Skocz do zawartości

Modernizacja kompa z 1999r


Sroczka

Polecane posty

Witam no niestety na tym komputerze nie poczatuje nie popisze w wordzie na skype nie pogadamy ani a nic nowego (gry 2005-2010) nie pogram

-procek 1.00 GHz

-ram 768mb (3x 256 mb sdr)

-k.graficzna 8mb jakaś

-dyski 2x 40 gb ata

-zasilacz jakiś 250 w chyba

Mój znajomy chce sprzedać mi za 50 zł to chyba okazja ;

-AMD Athlon 64 3200+

-2x KINGSTON PC400 512MB HYPERX CL2

-GA-K8N-SLI

-Powercolor Radeon X800GTO 256MB DDR

-DVD na ata

-Brak dysku

-Brak monitora

-ModeCom MC-400 ATX 2.0

Na monitor mam kolo 300-350zł( mogę poczekać i coś kupić za 400 około ) Obecnie mam 15 calowy jakiś stary z 1999 roku

A na modernizacje mały koszt a by dało się coś z tego kompa zrobić myślę ze 100-400zł wystarczy jak sadzicie.Nie zamierzam dużo kasy wydalać bo i tak będę mógł w więcej gier pograć itp nisz na kompie z 1999r

Doradźcie mi coś nie stać mnie niestety na komputer bo by wystarczyło 3000zł na dobry z monitem itp ale niestety mam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak weżnę ten zestaw bo za 50 zł nic nie kupie wiec proszę o rady w sprawie modernizacji tego zestawu i tak on będzie o 2-3 razy lepszy nisz mój stary komputer będzie można w koncu pograć w lepsze gry

-AMD Athlon 64 3200+

-2x KINGSTON PC400 512MB HYPERX CL2

-GA-K8N-SLI

-Powercolor Radeon X800GTO 256MB DDR

-DVD na ata

-Brak dysku

-Brak monitora

-ModeCom MC-400 ATX 2.0

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że do tego komputera kolegi wystarczyłoby wrzucić jakąś wydajniejszą kartę graficzną, pokroju powiedzmy geforca 7600-7800GT lub może nawet 8600gt jeśli udałoby się znaleźć na allegro w miarę tanio + 1gb ramu i masz komputerek na co najmniej cod`a 4. Wiem, że zasilacz to złom, ale do takiej konfiguracji chyba nie jest nic lepszego potrzebne, ale to moje zdanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że zasilacz to złom

Masz na myśli tego MC? Jeśli tak, to jesteś w błędzie.

@Sroczka:

W zestawie kolegi, poza samą kartą, przydałoby się zmienić z czasem platformę (jednordzeniowy procesor to zdecydowanie za mało). Stopniowo dałoby się zrobić z tego całkiem niezłego kompa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy wymienić mu kartę graficzną, a następnie procesor, płytę główną i pamięć (w tej lub odwrotnej kolejności). Kosztowałoby to więcej niż 400 zł (razem ok. 900), ale dałoby się wówczas uruchomić na nim nowsze gry (młodsze niż z roku 2006).

Dla przykładu:

1):

Płyta główna MSI 870-C45 (AM3 AMD870 4DDR3 8CH/GLAN ATX) BOX 215,00 zł

Procesor AMD Athlon II X3 450 3.2GHz (ADX450WFGMBOX) BOX 258,00 zł

Pamięć Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/4G) 73,00 zł

Razem - 546,00 zł (morele.net)

Trzyrdzenowy procesor, dobra płyta główna i 4 GB pamięci. Płyta ma tylko jedno wejście IDE zatem musiałbyś zrezygnować albo z napędu optycznego, albo z jednego dysku.

2)

Karta graficzna Sapphire Radeon HD 6750 512MB 11186-06-20G 320,00 zł

Całkiem niezła karta graficzna.

Koszt modernizacji to obecnie 866 zł (z czasem przydałoby się dołożyć ok. 200 na większy dysk twardy). Skutek - będziesz miał kompa, na którym zagrasz w najnowsze gry.

O zasilacz bym się za bardzo nie martwił. Modecom MC to konstrukcja FSP (model Fortron PNF). Jest ona stara, ale jeśli zasilacz jest sprawny, to pomijając jego wady (starsza konstrukcja oznacza m.in. niższą sprawność, na poziomie ok. 70%), z ulepszonym zestawem spokojnie sobie poradzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zasilacza, to przepraszam, że wprowadziłem w błąd, ale kiedy widzę nazwę Modecom, to od razu mi się włącza "kontrolka", że to coś złego, bo zawsze miałem problemy z zasilaczami od tego producenta. A co do komputera, to jakbyś nie chciał wymieniać całej platformy, to są procesory dwurdzeniowe na twoją płytę główną, np.: Athlon 64 x2 4200, ale z tego co patrzyłem to osiągają chore ceny na allegro (ok. 200zł, czyli prawie tyle, co za nowego atlona II x3), według mnie za bardzo się nie opłaca, ale to już decyzja autora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt 900zł to niestety duży wydatek jak dla mnie. zaproponujcie mi tak, żeby 200-400zł z nowym dyskiem za modernizacje. I jaki monitor? bo nic o monitorze nie słyszę. na monitor mam 400zł max i na modernizacje tez max 400zł, wi doradźcie.

Popracuj nad pisownią postów. - MD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych 900 zł nie musiałbyś wydawać od razu, lecz stopniowo.

Modernizację za 400 zł widziałbym tak:

Ok. 200 zł - na dysk twardy (klik), drugie 200 zł - na kartę graficzną (np. taką).

Potem, w razie przypływu gotówki można by pomyśleć o zmianie platformy.

Swoją drogą za 800 zł wolałbym się przemęczyć trochę ze starym monitorem oraz dyskiem twardym, a wziąć zestaw AM3 z zalinkowaną wyżej kartą GF 9800GT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy ze będę miał takie podzespoły;-Da się coś nowego pograć czy trzeba nowa k graficzna i będzie ok czy procesor da rade i wogule.

-AMD Athlon 64 3200+

-@GB ramu

-GA-K8N-SLI

-GeForce 8600GT Sonic+ / 128bit / 256MB / GDDR3

-DVD na ata

-1TB dysk

-ModeCom MC-400 ATX 2.0

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...