Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

org

Procesory

Polecane posty

To dobrze. Nie chce Ci się na forum pisać, to chociaż testy rób. :P

Heh, teraz to już nie tylko kwestia braku chęci, ale też braku czasu :wink:

A jak tam SB-E? Wiem, że NDA i w ogóle, ale czy już - że tak powiem - widziałeś te procki w akcji?

Nie widziałem, a o samplach na razie nic nie słyszałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po premierze FXów żywot kończą 3 procesory od AMD. Wg użytkownika memel z forum PCLaba wycofane mają zostać Phenomy X2 555, X4 840 i... X4 955.

Jak dla mnie wycofanie 955 to kolejny strzał w kolano ze strony AMD :( No chyba że szykują obniżki FX-4XXX albo 965 (w to drugie wątpię).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak wycofanie 955 chyba nie będzie taką tragedią. Okazuje się, że w zamian AMD na rynek wprowadza procesor 960T (Zosma), do tej pory dostępny tylko jako OEM. Posiada on taktowanie 3GHz (3,4GHz w trybie Turbo) i przede wszystkim... bazuje na Phenomie II X6. Oznacza to (teoretyczną) możliwość odblokowania 2 kolejnych rdzeni.

Na newegg.com 960T jest już dostępny i jest o $5 droższy od 955. 960T nie jest jednak BE; aczkolwiek jako OEM był dostępny 960T BE, więc może się też pojawi jako BOX?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już napisałem wcześniej, ponoć 955 (do spółki z 840 i 555) jest pierwszy do odstrzału. Nie mam oficjalnych informacji, ale podobno ich produkcja już się zakończyła.

@sebawilk: nie wiem czy nowa rewizja tu dużo zmieni... raczej trzeba czekać na kolejną generację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ostatecznej oceny FXów, wstrzymałbym się do czasu, kiedy programy i sterowniki zostaną zoptymalizowane do pracy z nową architekturą.

A po co się wstrzymywać. To nie soft jest niezoptymalizowany do pracy z teh mighty Zambezi, tylko same procki są niedostosowane do dzisiejszych realiów :P Niech AMD nie myśli, że nagle wszyscy zaczną programować na 8 wątków -.- I nie obiecuje gruszek na wierzbie(cough, Windows 8, cough). Po tej akcji reklamowej i slajdach z 980 X jestem zdecydowanie negatywnie nastawiony do tej firmy, i wszystkiego co mówią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry!

Mam pytanie(nie wiem czy już wystąpiło). Dlaczego wszyscy polecają i5 2500k a nie np i5 2300(mówię tu o segmencie do mniej więcej 900zł)? Rozumiem że ma coś tam odblokowane (jestem zielony) i dzięki temu da się go podkręcić. Ale czy to oznacza że i5 2300 nie da się podkręcać w ogóle? A jeżeli da się to o ile?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i5-2300/2400/2500 bez K da się podkręcić o +5 mnożnikiem + szynę o ok. 4-6MHz (szyna * mnożnik = taktowanie procesora). Czyli, taki i5-2300 w teorii maksymalnie powinien dobić do jakichś 3,5GHz. Porównując to do i5-2500k (który osiąga ~4,5GHz, niektóre egzemplarze nawet 5GHz), i5-2300 wypada bardzo słabo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... czyli jednak lepiej wyjdzie kupując wersje z "k". Ale mam takie wrażenie, że grach chyba się nie odczuje większej różnicy między 3.5ghz a 4.5ghz. Czy będzie jakiś wielki skok w wydajności? Przepraszam za takie pytania ale jestem zacofany w sprzęcie komputerowym :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko ..nowe (juz nie takie nowe heh) procki Intela SB są bez literki "K" czyli nie mają odblokowanego mnoznika ... z literką "K" czyli mnoznik mają odblokowany ... i z literka "S" ??? takie oznaczenie znalazłem w opisie jakiejś płyty głównej (ze obsługuje takie procesory ) co oznacza "S" ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S to są procesory energooszczędne. Standardowo pracują na niższych taktowaniach (a co za tym idzie, potrzebują niższych napięć na stocku). Przykładowo swojego czasu popularny Xeon X3440 to jest i7-860S.

Niestety w procesorach Core i najnowszej generacji procesory z S nie posiadają odblokowanego mnożnika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...