Skocz do zawartości

Dota 2


Bethezer

Polecane posty

Dorzuciłbym tu jeszcze Trolla Warlorda. Może zdejmować creepy zarówno z bliska, jak i przy użyciu ataku dystansowego, a jego combo najpierw spowalniające, a później niszczące wszystkich dookoła W jest bardzo skuteczne. Oczywiście trzeba umieć się odpowiednio szybko przełączać, ale wg mnie jest to postać przyjazna dla newbiech.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Ja mam spokój z Dotą na najbliższe 3 dni, ktoś mi ukradł konto.. maila.. facebooka (nie rozumiem po co to..) i inne rzeczy.. tak to mieć starszego głupszego brata, który pobiera nie wiadomo co. Całe szczęście, że miałem jakieś klucze i dowód ostatniego zakupu STEAM.. a miałem zamiar dzisiaj grać jakimiś postaciami, którymi nigdy nie grałem, akurat się na Single Drafta..

btw. oczywiście napisałem do supportu steam odpowiedni mail, zobaczymy kiedy się odezwą, googlowskie pogłoski mówią, że po trzech dniach ale ja obstawiam tydzień bo przydzieliło mi polski support puknijsie.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę tak: support w osobie Crystal Maiden lub Leona do nauki podstaw (bo granie supportem imho na początku jest najłatwiejsze), sniper do nauki last hitowania i myślenia "like a carry", skeleton wrath king do wyrobienia sobie nawyków koniecznych do przeżycia w walce wręcz.

Co do tego by NIE brać Clinkza i Juggernauta na samym początku? Pełna zgoda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I oto doczekaliśmy się Wiekopomnych Skrzynek. I nie powiem, czuję się bardzo rozczarowany. W większości, stworzono przedmioty dla postaci które mają od groma różnych innych przedmiotów mitycznych/rzadkich/legendarnych. Duch Burzy i jego kapelusz to przykład. Snajper i ta jego... giwera. Naprawdę, jestem rozczarowany tym, że nie sięgnęli po innych bohaterów, którym z lekka brakuje takich przedmiotów. Naprawdę liczyłem chociaż na jakiś fajny przedmiot dla Lanayi lub Outworld Devourera. I nadal nie dostałem kuriera Pudge'a :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Duch Burzy" - Te tłumaczenia na polski są naprawdę okropne. Oczywiście - tłumaczone dobrze. Ale dziwnie to brzmi, i naprawdę ciężko to zrozumieć jak się czyta. Nawet w polskiej wersji jest napisane "Storm Spirit", więc jaki jest cel/sens tłumaczenia? Rozumiem, że dla czystości języka polskiego czy innych pierdół, ale nie przesadzajmy. I dlaczego niektórych tłumaczysz a niektórych nie? OD na przykład nie przetłumaczyłeś .... ehh

Co do immortali - dla mnie są świetne. Jedynie głowa CM wygląda źle, ale wszystkie inne przedmioty i particle do CM naprawdę wyglądają solidnie. Valve postarało się tym razem robiąc je :) Co do innych bohaterów, to w tamtym roku taki Lone Druid dostał przedmiot, więc od czasu do czasu dają coś mniej znanym bohaterom. Starają się lepsze przedmioty (arcana, immortal) dodawać coraz innym postaciom, więc prawdopodobnie za jakiś czas reszta też dostanie (za rok, może dwa ... ). Trzeba uzbroić się w cierpliwość, nie da się wszystkich zaspokoić jednocześnie :)

Kurier też za niedługo dojdzie, więc spokojna głowa. Za szybko przeszliśmy przez wszystkie początkowe cele.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały cel z tym tłumaczeniem to po prostu sianie zamieszania :trollface:

O ile Storm Spirit łatwiutko przetłumaczyć, tak Outworld Devourer... niezupełnie. Pożeracz nie z tego świata? Obcy Pożeracz? Ni cholery potrafię znaleźć satysfakcjonujące mnie tłumaczenie.

Narzekam na Immortale nie dlatego, że są kiepskie. Tego nie mogę zaprzeczyć, poziom prezentują. Póki co widziałem, że cztery z nich zmieniają ikonki/tekstury działania umiejętności. Bardziej piję do tego, że poszli z lekka na łatwiznę. Dodali kolejny przedmiot dla Storm Spirita gdy kilka miesięcy temu był update Three Spirits. Sniper i Windranger jak wspomniałem, mają już sporo innych fajnych przedmiotów. Rylai ma kilka przedmiotów które nie pochodzą od zestawów. Podobnie jest z każdą postacią dla której dodali te przedmioty. A taka Lanaya poza trzema przedmiotami na głowę, wszystkie ma ze setów. Outworld Devourer ma jeden, i to kostur. Akasha ma jeno dwa, sztylet i skrzydła. Ale po prostu narzekam, jak sądzę :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niszczyciel pozaświatowy :)

od to też destroyer (w 1 chyba tak się nazywał), więc problem rozwiązany (mam nadzieje).

Immortale bardzo fajne, chociaż trzeba przyznać, że mogło być też kilka dla postaci bez/z małą ilością itemów.

Wymieniłem sukienkę dp na buty tinkera. Kinetyk bardzo fajnie zmienia efekt teleportu.

A hex liona - cud miód.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wczoraj post o tłumaczeniach i przyśniło mi się, że Valve tłumaczy Dotę 2 na inne języki i blokuje możliwość zmiany na angielski. Bądźcie przeklęci!

Mi się wydaje, że oni dali itemki z tego nie bohaterom, którzy na to zasługują. Tylko bohaterom, którzy są często grani na pubach. Wiecie, by sprzedaż książeczki i punktów podskoczyła do góry :)

+1 dla Hexa Liona. Jeżeli mi ten item wypadnie, to wracam do mainowania go. Będę miał taki zaciesz, że powinien on być nielegalny :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś interesują najnowsze wieści, to ostatnio pojawił się nowy patch. Nie zmienia zbyt wiele. Chyba najbardziej znacząca zmiana to skrócenie minimalnego ogłuszenia strzały Mirany z pół sekundy do zaledwie 0.01, co wygląda słabo na papierze, a w rzeczywistości strasznie utrudnia grę tą damą.

No i pojawiły nam się paczki z kartami graczy jako drop. Nie ma to jak zbić majątek na chwilowej modzie smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pojawiły nam się paczki z kartami graczy jako drop. Nie ma to jak zbić majątek na chwilowej modzie smile_prosty.gif

Dobrze, że całe paczki kart, a nie pojedyncze sztuki - po zeszłorocznym TI mój inwentarz był całkowicie zapchany tym syfem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś interesują najnowsze wieści, to ostatnio pojawił się nowy patch. Nie zmienia zbyt wiele. Chyba najbardziej znacząca zmiana to skrócenie minimalnego ogłuszenia strzały Mirany z pół sekundy do zaledwie 0.01, co wygląda słabo na papierze, a w rzeczywistości strasznie utrudnia grę tą damą.

Co za bezsens. Oni zawsze muszą majstrować przy postaciach przed TI?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kontakt

Prawda to. Nazywał się Obsidian Destroyer w pierwszej Docie, ale w drugiej zmienili to na Outwolrd Devourer by uniknąć nieporozumień na tle praw autorskich i tak dalej. Ogólnie, jak sobie na Gamepedii Doty 2 czytam o różnych bohaterach, to fajnych rzeczy się można dowiedzieć.

Co się w ogóle robi z tymi kartami? Bo nie mam pojęcia, czy je chomikować czy też sprzedać/wymienić.

@Alpharadious

Mi też się nie podoba to, że niektóre rzeczy tak zmieniają, które są pewnego rodzaju wyznacznikiem danej postaci. Mirana to zawsze był niebezpieczny pick na jakąkolwiek linię, bo jej strzała sieje spustoszenie, a znerfienie tego ledwo do mini-basha to jakaś kpina... A Snajperowi dają buffy do zasięgu ataku, i jakoś im to nie przeszkadza. A ostatnia zmiana dla Templar Assassin, czyt. usunięcie animacji na rzecz "łatwiejszego" używania pułapek mnie już naprawdę rozsierdziła. Zmiana nie wnosząca wiele, a usunęli fajną animację. I ja, szczerze powiedziawszy, w 99% nie używam tego sub-skilla. Tylko wtedy, jak pułapki nie mogę wybrać. Już by mi bardziej odpowiadało, jakby to zmienili w drugą stronę, że aktywowanie pułapki przez nią też wywołuje malutki przestój wraz z animacją.

A co do samej książki, połowa dodatkowych celów jest osiągnięta. Nie ma co, ładnie idziemy.

I znalazłem serię ironiczno-komicznych

z Doty 2. od siebie polecam te od Tresdin, Bloodseekerze, Nyx oraz Rubickowi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się w ogóle robi z tymi kartami? Bo nie mam pojęcia, czy je chomikować czy też sprzedać/wymienić.

Pozbywaj się ich jak najszybciej, póki jeszcze nie zalały całkiem "rynku". Nawet jeśli masz kompendium, to łatwo je odkupisz za grosze troszkę później. Najlepiej w ogóle nie rozpakowywać paczek, wtedy są więcej warty, choć i tak zależy od gracza. Większość jednak skupuje hurtowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirana to zawsze był niebezpieczny pick na jakąkolwiek linię, bo jej strzała sieje spustoszenie, a znerfienie tego ledwo do mini-basha to jakaś kpina...

Przeczytaj to dokładnie... Teraz właśnie strzała jest stuprocentowo skillshotem. Kiedyś wystarczyło doskoczyć na odległość melee i walnąć strzałę której NIE DA SIĘ nie trafić i miałeś gwarantowanego półsekundowego stuna. Teraz coś takiego się nie opłaca, chyba, że chce się przerwać jakąś inkantacje. Dla prosów to nie zmieni praktycznie nic, bo oni strzały zawsze puszczają na dłuższych dystansach, a w pubach zmieni bardzo niewiele. Generalnie niby nerf, ale według mnie w pełni logiczny.

A Snajperowi dają buffy do zasięgu ataku, i jakoś im to nie przeszkadza.

Mimo tych buffów Sniper nadal jest dość słabą postacią. Na niższych levelach oczywiście jak zawsze OP, ale jak ktoś wie na czym polega gankowanie to dosyć łatwo go zniszczyć na początku. Ot na przykład ostanio grałem Nyxem przeciw Sniperowi i skończyło się rage quitem Snipera w 15 minucie.

I znalazłem serię ironiczno-komicznych
z Doty 2. od siebie polecam te od Tresdin, Bloodseekerze, Nyx oraz Rubickowi.

Też polecam, mój ulubiony to ten o Pucku :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście Dota 2 w ogóle nie podchodzi. Mimo naprawdę sporej ilości godzin poświęconych "jedynce", do dwójki w ogóle nie mogę się przekonać. Czas oczekiwania na przeciwników i zbyt "dopakowany" klient jakoś zniechęcił mnie na tyle, że pomimo kilkunastu prób zawsze kończyło się na kilku meczach i następnie kilkutygodniowej przerwie...

No i jeszcze Valve w komplecie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valve nie ma jakiejś bardzo głupiej polityki co do Doty, przegrałem 180 godzin i mogę powiedzieć, że do długiego szukania idzie się przyzwyczaić, najnormalniej bierzesz szukanie meczu i buszujesz po necie wyskakuje gra i gotowe, dopakowany klient? Co masz na myśli ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te inne ustawienia idzie zjeść i się przyzwyczaić, bardziej bym się przyczepił do systemu meczy, trafienie na dobry team 49%, trafienie na zły team 49%, trafienie na wyrównany mecz który najbardziej cieszy po ugraniu go 2%, tego wręcz nienawidzę, 2-4 pierwsze kille dla drużyny w 99% pokazują jak się potoczy owy mecz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje, jest dość przejrzyście. Trybik to ustawienia, Biblioteka to baza danych gry (bohaterowie i przedmioty), Wyposażenie to nasz ekwipunek wraz z ekwipunkiem bohaterów, Sklep to wiadomo, z Turniejami i innymi opcjami tak samo, wszystko ładnie pięknie.

Ja z kolei próbowałem grając jako Templar Assassin Orb of Venom. Niezgorszy przedmiot, ale jednak, dla bohatera zasięgowego to strata złota. I malutki bug się ekipie od Doty wkradł. Wspomniany UAM kumuluje się z Searing Arrows Clinkza.

Edit:

Czytam sobie o zmianach bohaterów na DotaBuff i rzuciły mi się w oczy te zmiany dla bohaterów którymi gram:

-> Devourer Dooma na każdym poziomie kosztuje 60 many. Wcześniej to było 60/50/40/30. Troszkę trudniej nim będzie teraz w dżungli

-> Gondar na pierwszym poziomie Shadow Walk będzie niewidzialny przez 20 sekund. A CD umiejętności to 15 sekund. Teraz będzie nieco łatwiej nim coś ugrać na pierwszych poziomach

-> Phantom Strike Mortred zapewnia większy bonus do szybkości ataku, 130 zamiast 100. Pięknie, większa szansa na szybsze posłanie celu do grobu

-> Zasięg rzucania czaru Shadow Strike Akashy zmieniono z 435 na 435/475/500/525. Zmiana zdecydowanie na plus! Łatwiej będzie wypędzać przeciwników z linii wizją kombo Q->E->W

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zacząłem grywać Single Draft, fajny tryb w którym naprawdę można się nauczy grać, poleciłbym go nawet dla nowicjuszy zamiast się przyzwyczajać do jednej postaci i ją katować a potem inny pick i o kurde jak tym grać. (Takie małe doświadczenie z pierwszych 10 godzin doty).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od trenowania nowych postaci ma się również tryb z botami :P

Single Draft to jest fajny tryb, ale sposób w jaki jest zrobiony, czasem wybitnie wkurza. Są sytuacje gdzie są rozdawane po prostu, najzwyklej w świecie, badziewne picki. Przykładowo, trzech junglerów. Dwóch midów. Trójka hard carry. I tak dalej. Musieliby nieco usprawnić ten system, by brał pod uwagę również typy postaci. A przynajmniej, ja mam wrażenie że tak to czasem działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko na SD i AR to gra Ci wybiera postać, którą testujesz i decydujesz czy Ci pasuje, na botach test ogranicza się do "ta postać fajnie wygląda, wezmę ją".

Np. dzięki SD wiem, że titana powinienem omijać szerokim łukiem (kto wymyślił, żeby duch nie liczył się jako jednostka przyzywana? :< ), a dzięki AR wiem, że invoker taki straszny nie jest.

Single Draft to jest fajny tryb, ale sposób w jaki jest zrobiony, czasem wybitnie wkurza. Są sytuacje gdzie są rozdawane po prostu, najzwyklej w świecie, badziewne picki. (...)

Losowy element boli, ale weź pod uwagę fakt, że mamy jeszcze 4 kolegów w drużynie i z nimi można próbować się dogadać. Wątpię, że 5 osób dostanie 3x hard carry, w każdym razie ja nie miałem sytuacji, w której nie można by było ułożyć sensownej kompozycji. Oczywiście czy da radę porozumieć się z pozostałymi to druga sprawa, ale równie dobrze na allpicku może być 5x support.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, że 5 osób dostanie 3x hard carry, w każdym razie ja nie miałem sytuacji, w której nie można by było ułożyć sensownej kompozycji.

A ja miałem przypadek z 5 carrymi. Szkoda tylko, że się wyfarmili i potem wygrali <byli w przeciwnej drużynie>. Still... ja nie gram SD/AR w powodu losowości właśnie - jeśli chciałbym randoma to wystarczy kliknąć i na All Picku mi kogoś wylosuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...