Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

org

Procesory

Polecane posty

1 godzinę temu, Equisetum napisał:

Na marginesie, ponoć Coffe Lake nie będą kompatybilne z obecnymi płytami głównymi. Co prawda nie wgłębiałem się w szczegóły bo tylko mi mignęło na jakims zagranicznym portalu, ale wydawało się to potwierdzone. Jak ktoś ogarnie temat to niech da znać o co dokładnie kaman.

Z tego co się orientuję to ta informacja wyszła od ASRocka:

Spoiler

"No, COffee Lake CPU is not compatibilble with 200 series motherboards"

 

asrock.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Equisetum napisał:

Ahhh, ale to dotyczy jak rozumiem procesorów z literką K na końcu. Ciekawe czy np. do Z170 jest możliwość włożenia normalnego niepodkręcanego procesora Coffe Lake, czy zmienią jakąś pierdółkę, żeby tylko trzeba było zmieniać podstawkę.

Myślę, że to dotyczy wszystkich procesorów i nie chodzi tu o pierdółkę po prostu więcej rdzeni potrzebuje więcej energii więc nawet jeśli to ten sam socket to obecne płyty mogą być po prostu za słabe. Chociaż póki co choć prawdopodobne to i tak tylko spekulacje, bo żadnej oficjalnej informacji od samego intela na ten temat nie było jak na razie.

39 minut temu, Kalli napisał:

ile droższe są płyty z nową podstawką?

Dobre pytanie.

Przy okazji na tych obrazkach też jest napisane, że procesory wymagają płyty z serii 300 więc pewnie coś w tym jest:intel.png.15f9a79d099323f7f94bcb10729a390d.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to z tymi Coffee Lake będzie? Wiadomo coś o premierze/dostępności u nas? W necie wyczytałem, że premiera ma być 05.10 ale mówimy tutaj o premierze papierowej, gdzie intel potwierdzi tylko specyfikację i pozwoli na publikowanie testów? Zresztą dzisiaj mamy już 23 i ciągle brak potwierdzenia. Od początku wakacji planuję kupno jednostki, gdzie chciałem wsadzić i7. W lipcu były przecieki, że premiera ma być na przełomie sierpnia/września, więc stwierdziłem, że poczekam. Obecnie zastanawiam się, czy uda mi się złożyć skrzynkę z i7-8700K do świąt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jak wychodziły nowe procesory, to w pierwszych dniach ceny i dostępność (zarówno procków jak i płyt) była kiepska. Trzeba się nastawić, że lepiej się będzie wstrzymać z zakupem przez 2-3 tygodnie. Kwestia po prostu taka, że jak już będzie premiera to będzie wiadomo, czy jest na co w ogóle czekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zastanawiałem się nawet czy nie olać tych nowych procków i złożyć coś ze "starym" i7, a potem za kilka lat ewentualnie coś modernizować. Ale koledzy w "poradach dla kupujących" przekonali mnie, że warto poczekać bo premiera już zaraz będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od budżetu. Intel potwierdził już, że nowe procki nie będą pasować do starych płyt, a w tym roku na rynek wejdą tylko płyty z chipsetem Z370. Na tańsze płyty będzie trzeba poczekać do następnego roku. Innymi słowy tanio na razie nie będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, mamy premierę Coffe Lake i wygląda na to, że Intel pozamiatał (przynajmniej jeśli chodzi o gry). Mój i5 6600k będzie teraz porównywalny z i3... AMD też dostało niezłego strzała, muszą się spieszyć z nową generacją Ryzenów. W sumie nawet przeszła mi przez myśl opcja przesiadki na Coffe Lake póki 6600k jeszcze jest sprzedawalny w godziwych pieniądzach. Z drugiej strony pewnie jeszcze ze 2 lata taki procek spokojnie do FHD wystarczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Equisetum napisał:

AMD też dostało niezłego strzała, muszą się spieszyć z nową generacją Ryzenów.

No tu jest jeszcze kwestia ceny i tego jak Intel rozwiąże problem z obsługą pamięci o wyższej częstotliwości pracy - jeśli tak, jak do tej pory, to AMD nie ma się czego bać. No i dochodzi jeszcze kwestia tego, że Intel sporej ilości osób podpadł tym, że wprowadził nową podstawkę pod starą nazwą, a jednocześnie AMD obiecało, że jeszcze jakieś procki na AM4 się pojawią.

Ja na szczęście jestem w tej dobrej sytuacji, że i7 4770K w jednym oraz i7 6700K w drugim kompie mi wystarczają, więc spokojnie mogę czekać na kolejne generacje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CaseKing ma w sprzedaży wstępnie podkręcone oraz usprawnione i7 8700K. Najciekawszym usprawnieniem są procki z całkiem nowym IHS zrobionym ze srebra i ciekłym metalem zamiast gluta. Niestety niezbyt zachęcająco wyglądają ceny - cena najlepiej przygotowanych sztuk to jedyne 869 EUR, czyli niebezpiecznie zbliżamy się do poziomu i9 7900X. Jestem ciekaw tylko gdzie trafiają sztuki, które nie dają się podkręcić, bo obawiam się, że w gotowych zestawach będziemy mieli procki, których w ogóle nie da się podkręcić, a procki dobrze podkręcające się będą sprzedawane w absurdalnych cenach.

https://videocardz.com/73268/intel-core-i7-8700k-ultra-edition-with-silver-ihs-teased

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.10.2017 o 15:16, Sevard napisał:

Jestem ciekaw tylko gdzie trafiają sztuki, które nie dają się podkręcić, bo obawiam się, że w gotowych zestawach będziemy mieli procki, których w ogóle nie da się podkręcić, a procki dobrze podkręcające się będą sprzedawane w absurdalnych cenach.

Zupełnie nie rozumiem, dlaczego się tego obawiasz :) Oni przecież wiedza komu sprzedają i niepodkręcalne sztuki będą szły do biur i innych banków... może to i podniesie ciśnienie informatykowi w firmie, ale prezesowi czy kadrowej zupełnie to będzie obojętne :D

Wysoko kręcące się slekty zawsze miały chore ceny. Pewność kosztuje jak chcesz się chwalić na FB czy innym forum jaką kozacką sztukę masz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wiesz, że równie dobrze może to trafiać do innych gotowych zestawów - również (lub raczej przede wszystkim) tych "gamingowych". Powiedzmy sobie szczerze - mało które biuro kupuje procek z serii K, bo i nie ma po co.

Jakbym chciał zaszpanować kozackim prockiem, to kupiłbym coś HEDT, bo po kiego mi procek, który osiąga zawrotne prędkości, ale nie ma wystarczająco dużo lini PCIe, żeby ktokolwiek mógł to wykorzystać?

[edit]

Informatykom w firmach to zwisa i powiewa - nikt poważny nie kupuje procków do firm z myślą o OC. W zastosowaniach biurowych i profesjonalnych stabilność jest dużo ważniejsza niż osiągi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i3-8100 oraz i3-8350K kupisz bez problemu, ale trudno je polecić ze względu na drogie płyty główne.

i5-8400 możesz dostać w komputroniku (wysyłka w ciągu 3-7 dni) oraz x-komie (cena podskoczyła do 930 zł).

Jeśli zaś mowa o i5-8600K oraz i7-8700(K), to trzeba będzie chyba kilka tygodni poczekać na dostępność - link (ciekawe kiedy dostawy zawitają do polskich sklepów).

 

Jaki sprzęt masz obecnie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyłem skrótu myślowego. Chodziło mi właśnie o 8600K.

Obecnie 'funkcjonuję' na laptopie HP Pavilion dv6- 6030ew. Od jakiegoś czasu robię rozeznanie w sprzęcie (tu na forum i w benchmarkach), gdyż w najbliższym czasie chciałem złożyć normalnego pieca bo już nie wydalam z tym gratem. W czerwonych nie będę inwestował, gdyż dwa razy na dwa razy się zawiodłem srogo.

Wychodzi na to, że komputer złożę w listopadzie...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kalli napisał:

Użyłem skrótu myślowego. Chodziło mi właśnie o 8600K.

W porządku, napisałeś o ósmej generacji, więc rozpisałem się o wszystkich produktach. ;)

Jeśli przeżywasz wielkie męki, to można obecnie wziąć i3-8100, a za jakiś czas (w przyszłym roku) wymienić go na docelowy procesor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kalli napisał:

No i chyba tak zrobię. W końcu płyta ta sama, a cztery rdzenie nie będą złe :D

 

Zastanów się tylko, czy oby na pewno zmienisz ten procek w najbliższym czasie. Z mojego doświadczenia wynika, że sporo osób kupuje drogą płytę z słabszym prockiem, by wymienić go w przyszłości, ale zanim przyjdzie im chęć na wymianę, to Intel zdąży wydać ze dwie nowe podstawki, więc wszystko kończy się zmianą całej platformy.

Z tego zresztą powodu wolę podejście AMD - na obecną podstawkę będą jeszcze pasować kolejne generacje procków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...