Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Abuk96

Rozwiązany: Modelowanie 3D

Polecane posty

Witam, jako że działu odnośnie grafiki wydaje mi się że programowanie będzie najbliższe modelowaniu 3D. Przechodząc do rzeczy: szukam darmowego programu dla początkujących z 3D (z grafiką mam do czynienia 2 lata) który jest przystępny dla mojej osoby ;). Próbuję obecnie z google sketch up'em, myślałem o 3ds max'ie ale sam interfejs mnie odstrasza nawałnicą suwaków i innych opcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz czegoś CAŁKOWICIE darmowego, to nic lepszego od Blendera nie znajdziesz (przynajmniej nie jako programu "do wszystkiego" - modelowania, animacji, UVW mappingu itp.).

Jeśli interesują cię też darmowe, ograniczone wersje komercyjnego softu, to lista się rozszerza - mamy do wyboru choćby Maya Personal Learning Edition (Autodesk chyba dał sobie z nią spokój, ale nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem ostatniej wersji) lub Softimage Mod Tool.

Ja bym ściągnął wszystko, parę darmowych wideotutoriali i sam wybrał, na czym mi się najwygodniej pracuje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem o 3ds max'ie ale sam interfejs mnie odstrasza nawałnicą suwaków i innych opcji
3dMax jest ogromny, ma nieprawdopodobnie dużo narzędzi. Stąd te wszystkie suwaki, inaczej się tego nie upchnie na ekranie ;)

Dla mnie interfejs Blendera jest znacznie mniej intuicyjny od 3dMaxa. Po dłuższym użytkowaniu mogę jednak spokojnie stwierdzić, że Blender jest znacznie wygodniejszy.

3dMax to oprogramowanie komercyjne, warto go poznać z przyczyn zawodowych. Warto poszukać jakieś licencji szkoleniwej bądź osobistej.

Z alternatyw przychodzi mi jeszcze do głowy TrueSpace. Ten był swego czasu darmowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem o 3ds max'ie ale sam interfejs mnie odstrasza nawałnicą suwaków i innych opcji
Warto poszukać jakieś licencji szkoleniwej bądź osobistej.
W PL zostaje tylko opcja dla studentów. Studenci, po spełnieniu odpowiednich warunków, mogą kupić fulla za 25% ceny.

Dawno temu była dostępna Maya w wersji PLE - teraz nie jest. Widocznie Autodesk zrobił się chciwy i liczy na to, że po demie, ludzie będą mieli w kieszeni 15k na licencję komercyjną - nawet, jeśli ktoś chciałby tworzyć niekomercyjnie. A fuj. Blender rulez.

http://www.max3d.pl/tutorial.php?id=93 - na początek całiem fajne. Opanowanie skrótów klawiaturowych to raczej podstawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...