Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

org

Procesory

Polecane posty

Odbiegnę trochę od tematu najnowszych procków..

Przymierzam się do zakupu AMD X4 955 BE i teraz gdzieś wyczytałem że można kupić procesory z różną rewizją C2 oraz C3.. Z czym to się je i co ta rewizja daje..?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Core i7 3960X jest wydajniejszy od Core i7 990X o średnio 10-15%, więc bez rewelacji.

Przymierzam się do zakupu AMD X4 955 BE i teraz gdzieś wyczytałem że można kupić procesory z różną rewizją C2 oraz C3.. Z czym to się je i co ta rewizja daje..?

Teraz to już ciężko dostać rewizję C2, bo zastąpiła ją właśnie C3. A różnica jest taka, że C3 mniej się grzeje i lepiej podkręca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ketro

Ta, niech bierze coś gorszego i straci.

Powracając do tematu nowej podstawki...

Ja tam się na lga 2011 zawiodłem - jeżeli w grach i7 2600k potrafi pokonać o wiele droższego 3960X to coś jest nie tak. Coś ostatnio nie idzie z prockami ani Intelowi ani AMD. No i te zablokowane rdzenie, przecież gdyby Intel zostawił możliwość ich odblokowania, to nikt by nie narzekał że jest wysoki pobór prądu po ich odblokowaniu, a użytkownicy zyskali by możliwość swoistego OC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forums.bit-tech.net/showpost.php?p=...mp;postcount=40

Zanosi się na to, że rewizja B3 FXów przyniesie więcej niż kosmetyczne zmiany; część z nich ma oprócz standardowego przy nowych rewizjach zmniejszenia poboru prądu i wydzielanego ciepła, również wpłynąć pozytywnie na wydajność procesora. Ciekawe co z tego wyjdzie...

A tak na marginesie - Intel oficjalnie ogłosił, że procesory Ivy Bridge-E będą kompatybilne z podstawką LGA2011. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro o Intelu mowa to wstyd nie wspomnieć o AMD:

Wydajność niedawno zapowiedzianego AMD Trinity, następcy Llano - opartego na rdzeniach tych samych co Buldozzery - jego wydajność ma być nawet o 56% większa niż starszych układów opartych na FM1, co zapowiada rewolucję w "komp do 2300zł" ;) Pamiętajmy jednak, że też od udoskonalenia Buldozzerów zależeć będzie początkowy produkt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, to na znaczacą róznicę względem SB się nie zanosi. Ciekawe jeszcze, jak w praktyce wypadną nowe tranzystory.

--- 30 XI 2011 ---

Po prostu brak słów...

http://ftp.in4.pl/news_AMD_rezygnuje_z_pro..._x64_,24049.htm

Abstrahując już od tego co tam AMD powiedziało, to mnie aż skręca jak widzę taki kompletny brak profesjonalizmu... no bo powiedzcie mi jak można z wypowiedzi:

"We will all need to let go of the old 'AMD versus Intel' mind-set, because it won't be about that anymore."
zrobić coś takiego:
Mike Silverman, rzecznik AMD: ?Jesteśmy w punkcje zwrotnym. Musimy zapomnieć o konkurencji z Intelem, ponieważ nie będziemy już dłużej produkować procesorów.
Po prostu dno totalne, całkowite wypaczenie sensu wypowiedzi i jej przeinaczenie :dobani:

I gdyby ktoś jeszcze miał jakieś wątpliwości: NIE, AMD NIE rezygnuje z produkcji procesorów do komputerów domowych (a już tym bardziej procesorów w ogóle).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piledriver (ulepszony Bulldozer) był w planach na Q3/Q4 2012, i chyba sie nic nie zmieniło. Nowa rewizja Buldka jakoś niedługo ma być.

--- 2 XII 2011 ---

No i stało się faktem to, o czym było wiadomo już od dawna... AMD oficjalnie zaprzestaje dostaw WSZYSTKICH procesorów z serii Phenom II i Athlon II. Jedynym wyjątkiem jest model 960T.

http://www.nordichardware.com/news/69-cpu-...processors.html

No cóż - szkoda... Trzeba przyznać, że to były całkiem fajne procki mimo wszystko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz coś z zupełnie innej beczki.

Firma GryfTechnologia skonstruowała pierwszy polski procesor! Jest nim Warszawa. Nie będę się o nim za wiele rozpisywał bo link wyczerpuje temat więcej niż wystarczająco ;)

http://24pr.pl/2011/12/firma-gryftechnolog...olski-procesor/

Co o tym myślicie? jak dla mnie - bomba :) Myślę, że to ma jakiś sens, przynajmniej do urządzeń tanich. Ciekawe w jakim kierunku się to rozwinie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga generacja skończy w automatach do minecrafta (jako przebój, nie crap). Swoją drogą, gdyby cena za 2-rdzeniowy 1.5 ghz, dobre mobo za 200zł i obsługę hd 6770 wynosiła 200-300 zł to na serio bym próbował stworzyć taki automat :D A z samego faktu procka made in PL cieszę się niezwykle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś lubi wykresy, to niech łapie - oficjalne testy wydajności Ivy bridge, i7-3770 w porównaniu do i7-2600.

http://www.purepc.pl/sprzet_pc/procesory/o...vs_core_i7_3770

Na wykresach to się nawet ciekawie prezentuje... z tym że SB-E tez się ciekawie prezentował, a w rzeczywistości aż tak dobrze nie było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...