Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ghost

Pełne wersje gier załączanych do CD-Action 09/2011

Polecane posty

Kto mi powie jak zmienić rozdziałkę w SC multiplayer?

W single player nie ma mojej rozdziałki (1440 x 900) więc gram na 1024~~, a multi mi sie automatycznie odpala w 640 x 480 o_O

Może to pomoże:

Single Player Resolution Fix (for resolutions over 1280x900)

This needs to be done after you've changed all necessary graphics settings.

Step 1) In the same "/System" folder find and open "splintercell4.ini".

Step 2) Scroll down to the [WinDrv.WindowsClient] section and change "FullscreenViewportX=x" "FullscreenViewportY=y" as required (x and y being your native resolution figures, e.g X=1920/Y=1080)

Multiplayer Resolution Patch (For resolutions over 1600x1200)

Step 1) Navigate to "<Drive>:\Program Files <x86>\Ubisoft\Splinter Cell Double Agent\SCDA-Online\System"

Step 2) Find and open "Default.ini"

Step 3) Scroll down to section "[WinDrv.WindowsClient]" and change "FullscreenViewportX=x" "FullscreenViewportY=y" as required (x and y being your native resolution figures, e.g X=1920/Y=1080, same as the Single player fix above).

Optional: Step 4) Changed "MenuViewportX=x"/"MenuViewportY=y" in the same way as above.

Optional: Step 3) Right click on "splintercell4.ini" and open properties.

Optional: Step 4) Check the "Read only" box and click apply. This prevents the resolution from reverting, but also prevents you from changing any settings - use it or lose it basically.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej opinii numer jest dobry 2 recenzje hitów to trochę mało no ale to nie wina cda zawiodłem, się jedynie na zapowiedzi Gow 3(pre-order EK zamówiony) a to dlatego, że nie dowiedziałem się niczego nowego.

Jeśli chodzi o pełne wersje to są niezłe Sc co prawda już kiedyś przeszedłem, ale pomyślałem że warto go sobie odświeżyć, bo akurat przechodzę Conviction. King Konga również zainstaluje bo jeszcze mam w pamięci(i na półce) demo tej gry które wywarło na mnie duże wrażenie, polecam również instalację Rajdu Polski, może nie jest to poziom dirta ale pograć można, całkiem nieźle, się jeździ tylko szkoda że mało aut i teamów no, ale jest Skoda :smile: (bardzo lubię tę markę serio!!).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu posty na temat tego, jak to komuś coś nie chodzi. 10 - 20 narzekających osób na kilkadziesiąt tysięcy sprzedanych egzemplarzy CD-Action. Czy nie przyszło wam do głowy, że może być coś nie tak z waszymi komputerami? Że możecie mieć za przeproszeniem zasyfiony komputer jakimiś wirusami i spyware'ami, które zamulają maszynę, przez co mogą być jakieś konflikty z plikiem wykonywalnym gry i pozycja może po prostu nie ruszyć? Że możecie mieć - ogólnie mówiąc za słabą konfigurację sprzętową. Powodów może być naprawdę wiele, a to że jest to właśnie wina płytek i ZWŁASZCZA (!) CD-Action, to bez kitu, ale brałbym pod uwagę na samym końcu i jako ostateczność.

Ja nie wiem, ale czasopismo kupuję od bodajże 1999 roku i nie pamiętam, żebym miał jakieś problemy z uruchamianiem pełniaków, czy innego "stuff'u" z dołączonych płyt.

Pamiętam, jak kilka miesięcy temu, ile tu było żali wylanych, że niby King's Bounty: The Legend nie chodzi. Myślę sobie: "Taka gierka i nie nie można jej uruchomić? O nie! Zaraz sam sprawdzę..." I co? Poszła bez zająknięcia za pierwszym razem. Czasami jest tak, że może brakować jakiegoś pliczku, biblioteki dll, bądź po prostu może to być wina niezaktualizowanego DirectX. I to wystarczy, a gra może, ale nie musi poinformować użytkownika, czego tam dokładnie jej brakuje. I wtedy rozpoczyna się wylewanie żali na redakcję (żeby nie powiedzieć pomyj). O czytaniu dołączonej dokumentacji, w której napewno znajdują się wskazówki co do wrażliwych konfiguracji sprzętowych, to już nawet nie wspominam...

A teraz wyobraźcie sobie, gdyby - teoretycznie - naprawdę płytki były "skopane", to co by się działo na tym forum? Gdyby kilkanaście tysięcy ludzi, którzy dokonali zakupu zaczęło tu narzekać, że dostali bubel? Przecież tu byłby istny Armageddon, który w skrajnych przypadkach mógłby się nawet skończyć DDoS'em z powodu natłoku odsłon. Na szczęście nic takiego się nie dzieje, bo zadowoleni ludzie, którym wszystko działa po prostu "siedzą cicho", a tylko promilowi czytelników, którym pełne wersje się nie uruchamiają... Resztę dopowiedzcie sobie sami...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapoznaj się z zasadami cytowania - Pzkw

Jakoś inne gry mi dzialają. Ostatnio np. w Mafię 2 grałem. To jest wina Ubi, które nic nie zrobiło w sprawie SC:DA. Wiele osob ma te problemy pod Win 7 wystarczy sobie w googalch poszukać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak cieszyłem się ze Splinter Cell'a i King Konga,a teraz diametralnie zmieniam zdanie na ich temat. Kong,jak już pisałem,zatrzymuje się w trakcie instalacji,w Cell'u zaś nie mogę ustawić mojej rozdziałki(1980x1080,za to Ubisoftowi należy się cios baseballem w łeb,nie winię za to w żadnym przypadku CDA). Grzebałem w plikach gry,tak jak radził matlam,jednak teraz w czasie gry obraz wcale się nie wyświetla.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część płyt z rzutu do tego numeru (jeśli nie wszystkie) jest po prostu skopana i nie uwierzę w jakieś bajki o "przestarzałych napędach CD/DVD". Napęd mam nowiutki. U mnie instalacja Splinter Cell się zamuliła strasznie, ale w końcu zakończyła się sukcesem. King Kong nie chciał się zainstalować (3 próby), zamulało mniej więcej w połowie i w końcu installer dawał za wygraną, i pokazywał brak pliku. Skopiowałem folder z instalką na dysk (napęd walczył z płytą ponad godzinę, przy czym wydawał dźwięki jakich w życiu nie słyszałem) i po tym ładnie zainstalował się z dysku, nie było błędów z brakującym plikiem.

Albo poszły oszczędności na płytach, albo w tłoczni mają jakiś problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się czuję trochę oszukany SC, który wg. redakcji ponoć bez problemu smiga na siódemce. Pierwszy raz mi się takie coś zdarzyło. Grałem na moim kompie i w nowe i stare gry (np. CoD 2 - ktory nie byl przeciez pisany pod Vistę i 7) i wszystko chodziło. Z Double Agnetem dwoim się i troiłem i nic nie pomaga. Raz się wywala na ekranie ladowania innym razem po załadowaniu pokazuje menu pauzy i po naciśnięciu ESC tez error

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się czuję trochę oszukany SC, który wg. redakcji ponoć bez problemu smiga na siódemce. Pierwszy raz mi się takie coś zdarzyło. Grałem na moim kompie i w nowe i stare gry (np. CoD 2 - ktory nie byl przeciez pisany pod Vistę i 7) i wszystko chodziło. Z Double Agnetem dwoim się i troiłem i nic nie pomaga. Raz się wywala na ekranie ladowania innym razem po załadowaniu pokazuje menu pauzy i po naciśnięciu ESC tez error

Spróbuj zainstalować jakieś stare sterowniki do Twojej karty graficznej. Jest o czymś takim info na ostatnich stronach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że te gry u zdecydowanej większości osób chodzą bez problemów. Gdyby "nie chodziły u większości" to byłbym już zasypany mailami i listami reklamacyjnymi. A tak nie jest i nigdy nie było. Raz reklamacji jest mniej, raz więcej, ale zwykle problem dotyczy kilku, a w bardzo rzadkich wypadkach kilkunastu osób.
- cytat Ghosta dot. reklamacji płyt...

Zakładam, że teraz przyjdzie kilka listów więcej do redakcji. Owszem to wina Ubi, ale niedopatrzenie ze strony redakcji... Pierwszy raz zdarzyło mi się, że gra nie chodzi przez system?! A redaktorzy siedzą cicho... Cóż, w każdym razie dziękuję za dodatkowe strony i te zabawne komiksy :laugh: - to był ratunek, ale SC:DA - jestem zawiedziony... Na szczęście King Kong działa...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że teraz przyjdzie kilka listów więcej do redakcji. Owszem to wina Ubi, ale niedopatrzenie ze strony redakcji... Pierwszy raz zdarzyło mi się, że gra nie chodzi przez system?! A redaktorzy siedzą cicho... Cóż, w każdym razie dziękuję za dodatkowe strony i te zabawne komiksy :laugh: - to był ratunek, ale SC:DA - jestem zawiedziony... Na szczęście King Kong działa...

Niedziałający Splinter Cell to nie wina systemu. Już zdążyłem sprawdzić na Windows 7 (64-bit) i na Viście. XP nie mam, ale na tym problemów się nie spodziewam. ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm,jeżeli kilka osób(wtym ja) ma ten sam błąd dotyczący instalacji King Konga,to raczej nie może to być wina tego,że każdy ma niewłaściwy sprzęt lub przestarzały czytnik CD/DVD... Jakoś taki Mass Effect 2,czy Assassin's Creed Brotherhood instalowały się bezproblemowo,a gierka z 2005 roku nie działa,to chyba jednak z płytą jest coś nie halo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z drugiej strony - to chyba pierwsza taka wpadka w historii CD-A. No, była jeszcze afera z DarkStar One (pamiętacie? po którejś tam misji KAŻDEMU się psuło), ale redakcja to naprawiła. Poczekajmy, aż Ghost wejdzie, może coś poradzi.

BTW: SC:DA też nie działa. I też w połowie jest błąd. Kurde... wracam do Thiefa :P

Później spróbuję zainstalować gry na laptopie, może tam pójdzie. Napiszę, jakby coś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Zapoznaj się z zasadami cytowania - Pzkw

Nie mogłem się powstrzymać aby nie odpisać na tego posta...

Kolejna osoba "mi wszystko działa" zaczyna się wymądrzać i dawać cenne wskazówki oraz rady...

Na wstępnie napisze że Double Agenta mam już pół roku - gra oryginalna.

Po pierwsze piszesz że ludzie którym nie działa Double Agent mogą mieć "zasyfiony" komputer. Otóż jestem z wykształcenia informatykiem i potrafię zadbać o swój system. Co tydzień skanuję system antywirusem, anty-spyware oraz innym programem do znajdowania zagrożeń na komputerze. Dodam że antywirus ciągle monitoruje system na bieżąco. Żebyś się nie przyczepił - skanowałem system przed instalacją Double Agenta i nic nie wykrył więc odrzucam założenie że mój system jest "zasyfiony"

Następnie piszesz o "słabej konfiguracji komputera". Otóż na moim kompie rusza Splinter Cell Conviction (kolejna część serii Splinter Cell) oraz nowsze gry więc siłą rzeczy nie mogę mieć "za słabej konfiguracji". Na dodatek instalowałem Double Agent na komputerze kolegi który ma Windows XP ( ja mam Windows 7 HP ) i u Niego Double Agent odziwo się odpala. Gra mu muli bo kolega ma słabą konfiguracje kompa na tę grę, ale sam fakt że DA ruszył na Windows XP świadczy o tym iż gra ma problemu z Windows 7.

Pisałem także do pomocy Ubisoft. Odpowiedzi jakie otrzymywałem to : "Proszę uruchomić grę w trybie zgodności z Windows XP, proszę wykonać czyste bootowanie, proszę przeskanować system bla bla bla" Rady te zastosowałem już przed wysłaniem zapytania do UBI więc one nic nie dały. Przeszukałem mnóstwo stron internetowych gdzie ludzie mają ten sam problem - niestety rozwiązania nie ma ...

Opiszę teraz problem który mam (i myślę że wiele osób którym gra nie działa) z Double Agentem. Otóż jak wiemy system windows 7 ma "wbudowany" DirectX 11. Gra Splinter Cell Double Agent wymaga go w wersji 9.0. Nawet po instalacji owego DirextX-a problem występuje ponieważ wydaje mi się że program który uruchamia się po instalacji Double Agenta ( ten który sprawdza nasz sprzęt ) pokazuję że mam zainstalowany DirectX11 (czyli pokazuje najnowsza wersja) natomiast nie uwzględnia DirectX-a 9 którego zainstalowałem. Powiem że nie wiem jak poradzić sobie z tym problemem. Przy pozycji DirextX mam czerwony krzyżyk, potem program informuje mnie że mogę mieć problemy z poprawnym działaniem gry. I tyle. Nie wiem jak to rozwiązać.

Ktoś wyżej też napisał coś w stylu "zainstaluj starsze sterowniki" Przecież to... mija się z celem. Po co mam instalować starsze sterowniki? Chyba musiałbym zainstalować sterowniki z przed 1,5 roku ? może starsze ? Co w takim przypadku z nowszymi grami? Pomysł raczej chybiony.

Wcześniej parę osób pisało że gra im działa Na Windowsie 7 64-bit, ja mam 32 bity i pograć nie mogę. Gra wysypuję się w momencie gdy ma się uruchomić po skończeniu ładowania z błędem SplinterCell4.exe przestał działać.

Dodam także że ja nie mam żalu czy czegoś w tym stylu do redakcji o to że ta gra nie działa. Raz że wiedziałem że tak będzie ( mam już Double Agenta) a dwa nie wszystkim nie działa więc z mojej strony jest OK.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Archer20

Miałem identyczny problem, w moim przypadku pomogło zainstalowanie starych (bardzo!) sterowników. Ale po co męczyć się dla jednej gry, skoro reszta gier na tych sterownikach działa bardzo słabo? A że akurat przechodzę Mass Effecta to juz wolę grać w niego... Może kiedyś specjalnie zainstaluję te stare sterowniki żeby móc pograć w Double Agenta.

Mogli chociaż napisać że będą pułapki...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...