Jump to content

Recommended Posts

Valve przysyłało na maila chyba Dota 2 Hardware Survey, albo coś w tym stylu. Wypełniałeś i czekałeś, jeśli miałeś szczęście to miałeś Dote :3. Przynajmniej ja to tak pamiętam, ale to było dawno temu, więc mogłem coś pomieszać.

Poczytałem sobie w tym temacie i się dziwie jakie pierdoły niektórzy wypisują.

Samo porównywanie ilości map nie ma sensu, czemu? Czego by Riot nie wydał i tak wszyscy grają na SR :/ , moim zdaniem mapka doty jest ciut lepsza, znacznie większa, posiadająca random spawn creepów w lesie, creepki posiadają własne skille i pasywy, wycinka drzew wprowadza wiele opcji taktycznych.

Odpowiedź na pytanie jak zdobyć klucz? "wejdź na http://www.playdota.com/forums/549077/play...-beta-key-draw/ "... jest banalna czy nikt z was nie przeczytał regulaminu i nie zauważył punktu, w wolnym tłumaczeniu "loteria przeznaczona dla osób posiadających aktywne konta z przed okresu rozpoczęcia owej loterii "

O bohaterach nie będę się rozpisywał samo combo life stealera i spirit breakera (live taxi) stanowi coś czego w LoL'u nie uświadczycie.

Co jest najważniejsze nie można porównywać obydwu gier, LOL i DOTA są różnymi produkcjami, DOTA może przyciągnąć osoby którym LOL już się przejadł, nie ukrywam jestem jedną tych osób, mam ponad 1700 meczy i od dłuższego czasu czułem znużenie, DOTA jest miłą odmianą od LoL'a, jest trudniejsza dla początkujących wymaga wgłębienia się w mechanikę i poświęcenia czasu by uzyskać wymierne efekty. To było by na tyle , mam nadzieje że nikogo nie uraziłem swoją wypowiedzią. Jeśli ktoś chciałby pograć wspólnie z chęcią przyjmę zaproszenie, piszcie na PM

Edited by DARKWOLF_PL

Obejrzałem sobie let's playa z Doty 2 i muszę powiedzieć, że bardzo mi się spodobała. Mam ponad roczny staż gry w LoLa i ten klimat panujący w Docie byłby miłą odmianą. Na temat gameplayu nie mam jak się wypowiedzieć, grafika super (Szczególnie skille rozwalające pół mapy).

No nic, wypełniłem swoją ankietę i pozostaje mi czekać :rolleyes:

Mam pytanie - czy ktoś miły mógłby mi podać możliwości zdobycia beta keya? Wiem tylko o losowaniu na playdota.com, ale chyba jest tego więcej.

Mam pytanie - czy ktoś miły mógłby mi podać możliwości zdobycia beta keya? Wiem tylko o losowaniu na playdota.com, ale chyba jest tego więcej.

Jak pisałem wyżej playdota.com odpada, chyba że miałeś tam konto przed rozpoczęciem loterii, drugą opcją jest loteria valve, odpal ten link steam://takesurvey/1/ w przeglądarce przy odpalonym steamie, w tym przypadku najwcześniej keya dostaniesz za półtora miesiąca. Valve pzestał rozsyłać dodatkowe zaproszenia w związku z tym że ludzie sprzedawali je na ebayu.

Edited by DARKWOLF_PL

Chyba że masz mega luck, niestety miejsca nas serwach są obecnie ograniczone, zapka są rozsyłane rzadko, napór chetnych jest teraz przeogromny, zauważyłem że decydujący jest termin zapisu więc nie ma wyjścia trzeba czekać, ja swoje odczekałem ponad 2 miechy i gram.

Edited by Bethezer

@B3rt, zastanawia mnie, że stawiasz na swoją logikę klienta zamiast poczytać i dowiedzieć się wszystkiego. Póki co, Valve stawia serwery na całym świecie dla Doty 2, wprowadzenie takiej gry teraz przeciążyłoby serwery. Do tego ciągle są dodawani bohaterowie, i wiesz mi, przez ostatnie pół roku zmieniło się naprawdę sporo w interfersie i dodali kilkanaście rzeczy co do grafiki. No i nawet nie liczę miliona małych bugów, naprawiania balansu i poprawiania stabilności gry. Valve nie wydaje bylejakiej gry, wszystko ma być idealnie i gra będzie wydana "when its done", do tego w "Czasie Valve" ;p

Jak na razie gram jedną jedyną postacią, Drow Ranger, zżyłem się z nią i uwielbiam ją ;3 Wszelkie próby grania kimkolwiek innym były tragiczne, po prostu nie umiałem grać nimi. Kiedyś spróbuję innych postaci na treningach, a nie zwykłych grach, może znajdę sobie inną postać.

Przeraża mnie wybór postaci, grałem ledwo jedną postacią, a zostało mi naprawdę wiele innych... A każda jest inna, gra się różni, taktyka i dobór itemów. Ah, tyle możliwości!

Edited by Xanoxis

Odpowiedź na pytanie jak zdobyć klucz? "wejdź na http://www.playdota.com/forums/549077/play...-beta-key-draw/ "... jest banalna czy nikt z was nie przeczytał regulaminu i nie zauważył punktu, w wolnym tłumaczeniu "loteria przeznaczona dla osób posiadających aktywne konta z przed okresu rozpoczęcia owej loterii "

Akurat nie wiem czemu, ale w moim przypadku, mimo że założyłem konto po rozpoczęciu konkursu to dostałem klucz z któregoś z rzędu losowania. Nie wiem czy im coś się zepsuło w systemie losowania, czy zmienili zasady nic o tym nie pisząc. Aczkolwiek jak ktoś potrzebuje klucza, to radzę się tam zarejestrować i liczyć na szczęście, bo jak widać jest to możliwe.

All accounts created before 02/12/2012 are now eligible for the draw.

Czyli jednak idzie zdobyć klucz dla kont stworzonych przed 12 lutym. Szkoda ;/

Czasami mnie zastanawia, że ludzie nie czytają ani blogu twórców, ani wiadomości pod grą "Dota 2" na Steamie. To nie jest takie trudne.

Może i nie czytają, ale nie zmienia to faktu, że skoro jest to beta to po jakiego wała odpalać serwer testowy. Chyba że betą nazywamy teraz coś w stylu dema albo promocji medialnej.

Dota 2 - Optymalna wersja gry lecz nadal z bugami jak power hook pudge'a.

Dota 2 test - sprawdzanie nowości, balans itemów i postaci zanim wejdą do ww wersji (przez pewien czas była zarezerwowana dla zawodowców).

Edited by DARKWOLF_PL

Grałem dość dużo w DotA i jeśli DotA 2 jest podobna, to raczej nadal LoL będzie lepszy. Jeśli jednak RIOT będzie szedł dalej tą samą drogą co teraz, będę musiał przesiąść się na DotA 2. Brak Journal of Justice, brak League Judgement, uwalenie supportów (rzadko widziałem supporta, ale po generalnym nerfie wszystkich supportów (poza Karmą, ale kto tam pamięta o jej istnieniu) występują jeszcze rzadziej). Klimat gry trochę spadł.

Grałem dość dużo w DotA i jeśli DotA 2 jest podobna, to raczej nadal LoL będzie lepszy. Jeśli jednak RIOT będzie szedł dalej tą samą drogą co teraz, będę musiał przesiąść się na DotA 2. Brak Journal of Justice, brak League Judgement, uwalenie supportów (rzadko widziałem supporta, ale po generalnym nerfie wszystkich supportów (poza Karmą, ale kto tam pamięta o jej istnieniu) występują jeszcze rzadziej). Klimat gry trochę spadł.

Rzadko widujesz supporty? To chyba nie masz 30 lvl i grasz blind picki...

@Marius1g, "raczej", "jeśli", to bardzo fajne słowa. Wiesz, nie grając w daną grę naprawdę trudno stwierdzić czy jest lepsza, jeśli w ogóle. Dota 2 już teraz ma wiele udogodnień względem LoLa, a to dopiero beta i nie wprowadzono większości rzeczy, jak zastąpywanie wychodzących graczy botami, czy też różne tutoriale. W LoLu nie ma trybu gry "Single Pick" (każdy ma do wyboru bohatera z puli 3 losowo wybranych, jeden z siły, inteligencji i zręczności, czyli całkowity random) i nie będzie ze względu na system bohaterów i przymus ich kupowania. Balans jest bardzo dobry, nawet skład drużyny bardzo się liczy, sami ze zręczności nie mają szans z dobrze zbalansowaną drużyną, co przeżyłem na własnej skórze :X

Do tego klimatem i grafiką powala LoLa, ale to już moja opinia :P

Muszę cię zmartwić Dota 2 (to już nie skrót, tylko pełna nazwa gry) jest prawie identyczna jak DoTA.

Edited by DARKWOLF_PL

@DARKWOLF_PL, nie jest identyczna, zwłaszcza w takich rzeczach jak grafika i silnik gry, ma tylko tych samych bohaterów, tylko w tym jest identyczna... Reszta to same usprawnienia. A po drugie, czemu "zmartwić" go? Dota przecież jest pierwszą częścią tego gatunku i jest arcydziełem. To tak jakbyś chciał zmartwić kogoś, mówiąc, że kolejna część HoMM będzie podobna do trójki...

Edited by Xanoxis

W LoLu nie ma trybu gry "Single Pick"

Z tego i tak rzadko korzystałem.

Balans jest bardzo dobry, nawet skład drużyny bardzo się liczy, sami ze zręczności nie mają szans z dobrze zbalansowaną drużyną, co przeżyłem na własnej skórze :X

Czyli to samo co w LoL.

Do tego klimatem i grafiką powala LoLa, ale to już moja opinia

W grafice dla mnie ważne jest to by była czytelna. I tak zazwyczaj zmniejszam jakość, by wiele rozpraszających uwagę efektów nie było.

A klimat, to sprawa gustu. Jak dla mnie w LoL bohaterowie są ciekawsi pod względem klimatu. Garen i jego DEMACIAAA!, Gangplank i jego "Malzahar ults me but I ate some oranges and it was K" nawet stały się internetowymi memami.

No i ciężko mi nazwać klimatyczną bitwę, w której obrońcy sprawiedliwości i miłości zabijają więcej własnych żołnierzy niż wrogich.

Muszę cię zmartwić Dota 2 (to już nie skrót, tylko pełna nazwa gry) jest prawie identyczna jak DoTA.

To może być nadal problem z community jak w przypadku HoN, gdzie najczęściej używanymi wyrażeniami podczas gry było "YOU **** NOOB!" i tym podobne. Zwłaszcza, że LoL spopularyzował gatunek MOBA.

No i gra nie będzie tak dynamiczna jak LoL.

Przynajmniej interface poprawią.

Rzadko korzystałeś, ale było :tongue:

Klimat i grafika, odczucie bohaterów to w większości gust, ja uwielbiam teksty bohaterów z Doty 2 (jest ich znacznie więcej ;p), ale gracz LoLa będzie bardziej lubił teksty z LoLa, proste.

Grafika jest przejrzysta, a jednocześnie ładna, efekty ulti są do tego epickie i bardzo efektowne :3 Muzyka jest klimatyczna, zrobiono wiele nowych efektów ostatnio, jak np. wybuch ancients, no i bardzo dobry system powtórek.