Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

org

Peryferia: myszy, klawiatury, pady, joysticki

Polecane posty

Hej

zauwazylem nie lada gratke dla milosnikow serii Battlefield. pojawila sie najnowsza myszka od Razera dla fanow tej gry. zobaczcie z reszta sami.jak Wam sie podoba i co sadzicie o tym sprzecie a moze ktos juz ja ma:)

Imperator Battlefield 3

swoja droga robi wrazenie: 6400dpi 4G Dual Sensor System. mam nadzieje ze to nie tylko nic nie wnoszace cyfry ale przelozy sie to na jakosc tego sprzetu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To reklama czy chcesz ją kupić? Tak czy tak sprzęt jest kiepski, ponieważ zastosowano w nim kolejny "cudowny" sensor razera o olbrzymiej rozdzielczości co jest bezsensem bo gracz nie wykorzysta nawet 3000DPI więc twoja nadzieja jest błędna to są "tylko nic nie wnoszace cyfry"

Obecny sprzęt razera stoi na bardzo niskim poziome znacznie niższym niż sugeruje to wysoka cena i popularna marka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zakupiłem Razer Arctosa i Imperator. Muszę powiedzieć, że sprzęt się świetnie sprawuje. Do tej pory grałem ze zwyczajną klawą Trusta i nie taką złą myszką A4Tech X740. Gracze nie wykorzystują więcej niż 3000dpi? Jedynymi takimi przypadkami jest moich 2 kolegów: Jeden gra w LoLa i nie potrzebny mu sprzęt gamingowy, a drugi jest w trakcie przyzwyczajania się do nowej myszki, w końcu "Nie w jeden dzień Rzym zbudowano".

Co do Imperatora: Jeszcze trochę zezuje, ale to przez czułość zwiększoną z 3600 do 5600dpi. Jednak kształt, czas reakcji i precyzja w porównaniu do mojego poprzedniego gryzonia od A4Tech jest o wiele lepszy. W dodatku udało mi się sprzedać moją mychę za 6dyszek, mimo stanu używanego i zepsutego kółka :D. Gra się wspaniale!

Razer Arctosa : Tutaj też muszę się przyzwyczajać... do braku oznaczeń na klawiszach. Choć szybkie pisanie idzie mi bardzo dobrze.. a nawet lepiej niż na poprzedniej. O wiele rzadziej zdarza mi się trafić w zły klawisz, co mnie mocno zdziwiło. Właściwie jedynym minusem tej klawy jest jakiś taki brak życia. Mam edycję Black i jest ot właściwie pusty czarny psycho-prostokąt. Gdyby samo logo na podkładce pod ręce było jaśniejsze, już byłoby lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gracze nie wykorzystują więcej niż 3000dpi?

A niby czemu nie? Ja od dawna jadę na 3200 i robi się coraz wolniej. Kiedyś za szczyt uważałem 2000, ale teraz bym nie wyrobił na czymś takim :)

Jeśli już temat jest, to wypowiem się o myszkach: zawsze myślałem, że do grania na poziomie nie jest potrzebna jakaś droższa niż 50 zł. Używałem zwykłych myszek z marketów, jakieś A4Techy itd. Ale zamówiłem sobie wreszcie taką, która okazała się być o klasę lepsza. No i te regulowane czułości, zmiana obciążenia, to to czego mi brakowało ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja napisze o mojej Razer Naga. Mysz to dosc specyficzna, bo pod kciukiem znajduje sie 12 przyciskow odpowiadajacych skillbarowi w grach MMO. W swoim czasie troche gralem w WoWa i po kilku godzinach przyzwyczajania sie, mysz sprawdzala sie calkiem ok w tej grze. Jednak duzo lepiej gra mi sie na niej w multi BF:BC2 i MW2. Oblozylem przyciskii w taki sposob, ze na klawiaturze uzywam tylko WSAD do poruszania sie, a wszystkie inne czynnosci typu przeladowanie broni, rzut granatem, uzycie ekwipunku, cios nozem, kucanie itd. sa pod kciukiem. Jest to duzo wygodniejsze i juz na poczatku takiego sterowania zauwazylem zwiekszenie szybkosci reakcji, ktore pozniej jeszcze sie polepszylo po przyzwyczajeniu sie do niego. Mysz do tanich nie nalezy, ale moim zdaniem komfort grania i sterowania w taki sposob jest naprawde spory. Jedynym minusem sa przyciski 10-12, do ktorych dostep jest malo wygodny, ale akurat trzymam pod nimi te najrzadziej uzywane funkcje lub nie mam ich oblozonych wcale, w zaleznosci od gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z Logitecha G9. Dobra mycha. Teraz jest też wersja odświeżona o sensor z większą rozdzielczością. Wcześniej grałem na takich tanich, taniutkich gryzoniach, których już później nawet się nie kojarzy. Zakup G9 był więc olbrzymim skokiem jakościowym, i teraz nawet nie chcę myśleć o wracaniu do gryzoni za 3 dychy. Dla mnie 3200 dpi to akurat, czasem nawet zmniejszam czułość myszki. No i jest naprawdę solidnie wykonana, mogę mieć cichą nadzieję że posłuży mi dłużej niż poprzednie. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chcialbym powiedzieć coś o Logitechu G700. Ma ona 13 przycisków, z czego 8 jest programowalnych. Pod kciukiem znajdują sie 4 przyciski, kolejne 3 sa koło palca wskazującego. Za kółkiem jest przycisk do zmiany funkcji kółka tzn.

1) do przegladania długich dokoumentów

2) do zwykłego przeglądania

Pod przyciskiem zmiany funkcji kółka znajduje sie przycisk zmiany profilu myszy (mozna go zaprogramować ale dla mnie jest w najwygodniejszym miejscu do zmiany). Myszka ma 5 profili. Z profili mozna korzystać na innych komputerach bez instalowania dodatkowych programów tylko warunkiem jest zaprogramowanie ich. W pudełku znajduje sie:

- myszka

- kabel zasilający myszkę

- nano odbiornik

- kabel przedłużający do nano odbiornika

- akumulator

Dla mnie w pudełku brakuje płytki z programem "Logitech Set Point" który pozwala zaprogramować przyciski. Program pobiera się z oficjalnej strony...

To może teraz trochę minusów:

- brak odważników

- w myszce brakuje miejsca na drugi akumulator przez co myszka dziala bardzo krótko na samej baterii

- cena!!!

Zapomniałem dodać iż myszka pracuje w czułości 200 - 5700 DPI co jest bardzo komfortowe ponieważ w myszce mozna zmienić DPI w pięciu różnych kombinacjach. Kupiłem ją ze względu pracy przewodowej i bezprzewodowej (mam laptopa) gdybym miał zwykły komputer napewno kupił bym myszke o wiele tańszą A4Tech X-748K.

Moją G700 mam już 2 miesiące i programowałem już ją do dwóch gier (Fable 3 i Hunted The Demon's Forge) i jestem z niej bardzo zadowolony :) Jeżeli ktoś ma pieniądze na jej kupno to polecam wybranie G700.

PS: Sorki za błędy ortograficzne jeżeli jakieś się pojawiły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że został stworzony taki temat. Można swobodnie podyskutować o swoim sprzęcie. Tak więc po kolei:

Mysz - Razer Deathadder pierwszej generacji, z sensorem optycznym 1800 DPI 3G. Swego czasu najlepszy sensor (pewnie obecnie Blue Track jest lepszy), super dokładny i bez żadnych negatywnych efektów. Z resztą każdy, kto choć trochę interesuje się tematem, wie o co chodzi. Wszystkie laserowe lipy mogą się schować. Dwa miesiące temu wysłałem mychę do serwisu na gwarancji, bo środkowy przycisk mi fiksował (czasem nie działał w ogóle, czasem klikał dwu-trzy krotnie), jak również zepsuł się lewy przycisk (jeden klik działał jak dwa). Całe dwa miesiące mi ją trzymali, ale w końcu odesłali naprawioną i jestem zadowolony. :happy: Oprócz tego z pół roku temu zmieniałem ślizgacze (na Ice Skatez), bo stare się zużyły.

Podkładka - Icemat Gear 2nd. Podkładka wykonana z hartowanego szkła, polakierowanego od spodu. Super poślizg, bardzo duża i wygodna, jestem bardzo zadowolony. Nie lubię szmacianek :trollface:

Pad - Xbox 360 Wireless Controller for Windows. Bardzo wygodny, bezprzewodowy, super pad.

Klawiatura - Razer Arctosa (czarna). Super klawiatura. Co prawda czarne literki czasem utrudniają życie, ale wygoda i intuicyjne ułożenie klawiszy w pełni to wynagradza.

PS Czemu odnoszę wrażenie, że kilku użytkowników tu piszących zostało "zasponsorowanych" przez producentów sprzętu? :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe u mnie wszyscy narzekają na Razera Arctose, bo się pisać nie da. Ja natomiast piszę na niej o wiele szybciej i robię mniej błędów niż na starej klawie Trusta (już nawet nie pamiętam modelu).

Myszka natomiast to cudeńko. Poczułem moc Imperatora podczas grania w CoDa, gdzie wyciąłem staty o jakich kiedyś tylko marzyłem, lub naprawdę na niezłych noobów musiałem trafić, żeby je wbić. Korzystam z pełnego 5600dpi, maksymalnym przyśpieszeniu i częstotliwości. W połączeniu z podkładką Steelseries mini daje niesamowite efekty. No i w końcu ręce mnie nie bolą od klawy, czy złej podkładki. Podpórki klawiatury na dłonie są wygodne a podkładka pod mysz miła w dotyku :D.

Teraz chyba jedyne co muszę zmienić to słuchawki. Posiadam Sennheiser HD202. Czy gdybym zmienił np. na takie Carcharias lub Megalodon to różnica byłaby na tyle duża, żeby wydawać tą kasę? Oczywiście podałem przykładowe modele od Razera, jestem otwarty na inne sugestie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz chyba jedyne co muszę zmienić to słuchawki. Posiadam Sennheiser HD202. Czy gdybym zmienił np. na takie Carcharias lub Megalodon to różnica byłaby na tyle duża, żeby wydawać tą kasę? Oczywiście podałem przykładowe modele od Razera, jestem otwarty na inne sugestie

Wątpię by była duża różnica, słuchawki gamingowe(szczególnie marki Creative i Razer) mają chorą cenę jak na to co prezentują jakością dźwięku - zarówno tego z słuchawek jak i tego nagrywanego przez mikrofon - Słuchawki typu Koss UR40 dadzą ci lepszą jakość dźwięku oraz lepsze pozycjonowanie i wygodę ze względu na otwartą konstrukcję. Do tego mikrofon Zalman ZM-MIC1 lub Media Tech MT390 Clip.

PS: Od słuchawek jest tu osobny temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko - chodzi o Sidewindera X8, tak polecanego przez fachowców. Prędzej czy później zamierzam się na niego przesiąść z mojego, już dość wysłużonego, Deathaddera. Póki co jeszcze działa, ale dam głowę, że prędzej czy później znowu coś w nim nawali a wtedy już będzie zapewne po gwarancji (do października). Chciałem zatem zapytać osoby, które miały kontakt z obiema myszkami - skoro kształt Deathaddera jest dla mnie prawie idealny (mógłby być ciut większy), to czy Sidewinder mi podpasuje? Słyszałem opinie, że ze względu na dość specyficzny kształt dla wielu osób jest po prostu niewygodny.

Czy lepszym wyborem byłby może Logitech MX518? Tylko ten z kolei jest przewodowy, a mi na bezprzewodowości zależy dość mocno (dosyć mam plączącego się kabla). Może jakieś inne modele bezprzewodowe? Wiem, że Razer Mamba nie wchodzi w grę ze względu na kiepski czujnik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanie bezprzewodowe myszy z kiepskimi sensorami - przepis na sprzęt nienadający się do nieco poważniejszego grania bo fakt do takiego popykania od tak se będzie ok, ale dlaczego brać te dwa modele skoro niewiele drożej jest wyśmienity X748 - najczęściej polecana mysz do 100zł, a zawdzięcza to jednemu z najlepszych sensorów montowanych w myszkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do grania będzie dobra ( jak za tę cene) logitech media keyboard 600? Niby zwykła multimedialna klawa ale podobno wysokiej jakości ogólnie. I pare opini o tym że fajnie się na niej gra czytałem.Bo wole troche bardziej bezstronne opinie bo te z np. ceno są pisane przez ludzi kórzy kupili cos i wszystko troche przechwalaią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ich jakości zależy jak myszka będzie działała np: czy będzie występować akceleracja wsteczna(szybki ruch myszą - powolny ruch sensora), poziom interpolacji(Cyfrowe zwiększanie czułości myszy na ruch) w biurze to nie będzie miało znaczenia, ale w graniu już tak.

Dlaczego potrzebujesz bezprzewodowego gryzonia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...