Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

org

Procesory

Polecane posty

W sumie w tym momencie nie mam za bardzo wyboru. Płyty są tylko z podstawką z370 i wszystkie kosztują 6~9 stów. A zmienić zmienię, bo i3 mi nie wystarczy do gier w fhd w stabilnym 60fps w ultra detalach. A wtedy może znajdzie mi sie więcej kasy, to może nawet sięgnę po i7

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz będzie jazda. Okazało się że Intel wpuścił prawie wszystkie procesory z wadą fabryczną a załatanie luki bezpieczeństwa spowoduje bardzo duży spadek wydajności procesorów. Cała afera wydaje się być znacznie wcześniej znana i przygotowana. Już widzę ceny Intel jak lecą w dół xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://pclab.pl/news76600.html

https://niebezpiecznik.pl/post/powazna-dziura-w-procesorach-intela-albo-kupisz-nowy-albo-zwolnisz-o-30/

Na tę chwilę nie są znane jeszcze dokładne szczegóły (detale są utajnione z wiadomych powodów), spekulacje są różne. Niektórzy twierdzą, że tym problemem mogą być objęte wszystkie procesory Intela startując od Pentium 2 z 1997, a część osób, że od pierwszych Core i7 (2008)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki numer ma uaktualnienie do Windowsa 10 mające przeciwdziałać bugom w procesorach Intela? Chciałbym wiedzieć, czy już mi się zainstalowało.

Moja wersja Windowsa 10 to 1709.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.01.2018 o 15:03, DDragon napisał:

Już widzę ceny Intel jak lecą w dół xD

To źle widzisz. Łatka na Spectre nie ma praktycznie żadnego wpływu na wydajność. Łatka na Meltdown ma wpływ na wydajność tylko w pewnych szczególnych zastosowaniach. Serwery mają przerąbane, ale na wydajność w zastosowaniach domowych to to nie wpłynie.

W każdym bądź razie obydwie dziury to nie jest coś, czym zwykły użytkownik powinien się w tej chwili przejmować. Szczerze mówiąc, to jak patrzę jak te ataki działają, to wątpię, by kiedykolwiek powstało coś, co będzie wycelowane w zwykłego użytkownika i będzie wykorzystywało te dziury.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zwykłego użytkownika - raczej nie, choć jak sam wspomniałeś, z serwerami jest dużo gorzej, a tam Intel czerpie największe zyski. Nie dość, że same "use case" najbardziej pasują do sytuacji typowo serwerowych, to jeszcze sam spadek wydajności również najbardziej pewnie będzie obserwowany właśnie tam. Czyli - z patchem źle, bez niego jeszcze gorzej (lub odwrotnie, jak kto woli). Brzydko mówiąc, Intel ma teraz mocno przesrane.

Sam z ciekawości czekam, czy Intel wystosuje jakieś rekompensaty dla szarych użytkowników (7 Inteli w domu :P), ale nie liczę na to za specjalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intel niczego nie będzie rekompensował szarym użytkownikom, bo i niby na jakiej podstawie? Dziury w oprogramowaniu, sprzęcie itp. się zdarzają i właściwie nie ma oprogramowania, które nie miałoby dziur, po prostu w niektórych przypadkach nie są one znane. Cena dla zwykłych użytkowników też się nie zmieni, bo w ich przypadku te dziury wiele nie zmieniają. Być może Intel obniży ceny procków serwerowych i tyle, ale na rynek dla szaraków to się nie przełoży.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko fakt, że o błędzie zostali poinformowani przed premierą Coffee Lake (według informacji - w czerwcu) a mimo to te procesory wypuścili (zatajając informację o błędzie) wydaje mi się trochę nie w porządku. I tak, zdaję sobie sprawę, że na tym etapie procesory był już praktycznie gotowe, a przeprojektowanie procesora by go zabezpieczyć pewnie oznaczałoby co najmniej roczny poślizg i kupę pieniędzy wyrzuconych w błoto, no ale...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal - w typowych domowych zastosowaniach ta luka i fix na nią nie wpływa na wydajność. Jedyną możliwością wywalczenia czegoś jest pozew zbiorowy i ugoda, ale do tego nie zbierzesz ludzi + w Europie to i tak nie działa. W USA miałbyś szansę, tutaj nie. Zauważ, że wyszło trochę produktów z mniej lub bardziej bolesnymi wadami, o których producent wiedział (choćby słynna afera z GTXem 970 w roli głównej) i w Europie nikt nigdy z tego tytułu rekompensaty nie dostał.

I jak cała ta afera oraz zachowanie Intela mi się nie podoba, tak niestety Intel ma taką pozycję, że to od jego dobrej woli wszystko zależy, a na dobrą wolę Intela to bym raczej nie liczył.

[edit]

Zresztą - tak patrząc na oficjalne stanowisko Intela, to już zaczęli odwracać kota ogonem i próbują wmówić wszystkim, że AMD i ARM mają te same luki (wszystkie trzy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...