żeby było to miarodajne. Miło się natomiast patrzy na to jak nowe API wpływa na wyniki procesorów (klik - pod koniec artykułu). Na AMD FX-8370 jest prawdziwa przepaść między DX11, a DX12 i to zarówno w połączeniu z R9 Fury X, jak i z GTXem 980Ti.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. SŁuchajcie nie wiem czy dobry dział ale spróbuję. Otóż chciałbym zmienić kompa i tak się zastanawiam czy lepiej wziąc np procesor i5 i lepszą grafikę czy i7 i  trochę gorszą grafikę. NIe znam się na tym za bardzo także byłbym wdzięczny za pordy. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeniosłem do bardziej odpowiedniego tematu.

Generalnie nie ma jednoznacznej odpowiedzi na Twoje pytanie przy tak małej liczbie informacji, ale z reguły lepiej się trzymać i5, no chyba, że budżet pozwala na bezproblemowe wciśnięcie i7, lub też masz specjalne wymagania (poza grami).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy czym dodatkowe wątki w i7 niekiedy potrafią przeszkadzać. Niekiedy zdarza się, że aplikacja działająca w tle mocno obciąża ten sam rdzeń, który jest w największym stopniu wykorzystywany przez aplikację, z której obecnie korzystasz. Jeśli nie masz ciężkich rzeczy działających w tle to jest to bez różnicy, ale np. u siebie w niektórych sytuacjach zauważam wzrost wydajności po wyłączeniu HT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorka za za zły dział. Wiecie co??? Tak prawdę mówiąc troszkę bawię się grafiką 3D ale też nie robię jakichś wielkich rzeczy. Po prostu chciałbym również aby komputer nie padł przy prostych i może czasem troszkę cięższych renderingach. Kiedyś słyszałem, ale nie wiem na ile to prawda, że i5-4690 wraz z GeForce GTX 960 (przynajmniej taką) i odpowiednią pamięcią powinien udźwignąć renderingi i gry. Tak jak napisałem nie znam się na tym więc moge tylko wierzyć na słowo. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od konkretnych programów i wtyczek renderujących do nich.

Jeśli aplikacja wykorzystuje jeden wątek (normalna praca w programach typu CAD) to i7 niewiele pomoże. Jeśli wykorzystuje wiele wątków (3DS Max, Maya, CATIA) to i7 oczywiście będzie wydajniejsze. Co do wtyczek (VRay itp.) to zależy, którą technologię lepiej wspierają (OpenCL, czy CUDA), ale zasadniczo raczej zerkałbym w kierunku kart od AMD (R9 380/390) w tym budżecie i rendererów wspierających OpenCL, bo wąska szyna (GTX 950/960) lub udziwniona konfiguracja pamięci (GTX 970) mogą komplikować życie.

To zależy oczywiście od stopnia komplikacji projektu: niezbędnikiem kogoś, kto się bawi w 3D powinien być też dysk SSD + dość szybka pamięć (w sporej ilości).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irenez dzięki za wyjaśnienie ;) W ogóle mam pytanie czy jeśli udałoby mi się np. dobrać jakieś komponenty to mógłbym liczyć na poradę czy wszystko dobre lub co zmienić?? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMD na E3 zrobiło małe demo procesorów Zen - dokładniej zaprezentowali filmik, w którym widać Dooma odpalonego na nowym procesorze. Niestety niewiele to mówi o wydajności tego procesora, ale przynajmniej wiadomo, że AMD ma już coś działającego, więc może doczekamy się jakiejś konkurencji dla Intela w nieco wyższych segmentach rynku.

A tu wspomniany filmik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z próbkami inżynieryjnymi jest ten problem, że miewają poważne błędy. Skylake i bez tego ma kilka błędów, które zostały załatane mikrokodem, ale w tym przypadku nie można na to liczyć. Wydajnościowo powinno być OK, do czasu aż nie trafi się na instrukcję, z którą procesor ma problem, wtedy w przypadku Windowsa oznacza to BSOD, w przypadku innych systemów różnie bywa, ale też raczej nic fajnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.09.2016 o 01:01, Sevard napisał:

U mnie różnica wyszła 10% na korzyść HT.

Pobawiłem się jeszcze z i7-2600K i Win7 i wyniki były dla mnie ciut zaskakujące - 4 wątki przy włączonym HT dały ~248 s, podczas gdy z wyłączonym HT było to ~232 s.
I wszystko pięknie pokrywałoby się z artykułem, gdyby nie to 8 wątków przy włączonym HT i 195 s...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś interesuje ZEN, to 13 grudnia o 22 naszego czasu AMD przygotowuje przedpremierowy pokaz. Info o evencie i zapisy na stream tutaj.

I w międzyczasie pojawiają się pierwsze testy Kaby Lake. Według testu na Tom's Hardware - zapowiadanej rewolucji ponownie nie ma, ale będzie trzeba poczekać na większą ilość testów, by mieć pewność (choć Tom's Hardware jest raczej dosyć rzetelnym źródłem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to bym nie liczył. Raczej albo Radeony albo kompy z prockami z obecnej generacji.

Dodatkowo AMD właśnie potwierdziło, że jutro wychodzi sterownik Crimson ReLive, więc pewnie część tej prezentacji będzie poświęcona nowym sterownikom (z przecieków wynika, że dodają kilka ciekawych funkcji).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie z punktu widzenia graczy, to za dużo nie pokazali. Raz, że gier było nie wiele, a dwa, że porównywali swój procek z ośmiordzeniowym potworkiem od Intela, który w grach sprawuje się tak sobie. Wolałbym porównanie z solidnym czterordzeniowym prockiem z HT. Choć z drugiej strony gdyby tak zrobili, to zaraz zacząłby się płacz, że wzięli czterordzeniowy procek przeciw swojemu ośmiordzeniowemu.

Procek ma za to kilka fajnych rzeczy. Przede wszystkim podoba mi się to, że procek może sam się podkręcać, gdy wykryje, że chłodzenie mu na to pozwala. Jeśli to będzie działać poprawnie i na bazowych zegarach wydajność oraz cena będą w porządku, to może to może to być naprawdę sensowny procek. Poczekajmy na testy i się zobaczy co tam AMD naprawdę zmajstrowało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie niedużo pokazali. Jednak jeśli to co przedstawili będzie prawdą to faktycznie będzie się nad czym zastanawiać. Oczywiście w dużej mierze też będzie zależało od wyceny. Podejrzewam, że cena będzie niższa niż testowany odpowiednik ale również nie jakoś bardzo niższa. Patrząc wstecz czym dysponowało AMD, a czym teraz może, to jest nadzieja iż rynek troszkę się "uzdrowi".

Opcja XFR faktycznie jest ciekawa oraz Neural Net Prediction i Smart Prefetch.

Nie wiem czy dobrze gdzieś wyczytałem ale pierwotnie premiera miała być w styczniu (14.01?) a teraz jest przeniesiona na 14.02? Bo na konferencji nic na ten temat nie powiedzieli jak i ceny. Jeśli faktycznie miałby być to styczeń to już raczej powinno być coś wiadomo na ten temat.

No nic, siedzimy i czekamy a ja trzymam kciuki za zielonych. Chcą nie chcąc wszystkie komputery jakie miałem były na AMD. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...